neo93

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 12.2.2018  00:16
    7 životů (2017)

Působivý akční sci-fi thriller s originálním nápadem. Jak už samotný český překlad snímku napovídá, jedná se o sedm životů, sedm sester, které jsou nuceny bojovat o své vlastní životy, když je náhle odhalena jejich společná a jediná identita, se kterou mohou vystupovat v tomto fikčním dystopickém světě. Velmi mě bavilo pozorovat tyto ženy v podobě Noomi Rapace, která je dokázala všechny skvěle ztvárnit. Nejen v rozdílných charakterech daných sester, pojmenovaných podle dnů v týdnu, ale především pak v akčních pasážích, které jsou velice svižné a nápadité (bojová scéna v jejich bytě, tak i poté scéna u Jerryho). Závěr snímku sice už tolik možná nepřekvapí, ale i přesto film celkově působí moc dobrým dojmem. Za mě rozhodně vydařená akční podívaná, která si zaslouží pozornost.

• 12.2.2018  00:14

Další ze skvělých snímků s Audrey Hepburn v hlavní roli. A je to znovu tato slavná herečka, díky čemuž si film zaslouží jistou pozornost. Bez její přítomnosti by byl snímek více než poloviční. Ona je tím středobodem, kolem které se točí celý, avšak ne příliš originální příběh. Tentokrát představuje mladou nevinně roztomilou dívku Holly, která odešla z venkova do velkoměsta, New Yorku, z naivní vidinou lepšího života. Ovšem takový život nepadá nikomu jen tak do klína. Její život se jen potácí v určitém kruhu, ve kterém využívá náklonnosti ostatních mužů a užívá si tak svého života. Tuto zavedenou rutinu ji naruší až nový soused, spisovatel Paul, jenž se do ní, jak jinak než zamiluje. Příběh, jak už bylo řečeno, není z nejoriginálnějších, ale to nakonec tolik nevadí. Je jen zábavné pozorovat tuto dvojici, která vytváří určitou pohodovou, někdy úsměvnou, jindy vážnější atmosféru snímku. Ať už jsou na večírku, v baru, obchodě, knihovně, nebo v jejím maličkém bytě. Ve výsledku je to však znovu Audrey, jež stačí, aby se ve filmu trochu pousmála, a všechno ji odpustíte.

• 11.2.2018  00:50

Životní osud geniálního matematika, nositele Nobelovy ceny za ekonomii, Johnyho Nashe. Výborně zrežírovaný snímek o tomto pozoruhodném muži s pera Rona Howarda. Opravdu skvěle od výpravěný příběh od tohoto režiséra. Nahlížíme do mysli člověka, jenž sice dokonale dokázal porozumět světu čísel a proměnných, avšak nedokázal rozlišit skutečnost od fikce. Jeho život začínáme sledovat v průběhu jeho doktorských studií na univerzitě v Pricetonu, kdy vyčníval z davu svou mimořádnou inteligencí, tak i naopak jistým společenským deficitem. Neodmyslitelným milníkem, v jeho především pracovním tempu života, bylo setkání z mladou studentkou, a později manželkou Alyciou, která se stala pro něj oporou na celý život. Největší vášní Johna ovšem byla jeho práce, vědecké bádání různých teorií. To, co se pro něj mohlo zdát od začátku reálné, se ale jeví jako pouhá fantasie. Je skvělé, že až do poloviny snímku netušíme, co je a co není skutečné. Narační stránka filmu, je tak precizně vystavěná a propojená, že nemáme šanci si něčeho takového vůbec povšimnout. Velmi chytře je také mezitím vložena romantická linka, která v nás podporuje naše vědění. Díky přítomnosti okouzlující až odzbrojující Jennifer Connelly, která mimochodem též exceletně hraje, toho snímek lehce dosahuje. Nicméně ani poté, co se už jsme dobře obeznámeni se všemi představami a halucinacemi hlavního hrdiny, film nic neztrácí na své kvalitě. Obrovský podíl na tom má Russell Crowe, pro něhož to byla snad životní role. Vynikající filmové dílo rovněž podtrhuje hudba již od zesnulého Jamese Hornera. Nic není jisté a to je jediná jistota, jak zazní ve filmu, avšak jisté je, že tento film je znamenitý.

• 9.2.2018  21:46
    Narcos - Série 3 (série) (2017)

Již třetí řada výborného seriálu, jenž nám představuje drogové dění v Kolumbii. Ani po dopadení, resp. po smrti drogového krále Pabla Escobara, se obchod s drogami nezměnil. Naopak všechny oči spravedlnosti se nyní obrací k druhému, nyní už k prvnímu veřejnému nepříteli číslo jedna, drogovému kartelu z Cali. Ten je řízen čtyřmi kmotry, kteří si za dobu, kdy byla téměř všechna pozornost DEA, CIA, kolumbijské policie věnována Escobarovi a jeho zájmům, vytvořily obrovskou drogovou společnost, která šlape jako hodinky. Je tvořena bratry Rodriguezovými, Gilbertem, jenž je hlavou celého kartelu, jeho mladším bratrem, Miguelem, který především zajišťuje finanční stránku věci, ačkoli se neštítí použít násilí, pokud je ho zapotřebí, tak i v neposlední řadě Pachem Herrerou, který se svými zabijáky, se stará o všechny možné problémy a řeší je velmi rychle a nekompromisně a Chepem, jenž řídí pobočky kartelu v New Yorku. Všichni čtyři se nečekaně dohodnou na tom, že skončí s tímto výnosným byznysem a budou se již věnovat legálním obchodům. Dohodnou se na posledním půlroce, ve kterém mimochodem chtějí dosáhnout největších tržeb, a poté již zanechají veškerého obchodu s drogami. Avšak stačí malá chybička a s tímto paktem se můžou pomalu rozloučit. A právě na takovou tu příležitost čekal Javier Peña, nyní již vrchní šéf DEA v Kolumbii. Tentokráte sice už bez svého parťáka, za to s novými zapálenými agenty, začíná znovu v boji proti drogovému kartelu. Začátek série může vypadat poněkud hůře oproti předchozím řadám, ale už od 3, 4 epizody se vše rozjede na plné obrátky. Znovu se jedná o skvělý vystavěný příběh s nečekanými zvraty, přesně danou porci akce a napětí, spojenou s určitou dávkou násilí a krve, bez které se jednoduše neobejde válka s drogovými kartely, tak ani o skutečné záběry z různých událostí, jenž naopak vypomáhají k věrnosti a autenticitě celého seriálu. Měl jsem určité obavy, že bez hlavního padoucha, Escobara, to bude přeci jen slabší, ale to byli zbytečné obavy, jelikož i přesto si série po celou dobu (až na pár chybiček) drží vysokou kvalitu. Uvidíme, co přinese plánovaná čtvrtá řada, která by se měla odehrávat v Mexiku a měla by předcházet nynějšímu ději.

