Don82

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 17.1.2020  17:04
    Skam (TV seriál) (2015)

Skam je výborný především v celkovém zpracování středoškolského tématu, kdy jsou různé postavy zasazeny do někdy více, někdy méně dramatických situací a kolem toho se tvoří všelijaké minipříběhy. První série je takové klasické "teen guilty pleasure", druhá série trochu zvážní a nabere o něco hlubší směr. Třetí a čtvrtá série se zabývá kontroverzními tématy, které rezonují společností a pokládají diváku zajímavé otázky. Neříkám, že jde o ultra hluboké filozofování, ale právě v případě tohoto seriálu platí, že méně je někdy více. Zajímavě natočeno, režie střídá veselé tóny a hudbu s depresivními stavy a pocity samoty.

• 15.12.2019  21:56
    Ad Astra (2019)

Až nyní mi dochází, že zhodnotit Ad Astra není úplně jednoduché. První polovina se dost táhne a divák konfrontovaný s nejistým tempem a plochou hlavní postavou jen tápe. Bylo těžké si představit další hodinu filmu. Nicméně, v polovině se děj "rozlije" do takové hodně zvláštní podoby melancholie a tajemna s lehkým mrazením v zádech. Nečekejte mezigalaktické výbuchy ani hvězdné dobrodružství. Snímek hloubá v duši astronauta a vykresluje jeho pohnutky mysli tváří tvář prázdnotě. Té venku i uvnitř. Toto není Marťan, ani Gravitace a už vůbec ne Interstellar. Žádné pozlátko, žádný potlesk na konci. Film má rozhodně slabá místa, ale to jak moc vám budou vadit je silně subjektivní. Ad Astra je v ledasčem hodně jiné a je jen na vás jak toho využijete.

• 13.12.2019  21:55

Ze začátku má film celkem pěkný drive a vypadá to alespoň na průměrnou teen nerdovinu o cestování časem. Zhruba od půlky to sklouzne k hoodně fádní podívané, kdy scénárista upatlal guláš kolem ne příliš zajímavých postav. Reportážní kamera to moc nezachrání. Jak už asi tušíte, je největší problém u tohoto typu filmu, co s koncem. No, tak to se raději podívejte sami. Ale pozor děcka! Cestování časem není žádná sranda a podělat se může kde co. Nicméně, to už dávno víme z jiných, daleko kvalitnějších filmů. Tak hlavně ať neuváznete v nekonečné smyčce... neuváznete v nekonečné smyčce... neuváznete v nekonečné smyčce.. neuváznete v nekonečné smyčce...

• 7.12.2019  22:02

Tady asi není moc co řešit. Pro fanoušky série je to klasická postapokalyptická řežba, kde Alice střílí jednoho hnusáka za druhým. Tedy: lidi i jiné zmutované fešáky. Pro ostatní naprostá slátanina. Za mě standardní díl Residentu, který snad už konečně završil příběh a divák tak konečně přestane mít guláš jak v postavách, tak v ději samotném. Asi bych další spíš jen dvě hvězdy, ale Milla Jovovich, má pořád něco do sebe a společně s dobrou akcí to vychází na tři.

• 7.12.2019  14:25
    Trabantem z Indie až domů (TV seriál) (2019)

Z této cesty "Trabantů" opět cítím ono dobrodružné kouzlo objevování, jaké si vybavuji u cesty Jižní Amerikou. Austrálie byla celkem utrpení, jak pro posádku, tak pro diváka, ale tady se opět podařilo nás vtáhnout do děje a krásných scenérii i vyprávět určité dílčí příběhy všech zúčastněných. Problémů a krizových situací bylo habaděj, ale zcela jednoznačně převážila touha cestu dokončit a ukázat lidem zase jiný kus světa. Byla to radost se dívat!

• 1.12.2019  21:53

Upřímně, moc jsem od toho sice nečekal, ale přeci jen jsem doufal v trochu důstojnější pojetí filmu, ve kterém se loučíme s Legendou. Tuctový příběh bohužel nezachraňuje ani samotný Rambo. První polovina je o tom, že se John snaží vyrovnat s minulostí tím, že se vrátil domů. Motiv hledání sebe sama byl v každém díle, ale tady to tedy tvůrci odflákli, není co dodat. Druhá půlka se nese v akčnějším duchu, ale pořád to není to pro co byly filmy s Rambem "něco víc". Třetí hvězdu dávám za závěrečnou bitvu, ta má něco do sebe a skutečně mě bavila. A na úplný závěr se John konečně našel svůj klid a mohl odejít. A nebo ne?

