neo93

Česko

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 5.11.2017  23:36

Legendární Bruce Lee ve svém prvním Hong Kongsko-holywoodském filmu. A předvádí to nejlepší ze svého umění. A to nejen na úrovni excelentního ovládání bojových umění, ale i na úrovni svého hereckého projevu, který je minimálně zajímavý. Po příběhově stránce se nejedná sice o něco skvostného, ale i tak celé to bondovské pojetí je velmi zábavné. Mimo Bruce Leeho, jsou též velmi podařenými postavami, Roper v podání Johna Saxona a Williams, kterého si zahrál Jim Kelly. Nesmím ale ani zapomenout na Bolo Yeung, který si znovu zahrál zápornou postavu a pro mě už navždy zůstane tím věčným záporákem. Film jako takový možná už v dnešní době nemusí tolik zaujmout, ale pan Bruce Lee z něho dělá skvělou podívanou.

• 5.11.2017  23:33
    Podraz (1973)

Výborný kriminální film s prvky komedie. Dnes už klasika v daném žánru. A nic neztrácí na lesku ani po letech. Tak dokonalý a perfektně připravený plán podrazu, již ve filmu příliš nenajdete. Po příběhové stránce opravdu skvěle napsané. Nápad s jasně oddělenými a navzájem navazujícími epizodami filmu se mi též velmi zamlouval. Dvě herecké hvězdy, dva elegantní pánové, Robert Redford a Paul Newman dávají tomuto filmu onu podstatnou zábavnou složku, bez jejich přítomností by snímek, byl samozřejmě poloviční. Nejde opomenout taky podařenou výpravu Chicaga 30. let, tak i nezapomenutelnou hudbu. Vynikající film po všech stránkách, který si v budoucnu rád zopakuju.

• 5.11.2017  23:31
    Vyděrači (1997)

Docela dost slabý film. Rozhodně jsem čekal o něco víc, než se mi dostavilo. Jasně, neočekával jsem žádnou filmovou přehlídku, ale i přesto o kapku více. Problém je již možná v samotném zařazení snímku do žánru. Film se tváří jako krimi, komedie či romantický film, ale ve výsledku není ani jedno. Od každého si bere něco, ale dohromady to příliš nefunguje. V celém filmu se skoro nezasmějete, o nějakém milostném poutu mezi hlavními hrdiny se nedá hovořit a po kriminální stránce se toho taky moc nestane. Samotný pár v podání Alicia Silverstone a Benicio Del Toro mě opravdu zrovna nenadchl. Alicia má sice hezkou tvářičku i postavu, ale to je tak vše, a Del Toro zase se svým monotoniím výrazem a nevýraznými postoji, taktéž neuchvátí. Jediným, kdo celou situaci zachraňuje, je Christopher Walken, který je jako povedený strýček výborný. Jinak ale film, nemá nic moc co nabídnout a nemá cenu se s ním dále zabývat, resp. nestojí za to ho někdy znovu vidět.

• 5.11.2017  23:30
    Zóna smrti (2005)

Skvělý film hongkongské akční školy. Sice na první souboj si musíme počkat asi půl hodiny, ale poté bojové scény stojí opravdu za to. Na nich především stojí celý film. Jsou výborným způsobem nasnímaný, ještě lépe provedeny a neštítí se ani poněkud brutálnějších a krvavějších prvků. Nechybí hromadné ani jednotlivé bitky, zvláště pak souboj v závěru snímku mezi novým komisařem a Wong Poovým zabijákem, patří k tomu úplně nejlepšímu. Zde také jasně vidíme v uličce oddělené zlo a dobro, i když paradoxně v jiných barvách. (černá x bíla). Také i poslední bitka je pozoruhodná, ale samotný konec tohoto souboje, není úplně v pořádku. Též hudba je vynikající, zejména jedna vyzváněcí melodie hraje významnou roli. Výborný film, který sice má své mouchy, ale jsem rád, že jsem jej mohl zhlédnout na velkém plátně, jelikož pravě na něm, krásně vyniknou bojové scény.

• 19.10.2017  22:50
    matka! (2017)