• 9.2.2018  21:44
    The Defenders (TV seriál) (2017)

Skvělý seriál. Spojení těchto (ne)hrdinů byl rozhodně výborný nápad. Již pilotní díl toho hodně ukázal, resp. nalákal na další epizody. Oživil nám postavy, které jsme mohli sledovat v předchozích seriálech. Každého z nich nám ukazuje v odlišných situacích. Mladý miliardář Danny Rand, který se vrátil z Kchun-Lunu, pokračuje v boji proti dávnému nepříteli, Jessica Jones, která je stále pořád stejně tvrdohlavá, protivná a arogantní, chce jen mít svůj klid u lahve whisky, propuštěný z vězení Luce Cage, naproti tomu chce začít znovu žít s Claire bez toho, aniž by musel mlátit s lidmi o zem, a nakonec Matt Murdock se již naplno věnuje své právnické činnosti, svou temnou kariéru bdělého strážce Hell s Kitchen, už dávno pohřbil. Jenže různé cesty je všechny svedou dohromady. Je zajímavé již vidět první setkání Irona Fista a Luca Cage, jak jinak než v souboji, tak i Jessicu Jones a Matta Murdocka naopak ve výslechové cele. A to není v ještě stále nic, oproti tomu až celou skupinku uvidíme pohromadě. Avšak sjednotit takovou to nesourodou partu lidí, není zrovna lehký úkol, a proto se na scéně objevuje starý dobrý učitel Daredevila, aby je všechny přesvědčil k tomu, aby společně bojovali proti mocnému a zarputilému nepříteli- Ruce. Do hry se samozřejmě zapojují také další postavy z jednotlivých seriálů, především jedna, znovu z Daredevila, sehrává výraznou roli v celém příběhu. Seriál běží v docela rychlém tempu a není nouze o nabitou akci, efektní bojové scény i občasný humor mezi hrdiny, zejména v prvních dílech. Vše poté vrcholí ve finálové epizodě, ačkoli pro mě osobně přišlo to nejlepší, již o jeden či dva díly dříve. Celkově se ale jedná o super superhrdinský marvelovský seriál.

• 9.2.2018  21:42
    Cyberbully (TV film) (2015)

Rozhodně zajímavý snímek s Maisie Williams. Byla to samozřejmě hlavně představitelka oblíbené postavy z GOT, která mě navnadila na zhlédnutí tohoto díla. Samotné téma kyberšikany znělo rovněž velmi dobře. Nakonec z toho vznikl slušný film, který stojí nepochybně za vidění, pokud tedy máte rádi Maisie Williams a chcete ji vidět v jiné poloze, než v zabijácké dívce z rodů Starků. Tento aspekt je docela podstatný, jelikož po celou dobu stopáže, neuvidíte jinou či jiného herce než Maisie. Ta, se v příběhu, potýká s neznámým hackerem, který se ji naboural do počítače a začne ji obvinovat, posléze vyhrožovat. Na to, že se film odehrává jen v jedné místnosti, s jednou postavou a jedním určitým voiceoverem s počítače, má snímek intenzivní napětí, jenž narůstá až do samotného závěru. Film taktéž stojí na působivém výkonu hlavní herečky, která tuto roli zvládá výborně. Je to sice místy možná až přehnané, především ze strany tajemného moralisty, ale i přesto, to celkově funguje. Nesmíme zapomenout na fakt, že je to televizní snímek, a proto můžeme říct, že se jedná o víc než zdařilý film o kyberšikaně.

• 9.2.2018  21:41
    Pustina (TV seriál) (2016)

Výborný český seriál. Konečně seriál z české produkce, který dokáže jednak napnout diváka od začátku až do konce, a jednak udržet určitou kvalitu po celou dobu sledování. Někomu může připadat tempo epizod poněkud zdlouhavé a fádní, ale i tento postup má své opodstatnění. Skvělý scénář, který tu už dlouho nebyl, se stará o to, že téměř vše, co se odehrává v seriálu, dává smysl. Navíc samotné pomalejší tempo spolu s hudbou, dokonale vytvářejí ponurou a tísnivou atmosféru v malé vesničce na pohraničí, ve které nastanou nepříjemné události, jež pohnou celým obyvatelstvem. Líbila se mi též titulková část, která je velmi osobitým způsobem zpracována. Jen tímto prvkem, se Pustina výrazně odlišuje od běžné české seriálové tvorby. Co je však asi nejzřetelnějším faktorem, díky čemuž si seriál získal takovou popularitu, je samotné obsazení. Od těch menších až po ty hlavní role, je seriál nabytý výtečnými herci. Ať už je to Zuzana Stivínová, Jan Cina, Eliška Křenková nebo další, všichni září. Všem okolo ale vévodí Jaroslav Dušek, který je ve své roli Karla, muže s bipolární poruchou, otce zmizelé dívky, nepřekonatelný. Musel bych asi dlouho dobu přemítat v paměti na to, kdy že jsem naposled viděl něco podobného z českých lujů a hájů. Jen ták dál.

