srbak

srbak

okres Trnava

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 17.8.2019  10:50

Chápem tú vlnu sklamania, chápem, že ľudia čakali ďalšieho Djanga alebo Pulp Fiction a dostali z toho len slabý odvar, ale na druhej strane chápem aj tú obrovskú vlnú nadšenia od skalných fanúšikov, ktorý si tento film po zhliadnutí zamilovali rovnako ako ja. Once Upon a Time in Hollywood je jednoznačne najzáhadnejší film, ktorý kedy Tarantino natočil a zrejme aj natočí. Nie je to pre každého - ľudia, ktorí videli Pulp Fiction a nepoznajú ho budú zrejme krútiť hlavou, tak ako väčšina kina po konci premietania. Ale o to zaujímavejšia podívaná to je, ak ozaj rozumiete, prečo vlastne niečo takéto vzniklo a prečo si to Tarantino tak neskutočne chválil. Once Upon a Time in Hollywood je totižto omnoho viac, než sa na povrchu tvári - avšak dostať sa dovnútra tohto filmu a Tarantinovej hlavy nie je vôbec také jednoduché, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Pre mňa to bolo o to osobnejšie, že Sergia Leoneho považujem za najlepšieho režiséra všetkých čias, a načítal som a napozeral som o ňom pomaly viac, ako opakovane videl všetky jeho filmy dokopy. Toľko skrytých odkazov, toľko čistej lásky k filmu a toľko úprimnej pocty kinematografii a obdobiu, v ktorom sa film odohráva budete ťažko hľadať v nejakých iných snímkoch. Ak som Tarantinovi niekedy niečo v jeho tvorbe vyčítal, bola to prílišná priamočiarosť - jednoducho som si nikdy po dopozeraní jeho filmu nemohol povedať "Wau, to bol skvelý odkaz a myšlienka za tým všetkým." Teraz je to však práve naopak, keďže film len okrajovo slúži na pobavenie a dáva viac priestoru osobnému odkazu Tarantina, pre ktoré sú filmy celým jeho životom. Brad Pitt a Leonardo DiCaprio sú spolu úžasní. Každý vedel, aké majú títo herci kvality, avšak spolu tvoria ozaj tak skvelé dynamické duo, že je prirovnanie "noví Newman a Redford" ozaj na mieste. A i keď je to len fiktívny príbeh založený na skutočnej udalosti, jeho grády to ozaj nestráca a ten feel éry zažijete na plné gule. Dovolím si tvrdiť, že toto bol Pittov a DiCapriov najlepší herecký výkon, ktorý kedy dokázali podať, takže verím, že ich ešte niekedy uvidíme pokope s takým množstvom priestoru, ako dostali práve v tomto filme. Záverečná polhodinovka je podľa môjho skromného názoru zrejme najlepší ending, aký kedy Tarantino doručil, a to nie len pre dávku humoru, ale aj vďaka veľkému priestoru pre hlavné duo, ktoré si robí, čo sa im zachce. A áno - v detailoch je tento film úžasný. Najtarantinovskejší film, ktorý kedy vznikol a za mňa skvelá rozlúčka s kinematografiou a veľkou životnou érou Tarantina.

• 6.5.2019  10:57

Bezpochyby najhorší GoT diel, ktorý bol kedy natočený. A prečo? Pretože či už z dejového, alebo vizuálneho hľadiska je The Long Night celkom salámisticky ukočírovaná. Strihy bojových scén sú mnohokrát zúfale, dobre dlhú dobu má divák poriadne niečo uvidieť, a už keď sa niečo stane, pripadá to človeku nepodstatné. Nemôžem vyjadriť iné pocity než sklamanie, keď sa od prvej epizódy buduje dejová linka okolo nemŕtvych a Night Kinga, ktorý je nakoniec vyriešený za 2 minúty, akoby to ani nebol problém. Fakt hlúpe ukončenie.

