Marcos

Marcos

Česko

<< předchozí 1 2 3
    • 16.1.2019  21:54

Paradoxně titulní píseň byla na druhé sérii to nejlepší. Vince byl výtečný a Colin překvapil, ale to je tak vše. Santos je určitě zajímavé, ale pro mě osobně zážitek z True detective dělají právě vidláci a jim typický US venkov. Seriálů z LA bylo fakt už mnoho. Stejně tak vnitřní zájmy a pohnůtky hlavníh postav nebyly nic převratného a působily tak nějak uměle. Vůbec jednotlivé příběhy postav jsou zde poměrně kostrbaté a sžití s nimi je o to težší. Druhá série pro fanoušky nejspíše povinností avšak kdo vynechá o nic nepřijde. Zde název seriálu spíše uškodil. Jednička nastavila hranici až moc vysoko. V dnešní době seriálové už nestačí být pouze dobrý.

• 26.7.2017  16:09

(Obsahuje spoiler) Bohužel pro Covenant, laťka Vetřelce a Vetřelců byla vysoko a to až nostronomicky vysoko. Rozuměj nejde o špatný film. Zrození xenomorpha do ságy určitě patří a je lepší než nastavovaná kašelina prvních dvou dílů, ale přesto se nemohu ubránit určitému zklamání. Samotnému zrodu není v podstatě co vytknout. Android ve Fassbenderovo podání je výtečnej stejně jako jeho "božské obvody", tedy až na homodroidí scénu, ale ta je už pouze detailem stvoření jeho mistrovského díla. Problém podle mého názoru je v rozkročenosti mezi Alienem a Prometheem. Autor, jakoby chtěl od každého něco, a přitom ve výsledku nemá nic. Nemá mystičnost Prometheuse a nemá ani tísnivě hutnou atmosféru Vetřelce. Samotný xenomorph působí jen tak mimochodem a scény s ním mi připadají málo výživné. Pochválit je však třeba spoustu detailů a originalitu zrodu a vlastně vůbec existenci celého pre-sequelu. Určitě bude potřeba opětovného shlédnutí a je pak možné, že ze své kritiky něco slevím. Zatím jde jen pouze o dobrý film.

• 26.7.2017  16:07

Plné hodnocení, nemohu jinak. Ať už z důvodu nostalgie nebo z přesycení z kilometrů zeleného plátna. Stačila klasická zápletka, žádné složitosti ani filosofování. Dobro proti zlu. Colty proti Winchestrovkám. I když se jedná o remake staré klasiky, tak to vůbec neubírá na síle zážitku a jedna zapadlá osada může působit daleko velkolepěji než kdejaké universum. Dlouho jsem čekal na kvalitní zážitek z filmu, aby nakonec přišel tenhle western se svojí manifik sedmou, podpořen výbornou hudbou, spoustou silných momentů a hlavně pěkně přehledně sestříhanou akcí. Western, který nejspíše nebude patřit mezi elitu žánru, ale ostudu mu rozhodně neudělá.

• 5.4.2017  18:36
    Život (2017)

Život má velký potenciál. Velké náznaky kvality, ale také spoustu slabších míst. Kde jsem si musel říct: Výborný nápad, ale nedotažený. Škoda, protože kvalitní sci-fi horor v posledních letech chybí. Bohužel takových míst má mnoho a poměr mezi budováním atmosféry a akcí mi přijde nešťastný. Naproti tomu vizuální stránka filmu je výborná. Krev v nulové gravitaci a spoustu jiných detailů je pěknou prací. Nikdo zbytečně nežvaní a situace hraje hlavní roli. Pro mě osobně betaverze vetřelce, který letos přijde. Život není špatný, jen často něco nakousne a už …

• 11.3.2017  20:58
    Senna (2010)