Asi jsem to měl čekat. Bohužel jsem na to nemyslel. Darren Aronofsky točí filmy, které už od začátku budí velký poprask, šok, bouřlivé reakce, při nejmenším údiv, zkrátka umí svými snímky na sebe upozornit. Ani není tomu jinak, ani v případě mother! (ten vykřičník tam má své zasloužené místo). Bud si vás jeho filmy získají, naprosto odrovnají, jako např. snímkem Requiem za sen, nebo úplně propadnou, což je pro mne zrovna případ mother!. Přitom již úvodní několika vteřinové záběry, nám mají přesně ukázat, co máme v následujících minutách očekávat. Jenže těmto signálům jsem nevěnoval žádnou pozornost. Naopak, jsem se naplno ponořil do příběhu ženy, která začíná čelit všem okolo. Od začátku sledujeme její nelehké manželství se spisovatelem někde v obrovském domě na opuštěném místě. Když jednoho dne přijde neznámý muž do jejich domu a následně jeho příbuzní, dostaví se také s nimi problémy a mladá žena začne pochybovat o svých plánech, vytvořit z onoho domu ráj. V tomto ohledu je Jennifer Lawrence skvělá, naprosto sem s ní ztotožnil a stejně jako ona, jsem nechápal, co tam ti lidé dělají, popř. proč dělají, to co dělají. Vše se odehrávalo, tak jak asi mělo, až do závěrečné asi půlhodiny (asi byla delší ta šílená pasáž). To, co nám režisér následně zprostředkovává je už pro mě příliš. Mohl to být takový výborný dramaticko-psychologický snímek, o vztahu dvou manželů, jenž naruší příchod jiných lidí, ale tento výsledek je jednoduše moc. Nemůžu hodnotit líp, ale alespoň za Jennifer a zpracování filmového řemesla, si to dvě hvězdy zaslouží.

• 15.10.2017  22:05

Geniální film. Opravdu dokonalý. A přitom se může zdát tak obyčejný či neatraktivní. I samotný příběh snímku je docela prostý. Jedna místnost, porota složená z dvanácti mužů uvnitř a jedna zásadní otázka. Je mladík, obviněný z vraždy svého otce vinný či nevinný? A to je vše. K rozhodnutí, zda onen mladý muž půjde či nepůjde na elektrické křeslo, ovšem musejí dospět jednomyslně, tedy všemi 12 hlasy. Co se na začátku zdá jako jasná odpověď, se postupně mění na dost komplikovanou záležitost. A k tomu všemu stačí pouze jeden člověk, jedna pochybnost, aby započala rozrůstající nejistota v očích téměř všech zúčastněných. Nejenže sledujeme, jak se tito pánové slabě řečeno domlouvají, zda v podstatě vydají rozsudek k smrti pro chlapce či ne, ale postupně také pozorujeme je samotné a poznáváme, co jsou doopravdy zač. Jaké mají povolání, jakou mají povahu, osobnost, proč samozřejmě chtějí či nechtějí hlasovat pro či proti. Dozvídáme se spoustu informací, které nám pomáhají odkrývat pravou tvář této jedinečné poroty. A to nejlepším možným způsobem. Ale především odhalujeme trestný čin, o kterém jsme dosud nevěděli téměř nic. Celá tato dialogová rozkrývací hra je jedním slovem perfektní. Navíc, po celou dobu se tak skvěle pracuje s kamerou. Jednou kamera projíždí od jednoho k druhému, jindy lehce se přibližuje k dané postavě, většinou právě hovořící, podruhé využívá záběr/protizáběr a někdy zase využívá detailu, vždy přesně podle dané situace. A to jsem zatím vůbec nezmínil prvky ve filmu, které jsou též velmi důležité. A tím jsou herecké výkony, které jsou bravurní. Nejvíce prostoru dostává Henry Fonda, ale i ostatní zaujmou svou rolí, potěší také náš rodák Jíří Voskovec, který sice nehraje možná tak výraznou postavu, ale taky on má svou slavnou chvilku. Prostě a jednoduše filmový skvost, jejž by měl vidět každý filmový fanoušek.

• 13.10.2017  22:08

Další z řady vystříbených originálních kousků od Wese Andersona. Znovu nám představuje několik podivuhodných postaviček, které pomalým až skoro rozvláčným tempem vsazuje do různých životních osudů a bizarních a až absurdních událostí. Sledujeme jednu zvláštní rodinku, která se po dvaceti letech sejde pohromadě, a to především proto, aby byla na blízku umírajícímu, nemocnému jako pes, otci Royal Tenenbaum. Jenže po takové nesmírné době vyplynou na povrch staré křivdy, tak i nové problémy a hrdinové, se ocitají v rozličných situacích. Většina z nich je spíše úsměvných, než přímo vtipných, tak jako když Chas se svými syni zkouší protipožární cvičení, Margot suše vypráví o tom, jak přišla o prst či, jak Richie skončil s tenisem. Úsměvné jsou také konfrontace otce Royala s budoucím manželem své bývalé ženy nebo dovádění Royala a jeho dvou vnuků od Chase. Celý tento příběhový rámec je rozdělen do několika kapitol, prologu a epilogu. Nejde neopomenout výbornou práci s kamerou tak i s mizanscénou, ve které si Anderson různě pohrává se všemi možnými, především výraznými barvami. Skvělý je též soundtrack filmu, který obsahuje několik výtečných songů. Závěrečný vpád Eliho v podání Owena Wilsna na svatbu a následná "akce", je už jen taková třešnička na dortu a naprosto vystihuje celý film. Pro lepší docenění snímku, je nutné vidět vícekrát, ale je pravda, že pokud se vám nelíbil hned na poprvé, na podruhé se vám taktéž nebude líbit. U mně zafungoval ale přesně opačně.