• 6.5.2019  10:55

Neviem, prečo na tento diel toľko ľudí nadáva, avšak vadila mi jedna veľmi podstatná vec - buď sa mala táto séria ešte o pár dielov natiahnuť, alebo aspoň neukracovať na úkor očakávanej akcie. Každopádne z dejového hľadiska podľa mňa veľmi výživná a vhodná epizóda, ktorú si GoT po takej dlhej dobe zaslúžilo.

• 6.5.2019  10:52

Príjemný a pokojný úvod do poslednej série GoT možno trošku zaskočil fanúšikov tým, že prekvapivo priniesol len ťažkopádne rozhovory medzi hlavnými protagonistami. Samozrejme, nie je to žiadny scenáristický skvost, avšak na prvý diel viac než postačujúce.

• 28.4.2019  14:00

Ťažko povedať, či je Endgame vydareným koncom jednej pomyselnej éry marveloviek, avšak ako samotný film na mňa nijak extra nezapôsobil. Ak by som to mal nejak rozumne zhrnúť, tak to určite nie je prepadák, ani nič podobné, ale ani zďaleka sa to v mojich očiach nepribližuje skvelému Infinity War, ktoré perfektne zaskočilo a prelomilo bariéry v klasickom superhrdinskom filmovom svete. Najväčší problém Endgame je, že sa vytráca akýkoľvek moment prekvapenia alebo nevyspitateľnosť, ktorou jej predchádzajúci diel vyslovene sršal. Dej je veľmi prostoduchý, drží sa tradičných marvelovských spôsobov a akoby zabúda na to, čo sa mu podarilo vytvoriť v predošlom dieli. Endgame vôbec nie je taký prelomový ako sa o ňom momentálne povráva - dovolím si poznamenať, že je to v podstate veľmi priemerný film, ktorý dopláca na to, že je miestami až príliš prekombinovaný. V týchto Avengers možno fungujú jednotlivé pasáže, ale ako celok to pôsobí veľmi chabo a nedostatočne. A práve to mi veľmi prekážalo, že tento film nebol pre všetkých. Isteže, film pre všetkých nemožno natočiť, avšak strašne som cítil, že toto je rozlúčka venovaná vyslovene skalným fanúšikom, ktorí videli každý jeden film od Marvelu minimálne 5x. Ďalej si dovolím si tvrdiť, že väčšina postáv absolútne nedostala priestor, ktorý by si práve zaslúžili, ale zasa buďme k sebe úprimní - Robert Downey Jr. a Chris Evans dostali koniec hodný hrdinom, ktorých zopár rokov zobrazovali a patrili na pomyselný vrchol samotného MC Universe. Niečo mi tu proste úplne nesadlo - nesmial som sa, neplakal som, a po istej časti už ani nejavil záujem o koniec, na ktorý sa všetci tak dlho pripravovali.

• 13.3.2019  14:45

Status jednej za najlepších paródií v histórii filmu je podľa mňa pre Airplane! dosť neaktuálny. Viem si predstaviť, že pred 40 rokmi to muselo byť obrovským trhákom v kinách, ale tým, že som to videl v roku 2018 môžem len poznamenať, že ten humor je už staromódny. A samozrejme aby som nezabudol - Leslie Nielsen je tu geniálny, tak ako všade. Stačí sa naňho pozrieť, a už sa vám chce smiať. Škoda, že vo filme nemá toľko priestoru, ako by si zaslúžil.