• 30.1.2018  21:55
    Muška (1967)

Robert Bresson a jeho další z řady depresivních a nelehkých filmů. Tak jako v jeho předešlých snímcích, tak i v tomto díle, nám režisér od začátku představuje postavu, která má těžký životní úděl. Mladá dívka, která se nazývá Muška, žije s matkou, otcem, starším bratrem a jedním malinkatým bratříčkem, jenž je ještě v peřině. Ovšem není to idylická rodinka, jak by se mohlo zdát. Matka, která je těžce nemocná a je upoutaná na postel, potřebuje každodenní péči. Otec, zase spolu se svým synem nelegálně zásobují hospodu alkoholem a nic jiného otce nezajímá, ani jeho stále ležící žena, ani jeho dcera, kterou naprosto ignoruje. Vše ostatní je na Mušce. Musí se vyrovnat s nelehkou situací nejen doma, kde je sice milována ze strany nemocné matky, avšak vůbec nepodporována ze strany otce či staršího bratra, tak i ve společnosti druhých lidí, ve které je zase odsuzována. Má šanci na to, aby si mohla žít normální život, plný lásky, svobody, porozumění? Nebo musí pouze snášet lidskou zlobu, nenávist, nepochopení, která se kolem ní neustále točí? Má naději na lepší zítřky? Film nás hned na začátku vybízí ke kladení mnoha otázek, které se týkají hlavní hrdinky. Muška žije ve světě, kde je stále odmítána, opovrhována, nemá prostor k vlastní seberealizaci. Ani v určitém momentě, kdy by se mohlo zdát, že by se toho kýženého pocitu přeci jen mohla dočkat. Naopak se jí dostává ještě většího vnitřního neklidu po setkání s místním pytlákem, Arsenem. Až na malou výjimku ji nikdo nectí, nerespektuje, nemiluje. Těžko stravitelný, ale přesně vystihnutý nelehký životní osud jedné mladé holky.

• 30.1.2018  21:55
    Nazarin (1959)

Nazarin. Římskokatolický a apoštolský kněz. Muž nemajetných poměrů, který stejně jako všichni ostatní lidé v jeho okolí, obývá chudinskou čtvrt v Mexiku. Luis Buňuel nám přestavuje postavu, kněze, která od počátku vyprávění je vtržena do nelehkého života plného bídy, trápení, bolesti, zloby a nenávisti. Nicméně, hlavní postava kněz Nazarin, je hned od prvních minut vyobrazena jako silná morálně zásaditá, zároveň slušná osoba dle nejlepšího konceptu katolického kněze. Je tedy nasnadě určitá podobnost se skutečnou postavou Ježíšem Kristem a jeho působením na této zemi. V průběhu filmu můžeme tuto analogii pozorovat v mnoha směrech. Hlavní spojitost, která je očividná už asi po půl hodině trvání snímku, je pouť či cesta, kterou započne Nazarin a pokračuje již po celou dobu vyprávění. Zde můžeme spatřit přímou podobnost v putování Ježíše Krista, jenž také cestoval po Izraelské zemi a navštěvoval různé místa a odlišné lidi. Ke konci snímku jsou tyto podobnosti, čím dál více zřetelné a jasné. Film nám tedy nabízí podobu kněze Nazarina jako Ježíše Krista, jenž je velmi častá a v některých ohledech velmi podobná a přesná. Zároveň však nalezneme dost odlišností, jako např. v tom, že ženy zastupují roli učedníků. Z celkového hlediska, můžeme kněze Nazarina po právu označit jako mexickou verzi Krista, ačkoli třeba ve všech směrech nejedná úplně tak, jak by se asi zachoval skutečný Ježíš Kristus. Výborný Buňuelovský snímek pojednávací o křesťanství, opovržení, obětování i dalších problémech, které můžeme ve filmu naleznout.

• 29.1.2018  17:46
    Mr. Robot - Série 3 (série) (2017)

Druhá fáze může pokračovat. V tomto seriálu si nemůžete být jisti ničím, co vidíte v celé epizodě. Nemůže mít jít jistotu, že to není jen další z řady triků, které využívá Mr. Robot, k tomu, aby vás získal na svoji stranu, aby se vám dostal do hlavy. Jako by se zhmotnila vaše nejhorší noční můra, které se nejde zbavit, která vás neustále pronásleduje. Pokud ale nakonec dojdete k tomu, že to co sledujete je skutečné, dává to neskutečně jasný smysl a logiku. To, jak si autoři pohrávají a představují nám každou jednotlivou epizodu, je excelentní a zároveň originální. Pokaždé ji vidíme jiným způsobem, přesto přesně navazující na předchozí události z minulé či minulých epizod. Unikátní jsou taktéž svým zpracováním, kdy se tvůrci nebojí různě experimentovat, jak jsme mohli být svědky v páté či osmé epizodě. Dávají si však záležet také na vývoji postav, a to v podobě např. Angely, Tyrella, Darlen nebo např. detektivky Dom DiePierro, nebo nám přímo nabízejí nové důležité postavy jako třeba postava Irvinga. Celá řada se nese ve velmi hutném a nabitém tempu, kdy jedna skvělá epizoda střídá druhou, a proto je jednoduché se ponořit do atmosféry seriálu. Vše se poté dovrší v posledním dílu, jenž přináší zajímavé vyvrcholení, které nás jistě ovlivní do nadcházející čtvrté série. Tak snad to bude zase výtečné.