• 13.10.2017  22:07
    Wind River (2017)

Filmy jako Wind River miluji. Filmy, které vás již od začátku dokážou dokonale strhnout výbornou atmosférou, která vás pohltí, přesvědčivými hereckými výkony, které vás zaujmou, krásnou krajinou, jenž vás uchvátí, úžasnou hudbou, která se vám vryje hluboko pod kůži, tak i originálním příběhem, který vás dostane. Již počáteční vstupní scéna ukazuje toho hodně. Ihned nás zasvěcuje do hlavní dějové linie, která se bude dále rozvíjet. Ta se zaměřuje na vyšetřování smrti mladé indiánské dívky, nalezené, kde si v zasněžené přírodě státu Wyahomyng. Tělo mrtvé dívky shodou okolností nalezne místní stopař, lovec Cury, který se spolu s mladou agentkou FBI Jane Bannesovu, a místním šerifem, pouští do pátrání po důvodech skonání objevené dívky. Po několika dalších minutách nám už může být zcela jasné, proč tuto mrtvolu objevil právě tento lovec. To, co jsem mohl získat v úvodních minutách, se postupně zvyšovalo a násobilo až do hutného a výživného finále snímku. Rozhodně jsem nečekal, že mě film, takovým to způsobem zasáhne.

• 13.10.2017  22:02

Není to rozhodně taková hrůza, jakou jsem čekal, ale žádný skvost to taky není. Nový český film od F.Renče, jenž se zabývá osudy slavné české herečky, ženy, která se zamilovala do jednoho z nejmocnějších nacistických pohlavárů, Josefa Goebelse. Tento hlavní motiv, osudová láska, avšak nemůže utáhnout celý film. Snímek se sice též zaměřuje na rychlý vzestup slávy herecké hvězdy v německém filmovém průmyslu, tak i na její strmý pád, ale nezachází příliš do hloubky. Po nějaké době se také dostaneme k samotnému Goebelseovi a poté i následkům ukončení jejich problematického vztahu, který postihl nejen ji samotnou, ale i celou její blízkou rodinu, včetně rodičů a sestry též herečky. Je pravda, že na to, že se v podstatě jedná o historický film, měl být rozpočet, poněkud vyšší, jelikož některé scény vypadají až vtipně. Co mě rozhodně potěšilo, byli herecké výkony především Karl Markovics, Gedeon Burkhard, tak nakonec i Pavel Kříž jako Hitlera nebyl úplně nejhorší. Potěší také půvab a krása Tatiany Pauhofové v titulní roli, tak i plejáda českých hvězd v menších či větších rolích. Není to zcela špatný film, ale pro lepší hodnocení by toho musel nabídnout mnohem, mnohem více.

• 18.9.2017  23:18

Vynikající film plný mnoha myšlenek a otázek. Vypráví nám o poznání, víře, životě i smrti, vědě, sebepoznání, protikladech víry a nevíry. Také nám ukazuje to, že každý jsme originál, unikátní osobnost, která je pouze jen jedna a přesto všechno, jsme si všichni navzájem podobni a zároveň svým způsobem propojeni. Když se oprostíme od toho nakolik je to až příliš velké sci-fi a nakolik je to skutečnost, užijeme se výborný snímek. Jedná se taktéž o krásný milostný příběh, jenž má, jak už to tak bývá, své světlé, tak i stinné stránky. Mimo příběh a pozoruhodné existenciální otázky, musím ocenit také skvělou hudbu, která se přesně hodí do celého filmu. Přítomnost Micha Pitta,Àstrid Bergès-Frisbey, či Brit Marling je už velmi příjemným bonusem. Výtečný snímek, na který se budu muset podívat ještě minimálně jednou.

