neo93

Česko

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 18.9.2017  23:18

Vynikající film plný mnoha myšlenek a otázek. Vypráví nám o poznání, víře, životě i smrti, vědě, sebepoznání, protikladech víry a nevíry. Také nám ukazuje to, že každý jsme originál, unikátní osobnost, která je pouze jen jedna a přesto všechno, jsme si všichni navzájem podobni a zároveň svým způsobem propojeni. Když se oprostíme od toho nakolik je to až příliš velké sci-fi a nakolik je to skutečnost, užijeme se výborný snímek. Jedná se taktéž o krásný milostný příběh, jenž má, jak už to tak bývá, své světlé, tak i stinné stránky. Mimo příběh a pozoruhodné existenciální otázky, musím ocenit také skvělou hudbu, která se přesně hodí do celého filmu. Přítomnost Micha Pitta,Àstrid Bergès-Frisbey, či Brit Marling je už velmi příjemným bonusem. Výtečný snímek, na který se budu muset podívat ještě minimálně jednou.

• 18.9.2017  23:15

Nádherný film nejen o víně. Ale vinná réva, rozlehlé a krásné vinohrady, jsou hlavní náplní filmu, kolem které se všechno točí. Kdo miluje, víno, by si tento snímek rozhodně neměl nechat ujít. Skrývá se v něm všechno, co si můžeme představit okolo tohoto výborného ovoce. Pěkně rozkvetlé vinice, ze kterých vypěstujete tisíce krásných střapců hroznů, z nichž nakonec po dlouhém procesu vzejde to skvělé víno ve vašich lahvích. Ukazuje také ale tvrdou a namáhavou práci, která stojí za všemi těmi sudy kvalitního vina. Zároveň se jedná o sociálně laděný film, který představuje tři sourozence a jejich komplikované vztahy, tak i nenadálé problémy s dědictvím po otci. Civilní příběh o rodinných příslušnících, jenž vůbec netlačí na pilu a téměř celou dobu jede v relativně poklidném tempu. Avšak nevyhýbá se ani silnějších momentů jako např. když plačící sourozenci přijdou do místnosti, ve které se nachází nejstarší navrátivší syn, je všem jasné, co se stalo. Snímku nechybí ani lehký humor, který se sice objevuje jen zřídka, ale i přesto potěší, jako v případě syna Jéremyho, který se musí potýkat s tchýni a tchánem, jelikož s manželkou a malým synem bydlí v jejich blízkosti nebo večer při vinobraní. Zajímavým prvkem ve filmu jsou také prostřihy do minulosti, ve kterých sledujeme ony tři hlavní postavy v dětských letech, jak se učí rozpoznávat ovoce, tak samotné víno, a následně je pozorujeme v současné době v podobných situací. Velmi milý a přívětivý snímek, ke kterému se náramně hodí alespoň jedna sedmička dobrého vína a nemusí se zrovna jednat o víno z Burgundska, ve kterém se odehrává tento příběh.

• 17.9.2017  23:08
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

Poslední člen ze superhrdinského uskupení Defenders, Iron Fist. Zhlédnutí Iron Fista jsem docela dlouho odkládal, ať už z důvodu různých pochybných reakcí a recenzí jeho kvality, tak i z časových důvodů. Nakonec po jeho zhlédnutí, musím konstatovat, že mě Danny Rand alias Železná Pěst mile překvapil. Zařadil bych ho kvalitativně jasně pod Daredevila, jinak ale asi na úroveň LC či JJ, ačkoli v některých ohledech možná i před ně. Po úvodních seznamovacích epizodách s hlavní postavou, se seriál rozjede zajímavým směrem v dalších dílech. Vše se dobře příběhově rozvíjí až do deváté epizody, kdy se pro mě z nepochopitelných důvodů, vrátí jedna z hlavních postav znovu do vyprávění. Nevím, jak je to v komixu, ale tady mě to prostě vadilo. Alespoň mi to autoři vykompenzovali návratem oblíbené postavy, již z minulých marvelovských seriálů. V závěrečných epizodách, už ale dějové linie dávají, jaký taký smysl. Bojové a akční scény, které se objevili, se mi zdály docela povedené. Uvidíme, jak se bude dále vyvíjet s otevřeným koncem.