• 29.1.2018  17:42

Parádní film. Akce od začátku až do konce. Čirá akční podívaná. Takový to snímek je splněním snem každého počítačového hráče. Každý, kdo někdy hrál tituly jako Call of Duty, Counter Strike, GTA, Max Payne, Hitman, BioShock, Mirror's Edge a další, musí být potěšen, jelikož kdokoli si tu od každé hry něco najde. Nemůžete sice jako ve hře nic ovlivnit, jen vše pozorovat, jenže pouze to, že celý film sledujete z pohledu první osoby, posouvá snímek úplně na jinou úroveň. Je to sice jen bezduchá „střílečka", která nemá smysluplnější příběh, ani rozvinutější postavy, za to má právě to všechno, co má mít pořádná akční pecka. Navíc ozvučena skvělým soundtrackem. Co víc by si mohl vlastně člověk přát.

• 29.1.2018  00:28
    Assassin (2015)

Velmi rozporuplný snímek, který neosloví každého diváka. Na jedné straně nabízí výbornou filmovou podívanou po stylové stránce. Detailní práce s práce kamery, která zahrnuje dlouhé záběry, velmi jemné nájezdy, panorámování, práci s mnoha plány, hloubkou ostrosti, využívání různých výrazných barevných odstínů. Rovněž střih je použit v některých scénách velmi zvláštně, zejména v bojových sekvencích, které nejsou ve většině případů běžně nasnímány, přesto působí velmi efektně. Na druhou stranu film nenabízí po obsahové stránce důmyslnou, resp. nějakou jasnou dějovou linii, které bychom se mohli alespoň trochu držet. Když už se zdá, že by se film mohl odvíjet po určité narativní lince, z ničeho nic se vlastně vytratí a vyšumí do ztracena. Zabývat se hlouběji různými významy příběhu je tedy velmi obtížné. Nejlépe je opravdu se zaměřit na filmový styl, a tak si užít snímek. A ačkoli jsem se snažil právě o to, nemůžu se zbavit dojmu, že to bylo jednoduše málo na to, aby se mi film více zalíbil. Proto nemůžu hodnotit lépe.

• 29.1.2018  00:24
    The Crown (TV seriál) (2016)

Výborný seriál pojednávací o britském impériu. Celý příběh se točí kolem královny Alžběty II. Vše začíná jejím sňatkem s Philipem, princem dánským a řeckým, jenž se musel zříct všech těchto dosavadních titulů a výsad. Následně děj pokračuje nečekanou smrtí krále Jiří VI a nástupem mladičké princezny na britský trůn. Sledujeme nejen její samotný vývoj, od mladé a nezkušené panovnice, která se postupným krůčky stala až mocnou a rozhodnou královnou Velké Británie, ale i další osudy její rodiny, blízkých spolupracovníků či tehdejšího slavného premiéra Winstona Churchilla. To, že má seriál takovou kvalitu, je zásluhou mnoha věcí, které se výborně doplňují. Už jen ten casting. Claire Foy, v roli mladé nezkušené královny, nemohla být snad lepší volbou. Její podoba se skutečnou Alžbětou je nesmírná, zároveň její herecký talent je též obdivuhodný. Pokud bych si měl někdy vybavit královnu v tomto mladém věku, tak přesně takto. Není to však pouze ona, která věrně zachycuje reálnou postavu, ale i další herečtí kolegové, kteří představují historické postavy jako např. princ Philip, dosluhující král Jiří, její sestra Margaret nebo již zmiňovaný předseda vlády Winston Churchill. Nedílnou součástí seriálu je rovněž velkolepá výprava. Je poznat, že tvůrci seriálu, těch sto milionů liber z rozpočtu nevyhodili jen tak. Zajímavým ozvláštněním jsou také časté flashbacky v jednotlivých epizodách, které nám ukazují malou Elizabeth v dětství, tak i to, co se bude odehrávat v současném příběhu. Seriál nám také poodhaluje dění na Buckinghamském paláci, které je nám normálním smrtelníkům skryto, jako jsou schůzky s premiérem, střídání osobních tajemníků či tak obyčejná věc jako telefonování do paláce. Suma sumárum, se jedná o výtečnou záležitost. Už se těším, až se podívám na druhou řadu.

• 29.1.2018  00:20

Druhá řada podivuhodně skvělého seriálu. Vracíme se do malého městečka Hawkins spolu se všemi známými postavami s první série. Partou mladých kluků, šerifem, tak i nakonec se zázračnou dívkou El. Vše vypadá relativně v pořádku až do chvíle, kdy na Hallowen se zkazí snad všem zemědělcům jejich úroda. Mimo to, se Willovi až přehnaně často zjevují ne zrovna hezké představy či sny, které budí hrůzu nejen jemu, ale i dalším lidem, kteří o tom vědí. Přicházejí také nové postavy, které se teprve seznamují s tímto nevšedním místem. Nová spolužačka kluků Max, její šílený nevlastní bratr, nebo nový přítel Willovi matky Bob. Pohlcující atmosféra, která znovu diváka přiková ke každé jednotlivé epizodě, skvěle promyšlený a propracovaný příběh, nejlepší hudební vypalovačky z osmdesátých let, výtečné herecké výkony, zvláště opět v dětských rolích, nespočet filmových odkazů právě na 80. léta, výborné napětí, které se dávkuje v přesně vymezených intervalech, tak i perfektní, již dlouhou dobu nevídané clifhangery na konci epizod. To vše dělá i z této série fantastický zážitek. Budu se těšit na další řadu.