• 16.11.2019  21:42

Byl dobrý nápad se na film podívat znovu s odstupem několika let, člověk některé věci vidí jinak a něco mu dojde až když je starší. Scénářem snímek kombinuje mnohé, ale nikdo nemůže pochybovat, že právě postava Charlieho dodává příběhu neskutečný styl a u dramatické linky dotváří zajímavou podívanou. Ano, film si jistě tak trochu "vymýšlí", ale to z něj právě dělá originální počin. Charlie, Charlie, Charlie!

• 19.10.2019  21:41

Toy Story 4 pokračuje na vlně minulých dílů, akorát přidává, řekněme "krizi středního věku" u hraček. Příběh balancuje někde nad tématem smyslu hraček v průběhu života a vyrovnáváním se s nevyhnutelnými změnami. Děti uvidí roztomilý příběh a dospělí budou s lehkým úsměvem "vědět to své". Hodně se mi líbila postava Forkyho, který přidal něco nového, akorát to v celém filmu bylo trochu málo z pohledu dospělého.

• 18.10.2019  21:31

Unesete tíhu své existence? Svůj život? Na poměrně malém prostoru se odehrává série reálně depresivních příběhů na straně jedné a důkaz o síle jednotlivce na straně druhé. Film je hodně "sjednoceným průběhem" všech možných problémů, krízí a negativizmu. Zkrátka, od každého trochu. Taková záplava vyčerpávajících emocí (scéna s pohádkou o žralokovi a chobotnici je něco neskutečně hlubokého), až je to možná na diváka místy moc. Hodně zajímavá byla dějová linka Brie Larson, která mě zřejmě zaujala nejvíce. Film vlastně ve výsledku není vůbec smutný, spíše tak nějak vyústí "do plocha".

• 13.10.2019  21:51

"Two against the world, baby." Viděno znovu po letech a pořád je to ta šťavnatá lahůdka, která neztratila nic na zábavnosti a kráse v přímočarosti a upřímnému naservírování toho nejčistšího braku.

• 11.10.2019  21:48

Rámcově zajímavý film nabízející vtahující téma a pěkné scény s dobrými herci. Realističnost nechci hodnotiti, ale nějak se ze scénáře vytratila stránka konfliktu mezi postavami. Takhle mi pojetí snímku přišlo až moc "vyhlazené" a "laskavé". Ale Chloë Grace byla výborná.

• 3.10.2019  22:13
    Love, Death & Robots (TV seriál) (2019)

Originální soubor nejrůznějších sci-fi povídek s příchutí horrou a nadpřirozena. Z každého filmu je cítit poctivá práce, kdy i přes krátkou stopáž je jak vizuál, tak příběh vytažen do vysoké kvality.

• 23.9.2019  17:09

Minimalistická road movie dvou kluků (a tak trochu i jedné holky). Zásadně chybí nějaká "vážnější podstata" příběhu, takže výsledek celkem dost plave v tuctovém vyprávění. Bohužel, nezaujalo.

• 18.9.2019  21:26
    Roky a roky (TV seriál) (2019)

Brilantní drama sledující jednu rodinu na pozadí světových událostí. Fake news, hybridní hrozby, vzestup antidemokratické vlny, autoritářství v politice, ekonomický kolaps... to vše tam je. Seriál vás dostane tím, jak uvěřitelný je. Takový realistický Black Mirror. Klidně se zítra ráno vzbudíte a vše může být jak v seriálu. Years and Years vás rozhodně nenechá v klidu, občas vám bude nepříjemné se na to dívat. Co když se to stane? Co když je apokalypsa za rohem?