• 23.8.2017  12:02

Výborný originální romantický film, který těží nejen ze svého osobitého příběhu. Mladý Kim Woo-jin se snaží žít svůj neobyčejný život, který je vskutku nevšední. Každý nový den se probouzí v naprosto odlišném těle. Muž, žena, dítě či stařec. Pokaždé někdo jiný. Když si v obchodě jednou všimne pohledné mladé ženy, se kterou se poté, každý den setkává v různém těle, načež ji nakonec pozve na večeři, změní tím život nejen sobě, ale také této dívce, do které se zamiluje. Skvělý příběh, jenž vypráví o dokonalé, bezpodmínečné lásce tak i bolestech a strastech, které vyplívají z daného problému. Velmi zvláštní až bizarní film, který je ovšem smutný i krásný zároveň s výtečným soundtrackem.

• 14.8.2017  16:25
    Sense8 - Série 2 (série) (2017)

Druhá řada originálního seriálu, který opět drží vysokou kvalitu. Znovu se setkáváme se všemi známými postavami z clustera, taktéž se všemi lokacemi, se kterými jsme se střetávali po celou první řadu. Hlavní dějová linie se vede kolem organizace BPO a toho, proč je vlastně tak důležitá. Samozřejmě také prožíváme všechny nelehké osudy propojených postav. Sledujeme tak Willa s našeptávačem, sociální vzestup Van Damma, Litův coming-out, Kalu a její problémy se snoubencem, pronásledování Wolfganga nebezpečnou ženou z jiného clustera či Sun a její nejlepší příběhovou linku, jaká může být, tedy její pokračující cestu za pomstou. Všechno, co se mi líbilo na první řadě se zase vrací. Propojení a jejich vzájemná spolupráce, která je zároveň jejich největší slabinou, jenž se naplno projeví hned na začátku druhé epizody, skvělá natřískaná akce, která se sice objeví pouze pár krát, ale když už se vyskytne, stojí opravdu za to, tak i neuvěřitelné pohrávání s časem a prostorem. Vše poté vyvrcholí v epickém finále poslední epizody. Snad ještě dostanou tentokrát už sestry Wachovské zelenou, aby mohli pokračovat v natočení třetí řady, jelikož takový to seriál odbyt pouze nějakým dvouhodinovým speciálem, by nebylo úplně normální.

• 14.8.2017  16:20
    Equalizer (2014)

Působivý thriller s Denzelem Washingtonem v hlavní roli. Ten hraje chladného, muže, který chce mít jen svůj klid. Chodí do jedné stejné restaurace, má obyčejnou práci, užívá si poklidný život. Když ale jednoho dne pomůže mladé dívce Teri, začnou po něm jít celá ruská mafie. Muž však nemá problém pomalu zabít všechny, kteří se mu připletou do cesty. Atmosférický a temný Denzel Washington jako akční hrdina, která své protivníky kosí surovým a brutálním způsobem. Nechybí ani pořádně drsný záporák, kterého vytvořil Marton Csokas. Povedený film s akčními scénami a vkusnou hudbou, ačkoli třeba ten konec si autoři mohli odpustit, ale i tak se jedná o podařený snímek v tomto žánru.

• 14.8.2017  16:17

Krásná lovestory, která těží ze slavné tragické divadelní hry Romea a Julie. Film nám přímo ukazuje mladého Williama Shakespeare, který se zamiluje do jedné urozené dívky Violy, která má být ovšem provdaná za jiného muže. Hlavní herecké duo v podání Joseph Fiennes a Gwyneth Paltrow je přímo božské, ať už je Paltrow v převleku za muže, aby mohla hrát v divadle a být přitom se svým milovaným, nebo třeba Fiennes jako sestřenka z venkova jako doprovod Violy, aby zase mohl být se svou milou. Nejvíc jim to samozřejmě sluší v samotné hře, kde nakonec ztvárňují ústřední zamilovanou dvojici. Mimo tento pár, je film skvěle obsazen i ve vedlejších rolích, což je pro film určitě jedna z největších předností. Historicky výpravná alžbětinská doba společně s hudbou pak vytváří dokonalý podklad pro tento výborný milostný příběh.

• 14.8.2017  00:03

Jednoduchá, příjemná a vtipná francouzská komedie, jenž mě překvapila a velmi potěšila. Když jednoho dne milý ale rozpačitý Jean-Jacques vyslechne od druhého muže zaručenou techniku, jak získat každou ženu, jakou chce a poté také tuto taktiku vyzkouší, spustí tím nečekaný sled neuvěřitelně bizarních a komických situací, do kterých se dostane. Mám rád takové to laděné komedie, ve kterých nejde tak o samotný příběh, jak spíše o řadu více méně náhodných událostí, které prožíváme s hlavní postavou. Tu ztvárňuje sám režisér snímku, Emmanuel Mouret, který zvládl roli povedeným způsobem. Navíc sledovat ve filmu tolik pohledných a půvabných žen především pak okouzlující Déborah François, je pastva pro oči. Líbila se mi taktéž svižná a veselá hudba, která dotváří pohodovou atmosféru celého snímku. Český překlad filmu přesně vystihuje pocit, který jsem obdržel.