• 10.3.2019  08:29

"Gentlemen! you can't fight in here! This is the War Room!" Povedal by som, že tento "raný Kubrick" je patrične odlišný od jeho neskorších filmov, a to či už obsahovo, alebo aj vizuálne. A Dr. Strangelove to ani trošku neškodí, ba naopak. Čiernobiely obraz pridáva filmu mrazivú atmosféru, a prevažne na tej, a samozrejme, aj na hereckom koncerte Petera Sellersa a George C. Scotta, zakladá úspech snímku. Zápletka okolo atómového konfliktu počas Studenej vojny je tak silná a nadčasová, že to bude zrejme aktuálne aj za 1 000 rokov. Navyše paradoxne, podobných ľudí, ktorých Kubrick vyzobrazil pomocou hlavných funkcionárov, a to či už šialeného nacionalistu, fanatického fašistu, podvodníka alebo konšpirátora tu máme doteraz. Popravde som zrejme ešte ani nevidel také dobré a trefné znázornenie vojny. A je výborné vidieť, že Kubrick poukazuje prevažne na to, ako sa počas vojny "strieľa" za stolmi vysoko postavených ľudí. Za pomoci ostrej, ale inteligentnej satiry si tiahne svoje bremeno a ukazuje, že v boji niet lepšieho a horšie - tam je iba víťaz a porazený. Film o tom, ako vo vojne je to posledné, na čo ľudia myslia morálka alebo vyššie dobro. No a najhoršie na tom celom je, keď si človek uvedomí, že to koniec koncov nie je žiadna sranda, ale skutočný obraz dnešného sveta.

• 9.3.2019  19:01
    Nitro Circus (2012)

Hlavný problém Nitro circusu nie je ani tak nálepka vyžierky Jackassu, ako samotná náplň ich tvorby. V tomto filme sa krásne odzrkadlí, že vlastne všetko čo robia - aj keď to má hlavu a pätu, zmysel a v sebe skrytý hlbší význam, tak väčšinu času o tom vyslovene partička okolo Travisa Pastranu len kecá. Myslím, že taký projekt si jednoducho zaslúžil viac akcie a samotných trikov, skokov a podobných hovadín, ako obšírneho a únavného kecanie, ktoré je po veľmi krátkom čase nesmierne monotónne.

• 9.3.2019  18:53
    Vetřelec (1979)

Čo sa týka tohto "intergalaktického filmového sveta hororu", vždy som mal radšej originálneho Predátora so Schwarzeneggerom, ako jeho večného rivala Votrelca. Ridley Scott to natočil ozaj bravúrne a ja smekám, ale na druhej strane si nepamätám ani na jeden moment, ktorý by ma položil na riť s otvorenými ústami. A už keď som to na začiatku so samotným Predátorom porovnal, ešte raz musím vyzdvihnúť, že samotný hon alebo boj, alebo akokoľvek si to nazvete, mi v tomto prípade nepriniesol až takú pastvu pre oči. Proste je to dobre natočený fenomén, ktorý ma ako mladšieho diváka zrejme len generačne obišiel.

• 9.3.2019  13:19

Oldřich Lipský bol veľmi svojráznym a osviežujúcim elementom československej tvorby počas éry komunizmu. Pri filme ako Tajemství hradu v Karpatech sa preto neprestávam čudovať, že niečo také vôbec mohlo v týchto časoch vzniknúť. Ja osobne nemám prejdený celý repertoár pána Lipského, ale videl som jeho značnú časť. Značnú časť, z ktorej ani jeden predošlý film nebol práve tak bizarným ako tento. Dokonca by som povedal, že miestami, a to hlavne v poslednej 20-minútovke to bolo také psycho, ktoré diametrálne pretočilo celý dej filmu hore nohami. Možno by som uvítal trochu pokojnejšie zaobchádzanie s vyvrcholením filmu, ale ináč sa nie je veľmi na čo sťažovať - stále je to starý dobrý Lipský.

• 9.3.2019  10:14

Až keď uvidíte Steva McQueena lietať malebnou krajinkou vojnového Nemecka pred obrovskou tlupou fašistov, pochopíte skutočný význam slov túžba po slobode.

• 9.3.2019  10:11

S odstupom času môžem prehlásiť, že je prvý diel Strážcov galaxie minimálne jedným z mojich najobľúbenejších kúskov od Marvelu. Iste, nejedná sa o žiadnu dychvyrážajúcu a dramatickú mordovačku alá "The Punisher", ale ako film to funguje a navyše to diváka dokáže príjemne zabaviť, či už jednorázovo, alebo aj mnohonásobne. Postavy sú sympatické, svojské, nie sú dokonalé a nepremožiteľné, a tak dá sa povedať, že Marvel konečne pomaly začína chápať, ako zapôsobiť na širšie spektrum ľudí. Za mňa to je zvládnuté takmer na výbornú - spokojnosť.

