Sin Nombre (2009)

Sin Nombre je filmem o cestě. O cestě za něčím lepším. O útěku z dosavadního života a taky o touze někam patřit. Dvě dějové linie,které se spojí v tuto cestu lemovanou krajinou střední Ameriky a vytvoří opravdu silný vizuální zážitek. Gheto je zachyceno přesně takové jaké je. Plné chudoby,násilí a díky nehercům působí opravdově. Filmy tohoto ražení mám rád,protože ukazují život v plné "kráse". Nesmlouvavý,tvrdý a syrový. To je Sin Nombre.

Kapitán Phillips (2013)

Následující komentář se bude týkat filmu bez ohledu na skutečnou událost. Mě osobně se více líbila první polovina děje. Hlavně příchod pirátů na palubu,kdy byla cítit frustrace z nastálé situace a pak hon na posádku v útrobách lodi. Lišácké nápady Phillipse s využitím znalosti své práce byly výborné. Druhá polovina ve mě bohužel budila "Ryanovský" dojem s ukázkou vojenské síly a k tomu přílišné natahování do momentu,který byl dávno jasný.

Brotherhood (2010)

Byla by to americky "obyčejná" noc v životě jednoho bratrstva. Spousta alkoholu,krásných roztleskávaček a zkouška zelenáčů,kdyby se neposralo všechno co mohlo. Stačila jedna malá chyba a nic už nebude jako dřív. Přichází rychlý spád vyhrocených událostí ve svižném tempu plného adrenalinu a v tom je možná můj problém.Úplné zklamání to nebylo,ale stejně,tak mě to neoslnilo. Asi jsem z takových filmů už vyrostl a navíc jediné bratrstvo,které uznávám je bratrstvo kočičí pracky.

Caddyshack (1980)

Klasika let osumdesátých z ranku sportovních komedií s někdy lepšímy a někdy horšímy vtipy. Jediné co to převyšuje je Bill Murray a jeho boj proti syslongu. Škoda jen,že to není více využité,protože tato bitva by klidně mohla být hlavním dějem filmu. Caddyshack je i tak celkem dobrá oddechovka.

Barton Fink (1991)

Barton Fink a nebo vlastně Coeni jsou důvod proč mě baví filmy. Do posledního detailu promyšlený každý záběr s vynikajícimi hereckými výkony jak Johna Turturra,tak i Johna Goodmana. Coenovské vnímání a vyprávění příběhu kde i obyčejný hotel má fantastickou atmosféru. K tomu momenty jako odlepující se tapeta,komár a žena na fotce. Tento snímek všechny nejspíš nenadchne,ale mě jste dostaly.

Hooligans - Zákon tribuny (2006) (seriál)

Zákon tribuny neospravedlňuje ani nemoralizuje chování hooligans,ale snaží se tento fenomén přiblížit všem divákům. Danny Dyer procestuje svět a vyzpovídá členy těch nejtvrdších ultras "fanoušků",kteří se rádi chlubí a dělají si reklamu. Seriál má napjatou atmosféru a Danny se ocitá v nebezpečných situací a díky němu se dostaneme tam kam by jsme se ani neodvážily vstoupit.

Amišská mafie (2012) (seriál)

Na jedné straně je v komunitě amišů v Lancasteru Levi strážcem amišského zákona a pravidel. Ve skutečnosti,ale není ničím jiným než bossem mafie,která vybírá výpalné a ovládá komunitu. Na straně druhé je vyšinutý Merlyn,který přišel z Ohia a za každou cenu chce Leviovo pozici a pak tu je Esther a její bratři,která tvrdí,že na tuto pozici má její rodina pokrevní právo a tak začala válka plná intrik,špíny a nenávisti o to kdo bude vládnout.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Vždy když přichází nějaká Tarantinovka,napjatě čekám co přijde. Kam se autor vidá a čím překvapí. Musím říct,že oprášení dalšího zapomenutého žánru dopadlo skvěle. Volba muscle cars,krásných žen,Zoë Bellovou a samozřejmě Kurta Russella byla výborná. Tipicky Tarantinovo černý humor s výbornou kamerou a s auty jako Chevrolet Nova nebo Dodge Charger. Navíc skvělý soundtrack a "nápady". Celkově jeden z mích nejoblíbenějších filmů.

Gummo (1997)

Né všichni američané jsou krásní a bohatí,né všechny příběhy jsou šťastné a né všechny filmy jsou hollywoodské. Tohle je Gummo!

Saw 4 (2007)

Čtvrtý díl ze série Saw už nemohl předčit setkání s Jigsawem a jeho hrou na spravedlnost. To co vyzdvihovalo první díl tady už prostě dávno nefunguje. Umře dostatek lidí v propracovaných pastech,protečou litry krve a bude odtrženo spoustu končetin,ale to pořád není nic,co by mě oslovilo jako tehdy.

Ovládací panel
5 bodů