• 13.8.2017  21:14

Vynikající snímek podle skutečných událostí, jenž vypovídá o přátelství, bouřlivém mládí, tak především o drogách, do kterých může spadnout každý. Jim Caroll, mladík píšící deník, hráč milovaného basketbalu, člen party kluků z Manhattanu, kteří se mimo hraní svého oblíbeného basketu, jen tak poflakují po newyorských ulicích. Po jednom osudném setkání a seznámení s heroinem se mu však vše změní a dostane se na úplné dno, ze kterého není lehká cesta zpět. Skvělá ukázka toho, kde se může člověk ocitnout, když to jen jednou zkusí. Nebýt však prvotřídního výkonu Leonarda DiCapria, nebyl by prožitek ze snímku tak intenzivní. Jasně film ukazuje postupnou dráhu do zatracení, od euforie z první dávky, přes nutnost si něco píchnout za každou cenu, až po totální absťák a celkovou zoufalost. Takový příznivý konec jsem sice nečekal, ale to nic nemění na tom, že se jedná o znamenitý film.

• 13.8.2017  21:09

Výtečný snímek od pana mistra hororu a napětí. Tentokrát si vystačí z jedním skoro až monotónním prostředím, ve kterém nám však vypráví, jak jinak než poutavý příběh. Jeden newyorský pokoj, jeden nemohoucí fotograf a jeden výhled do dvora okolních bytů. Tolik málo stačí Hitchockovi, aby vystavěl nevšední, atraktivní a napínavý film, jenž rozhodně ani chvilku nenudí, ačkoli by k tomu mohla svádět jednotvárná lokalita. Stejně jako hlavní hrdina v podání skvělého Jamese Stewarta, ani my neopustíme tento byt a rovněž jako on, pozorujeme všechny spletité osudy všech sousedních postav. Je úžasné sledovat, jak dokáže s tímto formátem Hitchcock pracovat. Navíc když se ještě přidá okouzlující Grace Kelly, která nabídne ženskou smyslnost i důvtip, je to úchvatná podívaná. Dokonalý film, který musí zaujmout hned na první zhlédnutí.

• 13.8.2017  21:06

Velmi rozporuplný film s Keane Reeves v hlavní roli. Už jen vidět Reevese v této roli, bylo vskutku zvláštní. Skoro celou dobu jsem mu ale věřil roli starostlivého, milého otce rodiny, který se ve svém vlastním domě stane obětí mučení a šikany. Na druhé straně přicházejí dvě sexy ženy, které ovšem mají úplně jiné úmysly než jen se s příjemným taťkou vyspat. Zajímavý nápad, který je místy docela hutný a drsný, především veškeré šílené hrátky, jenž ty dvě nehorázně jedovaté holky předvádějí. Celkově mě snímek bavil, ale samotný konec mě dost zklamal. Takový nesmyslný závěr po průběhu filmu je ale hrozně neuspokojivý. Proto zůstanu u průměrného hodnocení.

• 8.8.2017  21:41

Skvělá komedie, u které jsem se náramně bavil. Lane Myer je mladý kluk, který je bezhlavě zamilován do krásné Beth se kterou nějaký ten pátek již chodí. Když ho ale nečekaně opustí kvůli kapitánovi lyžařského týmu, Lane je ochoten udělat cokoli jen, aby ji získal zpět. Raději by zemřel než by musel žít bez ní. Jednoduchý příběh, jenž ale okořeňuje plno pozoruhodných postav a jejich bláznivé a komické eskapády. Jako např. Laneovi rodiče a jeho mladší bratr, sousedka paní Smithová a její povedeně zakulacený synáček Ricky, který se musí postarat o pohlednou francouzskou studentku Monique, která přebývá u nich doma, tak i v neposlední řadě hlavní hrdina zoufalý a nešikovný Lane. Scén, u kterých jsem se opravdu zasmál, je tu spousta. Skoro nezapomenutelné jsou automobilové závody, lyžování, dvoudolarový hoch nebo zpívající hamburger. Milý, vtipný a v druhé polovině více romantický film s mladým Johnem Cusackem v hlavní roli.