• 9.3.2019  10:05
    Pelíšky (1999)

Ťažko povedať, či dokážete nájsť film rovnocenne nabitý skvelými a hlavne pamätnými hláškami, akým sú práve Pelíšky. Donutil, Kodet a Polívka by mohli dostať minimálne nomináciu na Oskara za to, čo tu predviedli. Nadčasová filmová udalosť.

• 8.3.2019  15:48
    Trailer Park Boys (TV seriál) (2001)

S1: Náhodným prekliknutím pri prehliadaní Netflixu som narazil na Trailer Park Boys, a i keď je ešte po 6-tich epizódach priskoro na to, aby som robil nejaké závery, tak musím povedať, že ma tento podivuhodný a netradičný seriál masívne strhol. Zatiaľ nechcem nič hovoriť, ale je dosť možné, že som našiel kultový seriálový klenot. S2: Priam neuveriteľné sa stalo realitou, a latka, ktorú nasadili posledné diely prvej série bola pokorená a hneď niekoľkokrát prekonaná. Iste - je to prvotriedna hlúposť, ale ja som si ju zamiloval a humor, ktorým disponuje celý tento sedlácky koncept zbožňujem. Takto nejak si predstavujem geniálne podanú blbosť!

• 3.3.2019  18:42

Neškodná a milá zábava so starnúcim, ale za to večne sympatickým duom v hlavnej úlohe s dojímavým príbehom a ešte emočnejším koncom. Myslím si, že The Bucket List je jeden z tých filmov, ktoré proste nikoho nemôžu uraziť a nudiť, pretože presne a dôkladne servíruje ľuďom to, čo vo filme hľadajú - ľudskosť. A v takom stareckom kabátiku, aký na vás nahodia skľúčený Morgan Freeman spoločne so šviháckym Jackom Nicholsonom je to proste záruka dobre stráveného času.

• 3.3.2019  18:39

Vrchol britského humoru! Vlastne, vrchol akejkoľvek formy humoru, pretože Pytoni sa za tie roky pôsobenia stali synonymom tohto slova.

• 26.2.2019  13:15
    Vejška (2014)

Ku Gymplu sa človek dokáže vrátiť aj po niekoľkých rokoch od pozretia a príjemne sa zabaví. V prípade Vejšky mierne pochybujem o tom, že si niekedy získa status ako jej predchodca. A áno, hlavný problém je dej - a veľká kopa nezmyselných, nadbytočných scén, ktoré dokopy dávajú takmer nulový zmysel a pôsobia, akoby sa nimi mal vyplniť ten čas, ktorý potrebovali na natočenie celovečerného filmu. Pritom možností mali tvorcovia priam neúrekom. Dá sa na to pozerať a zbehne to celkom rýchlo, ale postráda to poriadne veľa k tomu, aby to dobehlo Gympl.

• 25.2.2019  10:42

Po dlhšej dobe neviem, ako okomentovať film. A bude to zrejme preto, lebo to nemám k čomu prirovnať a nedokážem to tým pádom s ničím porovnať. Toto je môj prvý stret s Peckinpahovou tvorbou, a minimálne jeho veľmi, ale ozaj veľmi veľká svojráznosť môže byť pozdvihnutá. Sám neviem ani povedať, či sa mi to páčilo, alebo nie, no tá milostná linka mi pripadala trochu zbytočne rozťahaná a úvod filmu bol dosť brzdený práve románikom medzi ústrednou postavou deja a jeho milenkou. Potom to však nabralo ráz a grády, a tempo filmu sa zcela obmenilo. Len škoda, že to tomu filmu tak dlho trvalo.

