Agresivní virus (2014) (seriál)

Transformácia ľudí na upírov vyzerá viac ako zaujímavo, zato samotný Master v 1. sérii vyzeral ako zlý vtip. Viac ako hrôzostrašného vládcu mi pripomínal klauna na maškarnom plese pre zlé deti. Našťastie nič netrvá večne a dočkáme sa aj nejakých nečakaných zvratov. Konečne prišiel seriál, ktorý vie zaujať, je iný, nápaditý, postavy sa chovajú logicky, takže im musíte fandiť a upíri, alebo ak chcete "strigoi", nie sú nagelovaní trblietaví buzíci, ktorí robia cucfleky na krku. Títo strigoi majú totiž zaujímavú históriu, dorozumievanie, transformáciu, torturu... Najviac mi k srdcu prirástli Ephraim, Dutch, Fet a Quinlan. Vyslovene ma sekíroval ten malý rozmaznaný zmrd Zack (koniec koncov ma vlastne ani nesklamal, je to malý zmrd!!!). 1. séria=4* , 2. séria=4,5* a 3. séria=5*.

Warcraft: První střet (2016)

Ako človek, ktorý nemal najmenšiu šajnu o čom je hra a úprimne mi to bolo jedno, som k Warcraftu pristupovala najskôr skepticky. Musím však vyzdvihnúť naozaj krásny vizuál, masky a pod. Miestami ma až zamrzelo, že nepoznám hru do hĺbky. To mi však nebránilo užiť si slušnú dávku fantasy.

31 (2016)

Najlepší Zombák! Dámy a páni, tuším som sa práve zamilovala. Tak úžasný charakter ako Doom-Head som jo sakra dlho nevidela. Taký sa vyskytne fakt raz za čas. Chcelo by to s ním ešte spin-off a budem slintať od rozkoše. Konečne mám favorita spomedzi záporákov. Teraz vážne, tak dobrý úvodný monológ som naposledy videla vo filme 25th Hour s Edom Nortonom a to už bolo naozaj veľmi dávno.

Stranger Things (2016) (seriál)

Tento seriál má vyslovene filmové kvality a sadne všetkým vekovým kategóriam. Celé to dýcha 80-timi rokmi, ktoré ja tak rada. Keby neviem, že sa jedná o tohtoročnú novinku, tak by som si myslela, že seriál bol minimálne 3 dekády zabudnutý niekde v archíve a znovuobjavený na svetlo sveta. A čo musím fakt vyzdvihnúť, tak to je výkon malých hrdinov...deti vo filme obvykle moc nemusím...no zmenila som názor. Tieto 4 deti si musíte zamilovať. Ďalším plusom je, že som sa občas pristihla, že ani nedýcham...a presne toto mi chýba v dnešných moderných hororoch, takže vďaka bohu za takýto seriál.

Dům smrti (1971)

Najlepší poviedkový film, aký som mala tú česť vidieť. Cushing a Lee boli výborní ako vždy a osobne ma potešil aj scenár od R. Blocha. Keď som videla 4. príbeh o plášti, hneď som si spomenula na fantastickú hororovú antológiu Tichá hrůza. Za seba teda dávam plný počet a môžem ďalej odporučiť.

Hořící muž (2011)

Mám rada filmové mozaiky a keďže som už dlho žiaden takýto film nevidela, tak som siahla po tomto bez toho, aby som vedela do čoho idem. Ono prvých 20 min. u týchto dejovo prehádzaných filmov je väčšinou diskutabilných, ale po chvíľke sa mi Burning Man celkom zarezal do kože. Ako tu už bolo spomenuté, tak je to klišé, ale tak nejak celkom vkusne a pútavo natočené. Z nesympatického večne fu*k-ujúceho týpka sa zrazu stane sympaťák, ktorý prežíva ťažké časy a vysporiadava sa s tým po svojom. Vidím to tak na 4,5*, ale rada zaokruhlím smerom hore.

The Invitation (2015)

Perfektná psycho konverzačka s postupne vybudovanou atmosférou až do grandiózneho finále. Toto malo gule ako plemenný býk. Viac takýchto filmov!

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Už len pre ten pocit, že som sa konečne pri nejakom filme skutočne bála a bola napnutá ako guma v trenkách, si to zaslúži plnú paľbu. Posledných cca. 20 min. som takmer nedýchala a sedela som s pusou otvorenou dokorán. Možno sa neskôr zmôžem na poriadný komentár, no zatiaľ takto...som nadšená.

Můj milovaný vrah (1972)

Typické giallo, so všetkým čo k nemu patrí. Štýlové vraždy, postupne gradujúci dej, výborná hudba, obľúbený Gerge Hilton ... nič viac mi netreba.

Zkažená mládež (2007)

Veľmi ťažko pozerateľný film o pošliapaní ľudskej dôstojnosti, ktorý by sa mal povinne premietať na školách ako prevencia proti šikane. Filmová depresia ako sviňa. Klass ma totiž úplne odrovnal.