• 8.8.2017  21:34
    Sledování (1998)

Neskutečně povedený filmový debut Christophera Nolana. Už v tomto prvním celovečerním snímku, ukazuje vysokou kvalitu, která se ještě postupem času zvyšovala. Představuje nám všechny své nejlepší přednosti, které ho zdobí už léta. Skvěle vykonstruovaný příběh, který nejede podle běžného scénáře, ale jede podle vlastních pravidel, kdy se střídají různé časové roviny, herecké obsazení, budování a udržování očekávání a napětí, které se postupně stupňují, tak i vystříbeným zvukovým doprovodem, který nás ještě více vtáhne do dané atmosféry vyprávění. Skvostný rozjezd pana mistra režiséra.

• 8.8.2017  21:27
    John Wick 2 (2017)

Druhé pokračování zabijáckého hrdiny Johna Wicka v podání Keanu Reeves. A znovu je to nekompromisní krvavá a brutální lázeň, resp. lázeň plná mrtvých těl, která je ještě lepší než první snímek. Tolik mrtvol v jednom filmu, pokud nebudu počítat válečné snímky a horory, jsem snad neviděl. A to vše zásluhou jednoho muže, který musí bojovat proti všem, co mu zkříží cestu. Nejprve v úvodní skvělé scéně dokončí práci s padouchy s předchozího filmu, aby se následně musel vypořádat ještě se starší minulostí, která ho nečekaně dostihla. Výborné akční sekvence, které se odehrávají na plno různých a odlišných místech, jako je podzemí, muzeum, párty či závěrečná zrcadlová galerie. Velmi efektní a vydařené jsou taktéž všechny bojové scény, nejvíc jsem si asi užil souboj, mezi Reevesem a Commonem. Krásně jdou vidět všechny přednosti hongkongské akční školy. Akční jízda se vším všudy, na kterou se jednoduše moc hezky dívá.

• 8.8.2017  21:24

Milá, vtipná a svižná italská komedie, která se sice v závěru přeladí do dramatičtější roviny, ale poslední scéna znovu vykouzlí úsměv na tváři. Film nám přestavuje tři páry a jednoho muže, přátelé střední generace, kteří se sešli u jednoho z páru na večeři. Když hostitelka navrhne hru, při nichž všichni přítomní položí mobily na stůl a sdílejí všechny příchozí zprávy, hovory či různá upozornění, je z toho zpočátku veselá a humorná podívaná. Postupem času však vyjdou na povrch všechny skryté a utajované záležitosti, které už ovšem nejsou vtipné, ale velmi osobní, tvrdé a pro někoho až zdrcující. Velice povedená konverzačka, která sází na neotřelý nápad, tak i následné situace, jenž vyplývají z nastoleného tématu. Celou dobu jsem se skvěle bavil a ani tíživější atmosféra ke konci snímku, na tom nic nezměnila, naopak byla tím pravým vyústěním dané situace.

• 8.8.2017  21:21
    Baby Driver (2017)

Naprosto výborná podívaná, jakou jsem opravdu nečekal. Čekal jsem takovou tu teengerskou komedii/akci, přihlouplou a naivní hlavní postavu a jasný předem zatracený příběh. Nic z toho se však nedostavilo. Naopak. Hned ta úvodní úžasná automobilová sekvence, mě úplně odrovnala, okamžitě ve mně vzbudila pocit, který jsem míval, když jsem hrával, nejlepší díl série NFS, Most Wanted, a unikal jsem ve svém nablýskaném subaru před policí, ačkoli ve hře je poněkud odlišná hudba, než jaká zazní ve filmu při této scéně. Po této vzpomínce, jsem již naplno sledoval příběh mladého muže, skvělého řidiče se jménem Baby, jenž se vyrovná po svém se sluchovou indispozicí, tak i svou životní cestou, která není úplně lehká a bezpečná. Tohoto mladíka velmi dobře zahrál Ansel Elgort, nejvíce ale zaujme zábavně hláškující gangster v podání Jamie Foxe, tak i výtečný Kevin Spacey v roli hlavního šéfa skupiny. Mimo to jsou tu výborné akční scény, jako např. ta excelentní parkouruvá scéna. Největší devízou filmu je však hudba a zvuk. Nejenže zazní ve snímku výborné songy, ale především hudba jde v ruku v ruce se střihem, což vypadá ve výsledku na plátně zcela bravurně. Mile rád si někdy zopakuji tento více než vydařený film Edgara Wrighta.