Nejlepší z nejlepších. Naprosto vyjímečný pilot F1 a jeho fascinující životní příběh. Příběh z dob, kdy formule byla na svém vrcholu. Závody byly syrové a napínavé, soutěžilo se na hraně života a smrti. Víc než taktika, rozhodovalo jezdcovo umění. Piloti své vozy museli opravdu řídit. Né, jako dnes, kdy jsou pouhými kontrolóry všemožných systémů a technických serepetiček. Příběh obrovské rivality s Prostem, která to vše ještě více umocňovala a přidávala tomu další hodnotu. Příběh obrovského talentu, odhodlání vítězit a stát se šampiónem, ale také příběh skromného a zdravě uvažujícího člověka, který dokázal rozdávat radost obyčejným lidem, nemluvě o jeho charitativní činosti. Příběh, který má velmi smutný konec, ale přesto z něho ční tolik pozitivní energie, tolik krásných momentů a tolik příkladů pro celou společnost. Nejen pro sport. Senna, NESMRTELNÝ příběh.

• 18.2.2017  14:48
    Fargo (TV seriál) (2014)

Obě série brilantní. Každá má něco do sebe. Lesterovo partie s nejlepším Billy Bobem v první a nebo Gerhartovic famílie ve druhé. Ani jedna nezklame. Dílů tak akorát, žádné zaplácnutí. Přesně podle mého gusta. Spousta zajímavých, výborně vykreslených postav. Kamera, střih, hudba, všechno si tady pěkně sedlo. Navrch klasické Fargácké prostředí. Žádná jednohubka. Rozhodně jeden z nejlepších seriálů posledních let. Stojí za shlédnutí!

• 9.12.2016  19:54
    Apokalypsa: 1. světová válka (TV seriál) (2014)

Poměrně obsáhlá dokumentární série, která srozumitelně převypráví 1. světovou válku. Její autoři si dali práci a drtivou většinu dobových záběru zpětně obarvili a ozvučili a tím ještě víc umocnili krutost téhle války. Války, o níž většina lidí zná pouze menší počet faktů, stejně jako já. Dozvíme se spoustu zákulisních informací a proniknem do politických šachů tehdejších zúčastněných zemí. Co, kdy, kde a proč. Samozřejmě nebude chybět popis dobové techniky a všemožných "vynálezů", které měly urychlit vítězství v hrůzostrašné zákopové válce. Nasazení bojových plynů, smrtící epidemie a krátký život vojáků na frontě. Tohle vše v 21. století bude působit naprosto otřesně a neuvěřitelně, ale když jde o zabíjení, lidská genialita nezná hranic.

• 24.11.2016  15:20

Musim uznat, že Rowling má schopnost a možná i dar vytvářet zajimavé, neokoukané a celkem fungující fantasy světy. Dokáže oslovit všechny věkové kategorie, ale hlavně ty mladší. Což považuju za uctihodné, obzvlášť v dnešní době. Film jako takový (knihu jsem nečetl) si občas pomůže akčnějším efektem a dramatickým momentem. Vše je, ale rozumně dávkováno. Po klidnějších místech vždy přijde nějaká ta lapálie s potvorami, kterých je plný kufr a nudit rozhodně nebudou. To vše samozřejmě dospěje k velkému finále. K finále epických rozměrů, epických emocí a epických rozhodnutí, ale proč ne!? Sympatičtí herci, originální zvířata a kouzelné hůlky namíchali solidní lektvar.

• 14.10.2016  17:58

Uff, je to za mnou. No, to jsi se vytáhl Hollywoode. Opravdu "díky" za zmrvení jedné klasiky. Třetímu pokračování chybělo všechno to, co z předchozích a hlavně z prvního dílu dělalo skvělou podívanou. Chyběla atmosféra, chyběl humor, chyběla lehkost, chyběli zajímavé postavy a takhle bych mohl klidně pokračovat ještě dál. Tohle se vůbec nemělo stát. To si původní krotitelé rozhodně nezaslouží. Bez tohohle pokračování bych se já i oni klidně obešli. Jedna odřená hvězda z nostalgie. Nikdy víc!