• 29.1.2018  00:17
    Odnikud (2017)

Muž je propuštěn z vězení. Ihned poté si bere ženu, která na něj celou dobu čekala. Ona žena spolu se svým synem jedou za mužem, jejím manželem a otcem. do jeho práce. Žena nechává syna otcovi. Sama odjíždí pryč. Když se večer vrací na místo, kde zanechala svou rodinu, sleduje něco, co by ji vůbec nenapadlo. Policejní zátarasy, záchranné služby, spoustu lidí okolo. To vše před domem, kde má otevřený podnik její muž. Běží přes omezující pásy, chce vidět svou rodinu, živou a zdravou. Policejní eskorta ji zadržuje a následně vede do dočasné místnosti se všemi zraněnými. Jenže oni tam nejsou. Přichází muž a sděluje ženě, že oběťmi se stali muž s malým klukem. Teprve nyní vidíme titulek s názvem Aus dem Nichts - Odnikud. Tak začíná úvodní intro snímku, který si mě naplno získal. Není to pouze dokonalým herectvím Diane Kruger, která nám famózním způsobem přestavuje ženu, jenž se potýká z nenadálou situací ve svém životě. Ale zásluhou i dalších podstatných faktorů. Už samotné příběhové rozdělení do tří částí, je netradičním ozvláštňujícím prvkem, který přesně vystihuje to, co se na plátně, právě odehrává. RODINA, nám ukazuje příbuzné pozůstalé, tak i její nejbližší přítelkyni a jejich reakce na nečekanou událost. SPRAVEDLNOST, zobrazuje boj dvou odlišných stran, z nichž každá chce vyhrát, byt jen jedna může zvítězit. A poslední část, MOŘE, je už jen čistým vyústěním předešlých dvou. K tomu všemu, je film skvěle nasnímán a zrežírován. Intenzivní, silný, působivý zážitek, vyplněný mnoha výbornými momenty během celé projekce.

• 29.1.2018  00:14

Výborný film. Originální, milý, vtipný, dramatický, dojemný, veselý i smutný. Rodilý Pákistánec Kumail, žije v Chigagu a kromě toho, že jezdí s Uberem, se živí jako stand-up komik. Po jednom svém vystoupení, se dá do řeči s mladou divačkou, která mu tak trochu narušila show. Jak to tak většinou bývá, skončí až u něj v bytě, kde se samozřejmě spolu vyspí. Domluví se, že se již nikdy neuvidí, jenže zanedlouho se vidí znovu a poté znovu a znovu, až spolu v podstatě začnou chodit. Po odhalení všech svých skrytých pravd se však jednoduše rozejdou. Když má ale Emily zdravotní komplikace a musí do nemocnice, opět se setkávají. Ze začátku mi to přišlo až příliš prosté a jasné, po tom, co se však Emily dostává do nemocnice, získává film mnohem větší drajv, než měl doposud a to z několika důvodů. Není to pouze tím, jak se mění ráz celého filmu, kdy se z lehce vtipné romantické komedie stane dramatičtější snímek, ale také zapojením některých dalších postav, které byly dosud přehlíženy a nebo se ve filmu vůbec nevyskytovali. Jsou to jak svérázní rodiče Emily, drsná a přímá Beth a její poklidný a nekonfliktní manžel Terry, tak i Kumailova rodina, která neustále trvá na pákistánských tradicích. Rodina, ho tedy ustavičně obtěžuje, aby si našel ženu, která bude pocházet ze stejné země jako on, ačkoli neví, že jejich syn, nemá o to vůbec zájem, a navíc, že se zajímá o bělošskou dívku. Celkově druhá polovina snímku je ještě lepší než ta první, ačkoli se může jevit poněkud ohraně či klišovitě. A i proto si film zaslouží plné hodnocení.

• 16.12.2017  21:08
    Chef (2017)

Výborný film. Byl ideálním zakončením skvělého dne. Takové to snímky mám jednoduše rád. Nic od nich nečekáte, a přesto vás dokážou, tak moc rozveselit a celkově potěšit. Není prostě někdy od věci buď zajít do kina jen tak, navíc když nevíte na co jdete, díky Scale naslepo, anebo třeba zkusit snímek z poněkud odlišné kinematografie než jste normálně zvyklí. V tomto případě z Bollywodu. A pokud se vám poštěstí skloubit obě dvě věci dohromady, jako mě, tak můžete získat výtečný filmový zážitek. Roshan je šéfkuchař v jedné newyorské restauraci. Když však dojde k incidentu mezi ním a zákazníkem a následnému vyplavení emocí ven ke všem okolo, dostane padáka. Po těchto událostech se rozhodne odcestovat do rodné Indie, kde kvůli své lásce k vaření, zanechal dnes už ex-manželku a dospívajícího syna. Od budoucího nastávajícího své bývalé ženy dostane doubledecker, který sice první nepřijme, poté ale změní názor a udělá z něj pojízdnou restauraci. Spolu se svým synem a přítelem, kuchařem z New Yorku, tak rozjede svůj nový byznys, čímž znovu získá srdce svého syna. Jednoduché a prosté, přesto originální. Podařený a trefný humor, nevšední prostředí. Jasně tradiční hudba, která jde v přesné návaznosti na pocity a emoce, jenž postavy prožívají, a ačkoli kýčovitá, i tak moc dobrá. A navíc jídlo, které přímo dýchá z každého záběru. A happy end na konec. Říkejte si, co chcete, ale toto jedinečné a možná trochu zvláštní balení, mě dostalo.

• 16.12.2017  21:06

Jednoduchá komedie s motivem záměny těl. Woody, hvězda školního fotbalu, která mimo to, že samozřejmě chodí s hlavní roztleskávačkou, nemá nic jiného na práci než se poflakovat s dalším stejně povedeným kamarádem. Jeho sousedka a zároveň spolužačka Nell má ráda literaturu a ráda by se dostala na prestižní vysokou Yale. Když se tito dva setkají na školní exkurzi v muzeu a ostře si vymění své názory na sebe, stane se něco nečekané. Druhý den ráno mají vyměněná těla, tudíž z Nell je teď vlastně kluk a z Woody najednou holka. Z počátku se oba dva chovají atypicky či podivně pro svoje nynější pohlaví, postupně si ale najdou cestu k sobě a začnou se přijatelněji chovat s přičiněním jednoho tak i druhého. Woody učí Neal, jak hrát fotbal v mužském těle, naopak Nell připravuje Woodyho na důležitý přijímací pohovor. I když to bylo od začátku jasné a předvídatelné, (jak to asi tak může dopadnout) nebylo to zas až tak špatné. Humor je samozřejmě velmi prostý a těží z konfrontace dívčího a chlapeckého prostředí, ale dalo se to v pohodě zvládnout. Konec je už tedy velké klišé, ale i tak se jedná o relativně příjemný film na nedělní odpoledne.

