Pharlap

Skype: pharlap5

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 9.2.2019  17:08

Neuvěřitelná věc pro mne, protože českým filmům se z nové tvorby spíše vyhýbám, ale odhodlal jsem se k tomu, neb běh mne baví - vynechat film oběhání, sic český, by byla velká chyba. :-) Nelituju. Dostal jsem k mému velkému překvapení přesně to, co jsem očekával - krásně zabalené, nikoli hloupé, vtipné i s nadsázkou, příjemně nadávkovaný patos, romantika a příběh. Snad se nám blýsklo na další komediální filmík, který se stane klasikou, protoze mne to moc bavilo :-)

• 15.3.2017  17:25

Musim říct úpřimně, že ze začátku jsem se lehce poděsil a v hlavě mi visely 2, max. 3 hvězdy za tohle dílo. Nicméně někde za první třetinou filmu se to zlomilo, a najednou jsem tam viděl ten nadhled, zábavu, a to, že se ze série xXx stala jakási legenda, podobně jako z Nepostradatelných. Bezstarostná jízda TOP rebelů, kteří to rubou hlava nehlava, ve jménu dobra. Pokud tuto myšlenku akceptujete, pak vaše hodnocení musí logicky akcelerovat. vzhůru, protože ať chcete nebo ne, tahle kombinace s Xanderem Cage, prostě funguje.

• 9.10.2016  15:21

Soustřeďme se na fakta. Všichni věděli do čeho jdou. Nemá to bejt remake ani žádná vykrádačka. Prostě se Amíci rozhodli udělat volné pokračování BW Project 1. A rozhodně z mého pohledu úctyhodné. Samozřejmě, a to se přikláním na část negativně hodnotících respondentů, ve filmu se objevují nelogičnosti a iracionality v rámci chování a rozhodování hlavních postav, v částech filmu, kde by je člověk nečekal. Ale odhlédneme-li tomuto, a soustředíme se na to, že to neměl být "know-how" dokument o kempování, nýbrž horror, pak nutno zkonstatovat, že to funguje!! A od půlky filmu atmosféra přísně graduje. To, co v "jedničce" nefungovalo, protože to bylo až MOC absurdní až směšné, je zde sníženo na bazální úroveň, která stačí, a je nesmírně děsivá. Doslova jsem HLTAL záběry a kousky osvětlené scény, ve které postavy prchaly. Pocit ztísněnosti, osamění, divných zvuků z lesa, déšť.. Do toho záblesky, a náznaky tajemné postavy z kořenů.. Nic víc není potřeba. Svůj účel jednozančně splnilo a sérii horrorů shlédnutých v poslední době, si tento získává jisté nr.1.

• 7.10.2016  19:25
    Kvílení (2016)

Tak tohle vážně ne! Postava tlustého a jistě retardovaného policisty, hlavního hrdiny mne začla iritovat již po málo minutách filmu. Rádoby vtipné vsuvky se bohužel nekonaly, asi nemám prostě asijský pochopení pro humor. Dvě hvězdy dávám jen proto, že atmosféra za půlkou filmu až 3/4 byla hutná a notně utahovala a pro potenciál, který zůstal nevyužit. Jaké pak bylo zklamání z nelogického a neděsivého konce?!! Značné. Bohužel vznikla slátanina, která má svoje děsivé části, celkově však působí jako studentský experiment s hollywoodským rozpočtem. Režisérovi bych po tomto počinu nesvěřil ani další epizodu večerníčku Pat a Mat. Zmrvil by to..

• 18.5.2016  20:19

Velmi snadno srozumitelný a svižně plynoucí příběh, který výborně gradoval, a držel v napětí. Rozuzlení bylo samozřejmě od začátku jasné. Dobro zvítezí nad zlem a Banning je všecky pobije skoro holýma rukama. I tak!! Hodnotím čtyřmi hvězdami, protože pobavil!!