• 5.10.2016  18:53

Manželé vymítači jsou zpět v druhém pokračování démonských taškařic. Jak už to tak u dvojek bývá, všeho bude víc. Všechno bude větší a pompéznější. Všeho dvakrát tolik. Dvakrát víc rozsekaných almar, dvakrát tolik účastníků vymítacího mejdanu a dvakrát tolik bubáků. Avšak více je někdy méně a v tomto případě to platí obzvlášť. Osobně bych si raději některé momenty a souvislosti sám domyslel. Trochu víc překvapujících momentů a lekaček by také neuškodilo, jinak v rámci žánru je film jistotou. V mém měřítku bubákování jde o solidní střed.

• 1.6.2016  13:35
    Creed (2015)

Starý pán by už v ringu působil víc než komicky, ale to mu stejně nezabrání se mezi provazi vrátit. Tentokrát jako kouč Apollovo syna Adonise Johnsona, kterému předá pomyslné rukavice a několik rad jak se z outsidera stát šampiónem. Protáhne ho starými známými místy a skrze Mickovo tréninkovou metodu ho připraví na souboj, jak jinak než s mistrem světa. Co mu, ale předat nemůže, tak to je jeho přemýšlivost a postoj k životu a proto mladej Creed zůstává jen namachrovaným floutkem. Tento film celkem zapadá do Rockyho série, avšak v tom je i jeho největší slabina. Creed pouze zapadne, ale nevynikne.

• 14.5.2016  11:39
    Deadpool (2016)

Všichni nažehlený hrdinové by měli smeknout pláštěnkama před Deadpoolem. Za málo peněz předvést tolik akce, hlášek a povedených momentů, to je teprv hrdinskej výkon. Tam kde ostatní říkají věty typu "zachráním naší planetu nebo zemřu pro dobro lidstva" tam Deadpool mluví o honění péra a se svým vlastním humorem se chystá rozsekat mačetama další padouchy. Přesto, že jde vlastně o komiksovou romanťárnu, tak jsem se výborně bavil. Film naprosto splnil účel oddechovky a navíc má u mě velké plus za to, že se nebere vážně. Jen tak dál Deadpoole!

• 31.1.2016  10:56

Tarantino je v podstatě jen nafouklá bublina, která se od roku 1994 nafukuje dodnes. Za tu dobu stačila dorůst do enormních rozměrů a stále roste. Zdálo se, že už má na mále, ale nesplaskla. Možná ani nikdy nesplaskne. Postupně se na ní nalepí ještě víc diváků, víc peněz a víc vykradených filmů. Osmička je toho důkazem. Hutně silnostěná, šťavnatá bublina ze žvýkačky s opravdovou chutí, která se na začátku musí žvýkat pěkně pozvolna a vychutnávat si každé žvýknutí. Bude jich dost, ale ani jedno nepřijde na zmar a všechna budou potřebná k vyvrcholení. Někomu z toho možná bude silně bolet čelist, ale to jen proto, že je ochablá a zvyklá na dnešní jednorázové značky. Na značky, které mají bombastické reklamy plné nablískaných efektů, ale ve finále chutnají prázdně a uměle. Quentinovo hatefulgum jsou jasnou volbou, jak si opět oblíbit žvýkání.

• 19.1.2016  08:11

Můžou nabílit všechny plochy ve všech městech. Můžou říct, co je vandalismus a co je nelegální. Můžou tvrdit, že ví, co je kýč. Můžou věřit v americký sen. Můžou si myslet, že můžou všechno. Jediné co musí, smířit se s tím, že lidé jako Banksy budou neustále jejich šedivej a sterilní svět oživovat barvami a příběhy, že budou klást odpovědi na otázky na které, oni nechtějí odpovídat. Budou dávat naději, že každý může vystoupit z řady a na okamžik zapomenout na ten jejich svět, že na malou chvíli si každý může stvořit svůj vlastní.