• 16.12.2017  21:02
    Sabrina (1954)

Skvělý film s Audrey Hepburn v titulní roli. Sabrina, dcera šoféra zámožné rodiny Larrabeeových, žije spolu s touto rodinou na panství na Long Islandu. Život pro ni je to však velmi těžký, jelikož tajně miluje, již od dětství, mladšího syna bohaté rodiny, Davida. Nejen proto je otcem poslána do Paříže. Zde, se má vyučit v nejlepší kuchařské škole a také zapomenout na trápení, které ji tížilo ve svém domově. Po určité době se vrací zpátky do sídla mocné rodiny a ještě netuší, co všechno ji čeká. Líbila se mi, jak ta epizodní pasáž v Paříži, kde se aspoň pořádně naučíme, jak správně rozbít vejce, tak i upéct soufflé, tak i ta podstatnější a delší část v New Yorku. Milý, příjemný, místy vtipný, jindy romantický. Taková výborná filmová směs režiséra Billyho Wildera, která spolu s půvabem, elegancí, ale i veselostí a ztřeštěností Audrey Hepburn a silným charismatem Humphreyho Bogarta, neskutečně krásně propojuje.

• 16.12.2017  20:59
    Killer (1989)

Film přesně odpovídá svému názvu. Killer. Již od začátku, se v tomto snímku jede na plné obrátky. Zde se střílí pouze ostrými náboji. Už úvodní pasáž v baru je toho důkazem. Velmi rychlé nastolené tempo si film drží po celou dobu sledování. Co je však zajímavější, je pozorovat, jakým způsobem postavy umírají. Bud zemřou ihned po dvou třech čtyřech někdy i pěti či šesti ranách, které jim zasadí vždy přesně mířící Yun-fat Chow a nebo jim to trvá v podstatě celý film. Ačkoli snímek sází především na akční scény, ve kterých se nešetří kulkami, mrtvými nebo krví, mě rozhodně potěšily také některé dialogy, kterých není vlastně mnoho, ale přesto pro mě byli vtipné až komické. Zvláště mezi hlavní postavou zabijáka v podání Yun-fat Chow a detektivem Li, kterého si zahrál Danny Lee. Nelze se např. nepousmát, když tyto dvě postavy mají proti sobě namířené hlavně svých zbraní a mezi nimi prochází Jeffreyho žena Jennie. Jinak se ale opravdu střídá jedna přestřelka za druhou, není nouze ani o automobilové honičky. Vše vrcholí závěrečnou řežbou v kostele, která mě přišla až skoro úsměvná, ale i přesto je skvělá a nic nezmění na celém podání tohoto výborného filmu.

• 16.12.2017  20:58

Na to, že jsem od snímku nic moc nečekal, docela příjemné překvapení. Shirley je normální, mladá holka na střední, která jako každá studentka potřebuje peníze. Vydělává si tím, že jednoduše hlídá děti, těm, kdo o to stojí. Jenže po nečekaném incidentu s jedním z platících rodičů, zjistí, že může vydělávat mnohem více peněz, když bude nabízet nejen hlídání, ale také své vlastní tělo. Sama na tento druh práce již nestačí, a proto osloví nejprve jednu, a poté i další známé a rozjede tím svůj byznys. Ze začátku všechno klape jak podle hodinek, ale později přijdou problémy, které musí řešit. Je zajímavé sledovat postupný vývoj hlavní hrdinky, která z něčeho, co vůbec nečekala, udělá skoro až fungující značku s vlastní vizitkou. Je pravda, že Katherine Waterston se pro tuto roli svým vzhledem a tváří možná úplně nehodila, o to pozoruhodnější bylo ji pozorovat v této roli. Celý příběh mohl být zpracován poněkud dramatičtějším způsobem, ale i přesto se ve filmu nalezne dost scén, na to aby nenudil. Je to spíše více realisticky pojaté, než by bylo možná zdrávo, nicméně mě se i tento způsob vyprávění docela líbil a byl jsem nakonec s filmem spokojen.

• 3.12.2017  19:16

Výborné. Věděl jsem, že se jedná o velmi podařený návrat Wolverina, ale že bude až tak parádní jsem nečekal. Starý dobrý Logan, se nyní věnuje limuzíně, ve které vozí různé lidi, kteří si jednoduše zaplatí za jeho řidičské služby. Jednou za čas zajede také na opuštěné místo v Mexiku, kde jeden z jeho známých, se stará o nemocného Profesora X. Kromě těchto dvou činností nemá nic moc na práci, což mu naprosto vyhovuje. Když mu ale zkříží cestu žena s malou "holčičkou", ještě netuší, do jakých problémů dostal nejen sebe, ale i Charlese. Již úvodní pasáž se zloději je skvělá, kde pozorujeme toho pravého skutečného Wolverina, ale není celý film pouze o těchto akčních a někdy i dost brutálních scénách, ačkoli jsou parádní a zvlášť také v podání nového Logenova parťáka či spojence, říkejte mu, jak chcete. To mě též dost překvapilo, že tento parťák, má zrovna takové to schopnosti, očekával jsem jiné. Jedná se v podstatě o takový rodinný film, který ale paradoxně není v žádném případě určen pro rodiny s dětmi. A to se mi právě že i líbilo. Celý vývoj dvou hlavních postav a jejich postupné sbližování, nejen na úrovni boje, ale i citů a emocí je zvládnutý senzačně. Navíc společné momenty Logena s Charlesem jsou taktéž velmi výživné. Ale samozřejmě se stále jedná o akční snímek, který toho hodně nabízí, zvláště ten souboj před domem farmáře je boží, jenž se v závěru znovu opakuje a variuje. Nemůžu si asi na nic stěžovat, prostě dokonalé rozloučení s nejlepším mutantem vůbec.