• 29.11.2015  17:10
    Victoria (2015)

Základní idea, na které byl celý film postaven a neskutečně mne již od samého počátku neskutečně vytáčí, je lidská blbost, naivita, a promiňte mi ta hrubá slova, "debilita". Mladá cizinka se jen tak pustí do řeči ve 04.00 ráno s bandou evidentně sjetých či opilých individuí. V průběhu první třetiny se následně ukáže v mnoha a mnoha věcech, že o tyto hochy, by si ani kolo neopřela, nehledě na to, že konají nezákonné věci, či tzv."přes čáru". Pozn.: Navíc, to jí snad není známa bezpečnostní situace v nynější střední Evropě? Čtyři urostlí týpci vs. jedna podměrečná hubená dívka?? Za normálních okolností, by už ležela někde nadrogovaná v bordelu ve východním Berlíně na podlaze sklepení.. A ne že ne!! I přesto je nám dále servírováno, jak je "žere", a jak jí to přijde strašně zábavné a free. Dokonce ve chvíli, kdy zjistí naše hrdinka s IQ 83 (více určitě ne!!!), že se účastní ozbrojené loupěže, se v ní NIC nepohne, a pokračuje se v celé šarádě dál. Zbytek filmu (cesta k loupeži atd.), plánuji zkouknout v druhé době, neb´ jsem neměl absolutně žádný morál k tomu, jak se vymanit z prvotního šoku, do jaké situace nás autor a režisér navezli, a zda si z nás opravdu nedělají legraci. A všem podobným hloupým individuím jako je Victoria přeji mnoho veselých zážitků s lůzou, která jim přijde "fajn" a suprová! :-(

• 20.7.2014  16:45

Mam rad, velmi japonske anime. V podstate jsem na nich odkojenej. Ale ziskavam pocit posledni dobou, ze se mi z poslednich par shlednutych nejak vytraci "cosi". To co mne bavilo v rámci série Ghost in the shell . Pribeh, ktery by mne "vzal" a uchvatil. Po strance animace nemam vyhrad, i kdyz bych cekal v roce 2014 od japoncu uz trosku "zivejsi" pohyby postav. Co se tyce zbytku filmu, jsem zklaman. Dalsi porce nic nerikajici akce, hloupych dialogu, coz pro dalsi pokracovani a nalezeni Olympu, neni dobra startovni cara.

• 9.3.2014  20:32
    Trust (2010)

Skvělé a aktuální téma.Výborně vystavěné osudy postav, jejich vnitřní úvahy a jednání. Liana Liberato zahrála skvěle, její podání verse "stockholmského syndromu" je věrohodná. Vžít se do role Clive Owena jako otce bylo snadné. Proto mne velice mrzí, že směřování celého filmu bylo jaksi do ztracena. Hon na pedofila se vytratil, zůstala jen patetická hra mezi otcem a dcerou, nějaké plakánky a to mi přišlo celkem málo. Právě proto jak ječ toto téma bohaté a aktuální.

• 9.3.2014  20:26
    Žaloba (1998)

Přišlo mi to mix mezi Erin Brochovich a Vyvoláčem deště. Docela slušnej nášlap. Ale John Travolta mi v této roli vůbec nesednul a myslím si že po režisérské stránce to vůbec bylo divně zvládnuté. Od poloviny filmy vlastně o ničem, bez spádu, bez gradace, nic. A celé resumé a závěr filmu neuspokojivý. Tím pádem mi to zapadá do průměrné šedi podobných filmů s tématikou soudní síně a nespravedlnosti velkých společností vůči lidem.

• 2.3.2014  16:31

Neuvěřitelné, že i v dnešní době je možné stvořit podobný retro paskvil alá Michael Dudikoff, resp.Jean Claude van Damme. Můj táta byl voják, máma japonka, měl jsem senseie, kterej měl naučil proklatě dobře karate a hurá, teď se ze mne všichni pokadíte. Zatraceně nudná, zbytečná béčková jízda.