• 18.9.2017  23:15

Nádherný film nejen o víně. Ale vinná réva, rozlehlé a krásné vinohrady, jsou hlavní náplní filmu, kolem které se všechno točí. Kdo miluje, víno, by si tento snímek rozhodně neměl nechat ujít. Skrývá se v něm všechno, co si můžeme představit okolo tohoto výborného ovoce. Pěkně rozkvetlé vinice, ze kterých vypěstujete tisíce krásných střapců hroznů, z nichž nakonec po dlouhém procesu vzejde to skvělé víno ve vašich lahvích. Ukazuje také ale tvrdou a namáhavou práci, která stojí za všemi těmi sudy kvalitního vina. Zároveň se jedná o sociálně laděný film, který představuje tři sourozence a jejich komplikované vztahy, tak i nenadálé problémy s dědictvím po otci. Civilní příběh o rodinných příslušnících, jenž vůbec netlačí na pilu a téměř celou dobu jede v relativně poklidném tempu. Avšak nevyhýbá se ani silnějších momentů jako např. když plačící sourozenci přijdou do místnosti, ve které se nachází nejstarší navrátivší syn, je všem jasné, co se stalo. Snímku nechybí ani lehký humor, který se sice objevuje jen zřídka, ale i přesto potěší, jako v případě syna Jéremyho, který se musí potýkat s tchýni a tchánem, jelikož s manželkou a malým synem bydlí v jejich blízkosti nebo večer při vinobraní. Zajímavým prvkem ve filmu jsou také prostřihy do minulosti, ve kterých sledujeme ony tři hlavní postavy v dětských letech, jak se učí rozpoznávat ovoce, tak samotné víno, a následně je pozorujeme v současné době v podobných situací. Velmi milý a přívětivý snímek, ke kterému se náramně hodí alespoň jedna sedmička dobrého vína a nemusí se zrovna jednat o víno z Burgundska, ve kterém se odehrává tento příběh.

• 17.9.2017  23:08
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

Poslední člen ze superhrdinského uskupení Defenders, Iron Fist. Zhlédnutí Iron Fista jsem docela dlouho odkládal, ať už z důvodu různých pochybných reakcí a recenzí jeho kvality, tak i z časových důvodů. Nakonec po jeho zhlédnutí, musím konstatovat, že mě Danny Rand alias Železná Pěst mile překvapil. Zařadil bych ho kvalitativně jasně pod Daredevila, jinak ale asi na úroveň LC či JJ, ačkoli v některých ohledech možná i před ně. Po úvodních seznamovacích epizodách s hlavní postavou, se seriál rozjede zajímavým směrem v dalších dílech. Vše se dobře příběhově rozvíjí až do deváté epizody, kdy se pro mě z nepochopitelných důvodů, vrátí jedna z hlavních postav znovu do vyprávění. Nevím, jak je to v komixu, ale tady mě to prostě vadilo. Alespoň mi to autoři vykompenzovali návratem oblíbené postavy, již z minulých marvelovských seriálů. V závěrečných epizodách, už ale dějové linie dávají, jaký taký smysl. Bojové a akční scény, které se objevili, se mi zdály docela povedené. Uvidíme, jak se bude dále vyvíjet s otevřeným koncem.

• 23.8.2017  12:02

Výborný originální romantický film, který těží nejen ze svého osobitého příběhu. Mladý Kim Woo-jin se snaží žít svůj neobyčejný život, který je vskutku nevšední. Každý nový den se probouzí v naprosto odlišném těle. Muž, žena, dítě či stařec. Pokaždé někdo jiný. Když si v obchodě jednou všimne pohledné mladé ženy, se kterou se poté, každý den setkává v různém těle, načež ji nakonec pozve na večeři, změní tím život nejen sobě, ale také této dívce, do které se zamiluje. Skvělý příběh, jenž vypráví o dokonalé, bezpodmínečné lásce tak i bolestech a strastech, které vyplívají z daného problému. Velmi zvláštní až bizarní film, který je ovšem smutný i krásný zároveň s výtečným soundtrackem.

• 14.8.2017  16:25
    Sense8 - Série 2 (série) (2017)

Druhá řada originálního seriálu, který opět drží vysokou kvalitu. Znovu se setkáváme se všemi známými postavami z clustera, taktéž se všemi lokacemi, se kterými jsme se střetávali po celou první řadu. Hlavní dějová linie se vede kolem organizace BPO a toho, proč je vlastně tak důležitá. Samozřejmě také prožíváme všechny nelehké osudy propojených postav. Sledujeme tak Willa s našeptávačem, sociální vzestup Van Damma, Litův coming-out, Kalu a její problémy se snoubencem, pronásledování Wolfganga nebezpečnou ženou z jiného clustera či Sun a její nejlepší příběhovou linku, jaká může být, tedy její pokračující cestu za pomstou. Všechno, co se mi líbilo na první řadě se zase vrací. Propojení a jejich vzájemná spolupráce, která je zároveň jejich největší slabinou, jenž se naplno projeví hned na začátku druhé epizody, skvělá natřískaná akce, která se sice objeví pouze pár krát, ale když už se vyskytne, stojí opravdu za to, tak i neuvěřitelné pohrávání s časem a prostorem. Vše poté vyvrcholí v epickém finále poslední epizody. Snad ještě dostanou tentokrát už sestry Wachovské zelenou, aby mohli pokračovat v natočení třetí řady, jelikož takový to seriál odbyt pouze nějakým dvouhodinovým speciálem, by nebylo úplně normální.