• 8.8.2017  21:12
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Originální seriál od společnosti Netlflix, jenž pojednává o dívce, která se rozhodla spáchat sebevraždu. Příběh je vyprávěn pomocí 7 kazet, které zanechala sama dívka Hannah Baker před svou smrtí. Tato sada kazet se dostane až ke klukovi se jménem Clay, který začne odhalovat příčiny její sebevraždy. A nezdálo se mi to přehnané, přemrštěné ani příliš fantastické. Spíše naopak. Skutečné, reálné, děsivé. Takové, jaké připraví pouze život. Po zhlédnutí všech epizod (poslechnutí všech kazet) si myslím, že Hannah se svým osudem prala víc statečně a až do posledního okamžiku, doufala v zázrak, záchranu. Jenže ta nepřišla. Znám z osobní zkušenosti, mnohem méně závažnější a malichernější důvody, proč se může člověk rozhodnout sám zabít, natož když se podíváme na všech 13 důvodů, proč Hannah Barker ukončila svůj životem. Ano prvních 7 dílů, je dost utahaných, zdlouhavých až téměř nudných, ve kterých sledujeme to, čím si snad každý musel na střední projít, ale následující epizody se již naplno rozjedou a řeší se opravdu závažné problémy. A finále, v podobě poslední dvou epizod, stojí opravdu za to je velmi tíživé, až mrazivé, Nakonec ve výsledku velmi povedený seriál o holce, pro kterou nezbyla jiná cesta než se sama zabít.

• 30.7.2017  21:03
    Billions - Série 2 (série) (2017)

Válka dvou nesmiřitelných stran pokračuje i ve druhé řadě. Státní návladní za jižní okresek New Yorku se svými oddanými obhájci proti Axovi a jeho krvelačným vlkům z firmy, tak i jeho ještě důležitějším skrytým a loajálním právníkům, kteří stojí na jeho straně. Do popředí se také dostává otec Chucka, Charles, jenž tajně popotahuje za nitky, čímž Chuckovi velmi pomáhá ale zároveň i ubližuje. I když se zdá, že každý řeší své vlastní problémy a je relativní klid, je to pouhý klid před bouří, která zanedlouho vyplyne na povrch. A když se vám zdá, že epizody až příliš pomalu plynou a vůbec nespějí k žádnému vývoji v hlavní dějové lince, tak vás v nezpozorovaném okamžiku zasáhnou přímo do srdce, ani o tom nevíte. Tak neskutečně provázaná a soudržná vyprávěcí struktura se v seriálu jen tak nevidí. Vše, co z každá z postav udělá má svůj určitý důvod, a tím přesně ovlivní průběh celého příběhu. A závěrečná epizoda je jen sladkou třešničkou na tomto velkolepém kolotoči. Nemůžu se dočkat třetí řady.

• 30.7.2017  21:00
    Billions (TV seriál) (2016)

Neskutečně výborný seriál vyprávějící především o dvou mužích a jejich soupeření. Chuck Rhoades, státní návladní newyorského jižního okresku a Bobby Axelrod, miliardář, majitel firmy Axe Capital, která vydělává na hedge fondech. Tito dva tvrdí, chytří a nekompromisní muži se již od úvodního dílu dostanou do křížku, a poté si jdou nemilosrdně po krku a nebojí se proti sobě použít všech dostupných možností. Vliv, moc, zdroje, známosti, média, peníze spousta peněz, lži, zrady, úplatky, nabídky nebo zastrašování, to všechno hraje významnou roli v tomto osudovém zápolení. Mezi těmito buldoky stojí Chuckova žena Wendy, jenž zároveň pracuje, jako motivační kouč u Axelorda ve firmě. Další důležitou postavou je také manželka Bobbyho Lara, která začíná sama za sebe podnikat a nebojí se použít stejných taktik a strategii pro dosažení cíle jako svůj manžel. Mimo hlavní dějovou linii, se samozřejmě řeší také manželské krize obou (ne)hrdinů, tak i další problémy. Musím ocenit také famózní hudbu, která se line napříč celou řadou. Skvělý seriál, který i přes mnoho odborných termínů a odboček, ať už ze sféry byznysu a obchodu či právnictví, zůstává srozumitelný a pochopitelný, ale i vzrušující a napínavý.