• 2.3.2014  15:25
    Reonningmaen (2013)

Takže já jsem se nebavil ani vteřinu celého filmu. Nenávidím tyhle ztřeštěné ťing-ťong bláznivé hrdiny, kteří se mrskají, poskakují, není jim nic rozumět, nedělají nic logicky, přehnaně afektovaní, chvílemi až debilní. Tohle fakt nefunguje. Akorát to celý film velice narušuje a devalvuje na úroveň obyčejného béčka až céčka, pro otrlé povahy. Do toho samozřejmě ohraní přitroublí policisté, kteří nevědí co činí, něco na způsob FBI v korejské verzi a náznak příběhu či nějakého smíření otce a syna, které se naprosto vytrácí v celém tom zmatku.

• 2.3.2014  09:36

A nakonec se z toho kvůli zbytečnému natahování tématu stala další epizoda ze kriminálního seriálu Motýlek na útěku.. To je podle mne přesné shrnutí toho, co se z celé série stalo. Nesmyslně vykonstruované zápletky, a sarkastický úsměv na rtech holčičky smažící svou panenku na grilu. To má být navnadění na další díl? B.E.4, The reincarnation?

• 1.3.2014  17:54

Tohle ovšem byla neuvěřitelně velká ztráta času!

• 1.3.2014  16:15
    Heli (2013)

Přemýšlím co si z toho mám odnést. Kvituji syrovosti, kvituji rovněž režii, podávající film jako pár dní v životě chudých mexikánců. Téma drogových gangů rovněž aktuální. Ale to je asi tak všechno. Není to celé, není to kompletní, nedotažené. Prakticky vyvolávající nulové emoce. Škoda promrhaného nápadu.

• 1.3.2014  12:09
    Oldboy (2013)

Původní korejská verse se mi líbila mnohem více. Bylo to daleko více temnější, neproniknunitelnejsi, az do konce filmu byly stale dalsi a dalsi otazky,a film celkove koncil velice ponuře a smutně. Co se stahlo z tohoto remakeu, to je mazec. Hezčí herci, víc osvětlené okolnosti a dokonce i happy end. Ale kolem a kolem, jen laciný plagiát.

• 1.3.2014  09:41
    Filosofové (2013)

Tak co si z tohoto filmu vzít. Pokud by to měla být mistrná imaginace scénáře postapokalyptického světa, pak ano, bavilo by mne to. Ale i tak by to bylo málo. Fádní, omšelé, nudné. Pokud by to mělo fungovat jako mistrně zamaskovaná love story, pak doporučuji scénáristovi odhodit pero, a začít přemýšlet o jiné kariéře. A navíc to suicidium.. to bylo zcela zbytečné a nic neříkající. Jakoby režisér hledal, vo čem to má sakra bejt..

• 1.3.2014  07:38
    Temné nebe (2013)

Perfektně psychologicky zpracované téma, lekačky které fungují a platí pravidlo, že méně je někdy více.. jen náznaky, záblesky. A to se přesně hodilo a u mne rozhodně fungovalo. Protože co očekávat od filmu tématicky zaměřeného na to, aby nás poděsil? Tak snad vyvolání emoce strachu!? Ne?

• 29.1.2014  00:44

Svěží, chytré , cool, zábavné, sexy, hrubé, syrové, zábavné, fresh.. prostě za poslední dlouhou dobu konečně film který mne doopravdy bavil od začátku do konce. Našel jsem jen pramálo hluchých nebo divných chvilek. Margot přenádherná. skvělá volba pro manželku multimilionáře. Leonardo je ve své roli sakramentsky přesvědčivý. S takovým koučem bych do obchodování s akciemi šel taky.

• 7.1.2014  20:22

Zombie mánie se přesunula ze Země na Mars. A v tomto smyslu je celý film devalvován a hozen bohužel do kategorie filmů "jednou a dost". K čemu ta výprava? K čemu skafandry? Nic jiného než další exploit movie s dostatečně výrazným iracionálním chováním protagonistů. Pro mne v rámci mixu žánrů zklamání.