• 29.12.2015  06:59

Pomalu už si začínám zvykat na záplavu všech těch filmových návratů a na absenci snahy vymyslet něco nového. Chápu, že sázka na jistotu, zaručuje vyšší tržby než jakýkoliv risk sázkou "all in" a že, tato filosofie vlastně odpovídá dnešní době. Ovšem já, za své peníze očekávám víc. Nechci remake, nechci hrát se zajištěnou obranou, ale chci všechno nebo nic. Přitom autor si mohl dovolit naprosto cokoliv. Měl před sebou možnost stvořit nové galaktické osudy a začít vyprávět zcela nový příběh boje dobra proti zlu. Namísto toho jsem shlédnul POUHOU předělávku SW IV. Abych jen nekritizoval, tak pár věcí za pochvalu stálo. Vizuál filmu byl dobře zvládnutý. Konečně po dlouhé době měla 3D projekce nějaký smysl. Obsazení nových hrdinů vůbec neurazilo a to včetně postavy Kylo Rena. Jen čekám, že se v budoucnu vysvětlí všechny otázky, které jsem si okolo nich musel položit. Naopak setkání s veterány SW bylo potěšením a to jak, s lidmi, droidy a nebo všemožnými vehikly. Teď nezbývá nic než doufat, že pokračování přinesou něco nového a alespoň částečné vysvětlení již proběhlých událostí. Závěrem, Abrams kult SW nezničil, ale ani nikam neposunul.

• 24.12.2015  14:25
    Spectre (2015)

Po výborném Skyfallu, potěšen Bondem "s povolením krvácet" jsem byl hodně zvědav, s čím přijde Spectre. Všechno jako vždy nasvědčovalo tomu, že by nemuselo jít o špatný zážitek a že film bude zárukou ve výběru zajímavých lokací, vymazlených akčních scén, grandiozním úvodem a hodinek vystřelujicích smrad. V tomto ohledu nemám problém. Úvodní scéna v Mexiku byla famózní, Řím podmanivý a kráter v poušti výbornou volbou. Akční scény, jak už je zvykem, měly šmrnc a byly správně nadávkovaný. Co se týká obsazení, tak tam se už takové nadšení nekonalo. U padoucha Waltze mi chvíli trvalo, než jsem si namluvil, že vůbec záporákem je a u bondgirl zavládlo vyloženě zklamání. Konečně po x letech padl výběr na herečku mého vkusu a to na bordelmamá Monicu, aby se tahle bondMILF ve filmu objevila jednu minutu, a pak už po ní nebylo vidu ani slechu. Můj zážitek ze Spectre je proto dost kostrbatý, přesto Bond zůstává obstojným akčním dramatem zrcadlícím dnešní dobu.

• 13.11.2015  16:14
    V řetězech (2006)

Tak už vim, co dělal Jules Winnfield, když nadobro sekl s prací pro Marselluse. Chvíli se flákal po světě jako vágus, přesně tak, jak mu to předpověděl jeho bývalý parťák Vincent, ale po několika letech putování se nakonec usadil na jihu, kde si našel mladší paničku, začal farmařit a v klidu si užívat zbytku života. Žádná idila, jak to tak už bývá, není navždy, a tak jednoho dne mu jeho náruživá ženuška zdrhla s novým nabíječem, protože Jules víc než jí, obstarával pole s fazolemi. Co čert nechtěl nebo v tomhle případě spíš co bůh nechtěl, vstoupila mu do života další ženská, a to zlobivá nymfomanka Christina. Pod vlivem moonshinu a tamního ostrého slunce v kombinaci touhy šíření dobra, se rozhodl, že jí napraví za pomoci řádného řetězu a svého nového šéfa boha.

• 27.10.2015  09:47

Millerovi zdařile balancují nad propastí do trapnosti. Sem tam trochu klopítnou a zavrávorají, ale jinak je tahle chůze pevná. Cesta s nimi svižně utiká, a když už se na moment zastaví, tak jen proto, aby se nadechli k další vtipné situaci. Navíc se na tenhle výlet vydala i Jennifer,která příjemně překvapila svým postojem k turistice. Kdo se přidá, nezažije zážitek, o kterém by vyprávěl svým dětem, ale určitě si tenhle trip užije a nudit se rozhodně nebude.

