Dark Matter (2015) (seriál)

Takové lehce komické guilty pleasure sci-fi. Příběhově mix všeho možného známého z různých světů, ale občas byly epizody celkem nadprůměrně zajímavé. Škoda zrušení, po 3. sérii. Jako na "Večerníček" se na to dalo koukat.

Od koťátek pracky pryč! Hon na internetového zabijáka (2019) (seriál)

Takhle silný kafe jsem tedy rozhodně nečekal! Neskutečně skvěle natočený dokument, při kterém tuhne krev v žilách. Surrealisticky temné a emočně rezonující. "Dějová" linka zanalyzovaná do posledního detailu. Ve všech možných i nemožných aspektech to překonalo moje očekávání a tři hodiny utečou jak voda. Jak už se někde psalo: Realita je mnohdy horší než naše fantasie.

Maléry pana Šikuly (1999)

Nebaví vás vaše současná práce? Je váš šéf naprostý kretén? Potřebujete v životě změnu? Ano?! Tak si pusťte tento lidově motivační film. Ač zápletka vypadá průměrně tuctově, vtip tkví v sofistikovaném humoru vybraných gagů a celkové "ujetosti" naivitě filmu. Y2K and gangsta rap included!

Život je hra (2018) (seriál)

Scenáristicky a herecky je tento webseriál pevný v kramflecích a to se dneska zas tak často nevidí. Hlavní postavu Havlise není možné nemít rád. Jeho životní "útrapy" a tragikomické situace, do kterých se dostává svoji nešikovností mnohým připomenou nejednu reálnou předlohu. Život je hra jede čistě na gagy a funguje to skvěle a to i díky komentátorské dvojici Michal Suchánek a Petr Marek, která vtipnými hláškami rozhodně nešetří.

Dantovské peklo (2010)

Nevěříte v peklo? Tak po tomto filmu se možná dáte na modlení. Danteho nepředstavitelně trýznivá cesta přes všechny kruhy pekla za milovanou Beatrice těží z literární klasiky maximum a zabaluje ji do lákavého hávu animace. A že se povedla! Krev jen stříká a tak nápaditě a hrůzostrašně zobrazené peklo jsem si snad ani nedokázal představit. Režisérky poměrně dobře zvládnuté, některé rozhovory postav mě celkem zaujaly. Apokalyptická hudba dokresluje děsivou atmosféru.

Po životě (2019) (seriál)

Seriálový klenot vybroušený odzbrojujícím "pseudo cynismem" Rickyho Gervaise. Na poměrně malé ploše rozehrává na první pohled tuctový příběh osamělého muže v depresi, který je protivný a odtažitý. Za touto slupkou se ale skrývá hluboká dramatická linka plná skutečných emocí a důrazu na lidskou autenticitu. Černý humor, který je Gervaisovi blízký, je velmi střídmě dávkován a v kombinaci s neotřelými postavami dotváří zajímavou podívanou. After Life je přesně ten typ seriálu, který není pro každého, záleží na vašem emočním rozpoložení.

Než skončí léto (2019)

Na tento film se rozhodně nechcete dívat v létě. Já to udělal a bylo to zvláštní. Nevýrazný rozjezd příběhu je poměrně dlouhý, nicméně před polovinou začíná atmosféra poměrně houstnout a potemnělé nálady se už nezbavíte. Syrovost některých scén je dech beroucí a závěr hraničí s emocionální "propastí". Nic pro slabé povahy. Jak už je u těchto inde filmů zvykem, největší kouzlo je v detailech a náznacích. Hledat je musí každý sám. Za mě: tématem těžký, ale krásný film. Eliza Scanlen potvrdila svůj talent z Ostrých předmětů.

Všechno úplně všechno (2017)

Příjemný film s jasnou romantickou linkou, která se v druhé polovině rozvine i v něco víc. Asi bude hodně záležet, na tom, jak se více, či méně vcítíte do pocitů Madeline a popřemýšlíte si, jak co byste dělali vy na jejím místě. Pěkný výběr scén, dobře zahráno, jednohubka.

Osmá třída (2018)

Nevšedně natočený epizodní film o jedné obyčejné holce, plné nejistoty a starostí o svoji roli ve společnosti vrstevníků. Velkou devízou snímku je jeho naprostá autenticita hlavní hrdinky. Tvůrci zcela dobře odhalují pravou podstatu pocitů mladého člověka a skrz vnitřní i vnější konfrontaci hledají cestu jak z toho cen. Celkem škoda, že se nepodařilo víc zapracovat na "chemii" celého filmu a tím ho trochu ozvláštnit.

Ovládací panel
5 bodů