• 25.2.2019  08:30

Po celej trilógií Pána Prsteňov je to znateľný downgrade a to je asi každému jasné, keďže sa producenti na čele s Petrom Jacksonom rozhodli spraviť komerčný žvást absurdne rozdelený na tri dieli - a každý, kto čítal knihu musel v tomto momente minimálne pokrútiť nechápavo hlavou, pretože je jasné, že taký rozsah približne 150 stranová knížka jednoducho nemá. Ale teraz už k filmu. Ak upustíme od toho, že sa to celé len veľmi letmo a voľne drží predlohy, nie je to vôbec také zlé. Prvý diel je pomerne svižný, príjemne naladený a cítiť z neho charakter, ktorý sa pri ďalších dieloch začal pomaly vytrácať. Jednoznačne sa jedná o najlepší a najduchaplnejší snímok z celej série. Vrámci svojich možností a dĺžke dokázal pomerne dôveryhodne vykresliť dej knihy a bol pútavý a zaujímavý. Je to taká príjemná trojhodinová audiovizuálna CGI výprava do Stredozeme, na ktorú sa človek dokáže pozrieť aj viackrát bez toho, aby sa unudil k smrti.

• 25.2.2019  08:24

Kedysi dávno, ešte predtým, než mal vzniknúť tento film, dostala sa mi do ruky rovnomenná kniha, ktorá vôbec nebola na papieri taká zlá. Ale tam, kde kniha dokázala v mojich očiach vyniknúť, tento film pokulháva. Celý to je dostatočne nepresvedčivé, miestami až príliš sebavedomé a hlavne vo svojej celej podstate nudné. Proste taká tá jednohubka pre tínedžerov a deti, ktoré Columbus vie točiť. Ale čo sa nejakej výpovednej hodnoty filmu týka, tak to by som radšej pomlčal.

• 25.2.2019  08:20

V mojom ponímaní sú hororové komédie niečo, čo má ozaj skvelý potenciál a uplatnenie na sobotňajší večer s kamarátmi pri nejakom tom pivku - a Dead Snow je na to vyslovene ako stvorené. Oproti prvému dielu je toto priam o úroveň, ak nie dve vyššie, ale aj inde. A to nie len po tej humornej stránke, ktorá tomu veľmi prospela, ale aj po kvalitatívnej. Wirkolovi sa tento počin proste podaril. Dobre som sa pobavil.

• 25.2.2019  08:13
    Nepřátelé (2017)

Scott Cooper natočil bravúrny spirituálny western zaoberajúci sa životnou cestou a zmierením viacerých, povrchovo drasticky sa líšiacich ľudí. Hlavná postava Christiana Balea sa viac-menej prvú polovicu filmu iba nadute mračí na všetkých naokolo seba, Rosamund Pike zasa zlomene plače a Wes Studi sa len ticho a skľúčene prizerá udalostiam, ktoré nemôže ovplyvniť. Osudy postáv a ich emočné vykreslenie je ozaj niečo, čo tento film dokázal absolútne bezkonkurenčne predať a podať. Takmer za každým jedným účastníkom výpravy sa skrýva dlhý životný príbeh, ktorý dokázal režisér prakticky celý zhrnúť behom jednej scény, kde dokonale vykreslil povahu a myslenie daného jedinca. Ako bonus vás naprieč celým filmom sprevádza krásne duchovno a dychberúca scenéria Severnej Ameriky. Určite jeden z najlepších westernov, aké som kedy videl.

• 24.2.2019  17:45

Za každú cenu je neo-western, a už to samo o sebe napovedá, že to nie je film úplne obvyklý. Vôňa duchapustého Texasu plného prachu a piesku tomu výborne svedčí, príbeh nie je na zahodenie a David Mackanzie sa dokázal solídne pohrať s postavami, ktorých ústredné herecké trio je priam pastva pre oči. Ako bonus je toto zrejme prvý film, v ktorom mi je Chris Pine sympatický a baví ma sa naňho pozerať. Ben Foster je ako vždy výborný a svoju úlohu vo filme si patrične užíva. Trošku mi však prekáža pomalé tempo, ktorým sa film uberá vopred - pretože mi to pripadá, akoby nebol plne využitý celý potenciál a pôsobilo to viac sentimentálne a starecky, než by možno muselo. Tak či onak finále stojí za to a otvorený koniec dáva divákovi veľký priestor na predstavivosť.