• 14.8.2017  16:20
    Equalizer (2014)

Působivý thriller s Denzelem Washingtonem v hlavní roli. Ten hraje chladného, muže, který chce mít jen svůj klid. Chodí do jedné stejné restaurace, má obyčejnou práci, užívá si poklidný život. Když ale jednoho dne pomůže mladé dívce Teri, začnou po něm jít celá ruská mafie. Muž však nemá problém pomalu zabít všechny, kteří se mu připletou do cesty. Atmosférický a temný Denzel Washington jako akční hrdina, která své protivníky kosí surovým a brutálním způsobem. Nechybí ani pořádně drsný záporák, kterého vytvořil Marton Csokas. Povedený film s akčními scénami a vkusnou hudbou, ačkoli třeba ten konec si autoři mohli odpustit, ale i tak se jedná o podařený snímek v tomto žánru.

• 14.8.2017  16:17

Krásná lovestory, která těží ze slavné tragické divadelní hry Romea a Julie. Film nám přímo ukazuje mladého Williama Shakespeare, který se zamiluje do jedné urozené dívky Violy, která má být ovšem provdaná za jiného muže. Hlavní herecké duo v podání Joseph Fiennes a Gwyneth Paltrow je přímo božské, ať už je Paltrow v převleku za muže, aby mohla hrát v divadle a být přitom se svým milovaným, nebo třeba Fiennes jako sestřenka z venkova jako doprovod Violy, aby zase mohl být se svou milou. Nejvíc jim to samozřejmě sluší v samotné hře, kde nakonec ztvárňují ústřední zamilovanou dvojici. Mimo tento pár, je film skvěle obsazen i ve vedlejších rolích, což je pro film určitě jedna z největších předností. Historicky výpravná alžbětinská doba společně s hudbou pak vytváří dokonalý podklad pro tento výborný milostný příběh.

• 14.8.2017  00:03

Jednoduchá, příjemná a vtipná francouzská komedie, jenž mě překvapila a velmi potěšila. Když jednoho dne milý ale rozpačitý Jean-Jacques vyslechne od druhého muže zaručenou techniku, jak získat každou ženu, jakou chce a poté také tuto taktiku vyzkouší, spustí tím nečekaný sled neuvěřitelně bizarních a komických situací, do kterých se dostane. Mám rád takové to laděné komedie, ve kterých nejde tak o samotný příběh, jak spíše o řadu více méně náhodných událostí, které prožíváme s hlavní postavou. Tu ztvárňuje sám režisér snímku, Emmanuel Mouret, který zvládl roli povedeným způsobem. Navíc sledovat ve filmu tolik pohledných a půvabných žen především pak okouzlující Déborah François, je pastva pro oči. Líbila se mi taktéž svižná a veselá hudba, která dotváří pohodovou atmosféru celého snímku. Český překlad filmu přesně vystihuje pocit, který jsem obdržel.

• 13.8.2017  21:14

Vynikající snímek podle skutečných událostí, jenž vypovídá o přátelství, bouřlivém mládí, tak především o drogách, do kterých může spadnout každý. Jim Caroll, mladík píšící deník, hráč milovaného basketbalu, člen party kluků z Manhattanu, kteří se mimo hraní svého oblíbeného basketu, jen tak poflakují po newyorských ulicích. Po jednom osudném setkání a seznámení s heroinem se mu však vše změní a dostane se na úplné dno, ze kterého není lehká cesta zpět. Skvělá ukázka toho, kde se může člověk ocitnout, když to jen jednou zkusí. Nebýt však prvotřídního výkonu Leonarda DiCapria, nebyl by prožitek ze snímku tak intenzivní. Jasně film ukazuje postupnou dráhu do zatracení, od euforie z první dávky, přes nutnost si něco píchnout za každou cenu, až po totální absťák a celkovou zoufalost. Takový příznivý konec jsem sice nečekal, ale to nic nemění na tom, že se jedná o znamenitý film.

• 13.8.2017  21:09

Výtečný snímek od pana mistra hororu a napětí. Tentokrát si vystačí z jedním skoro až monotónním prostředím, ve kterém nám však vypráví, jak jinak než poutavý příběh. Jeden newyorský pokoj, jeden nemohoucí fotograf a jeden výhled do dvora okolních bytů. Tolik málo stačí Hitchockovi, aby vystavěl nevšední, atraktivní a napínavý film, jenž rozhodně ani chvilku nenudí, ačkoli by k tomu mohla svádět jednotvárná lokalita. Stejně jako hlavní hrdina v podání skvělého Jamese Stewarta, ani my neopustíme tento byt a rovněž jako on, pozorujeme všechny spletité osudy všech sousedních postav. Je úžasné sledovat, jak dokáže s tímto formátem Hitchcock pracovat. Navíc když se ještě přidá okouzlující Grace Kelly, která nabídne ženskou smyslnost i důvtip, je to úchvatná podívaná. Dokonalý film, který musí zaujmout hned na první zhlédnutí.