• 30.7.2017  20:57
    Narcos - Série 2 (série) (2016)

Druhá řada skvělého seriálu z prostředí kolumbijského drogového kartelu. Válka proti Pablu Escobarovi pokračuje. Tentokráte, ale jsou všichni za jedno s jediným cílem- zabít Escobara. Už žádné vyjednávání s ním, což jasně oznámí kolumbijský prezident Gaviria. Za tímto účelem je také z USA do Medellínu poslán nový velvyslanec Arthur Crosby, další agent ze CIA, tak i nová šéfová DEA Claudia Messinová, která má mít na starosti veškeré operace DEA. Do boje proti Pablu Escobarovi a jeho věrným sicarios, vstupuje také drogový kartel z Cali a záhy rovněž krajně pravicová polovojenská jednotka Autodefensas vedená bratry Castaňovými, Fidelem a Carlosem, ze které se nakonec vyklube krvavá a úderná skupina Los Pepes. Celkové vyšetřování a hon na Escobara stále sledujeme skrz dvě hlavní postavy, agenty DEA Peňou a Murphym, kteří se musejí potýkat se svými vlastními osobními problémy. Ve stejném duchu jako první série se nese také tato a znovu je to neskutečný nářez. Vše, co zdobilo minulou sérii se různě variuje také ve druhé řadě. Rovněž výborné herecké výkony hlavních představitelů a výtečná hudba, které zdobily již první řadu zůstávají. Už jen dodám, že snad následující třetí a čtvrtá řada se ponesou ve stejném tempu a duchu jako předchozí dvě.

• 30.7.2017  20:55
    Narcos (TV seriál) (2015)

Výtečný seriál, jenž poodhaluje boj agentů DEA proti drogovému králi Pablo Escobarovi. Příběh vypráví právě jeden z agentů kolumbijské protidrogové jednotky, Američan Steve Murphy, který se kvůli vraždám a násilnostem ve svém Miami, za což jsou zodpovědné drogové gangy, stěhuje přímo do epicentra dění, Kolumbie, aby pomohl zničit ještě více narůstající drogové kartely. Spolu se svým novým parťákem Javierem Peñou se pouštějí do krvavého souboje proti Pablovy Escobarovi. Sledujeme Escobara od počátku jeho byznysu, kdy ovládal trh s alkoholem, cigaretami nebo marihuanou, díky čemuž se stal velmi mocným a bohatým pašerákem, tak i jeho následný ještě slavnější obchod s kokainem, který ho teprve vyšvihl do nejvyšších pozic mafiánského podsvětí v Kolumbii a nejbohatším mužem v zemi. Dále seriál ukazuje rozkvět Medellínského kartelu, jenž formovali bratři Ochoové Jorge a Fabio, José Rodríguez Gacha a Pablo Escobar. Hlavní děj se ale upíná na Escobara a jeho eskapády, jako když se dokonce ucházel o místo v politice. Seriál je ale především plný jeho skutečných děsivých metod a strategií v podobě korupce, zastrašování, nájemných vražd, vraždění policistů, nevinných civilistů, bombových útoků i únosů dětí vlivných osobností. Tyto momenty se odehrávají jednak přímo ve fikčním světě, kterých se účastní také hlavní postavy a jednak se prolínají se dobovými materiály reálného Escobara a jeho pronásledovatelů. Díky tomu můžeme pozorovat např. zapojení amerického prezidenta Ronalda Reaganna do boje proti drogovému kartelu všemi dostupnými prostředky, tak i další související události. Excelentní zobrazení jednoho z největších a nejkontroverznějších zločinců 20. století.

• 30.7.2017  20:44
    Dunkerk (2017)

Další film z řady Nolanových velkolepých kousků. Museli jsme si na něj počkat tři roky, ale výsledek rozhodně stojí za to vidět, ačkoli jsem z něho osobně poněkud rozpačitý. Tentokrát nás zavádí do všemi směry obleženého města Dunkerk, ve kterém se stovky tisíc spojeneckých vojáků zůstává na pospas stále se přibližující nacistické armádě. Na snímek jsem se moc těšil a musím přiznat, že předchozí Nolanův epický film, Interstellar, mě naprosto odrovnal, což na Dunkerk kladlo velká očekávání, která nebyla z mého pohledu tak úplně splněna. I když znovu na to jde režisér pozoruhodným vytvářením očekávaní a budováním dokonalého napětí. K tomu neuvěřitelně využívá intenzivní hudbu Hanse Zimmera, která je téměř celou dobu nervy drásající, deprimující, temná, místy až děsivá. Vytváří válečnou atmosféru, ze které jde strach, bezmoc, zoufalství. Neustálé nebezpečí z náletů, výbuchů, střelby je víc než na místě. Přitom nemusíte být přítomni přímo na pláži, abyste měli strach, že zemřete, ale obavy, jsou stále všudypřítomné také na záchranářských lodích, které plují k místu činu, tak i ve vzdušném prostoru, ve kterém se bojuje. Tří dějové propojení je zajímavé, ale u Nolana to není nic nového a navíc tady mi to ve výsledku nic moc neřeklo, nemělo to žádné hlubší vysvětlení. Celý film je také nečekaně reálný, civilní a lidský, což není úplně zvykem pro Nolana, a možná i proto mi to tolik nesedlo. Chci určitě druhé zhlédnutí, abych si ujasnil některé věci a věděl, na kterou na stranu se přikloním. P.S.: Po druhém zhlédnutí byl zážitek silnější a intenzivnější, než na poprvé. Mnohem více jsem také ocenil kameru, kterou jsem minule opomenul vůbec zmínit. Je úchvatné sledovat kameru Hoyte Van Hoytema, jak si libuje v některých záběrech. Vojáci postávající na pláži přesně zarámovaní mezi dva stožáry, vznícené a potápějící se lodě, doplouvající mrtvoly z moře, křídla padající stíhačky, tak i vojáci, kteří běží s nosítky, hoří ve vodě nebo pouze záběry na nespočetné množství prázdných helem. Také poslední sekvence, kdy pozorujeme přistávající stíhačku Toma Hardyho a na pozadí město, je pastvou pro oči. Ani tentokrát to však nebude na vyšší hodnocení, než tomu bylo dosud.