• 24.2.2019  10:30

True Grit je hodne osobitným westernom s tak trochu netradičným ponímaním divokého zapádu. Vo svojej podstate to nie je nič prevratné a motív pomsty vlastne ani plne nevyužíva svoj potenciál, no samotné prerozprávanie udalostí okolo mladej Mattie stojí minimálne za zmienku, pretože bolo veľmi pútavo odprezentované. Coenovci natočili zaujímavý kúsok, ale niečo málo tomu z môjho pohľadu chýbalo.

• 23.2.2019  23:18
    Brazil (1985)

"Mistakes? We don't make mistakes." Ufffffff. Také zimomriavky aké sa mi dostavili počas sledovania Brazil som snáď pri filme ešte ani nezažil, ale všetko je raz po prvýkrát. Brazil sa nielenže vymyká bežným tradíciám svojim vizuálom a vyzobrazením nepeknej blízkej budúcnosti, je rovnako tak účinné pod povrchom, kde skrýva preveľký odkaz. Gialliamov štýl mi proste neskutočne vyhovuje a imponuje, jeho prezentácia myšlienok pomocou absurdných, ba priam naoko nezmyselných situácií a postáv sú prinajmenšom geniálne. Nedáva si servítku pred ústa - ak chce niečo skritizovať alebo vytknúť, spraví tak a je mu absolútne jedno, o čo sa jedná. Avšak v serióznejšej podobe mu tento výrazný aspekt jeho tvorby, ktorým ho môžete ľahko charakterizovať, funguje ešte lepšie. Paradoxne, aj napriek nehorázne depresívnej vízii toho, čo svet možno čaká, stále nestráca humor s ktorým perfektne vyvažuje negativizmus a pesimistickú atmosféru, ktorá sa vo filme nachádza od prvej sekundy. Jonathan Pryce skvelo zapadá do pozície človeka zožieraného každodennými pravidlami a životom, ktorý nastolil byrokratický systém plný bizarností. Rovnako bizarné sú aj zvyky a životné štýly ľudí, ktoré sú podľa spoločnosti "normálne", a tak autor kladie divákom nadčasové otázky, ktoré môžete pokojne preniesť do akéhokoľvek historického obdobia či súčasnosti a oni budú stále aktuálne. Ďalším skvelým prvkom Brazil je Robert De Niro v úlohe Harryho Tuttlea reprezentujúci posledné zostatky ľudskosti a inteligencie v rozpoložení, v ktorom sa svet nachádza. Inšpirácia od Orwella tam je značne cítiť - a je skvelé, že sa myšlienky z takej významnej knihy akou je 1984 dokázali preniesť aj na filmové plátno neskutočne dôveryhodným spôsobom. Vtipné, smutné, vážne, neseriózne, hlúpe a geniálne zároveň. Gilliam je minimálne poloboh. A o tom konci ani nebudem hovoriť - perfekcia.

• 21.2.2019  18:43

Staré české komédie so Smoljakom a Svěrákom mám celkom rád, ale Nejistá sezóna mi po filmovej stránke ani trochu nesadla. I keď je zaujímavé vidieť, čo sa deje za takou oponou divadla a jednotlivých predstavení, samotný humor, ktorým sa film prezentoval mi prišiel taký, paradoxne, neistý a nefunkčný. Až na pár vtípkov a scén ma ponechala Nejistá sezóna vo mne tým pádom nevyvolala prakticky žiadne emócie - ani negatívne, no na druhej strane ani pozitívne. Ostávam teda chladným a tento počin hodnotím len ako priemernú a jednu z tých slabších českých komédií.

