Zlato (2022)

Čekal jsem víc - i proto jsem byl lehce zklamán. Víc napětí, víc atmosféry. A i přes vynikající výkon Zaca Efrona, jsem toho dostal jen lehce přes půlku. Podle mne z toho šlo vyždímat víc.

Zhoubné zlo (2021)

Já jsem to musel po 20ti minutách cca vypnout, protože tohle není ani béčkový, spíše déčkový horror. Absolutně bez ladu a skladu nesmyslně kladené obrazy. Už samotný začátek filmu avizuje, že se o žádný trhák jednat nebude. Snad najdu ještě odvahu to dokoukat, ale pro tuto chvíli bohužel jen jedna hvězda. Re.: Dal jsem tomu šanci,a zvedám hodnocení na průměrné.

Xtremo (2021)

Pro mne bohužel velké zklamání, které pro mne postrádalo pořádnou zápletku, příběh. Trochu mi to připadalo jako španělská verze “vengance” akčňáků s Jean Renem, mixnutá Punisherem. Španělé umí líp.

Příliš osobní známost (2020)

Po delší době jsem se odhodlal k napsání komentáře na český film, kterým se v rámci ztemnělých kinosálů po špatných zkušenostech vyhýbám. Ale zpět k filmu. Začátek a první polovina filmu, podobně jako jiné české snímky z poslední doby, je taková nijaká, trapná, kostnatá, nicneříkající, připadalo mi to jako další stupidní epizoda ze seriálu Ulice. Vtipy nejsou vtipné, herecké výkony unylé. V tu chvíli jsem si říkal že to bude jedna hvězda až odpad.. Další věc která mi není jasná je právě onen výběr herců - proč proboha do českého filmu musíme angažovat chorvatské herce, kteří jsou následně v postprodukci, bohužel špatně, předabováni, a jejich "mluva" a diskrepance pohybem rtů a slyšeným slovem je velmi rušivá. Není to poprvé, co se s podobným fenoménem setkávám. Máme málo nadaných českých herců, kteří by se do oněch rolí hodili? Nechápu.. Nicméně pak přišla druhá půlka,a konečně se začlo něco dít.Konečně to začlo mít "koule" a mé momentální hodnocení se zvedlo skorem až na pět hvězd.Hutná atmosféra. Opravdu pravdivě a dramaticky podaný životní příběh. Myslím,že scénáristicky a příběhem šlo klidně přitlačit a ještě osudy rozvinout. Takhle mi to k závěru přišlo až moc useklé, protože jsem si přál, aby tohle depresivní ladění ještě trvalo. Happy end na závěr mi překvapivě sednul. Jsem rád, že to režisér neměl tendenci rozmazávat a že to zůstalo tak trochu otevřené. Celkově jsem váhal mezi 3-4-mi hvězdičkami, ale nakonec smířlivé tři budou stačit.

Ženy v běhu (2019)

Neuvěřitelná věc pro mne, protože českým filmům se z nové tvorby spíše vyhýbám, ale odhodlal jsem se k tomu, neb běh mne baví - vynechat film oběhání, sic český, by byla velká chyba. :-) Nelituju. Dostal jsem k mému velkému překvapení přesně to, co jsem očekával - krásně zabalené, nikoli hloupé, vtipné i s nadsázkou, příjemně nadávkovaný patos, romantika a příběh. Snad se nám blýsklo na další komediální filmík, který se stane klasikou, protoze mne to moc bavilo :-)

xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

Musim říct úpřimně, že ze začátku jsem se lehce poděsil a v hlavě mi visely 2, max. 3 hvězdy za tohle dílo. Nicméně někde za první třetinou filmu se to zlomilo, a najednou jsem tam viděl ten nadhled, zábavu, a to, že se ze série xXx stala jakási legenda, podobně jako z Nepostradatelných. Bezstarostná jízda TOP rebelů, kteří to rubou hlava nehlava, ve jménu dobra. Pokud tuto myšlenku akceptujete, pak vaše hodnocení musí logicky akcelerovat. vzhůru, protože ať chcete nebo ne, tahle kombinace s Xanderem Cage, prostě funguje.