• 13.8.2017  21:06

Velmi rozporuplný film s Keane Reeves v hlavní roli. Už jen vidět Reevese v této roli, bylo vskutku zvláštní. Skoro celou dobu jsem mu ale věřil roli starostlivého, milého otce rodiny, který se ve svém vlastním domě stane obětí mučení a šikany. Na druhé straně přicházejí dvě sexy ženy, které ovšem mají úplně jiné úmysly než jen se s příjemným taťkou vyspat. Zajímavý nápad, který je místy docela hutný a drsný, především veškeré šílené hrátky, jenž ty dvě nehorázně jedovaté holky předvádějí. Celkově mě snímek bavil, ale samotný konec mě dost zklamal. Takový nesmyslný závěr po průběhu filmu je ale hrozně neuspokojivý. Proto zůstanu u průměrného hodnocení.

• 8.8.2017  21:41

Skvělá komedie, u které jsem se náramně bavil. Lane Myer je mladý kluk, který je bezhlavě zamilován do krásné Beth se kterou nějaký ten pátek již chodí. Když ho ale nečekaně opustí kvůli kapitánovi lyžařského týmu, Lane je ochoten udělat cokoli jen, aby ji získal zpět. Raději by zemřel než by musel žít bez ní. Jednoduchý příběh, jenž ale okořeňuje plno pozoruhodných postav a jejich bláznivé a komické eskapády. Jako např. Laneovi rodiče a jeho mladší bratr, sousedka paní Smithová a její povedeně zakulacený synáček Ricky, který se musí postarat o pohlednou francouzskou studentku Monique, která přebývá u nich doma, tak i v neposlední řadě hlavní hrdina zoufalý a nešikovný Lane. Scén, u kterých jsem se opravdu zasmál, je tu spousta. Skoro nezapomenutelné jsou automobilové závody, lyžování, dvoudolarový hoch nebo zpívající hamburger. Milý, vtipný a v druhé polovině více romantický film s mladým Johnem Cusackem v hlavní roli.

• 8.8.2017  21:34
    Sledování (1998)

Neskutečně povedený filmový debut Christophera Nolana. Už v tomto prvním celovečerním snímku, ukazuje vysokou kvalitu, která se ještě postupem času zvyšovala. Představuje nám všechny své nejlepší přednosti, které ho zdobí už léta. Skvěle vykonstruovaný příběh, který nejede podle běžného scénáře, ale jede podle vlastních pravidel, kdy se střídají různé časové roviny, herecké obsazení, budování a udržování očekávání a napětí, které se postupně stupňují, tak i vystříbeným zvukovým doprovodem, který nás ještě více vtáhne do dané atmosféry vyprávění. Skvostný rozjezd pana mistra režiséra.

• 8.8.2017  21:27
    John Wick 2 (2017)

Druhé pokračování zabijáckého hrdiny Johna Wicka v podání Keanu Reeves. A znovu je to nekompromisní krvavá a brutální lázeň, resp. lázeň plná mrtvých těl, která je ještě lepší než první snímek. Tolik mrtvol v jednom filmu, pokud nebudu počítat válečné snímky a horory, jsem snad neviděl. A to vše zásluhou jednoho muže, který musí bojovat proti všem, co mu zkříží cestu. Nejprve v úvodní skvělé scéně dokončí práci s padouchy s předchozího filmu, aby se následně musel vypořádat ještě se starší minulostí, která ho nečekaně dostihla. Výborné akční sekvence, které se odehrávají na plno různých a odlišných místech, jako je podzemí, muzeum, párty či závěrečná zrcadlová galerie. Velmi efektní a vydařené jsou taktéž všechny bojové scény, nejvíc jsem si asi užil souboj, mezi Reevesem a Commonem. Krásně jdou vidět všechny přednosti hongkongské akční školy. Akční jízda se vším všudy, na kterou se jednoduše moc hezky dívá.

• 8.8.2017  21:24

Milá, vtipná a svižná italská komedie, která se sice v závěru přeladí do dramatičtější roviny, ale poslední scéna znovu vykouzlí úsměv na tváři. Film nám přestavuje tři páry a jednoho muže, přátelé střední generace, kteří se sešli u jednoho z páru na večeři. Když hostitelka navrhne hru, při nichž všichni přítomní položí mobily na stůl a sdílejí všechny příchozí zprávy, hovory či různá upozornění, je z toho zpočátku veselá a humorná podívaná. Postupem času však vyjdou na povrch všechny skryté a utajované záležitosti, které už ovšem nejsou vtipné, ale velmi osobní, tvrdé a pro někoho až zdrcující. Velice povedená konverzačka, která sází na neotřelý nápad, tak i následné situace, jenž vyplývají z nastoleného tématu. Celou dobu jsem se skvěle bavil a ani tíživější atmosféra ke konci snímku, na tom nic nezměnila, naopak byla tím pravým vyústěním dané situace.