• 20.2.2019  22:28
    Sunshine (2007)

Musím sa priznať, že som bol zaskočený potom, čo som si uvedomil, ako ma to vlastné celé bavilo až dokonca, a to aj napriek faktu, že sci-fi je jedným z mojich najmenej obľúbených žánrov. Ale na počudovanie svetu, Boyle mi doteraz vždy dokázal zahrať na správnu notu. Sunshine nie je námetovým priekupníkom tohto žánru, a možno nie je ani nejak extrémne neobvyklý, alebo sa nevyhýba normám. Avšak - je to zaujímavý, pútavo podaný a osobitný zážitok pri sledovaní, ktorý ma dokázal po celý čas držať vo vytržení. Doprevádzaný príjemnou hudbou a pohodovými hercami sa teda jedna o dostatočne uspokojivý výsledok, ktorý nezamrzí ani po ďalšom zhliadnutí.

• 20.2.2019  22:10

Oproti predošlým Mad Maxom je to na môj vkus trošku neautentické, v inom kabátiku, ktorý je na oko krajší ale pravú podstatu celého pojmu, ktorý vybudoval u predošlých dielov George Miller to tak nejak teraz stráca. Ale na druhú stranu, nie je to zlé, len je vidieť, že sa film už poberá trochu inou cestou než jeho predchodcovia - niekomu sa to páči, inému zasa menej. Zastávam sa ale toho názoru, že praví a zarytí fanúšikovia budú aspoň trošku sklamaní z toho, ako to v konečnom dôsledku dopadlo, pretože pôvodná špinavosť, drsnosť a brutalita s nablýskaným Melom Gibsonom sa teraz mení na pohľadnú autobúračku plnú virtuálnych tríčkov a vymožeností. Asi to tak má byť a nemožno sa sťažovať, pretože film drží krok s dobou a zameral sa na široké publikum, čím si zaručil veľký finančný úspech, no zároveň sa pobral na mainstreamové chodníčky, ktoré po čase vždy omrzia. Môžem sa však mýliť a nová podoba bude tejto sérii svedčať ešte viac, no tá kultovosť, ktorou priam svišťali jednotka a dvojka je vytratená a mne to proste chýba!

• 20.2.2019  19:30

Nikdy som nepatril k nejakým skalným fanúšikom tvorby J. K. Rowlingovej alebo samotného Harryho Pottera, no nebudem klamať, že po prvom dieli Fantastic Beasts som bol celkom navnadený na toto pokračovanie. No a výsledok, výsledok minimálne stojí za rozobratie, pretože to bolo urputné trápenie a pomerne obdivuhodná štipka sebaprekonania z mojej strany na to, aby som druhý film z tejto rady vôbec dopozeral. Problémov to má, a keby len dva. V prvom rade je celý snímok zbytočne rozťahaný a obsahovo prázdny - dá sa povedať, že takmer hodina a pol z celej stopáže je nekonečné chodenie okolo malinkej mláky, ktorá prakticky stihne vyschnúť, než sa dostanete k samotnej podstate. Oproti úvodnému dielu to dokonca nie je ani napínavé, a ani ničím zaujímavé alebo aspoň trochu obzvláštené. Neviem síce prečo, ale na mňa to pôsobilo akoby sa tvorcovia rozhodli z filmu odstrániť takmer všetko to, vďaka čomu si získal prvotný počin úspech. Nerozumiem ani tomu, že najlepšiemu a najsvetlejšiemu bodu - Jude Lawovi - sa dostalo len tak málo priestoru. Celkovo by som to zhodnotil tak, že sa na to už ani pekne nepozerá, pretože fantastické zvieratá prakticky ani neuvidíte a tak jediné čo vám ako fanúšikovi ostáva je dúfať a pevne veriť v to, že tretí diel sa poberie diametrálne odlišným smerom. Za mňa nevýrazné a nudné - jedno z najväčších sklamaní roku 2018.

• 20.2.2019  19:14

Vraždu na večeru som si zamiloval na prvé pozretie - a je dosť možné, že sa to podarilo najmä vďaka excelentnému hereckému výkonu Petera Sellersa, ktorý to má celé v malíčku. Bizarné, komické, proste podarené dielo, ktoré si uťahuje prekvapivo zo všetkého, aj zo samotných hercov, ktorý v ňom vystupujú. Určite je to jedna z najlepších paródií, ktoré som doteraz videl.

<< předchozí 1 2 3 4 5