• 2.1.2014  13:55
    Red 2 (2013)

Co to k sakru mělo bejt? Parodie? Komedie? Ale reziser to rozhodne nemyslel vazne.. spis mi to pripadalo jako jeden dil z beckoveho serialu o protiteroristicke jednotce. Otresny! Willis nudnej, Malkovich jako po mrtvici, Zeta-Jones se asi zapomnela nalicit, Marie Parker neni herecka.. to sorry.. trapne dialogy, o akcnosti si clovek muze nechat zdat. Tohle nema s jednickou naprosto nic spolecneho. Nebrat!

• 1.1.2014  22:25

Příjemná oddechová chuťovka. Zas trochu jiný pohled na americké klišé spojené s Vánoci, zas trochu jiná ironie a humor. Tim Allen, kteého mám jako herce velmi rád a opět nezklamal. Bavil jsem se a o to předsi v komediálním žánru jde.

• 1.1.2014  22:16
    Riddick (2013)

Velké zklamání. Pomalý rozjezd a z očekávané pomsty Nekromaderům, kteří ho podrazili a nechali na Furii, se stala vyšumělá překopávka Pitch Black. Ale bohužel ve značně okleštěné a lehce předvídatelné podobě. Vůbec to nefungovalo. Ani trochu. Tohle si Riddick jako hlavní postava jistě nezasloužil. Takže samozřejmě očekávám čtyřku, konec otevřený, náš hrdina žije.. není důvodu proč nepokračovat.

• 17.6.2013  14:18
    Jack a obři (2013)

Čekal jsem více,než jsem dostal. Ano..Jack a fazole v "USA" hávu. První dvě třetiny jsou doopravdy nudné, předvídatelné, snad každý zná tuto pohádku. Zcela bez překvapení, či hereckých výkonů stojících za povšimnutí. Film se rozjede až na závěr, kdy se obři dostanou zpět na zem. Ale to už je pozdě bycha honiti. Je jasné, že to Jack zvládne. Moc pathosu, moc velká kopie původní předlohy; skorem si říkám, proč tento film vzniknul. P.S.: A podle mne DOBŘE zvládnutá filmová pohádka za poslední léta, byl Stardust / Hvězdný prach.

• 25.5.2013  16:15
    Děti (2008)

Ano!!Přiznávám bez nadsázky a sebetrýzně,že britové a skandinávské státy to uměj!Ameriko!ty jsi bohužel již v loji.. :-) Film strašně zvláštní,jiný,mysteriózní,ačkoli velmi aktuální.Co mne neskutečně rozčilovalo,je ten US přístup k výchově dětí..děcko flákne matku/otce a nic.Je to OK.Jen mu domluvíme.. Hnus..

• 25.5.2013  15:24
    Aftershock (2012)

WTF was that?Horror?Thriller? Katastrofickej?Exploit?Zacatek pozvolny,nabudujici pristi naladu,pripomnelo mi to najezd filmu Cloverfield, mozna trochu [REC]. Ale pak klasicky, bohuzel, scenar. Krik.Rev.Panika.Beh.Utek.Dav zaslapavajici lidi.Absurdni pseudozachranujici akce,kt.jsou jiz pred jejich prubehem jasne kontraproduktivni.Kazdy chce zdrhnout.Kazdy chce auto.Kazdy chce volnou silnici. .po silnem zemetreseni).A spousta jinych nelogicnosti a otresnych hereckych vykonu. Snad uz nekdo natoci dalsi pokracovani ve stylu 25dni/tydnu pote..

• 25.5.2013  12:32

Jedničku jsem popravdě neviděl.Ale z tohoto filmu jsem měl celou dobu velice smíšené pocity. Herecké výkony špatné. Bojové scény okoukané. Ptám se sám sebe.. je to komedie? Akční? Krimi? Parodie? Vidím novodobé pokračování Police story? Nebo naroubovaného Forresta Gumpa, do čínského prostředí, ovládajícího bojové umění? Nb je to pokus o Policajta z Beverly hills z Číny, resp.9 a 1/2týdne? Nebo kungu-fu Rambo,který prostě všecky padouchy musí zbouchat do mrtě?