• 8.8.2017  21:21
    Baby Driver (2017)

Naprosto výborná podívaná, jakou jsem opravdu nečekal. Čekal jsem takovou tu teengerskou komedii/akci, přihlouplou a naivní hlavní postavu a jasný předem zatracený příběh. Nic z toho se však nedostavilo. Naopak. Hned ta úvodní úžasná automobilová sekvence, mě úplně odrovnala, okamžitě ve mně vzbudila pocit, který jsem míval, když jsem hrával, nejlepší díl série NFS, Most Wanted, a unikal jsem ve svém nablýskaném subaru před policí, ačkoli ve hře je poněkud odlišná hudba, než jaká zazní ve filmu při této scéně. Po této vzpomínce, jsem již naplno sledoval příběh mladého muže, skvělého řidiče se jménem Baby, jenž se vyrovná po svém se sluchovou indispozicí, tak i svou životní cestou, která není úplně lehká a bezpečná. Tohoto mladíka velmi dobře zahrál Ansel Elgort, nejvíce ale zaujme zábavně hláškující gangster v podání Jamie Foxe, tak i výtečný Kevin Spacey v roli hlavního šéfa skupiny. Mimo to jsou tu výborné akční scény, jako např. ta excelentní parkouruvá scéna. Největší devízou filmu je však hudba a zvuk. Nejenže zazní ve snímku výborné songy, ale především hudba jde v ruku v ruce se střihem, což vypadá ve výsledku na plátně zcela bravurně. Mile rád si někdy zopakuji tento více než vydařený film Edgara Wrighta.

• 8.8.2017  21:12
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Originální seriál od společnosti Netlflix, jenž pojednává o dívce, která se rozhodla spáchat sebevraždu. Příběh je vyprávěn pomocí 7 kazet, které zanechala sama dívka Hannah Baker před svou smrtí. Tato sada kazet se dostane až ke klukovi se jménem Clay, který začne odhalovat příčiny její sebevraždy. A nezdálo se mi to přehnané, přemrštěné ani příliš fantastické. Spíše naopak. Skutečné, reálné, děsivé. Takové, jaké připraví pouze život. Po zhlédnutí všech epizod (poslechnutí všech kazet) si myslím, že Hannah se svým osudem prala víc statečně a až do posledního okamžiku, doufala v zázrak, záchranu. Jenže ta nepřišla. Znám z osobní zkušenosti, mnohem méně závažnější a malichernější důvody, proč se může člověk rozhodnout sám zabít, natož když se podíváme na všech 13 důvodů, proč Hannah Barker ukončila svůj životem. Ano prvních 7 dílů, je dost utahaných, zdlouhavých až téměř nudných, ve kterých sledujeme to, čím si snad každý musel na střední projít, ale následující epizody se již naplno rozjedou a řeší se opravdu závažné problémy. A finále, v podobě poslední dvou epizod, stojí opravdu za to je velmi tíživé, až mrazivé, Nakonec ve výsledku velmi povedený seriál o holce, pro kterou nezbyla jiná cesta než se sama zabít.

• 30.7.2017  21:03
    Miliardy - Série 2 (série) (2017)

Válka dvou nesmiřitelných stran pokračuje i ve druhé řadě. Státní návladní za jižní okresek New Yorku se svými oddanými obhájci proti Axovi a jeho krvelačným vlkům z firmy, tak i jeho ještě důležitějším skrytým a loajálním právníkům, kteří stojí na jeho straně. Do popředí se také dostává otec Chucka, Charles, jenž tajně popotahuje za nitky, čímž Chuckovi velmi pomáhá ale zároveň i ubližuje. I když se zdá, že každý řeší své vlastní problémy a je relativní klid, je to pouhý klid před bouří, která zanedlouho vyplyne na povrch. A když se vám zdá, že epizody až příliš pomalu plynou a vůbec nespějí k žádnému vývoji v hlavní dějové lince, tak vás v nezpozorovaném okamžiku zasáhnou přímo do srdce, ani o tom nevíte. Tak neskutečně provázaná a soudržná vyprávěcí struktura se v seriálu jen tak nevidí. Vše, co z každá z postav udělá má svůj určitý důvod, a tím přesně ovlivní průběh celého příběhu. A závěrečná epizoda je jen sladkou třešničkou na tomto velkolepém kolotoči. Nemůžu se dočkat třetí řady.