Blair Witch: 20 let poté (2016)

Soustřeďme se na fakta. Všichni věděli do čeho jdou. Nemá to bejt remake ani žádná vykrádačka. Prostě se Amíci rozhodli udělat volné pokračování BW Project 1. A rozhodně z mého pohledu úctyhodné. Samozřejmě, a to se přikláním na část negativně hodnotících respondentů, ve filmu se objevují nelogičnosti a iracionality v rámci chování a rozhodování hlavních postav, v částech filmu, kde by je člověk nečekal. Ale odhlédneme-li tomuto, a soustředíme se na to, že to neměl být "know-how" dokument o kempování, nýbrž horror, pak nutno zkonstatovat, že to funguje!! A od půlky filmu atmosféra přísně graduje. To, co v "jedničce" nefungovalo, protože to bylo až MOC absurdní až směšné, je zde sníženo na bazální úroveň, která stačí, a je nesmírně děsivá. Doslova jsem HLTAL záběry a kousky osvětlené scény, ve které postavy prchaly. Pocit ztísněnosti, osamění, divných zvuků z lesa, déšť.. Do toho záblesky, a náznaky tajemné postavy z kořenů.. Nic víc není potřeba. Svůj účel jednozančně splnilo a sérii horrorů shlédnutých v poslední době, si tento získává jisté nr.1.

Kvílení (2016)

Tak tohle vážně ne! Postava tlustého a jistě retardovaného policisty, hlavního hrdiny mne začla iritovat již po málo minutách filmu. Rádoby vtipné vsuvky se bohužel nekonaly, asi nemám prostě asijský pochopení pro humor. Dvě hvězdy dávám jen proto, že atmosféra za půlkou filmu až 3/4 byla hutná a notně utahovala a pro potenciál, který zůstal nevyužit. Jaké pak bylo zklamání z nelogického a neděsivého konce?!! Značné. Bohužel vznikla slátanina, která má svoje děsivé části, celkově však působí jako studentský experiment s hollywoodským rozpočtem. Režisérovi bych po tomto počinu nesvěřil ani další epizodu večerníčku Pat a Mat. Zmrvil by to..

Pád Londýna (2016)

Velmi snadno srozumitelný a svižně plynoucí příběh, který výborně gradoval, a držel v napětí. Rozuzlení bylo samozřejmě od začátku jasné. Dobro zvítezí nad zlem a Banning je všecky pobije skoro holýma rukama. I tak!! Hodnotím čtyřmi hvězdami, protože pobavil!!

Victoria (2015)

Základní idea, na které byl celý film postaven a neskutečně mne již od samého počátku neskutečně vytáčí, je lidská blbost, naivita, a promiňte mi ta hrubá slova, "debilita". Mladá cizinka se jen tak pustí do řeči ve 04.00 ráno s bandou evidentně sjetých či opilých individuí. V průběhu první třetiny se následně ukáže v mnoha a mnoha věcech, že o tyto hochy, by si ani kolo neopřela, nehledě na to, že konají nezákonné věci, či tzv."přes čáru". Pozn.: Navíc, to jí snad není známa bezpečnostní situace v nynější střední Evropě? Čtyři urostlí týpci vs. jedna podměrečná hubená dívka?? Za normálních okolností, by už ležela někde nadrogovaná v bordelu ve východním Berlíně na podlaze sklepení.. A ne že ne!! I přesto je nám dále servírováno, jak je "žere", a jak jí to přijde strašně zábavné a free. Dokonce ve chvíli, kdy zjistí naše hrdinka s IQ 83 (více určitě ne!!!), že se účastní ozbrojené loupěže, se v ní NIC nepohne, a pokračuje se v celé šarádě dál. Zbytek filmu (cesta k loupeži atd.), plánuji zkouknout v druhé době, neb´ jsem neměl absolutně žádný morál k tomu, jak se vymanit z prvotního šoku, do jaké situace nás autor a režisér navezli, a zda si z nás opravdu nedělají legraci. A všem podobným hloupým individuím jako je Victoria přeji mnoho veselých zážitků s lůzou, která jim přijde "fajn" a suprová! :-(