• 25.5.2013  09:39

Další pokračování stylu "jak napěchovat moderní techniku do středověku". Bylo to zajímavé a srandovní ve Van Helsingovi, či P/rokletí bratří Grimmů,apod., ale důvod proč v tom pokračovat? A ještě akcentovat? Působí to zábavně,ale jen do chvíle, kdy si připadáte, že do temného lesa naběhlo komando Navy SEALs. Proti spádu a akci,nemám námitek. Film frčel. Efekty ok. Až teda na některé bestiality, díky kterým se tato "pseudohorrorová pohádka", dostane do vysílacích časů našich televizí, až kolem 23.45. Příběh banální. Až moc. Navíc,další nelogičnost,hloupost a de facto urážka. Novinové výstřižky? Které si lepí nějaký chlapec v zaprděné vesnici, ve které mají jen blátivé cesty? A o dosahu gramotnosti v době,kde byl příběh zasazen,už ani nemluvě. Empatický troll? Insulinové injekce? A ještě bodané přes kožené kalhoty? Chvílema mi to prostě hlava nebrala. Přemýšlím,proč celý příběh nepojat doopravdy temně,až pesimisticky? Že čarodejnice doopravdy svými kouzly zvítězí? Proč ne? Nastane doba temna, temných kouzel. Proč točit dokola další a další supernadčlověky, kteří zmastí všecky,a nic se jim nestane? Bratři Grimmové se otáčejí v hrobě, nad americkou versí Jenda a Mářa, alá Captain America.

• 24.5.2013  20:31

Zklamání.Tohle si předsi John McLane nezasloužil.Kde se vzal syn?Na žádného si z minulých dílů nepamatuji!!Nebo to už scénaristům dochází invence?Tak se to bude točit jako Dallas?Nebo OvRZ? My,God!! Jak se mi nadčasově líbila SP 4.0; tak tohle je téměř odpad a dvě hvězdy dávám jen z nostalgie a díky pár fajn akčním scénám. Jinak tento film nemá s kvalitou nic společného,a obávám se,že už mají roztočenou "šestku", Let´s die hard together. :-(

• 13.5.2013  11:11
    Iron Man 3 (2013)

Hm.Jednicka super.Dvojka velmi dustojne pokracovani. /pozn.komiks jsem nikdy necetl.sel jsem do toho "navostro"/ Trojka je pro mne zklamanim.Pepper funguje jako unyla sefka podniku a partnerka; de facto uplne zbytecna postava.Proste jen figurka.Silena role.Tony Stark sili ze svých masinek,trapny..to uz tu bylo ve dvojce.Proc to rozvijet do trapnosti? Navíc jeho virtualni holograficke studio,mi prijde hodne podobne tomu,z filmu Minority report.Kopie?Kdo vi.. Nicmene,idea pribehu vychloubam se, prijde novy zloduch, Iron man se vylepsi, uz tu byla.. Ja vim, ze v komiksu to muze bejt super. Ze si kazdej tejden koupite nového smejda,kteryho IM zmasti. Jo! Ale to je jako Čtyřlístek. Fifinka a Myšpulín. Chválím efekty. Chválím akční scény,ač mi někdy přišly jako z filmu Likvidátor,se Švarcíkem. Celkově musím dát jen dvě hvězdy. Nebylo to dobré navázání na první dva díly. P.S.: Škoda,že spíš nerozvedli tu příhodu s "mimozemšťany", ze které byl Stark celou dobu na nervy.

• 29.3.2013  19:49

Nostalgie. Stifler. Stiflerova máma. Finchova máma. Spousta super hlášek a situací. Já jsem se skvěle bavil. Vidět po létech ty ksichty z PPP1, bylo úžasný. Nebylo to patetické. Bylo to reálné. Vtipné. Celou sérii to vůbec neurazilo. Naopak. Řekl bych, že slušné zakončení. VELMI slušné.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14