• 26.7.2017  23:22

Famózní snímek, který mě vždycky dostane, i přes to, že jsem ho viděl již tolikrát a má takovou stopáž. Vždy si vychutnávám neobyčejný příběh bývalého vězeňského dozorce Paula, který vzpomíná na rok 1935 a jeho "zelenou" míli. Skvělý scénář, nezapomenutelné postavy jako John Coffey, Wild Bill, mladý dozorce Percy nebo Eduard Delacroix a jeho myška. A k tomu všemu dokonalá režie, jednoho z nejlepších vězeňských dramat vůbec.

• 26.7.2017  23:19

Lehce vtipná a milá romantická komedie, která sází na cestování časem a na ústřední dvojici. Elegantní, šarmantní a mužný vévoda Leopold z konce 19 století, se shodou okolností dostane do New Yorku na počátku 21 století. Záhy se seznamuje s energickou, sebevědomou a moderní ženou Kate. Po několika nedorozuměních a neshodách ze strany především Kate, která nechce uvěřit, že onen muž, může opravdu pocházet z roku 1876, se do sebe zamilují. Po pravdě jsem očekával ještě více komických a humorných scén, ke kterému celý motiv přímo vybízí. Toho jsem se ale nedočkal a kromě několika sekvencí, se příběh především zaměřuje na romantickou linku. Tu tvoří Meg Ryan, pro niž je to typická role a Hugh Jackman, kterého je naopak velmi zajímavé sledovat, v takové to neobvyklé roli. Pouto mezi nimi docela funguje a dá se proto na film v pohodě dívat. Mimo to se ale jedná o docela průměrný snímek.

• 26.7.2017  23:17

Skvělý český film, který se zabývá složitými propletenci mileneckých a sourozeneckých vztahů, do něhož nečekaně vstoupí jeden (ne)obyčejný člověk. Do malého městečka přijíždí František, čerstvě propuštěný mladík z psychiatrické léčebny. Hned od začátku se připlete do života dvou sester a jejich vzájemných milenců. Ačkoli v životě neměl žádný kontakt a vztah s ženou, a teprve se pomalu začleňuje do společnosti, ve které mnohým věcem ještě nerozumí, paradoxně je to právě on, kdo se nejlíp vyzná ve vztazích této povedené čtveřice. Plně zasloužených 5 Českých lvů, které snímek získal, jen trochu nechápu, proč ocenění neobdržel také Pavel Liška za svou roli Františka. To, co on předvádí ve svém podání idiota, je excelentní. Jeho výstupy ke svému okolí, které jsou bud humorné, smutné nebo přímo tragikomické, tak jeho různé představy především související s jeho minulým ubytováním, jsou jednoduše výborné. Výstižná a velmi podařená je také hudba, která výtečně dokresluje tento příběh. Pro mě rozhodně jeden z nejlepších vztahových českých filmů na přelomu století.

• 26.7.2017  23:15

Až příliš jednoduchá animovaná pohádka, kterou možná ocení, alespoň menší publikum. Očekával jsem trochu více. Rozhodně mně chyběl poutavější příběh, dospělejší humor, nebo lépe prokreslené postavy. Postavy jsou sice hezky animačně zpracovány, ale jsou přespříliš roztomilé, sladké a naivní zároveň. A celý příběh o jedné velké dobrodužné cestě, na které se z mladého ustrašeného dinosaura stane odvážný a vhodný člen rodiny, jenž si zaslouží otisk na kameni, je trošku obyčejný. Velmi slabý film od Pixaru a Disney Pictures.