• 8.9.2019  21:22
    Euforie (TV seriál) (2019)

Žádná Euforie. Právě naopak: středoškolská jízda plná depresí, deziluze a neurčitých stavů po požití drog, ale i vnitřního hledání v chaosu běžného života teenagera. Seriál je naprosto odzbrojující svoji autenticitou a hloubkou postav. Každý díl se tak trochu zaměří na někoho jiného, ale ve výsledku je to výborně natočená promyšlená mosaika jedinečných charakterů, které jen tak někde nenajdete. Z některých scén až mrazí, jak jsou až neskutečně skvěle dotažené přes hranici toho, co se dá ještě vymyslet nového v tématu dospívajících středoškoláků. Psychicky je sledování náročné ale zajímavé zároveň. Reálné se míchá s nereálnem a divák jen žasne. Seriál vás chytne a nepustí do posledního záběru.

• 7.9.2019  10:02

Vše se točí kolem návratu hlavních postav do Derry, protože uplynulo 27 let a To se vrací rozsévat hrůzu a smrt. Trikově na úrovni jedničky, ale příběh ztratil šťávu a jiskru charakterů. Dlouhá stopáž k dobrému zážitku taky moc nepřispívá. Vyprávění sice celkem drží pohromadě, hlavně kvůli kolísavému dávkování napětí, ale občas jsem měl problém udržet pozornost. Dvojka je vlastně takovým dojezdem celého příběhu To.

• 2.9.2019  21:50
    To (2017)

Knižní klasiku jsem samozřejmě nečetl, takže příběh znám jen rámcově. Ústřední motiv je velmi lákavý a film krasně propojuje na pozadí brutality jednotlivé postavy. Vyzdvihuje téma strachu a lidské temnoty, jakož to hlavního motoru pro To. Rozplétání příběhu je pozvolné, ale velmi napínavé. Jsem spíše příležitostným divákem horroru, takže jsem velmi rád že si autoři odpustili laciné lekačky a naopak zapracovali na jednotlivých scénách, které způsobují pravé tuhnutí krve v žilách. Celkový osmdesátkový freel o malém městě, kamarádství a odvaze je velmi příjemný a dělá z filmu rozhodně nadprůměrnou podívanou.

• 19.8.2019  21:15
    Dark (TV seriál) (2017)

Seriálový sci-fi klenot. Skvěle promyšlený scénář, mrazivá atmosféra a cestování časem. Co více si přát?

• 29.7.2019  21:39
    Já a robot (TV seriál) (2013)

V rámci žánru celkem dobrá jednohubka. Scénáře jednotlivých dílů pracují s již mnohokrát použitými motivy, ale přesto se autoři snažili o nějakou tu invenci. Postavy Kennexe a Doriana dávají celému seriálu příjemnou chemii, dej pěkně odsýpá, takže za mě nadstandardní Sci-Fi seriál.

• 5.6.2019  22:01
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Sugestivní, hrozné, mrazivě skutečné..umělecky brilantní. Výborná režie podpořená skvělými herci.

• 3.5.2019  22:12

Široká paleta skvělých herců na pozadí detektivkové klasiky, navíc velmi dobře zrežírováno.

• 27.4.2019  21:54
    Pašerák (2018)

Nemá cenu to více pitvat. Tento film táhne nahoru hlavně Clint Eastwood, hrající rozpadajícího se člověka snažícího se vyrovnat s minulostí, rodinou a ukvapeností 21. století. Příběh má jasné obrysy už od začátku, ale právě postava Earla ho dělá příjemně zajímavým ke sledování.

• 5.4.2019  22:35

Spielbergovsky zasněné vyprávění spojené s lehkým cyberpunkem? Proč ne. Spousta zremixovaných myšlenek a námětů se zde míchá s parádním vizuálem a pěkně odsypajícím a zábavným dějem. To ani nepočítám různé pop kulturní odkazy a narážky. Spielberg prostě ví, jak uděla moderní "pohádku" aby zaujala napříč generacemi.