• 30.7.2017  21:00
    Miliardy (TV seriál) (2016)

Neskutečně výborný seriál vyprávějící především o dvou mužích a jejich soupeření. Chuck Rhoades, státní návladní newyorského jižního okresku a Bobby Axelrod, miliardář, majitel firmy Axe Capital, která vydělává na hedge fondech. Tito dva tvrdí, chytří a nekompromisní muži se již od úvodního dílu dostanou do křížku, a poté si jdou nemilosrdně po krku a nebojí se proti sobě použít všech dostupných možností. Vliv, moc, zdroje, známosti, média, peníze spousta peněz, lži, zrady, úplatky, nabídky nebo zastrašování, to všechno hraje významnou roli v tomto osudovém zápolení. Mezi těmito buldoky stojí Chuckova žena Wendy, jenž zároveň pracuje, jako motivační kouč u Axelorda ve firmě. Další důležitou postavou je také manželka Bobbyho Lara, která začíná sama za sebe podnikat a nebojí se použít stejných taktik a strategii pro dosažení cíle jako svůj manžel. Mimo hlavní dějovou linii, se samozřejmě řeší také manželské krize obou (ne)hrdinů, tak i další problémy. Musím ocenit také famózní hudbu, která se line napříč celou řadou. Skvělý seriál, který i přes mnoho odborných termínů a odboček, ať už ze sféry byznysu a obchodu či právnictví, zůstává srozumitelný a pochopitelný, ale i vzrušující a napínavý.

• 30.7.2017  20:57
    Narcos - Série 2 (série) (2016)

Druhá řada skvělého seriálu z prostředí kolumbijského drogového kartelu. Válka proti Pablu Escobarovi pokračuje. Tentokráte, ale jsou všichni za jedno s jediným cílem- zabít Escobara. Už žádné vyjednávání s ním, což jasně oznámí kolumbijský prezident Gaviria. Za tímto účelem je také z USA do Medellínu poslán nový velvyslanec Arthur Crosby, další agent ze CIA, tak i nová šéfová DEA Claudia Messinová, která má mít na starosti veškeré operace DEA. Do boje proti Pablu Escobarovi a jeho věrným sicarios, vstupuje také drogový kartel z Cali a záhy rovněž krajně pravicová polovojenská jednotka Autodefensas vedená bratry Castaňovými, Fidelem a Carlosem, ze které se nakonec vyklube krvavá a úderná skupina Los Pepes. Celkové vyšetřování a hon na Escobara stále sledujeme skrz dvě hlavní postavy, agenty DEA Peňou a Murphym, kteří se musejí potýkat se svými vlastními osobními problémy. Ve stejném duchu jako první série se nese také tato a znovu je to neskutečný nářez. Vše, co zdobilo minulou sérii se různě variuje také ve druhé řadě. Rovněž výborné herecké výkony hlavních představitelů a výtečná hudba, které zdobily již první řadu zůstávají. Už jen dodám, že snad následující třetí a čtvrtá řada se ponesou ve stejném tempu a duchu jako předchozí dvě.

• 30.7.2017  20:55
    Narcos (TV seriál) (2015)

Výtečný seriál, jenž poodhaluje boj agentů DEA proti drogovému králi Pablo Escobarovi. Příběh vypráví právě jeden z agentů kolumbijské protidrogové jednotky, Američan Steve Murphy, který se kvůli vraždám a násilnostem ve svém Miami, za což jsou zodpovědné drogové gangy, stěhuje přímo do epicentra dění, Kolumbie, aby pomohl zničit ještě více narůstající drogové kartely. Spolu se svým novým parťákem Javierem Peñou se pouštějí do krvavého souboje proti Pablovy Escobarovi. Sledujeme Escobara od počátku jeho byznysu, kdy ovládal trh s alkoholem, cigaretami nebo marihuanou, díky čemuž se stal velmi mocným a bohatým pašerákem, tak i jeho následný ještě slavnější obchod s kokainem, který ho teprve vyšvihl do nejvyšších pozic mafiánského podsvětí v Kolumbii a nejbohatším mužem v zemi. Dále seriál ukazuje rozkvět Medellínského kartelu, jenž formovali bratři Ochoové Jorge a Fabio, José Rodríguez Gacha a Pablo Escobar. Hlavní děj se ale upíná na Escobara a jeho eskapády, jako když se dokonce ucházel o místo v politice. Seriál je ale především plný jeho skutečných děsivých metod a strategií v podobě korupce, zastrašování, nájemných vražd, vraždění policistů, nevinných civilistů, bombových útoků i únosů dětí vlivných osobností. Tyto momenty se odehrávají jednak přímo ve fikčním světě, kterých se účastní také hlavní postavy a jednak se prolínají se dobovými materiály reálného Escobara a jeho pronásledovatelů. Díky tomu můžeme pozorovat např. zapojení amerického prezidenta Ronalda Reaganna do boje proti drogovému kartelu všemi dostupnými prostředky, tak i další související události. Excelentní zobrazení jednoho z největších a nejkontroverznějších zločinců 20. století.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17