• 3.12.2017  19:06

Gore Verbinski a jeho třetí pirátská plavba do vod Karibiku. I třetí pokračování navazuje právě tam, kde skončil předchozí díl. Staří dobří piráti se vracejí v čele s kapitánem Barbossou, Willem a Elizabeth, aby nalezli svého oblíbeného kapitána Jacka Sparrowa. Po akční úvodní sekvenci v Singapuru, kde se mimo jiné představí hongkongská hvězda Yun-fat Chow, a následném tajemném vplutí do země mrtvých, přichází poněkud humornější a komičtější část s návratem Jacka Sparrowa na scénu. Celá tato pasáž, s Jackem, je velmi zvláštní, ale ve většině čase docela trefná a vtipná. Kdo by nechtěl vidět několik podob Jacka Sparrowa, nebo jeho epický vpád mezi další postavy. Když se naši hrdinové již všichni společně dostanou ze země Davyho Jonese (velmi originální a povedený způsob, jakým se z toho místa dostali), se hlavní dějová linie přesouvá k tomu, jak se zamezí tomu, aby Východní indická společnost v čele s Bludným Holanďanem ovládla veškeré dostupné moře. Tato prostřední část je znovu jako v případě druhého dílu poněkud slabší, více se mluví, než jedná a zbytečně se jen natahuje čas, což se ukázalo jako mínus na dlouhé stopáži filmu. V závěru si však snímek zlepší reputaci epickým bojem na moři. Nakonec sice asi o něco horší než třeba předchozí díl, ale oproti dalším pirátským dílům, stále uspokojující.

• 27.11.2017  00:08

Druhý díl z pirátské řady, znovu pod taktovkou Gore Verbinskiho. Snímek jemně navazuje na předchozí film a sledujeme tak postavy tam, kde jsme je zanechali v prvním díle. Jack Sparrow je znovu kapitánem na Černé perle, Will a Elizabeth mají v plánu svatbu. Jenže shodou různých událostí, se tyto postavy opět sejdou dohromady. Po skvělé části na ostrově, na kterém chvilku domorodcům vládne Jack Sparrow, se film dost zpomalý, a již není tak svižný a akční, jak by se slušelo na dobrodružný snímek. Naopak je hodně ukecaný. Mluví se především o tajemném Davymu Jonesovi a ještě tajemnějším pokladu, který se skrývá uvnitř truhly. Dlouhou dobu se opravdu nic moc neděje, kromě toho, že se dočkáme shledání otce a syna, tak i znovu setkání Jacka a Elizabeth. Z letargie nás včas probudí až epické ztvárnění mytického Krakena. Poté již následuje asi nejlepší pasáž celého filmu, ve kterém svedou dohromady své meče všichni zúčastnění, kteří se objeví na ostrově s pokladem. Zejména souboj tří postav, jejž chtějí získat srdce pro sebe z různých důvodů, je skvělý, nezapomenutelný je šermířský boj na obřím dřevěném kole. Závěr může vyznít poněkud překvapivě, a to třeba oživením již zemřelé postavy, na druhou stranu je to přímý odkaz na příští díl. Film je rozhodně o něco slabší než první část, ubylo v něm soubojů i samotné akce, je mnohem více upovídaný, přibylo také pár časových skoků v ději, ale i přesto všechno, se stále jedná o velmi povedený pirátský snímek.

• 27.11.2017  00:06

Úvodní díl pirátské ságy v režii Gore Verbinskiho. Je to již několik let, co tento film odstartoval pirátskou řadu filmů. A po dalším zhlednutí, se mi jen potvrdilo, že tento řekněme pilotní díl, je prostě nejlepší z celé série. Jeden z největších podílů na úspěchu filmu má rozhodně Johnny Depp a jeho ztřeštěná postava. Pravě zde se poprvé rodí nová postava, kterou si fanoušci zamilovali po celém světě, potrhlý a bláznivý kapitán Jack Sparrow. Již jeho první scéna ve snímku, kdy se svojí kocábkou dorazí do Port Royal, je jednoduše geniální a i následná sekvence s vojáky a Elizabeth je úžasná, čímž také boří mýty o temných, surových a sobeckých pirátech. Jeho důvtipné ale i komické výstupy, které jsou prostoupeny napříč filmem jsou velmi netradiční přesto vynikající. Snímek, těží také z nápaditého příběhu, je jímž středobodem, je tajuplný ostrov Isla de Muerta. Je to samozřejmě také v tomto filmu, ve kterém se budují vztahy mezi stěžejní trojicí postav, jakými jsou nikdo jiný než Jack Sparrow, Elizabeth Swann a Will Turner. Film po celou dobu svižně odcípá a stále se v něm odehrává nějaká ta akce, jako např. v podobě skvělých soubojů a perfektní hudba, pak vytváří tu pravou pirátskou atmosféru. Výtečně se pracuje taktéž s triky a efekty, které se velmi dobře ukazují na příkladu prokletých nemrtvých pirátů v čele, s další oblíbenou postavou, kapitánem Barbossou, zvláště na přechodech z tmavých do světlých míst. Film neztrácí dech ani v samotném závěru, a právě závěrečná scéna s typickým Jackem jen ukazuje, co je na tomto snímku tak výborné.