• 24.3.2019  10:36
    Projekt Modrá kniha (TV seriál) (2019)

Seriál zajímavě zpracovává historii incidentů s nevysvětlitelnými úkazy nejen na obloze. V podstatě sledujeme počátek výzkumu UFO, a snahy o věděcké vysvětlení skrz doktora Hyneka na straně jedné a vládu, potažmo letectvo, které se snaží vše důkladně ututlat na straně druhé. Do toho všeho se ještě zamotávají Ruští špióni a záhadní muži v kloboucích. Project Blue Book si sice hraje na to, že jsou jednotlivé příběhy založeny na skutečných událostech, ale ve většině případů se jedná jen o část, kde jsou např. reálné postavy nebo místo, jinak je vše ostatní omáčka scénáristů. Tvůrci se snažili skloubit strohé historické vyšetřování s přece jen divácky vděčnější, tajemnější sci-fi prvky. Výsledek je nakonec tak nějak na půli cesty. Takže náplň každého dílu je, že se chvíli skutečně vyšetřuje, ale pak se přejde ke spekulacím, různým odbočkám a nakonec i politice a mlžení okolností aby se divák těšil na další díl. V některých ohledech je scénář nedotažený, kdy jsou určitě paranormální prvky vylíčeny vcelku komicky, něco se přibarvuje a někdy se ve vyprávění dost vaří z vody. Nicméně, jako celek bych seriál doporučil, protože se v současnosti nic podobného tématicky nevyskytuje.

• 26.2.2019  20:30
    MOST! (TV seriál) (2019)

Nejlepší na tom celém je, ta vlna emocí co se kolem MOSTu! zvedla. Každý si v tom hledá to svoje: co má rád, co ho pobaví a co nemůže ani vystát. Kolečko a Prušinovský to samozřejmě dělají naschvál, ví do čeho se trefit, jednoho tím naštvou a jiný se u toho zasměje. Seriálem prostupuje totální odmaskování stereotypů a je na ně neustále poukazováno. Kritika se ale nedostavuje v přímé konfrontaci konformity diváka, jako spíše v permanentním humoru. Což je myslím dobře, protože právě tento přístup dokáže tzv. "překonávat bariéry". Herecky bez chyby. Jen tak dál!

• 17.2.2019  21:08
    Everything Sucks! (TV seriál) (2018)

Ten příběh má samozřejmě náznaky klišé jak hrom, ale všechny potenciální zápory přebijí jednoduše pěkný příběh, který je tak přirozeně obyčejný, že se do něj bez problémů vžijete. Herecké obsazení neznámými herci dopadlo na výbornou, všechny postavy byly velmi dobře zahrané a já osobně jsem si je moc oblíbil. Skvěle se podařilo pohrát si mnoha scénami, které mají tu správnou atmosféru a kvalitní "feel". Je vidět, že to tvůrci zkrátka neodflákli. Pokud máte rádi trochu toho retro, trochu "nezávazné" zábavy a trochu klasického teenage příběhu "kde to dopadne dobře", tak zde jste správně

• 30.1.2019  16:18
    Sexuální výchova (TV seriál) (2019)

Příjemně milý a zábavný seriál s vynikajícím obsazením. Jemný anglický humor je zde zabalen do více méně klasického teen dramatu střední školy. Na první pohled je to ohrané téma, ale díky tomu, že si seriál nebere příliš moralistické servítky a jde si svoji cestou je výsledek velmi povedený. Celkovým pojetím seriál vybočuje z řady a všechny díly jsou něčím originální. První seriálové překvapení roku 2019.

• 27.1.2019  20:13

...zatím si tady odložím čtyři hvězdy... a popřemýšlím nad komentářem o pěti :)

• 26.1.2019  21:41

Excelentní animace, detailní, promyšlené scény plné audiovizuálních pochoutek. Ghost in the Shell má bezesporu všechny pravé elementy cyberpunku a ve své ústřední myšlence jde opravdu hluboko. O kultu není pochyb. Nicméně, subjektivně, mi příběh přišel jak vyprázdněná skořápka. Zkrátka, nesedl mi styl vyprávění a forma jak se divákovi dávkují postavy a děj kolem nich. Celkově tak toto dílo působí takovým komplexně chaotickým dojmem. Přesto si myslím, že stojí za shlédnutí hlavně kvůli audiovizuálu a vynikající hudbě.

• 25.1.2019  21:56
    Annihilation (2018)

Vcelku jednoduché sci-fi, hlavně co do vyprávění. Líbila se mi atmosféra a ta neobvyklá "biologická" podstata filmu a myšlenky kolem toho. Zbytek je taková nic moc omáčka, bez hlubšího příběhu nebo postav.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13