• 26.7.2017  23:13

Povedené teenagerské drama o nečekané lásce, která se zrodí mezi dvěma dívkami na švédsko-dánský způsob. Jedna nevinná sázka, která nečekaně změní osudy dvou mladistvých holek Agnes a Elin. Každé, ale úplně jinak. Agnes si jen potvrdí to, co už dávno o sobě ví, zatímco Elin to naprosto zaskočí a chvíli ji trvá, než sama pochopí, co vlastně cítí a potřebuje. Obě dvě se také střetávají se školní realitou, ve které má každá z nich určité sociální postavení, které není lehké nějakým způsobem narušit či změnit. Předností filmu jsou rozhodně výkony obou dívčích představitelek, které se musejí vyrovnat s nastolenou situací, detailní kamera, tak i trefná hudba. Otevřené, upřímné a skvělé drama, pojednávající o nelehkém životě dospívajících, jejich citech a emocích.

• 17.7.2017  12:17
    Vše o Evě (1950)

Vše o Evě neboli jak se stát hereckou hvězdou v tomto případě divadelní hvězdou první velikosti. Film jasně ukazuje, jak může obyčejná dívka vystoupat až do nejvyšších pater showbyznysu. Na jedné straně sledujeme divadelní hvězdu na vrcholu kariéry, Margo Channingovou, na kterou začne čím dál více a nepříjemněji dotírat její zdánlivě nejoddanější fanoušek, jenž viděl všechny její hry, dívka se jménem Eva Harringtonová. Ta se svou předstíranou nevinností a naivitou dostane až k tomu, že se stane náhradnicí v jedné hře právě za Margo. A od této chvíle už vstoupá pouze vzhůru. Vynikající výkony obou hlavní ženských představitelek, jak Bette Davis, tak i Anne Baxter, které jsou největší ozdobou filmu. Potěší také svým vyprávěcím schématem, které je situováno do jednoho roku, a to od října do června, ve kterém Eva přebírá nejvýznamnější divadelní cenu, jakou herečka může získat. Role vypravěčů příběhu se střídá mezi Addisonem DeWittem, divadelním kritikem a Karen Richardsovou. Sice snímek má trochu delší stopáž s občas nudnějšími pasážemi, ale jinak se jedná o velmi povedený a kvalitní film.

• 16.7.2017  00:05

Již páté pokračovaní s agentem Ethanem Huntem z IMF v hlavní roli. Tom Cruise a jeho nezapomenutelná postava, jenž zachraňuje svět. A znovu je to dost dobrá zábavná podívaná. Nechybí efektní bojové scény, akční automobilové honičky, cestovaní po různých částech světa, především pak po Londýně, ve kterém samozřejmě nemůže chybět další tajná služba MI-6, tak i prošpikované moderní technologické vychytávky. Je tu také obsažena prolhaně nebezpečná kráska v podání Rebeccy Ferguson nebo padouch k pohledání v zastoupení Seana Harrise. Svižná a intenzivní jízda bez zbytečných řečí a nudných momentů.

• 15.7.2017  21:06

Velmi povedený díl, který zakončuje tuto novodobou opičí trilogii. Měl jsem jisté obavy, aby film nedopadl podobně jako minulý snímek, který mě jednoznačně zklamal, jelikož jej natočil stejný režisér. Tentokrát to ale Matt Reeves zvládl téměř dokonale. Trailery sice slibovaly mnohem více akce, boje a skutečné válečné vřavy, která ve filmu jednoduše není, ale i přesto je na co se dívat a ani ta akce nakonec nechybí. Jak úvodní našlapaná pasáž, která namlsá diváka, tak i závěrečné scény stojí rozhodně za to. Mezitím, je film vyplněn skvělou dějovou linií, putováním, ve kterém se nejvíce prohlubuje Caesarův celkový vývoj. Právě, při tomto cestování krajinou nejvíce vynikne výborná kamera, která se stará, o nádherné záběry. Do této cesty za sebepoznáním, pomstou Caesara, vstupuje také šílený plukovník McCullough, který má zase své vlastní potřeby. Kromě starých dobrých opičáků, se střetneme také s dalšími významnými postavami, at už se jedná o Bad Ape, která slouží pro odlehčení a rozveselení některých situací nebo o malou holku, která naopak doplňuje emociálnější rovinu. Nicméně ve filmu se najdou i slabší místa, jako např. útěk z vězení, který je až příliš snadný a naivní. Epické finále skoro vše, ale zase napravuje. Slabší než Zrození, ale zase mnohem lepší než Úsvit planety opic.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17