• 31.7.2015  15:39
    Želvy Ninja (2014)

Želvy ninja jsou příjemnou vzpomínkou na dětská léta. Vzpomínkou na mojí sbírku želvích komiksů, na staré dobré VHSky a taky na touhu ochutnat "pravou" sýrovou pizzu. Škoda, že zůstalo jen u té vzpomínky, kterou převažuje znechucení z otřesné animace a vůbec ze všech použitých efektů. Nemluvě o překroucení příběhu zrodu želváků až po švýcaráka trhače. Jeden si myslí, že v dnešní digitální době už nejde vytvořit nic vizuélně slabého, ale autoři tohoto filmu jasně ukázali, že jde, a co je horší, že se ani zdaleka nepřiblížili kvalitě papundeklových želvých ninjů z devadesátek.

• 1.6.2015  23:35
    San Andreas (2015)

"The Rock" si pro svou dceru dojde, za každou cenu. Žádné zemětřesení ho rozhodně nezastaví. Zasurfuje si s lodí na tsunami ,cestou zachrání pár čičmundů a hlavně, dá dohromady svou rodinu. A já říkám, proč ne. San Andreas je zdařilým překvapením. Bez zdlouhavého rozjezdu nabídne gargantuovskou porci efektní destrukce, napínavou atmosféru a sympatické obsazení. Ve svém žánru patří rozhodně k tomu lepšímu a zdaleka předčí utahanou 2012ku.

• 26.5.2015  16:29

Dvouhodinová vysokooktanová jízda vytočená do ruda. Šlehající plameny, turba přeplněná žhavým vzduchem. Nekončící adrenalinová akce bez zbytečných keců, kde výbuchy střídají smrt pod koly. To vše za doprovodu kytaristy připoutaného na lanech k Tatře a zase výbuchy a oheň. Oheň z krku kytary, oheň z výbušných kopí, oheň z explodujících aut a oheň vlastně charakterizuje celou tuhle zběsilou road movie. K tomu záporák s velkým Z, stáčírna mateřského mléka, tlustej trpaslík a stovky dalších postav a věcí, morbidně propracovaných do posledního detailu, které bravurně dokreslují atmosféru postapokalyptických časů ve světě, kde překvapivě hlavní roli nehraje Max, ale jednoruká Charlize "Furiosa" Theron. V dnešní době nažehlených hrdinů v takřka neexistujícím žánru akčních filmů je Fury road smrtícím napalmem.

• 24.5.2015  21:41
    Neutečeš (2014)

Neutečeš? Klidně uteč, jinak tě zážitek z tohoto filmu bude pronásledovat jako důchodci hlavní hrdinku. Důchodci, kteří jsou děsivý nanejvýš, tak svou artrózou, stařeckýma skvrnama a bradavicema na svých sešlých obličejích. Zážitek, který byl povadlej jak jejich údy a otřesnej stejně jako prádlo, co v něm nosí.

• 15.11.2014  12:41
    Noe (2014)

Naprosto nechápu zdejší nízká hodnocení. Ano, na film je potřeba si zvykat. Ano, film je zcela jiný než by se čekalo. Ano, jde o pelmel různých žánrů. Ano, potopa jako taková je zde odbytá za pár minut. Ano, Aronofskymu více sedí komornější témata. Znamená to však, že by šlo o propadák, to rozhodně ne. To co jiní kritizují, já naopak považuji za přednosti. Nezvyk, odlišnost, různorodost to je to, co z Noeho dělá skvělou podívanou navíc obohacenou autorovo vizuální nirvánou. Všechny nedávné velkofilmy mohou jen závidět. Avataři ještě víc zmodrat a "znalci" nechápat, když někdo z druhý ligy v prvním pokusu zvítězí v lize mistrů.

• 14.11.2014  13:51

Jak to ti dva zatracený parchanti dělají,že mě vždy připoutaj k obrazovce a nechaj mě jen zírat na své dílo. Hodina a půl plná skvělé atmosféry a napětí v příběhu milostného trojúhelníku,respektive čtyřúhelníku díky výborně pojatém soukromém vočku. V příběhu,kde všechny postavy ani na chvilku nenudí a přináší nečekané zvraty a právě tahle nečitelnost ve vývoji děje mě na filmech bratrů nejvíc baví. Všechno hladce zapadne do famózně napsaného a zrežírovaného filmu. Ať je to kamera,hudba a nebo cit pro detail. Všechno,jako by mi bylo ušito na míru a tím velkou většinu ostatních kriminálních thrillerů nechává daleko za sebou.