• 5.11.2017  23:36

Legendární Bruce Lee ve svém prvním Hong Kongsko-holywoodském filmu. A předvádí to nejlepší ze svého umění. A to nejen na úrovni excelentního ovládání bojových umění, ale i na úrovni svého hereckého projevu, který je minimálně zajímavý. Po příběhově stránce se nejedná sice o něco skvostného, ale i tak celé to bondovské pojetí je velmi zábavné. Mimo Bruce Leeho, jsou též velmi podařenými postavami, Roper v podání Johna Saxona a Williams, kterého si zahrál Jim Kelly. Nesmím ale ani zapomenout na Bolo Yeung, který si znovu zahrál zápornou postavu a pro mě už navždy zůstane tím věčným záporákem. Film jako takový možná už v dnešní době nemusí tolik zaujmout, ale pan Bruce Lee z něho dělá skvělou podívanou.

• 5.11.2017  23:33
    Podraz (1973)

Výborný kriminální film s prvky komedie. Dnes už klasika v daném žánru. A nic neztrácí na lesku ani po letech. Tak dokonalý a perfektně připravený plán podrazu, již ve filmu příliš nenajdete. Po příběhové stránce opravdu skvěle napsané. Nápad s jasně oddělenými a navzájem navazujícími epizodami filmu se mi též velmi zamlouval. Dvě herecké hvězdy, dva elegantní pánové, Robert Redford a Paul Newman dávají tomuto filmu onu podstatnou zábavnou složku, bez jejich přítomností by snímek, byl samozřejmě poloviční. Nejde opomenout taky podařenou výpravu Chicaga 30. let, tak i nezapomenutelnou hudbu. Vynikající film po všech stránkách, který si v budoucnu rád zopakuju.

• 5.11.2017  23:31
    Vyděrači (1997)

Docela dost slabý film. Rozhodně jsem čekal o něco víc, než se mi dostavilo. Jasně, neočekával jsem žádnou filmovou přehlídku, ale i přesto o kapku více. Problém je již možná v samotném zařazení snímku do žánru. Film se tváří jako krimi, komedie či romantický film, ale ve výsledku není ani jedno. Od každého si bere něco, ale dohromady to příliš nefunguje. V celém filmu se skoro nezasmějete, o nějakém milostném poutu mezi hlavními hrdiny se nedá hovořit a po kriminální stránce se toho taky moc nestane. Samotný pár v podání Alicia Silverstone a Benicio Del Toro mě opravdu zrovna nenadchl. Alicia má sice hezkou tvářičku i postavu, ale to je tak vše, a Del Toro zase se svým monotoniím výrazem a nevýraznými postoji, taktéž neuchvátí. Jediným, kdo celou situaci zachraňuje, je Christopher Walken, který je jako povedený strýček výborný. Jinak ale film, nemá nic moc co nabídnout a nemá cenu se s ním dále zabývat, resp. nestojí za to ho někdy znovu vidět.

• 5.11.2017  23:30
    Zóna smrti (2005)

Skvělý film hongkongské akční školy. Sice na první souboj si musíme počkat asi půl hodiny, ale poté bojové scény stojí opravdu za to. Na nich především stojí celý film. Jsou výborným způsobem nasnímaný, ještě lépe provedeny a neštítí se ani poněkud brutálnějších a krvavějších prvků. Nechybí hromadné ani jednotlivé bitky, zvláště pak souboj v závěru snímku mezi novým komisařem a Wong Poovým zabijákem, patří k tomu úplně nejlepšímu. Zde také jasně vidíme v uličce oddělené zlo a dobro, i když paradoxně v jiných barvách. (černá x bíla). Také i poslední bitka je pozoruhodná, ale samotný konec tohoto souboje, není úplně v pořádku. Též hudba je vynikající, zejména jedna vyzváněcí melodie hraje významnou roli. Výborný film, který sice má své mouchy, ale jsem rád, že jsem jej mohl zhlédnout na velkém plátně, jelikož pravě na něm, krásně vyniknou bojové scény.

• 19.10.2017  22:50
    matka! (2017)

Asi jsem to měl čekat. Bohužel jsem na to nemyslel. Darren Aronofsky točí filmy, které už od začátku budí velký poprask, šok, bouřlivé reakce, při nejmenším údiv, zkrátka umí svými snímky na sebe upozornit. Ani není tomu jinak, ani v případě mother! (ten vykřičník tam má své zasloužené místo). Bud si vás jeho filmy získají, naprosto odrovnají, jako např. snímkem Requiem za sen, nebo úplně propadnou, což je pro mne zrovna případ mother!. Přitom již úvodní několika vteřinové záběry, nám mají přesně ukázat, co máme v následujících minutách očekávat. Jenže těmto signálům jsem nevěnoval žádnou pozornost. Naopak, jsem se naplno ponořil do příběhu ženy, která začíná čelit všem okolo. Od začátku sledujeme její nelehké manželství se spisovatelem někde v obrovském domě na opuštěném místě. Když jednoho dne přijde neznámý muž do jejich domu a následně jeho příbuzní, dostaví se také s nimi problémy a mladá žena začne pochybovat o svých plánech, vytvořit z onoho domu ráj. V tomto ohledu je Jennifer Lawrence skvělá, naprosto sem s ní ztotožnil a stejně jako ona, jsem nechápal, co tam ti lidé dělají, popř. proč dělají, to co dělají. Vše se odehrávalo, tak jak asi mělo, až do závěrečné asi půlhodiny (asi byla delší ta šílená pasáž). To, co nám režisér následně zprostředkovává je už pro mě příliš. Mohl to být takový výborný dramaticko-psychologický snímek, o vztahu dvou manželů, jenž naruší příchod jiných lidí, ale tento výsledek je jednoduše moc. Nemůžu hodnotit líp, ale alespoň za Jennifer a zpracování filmového řemesla, si to dvě hvězdy zaslouží.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18