• 6.11.2014  11:17

Moderní Růžena či Růžena třetího tisíciletí dopadla skoro tak,jak bych čekal. Díky dnešním technologiím vizuélně zajímavý a reinkarnovaný klasický příběh kletby s několika změnami splnil účel oddechovky. Otázkou zůstává,jestli tyto změny byly nutné a zda filmu spíše neuškodily. Některé určitě ano a ostatní moc nenadchnou,ale ani neurazí. V souboji Růžen u mě stále vítězí ta "naše" oproti této Disneyovské. Zloba zůstane pouze na oči pěknou,americky zprzněnou pohádkou.

• 31.10.2014  12:24
    Annabelle (2014)

Už dlouho jsem neměl z nějakého filmu tak rozporuplné dojmy jako z Annabelle. Zklamáním bylo,že panenka ve filmu není skoro vůbec důležitá. Rozhodně jsem od její posedlosti čekal mnohem víc,než sama předvedla. Co se týká lekavých a děsivých scén,tak těch,kde by se mi opravdu tajil dech,bylo málo a ve zbytku bylo vše více či méně čitelné bez nějakého zajímavějšího nápadu. Dokonce jsem se párkrát přistihl s úsměvem na tváři. Ztvárnění démona mi přišlo hodně slabé,až kýčovité a v dnešní době dávno překonané. Co stojí za pochvalu,tak to jsou souvislosti s panenkou a budování atmosféry i když bohužel s předvídatelným koncem. Možná jsem ovlivněný konkrétně tímto filmem,ale pokud to takhle půjde dál,tak je tento žánr vyčerpaný a tvůrci by měli co nejdříve přijít s něčím "novým".

• 26.10.2014  23:20
    Afghanistán: Past (TV film) (1986)

Místo vyprávění průběhu války a popisu jednotlivých bitev,tento film syrově zachycuje obě strany konfliktu v Afghanistánu,kde na jedné straně stojí zfanatizovaný a odhodlaní afghánci a na druhé mocný Sovětský svaz. Ve válce,kde bojují bosí Mudžahedíni proti obrovské přesile ruských bezvěrců a právě v syrovosti zachycení všech aktérů je síla tohoto dokumentu. Devítiletý afghánský chlapec s kalašnikovem v ruce nebo popravčí Islámského soudce to vše jen umocňuje.

• 13.10.2014  11:07

Home neřekne a ani neukáže nic co by jsme už neviděli v jiných dokumentárních filmech a s jeho myšlenkou blízkého katastrofického skonu lidstva určitě nebude souhlasit každý. Jeho síla je v záběrech z ptačí perspektivy nebo výšky,které pusobí jako samostatné obrazy. Díky autorovo oku a natáčení z balónu nebo helikoptéry tvoří z naší planety umělecké dílo. Za tento vizualní zážitek dávám lepší 4*.

• 13.8.2014  23:38

Kdo je větší magor? Lynch a nebo já? On,protože napsal a natočil něco takového nebo já,protože se mi to líbilo? Mazací hlava je jeden z nejlepších hororů a nebo jeden z největších nesmyslů. Ať je to tak nebo tak,byl to sakra zážitek. Díky tomuhle filmu a díky lidem jako je David Lynch je tu opět další důvod proč mít filmy rád.

• 7.8.2014  22:44
    Fargo (1996)

Celou dobu jsem si říkal,že Fargu něco chybí,že mu chybí právě to "něco". Je dobré,ale není výborné. Je zajímavé,ale není vyjímečné. Čím déle jsem si s touto myšlenkou pohrával tím více jsem měnil názor. Fargo je brilantní film plný černého humoru na bílích pláních Minnesoti. Skvěle obsazený i zahraný a to zmiňované "něco" mít nemusí,protože Fargo celé je NĚCO.

<< předchozí 1 2 3