The Perfect Husband (2014)

Lásku od nenávisti vždy delí len krôčik. V tomto filme to platí dvojnásobne. Taliani názorne ukázali ako funguje talianske manželstvo v praxi. :-) Prvá polovica čisté psycho, fakt mi dalo zabrať určiť kto z nich dvoch je väčší magor. Druhá polovica bola doslova krasojazda. Tak parádne jatky som už dlho nevidela (aj keď občas som sa musela až pousmiať, obzvlášť pri lesnej naháňačke). Očakávania to ale splnilo - nadpriemerne. Preto 4*.

Vrah přichází v noci (2001)

Po Draculovi 3D druhý najhorší Argentov film. Zápletka ako z nemeckého krimi seriálu. U gialla mám rada to, že do poslednej chvile nevieme kto je vrah, tu bol vrah vďaka jednej scéne ľahko predvídateľný. Za povšimnutie ale určite stojí hudba, ktorú má na starosti Goblin, ten to zachránil od odpadu.

Deeper (2014)

Celkom slušný thriller, stopáž tiež akurát, aj nejaké to gore bolo. Pôvodne som chcela dať 3*, ale za ten odfláknutý koniec sú 2 akurát.

Stranger Things (2016) (seriál)

Tento seriál má vyslovene filmové kvality a sadne všetkým vekovým kategóriam. Celé to dýcha 80-timi rokmi, ktoré ja tak rada. Keby neviem, že sa jedná o tohtoročnú novinku, tak by som si myslela, že seriál bol minimálne 3 dekády zabudnutý niekde v archíve a znovuobjavený na svetlo sveta. A čo musím fakt vyzdvihnúť, tak to je výkon malých hrdinov...deti vo filme obvykle moc nemusím...no zmenila som názor. Tieto 4 deti si musíte zamilovať. Ďalším plusom je, že som sa občas pristihla, že ani nedýcham...a presne toto mi chýba v dnešných moderných hororoch, takže vďaka bohu za takýto seriál.

Elvíra - strašidelný zámek (2001)

Paródia na motívy poviedok od Poea - Zánik domu Usherov a Jama a kyvadlo. Nič svetoborné, Mistress of the Dark bolo min. o triedu lepšie.

Dům smrti (1971)

Najlepší poviedkový film, aký som mala tú česť vidieť. Cushing a Lee boli výborní ako vždy a osobne ma potešil aj scenár od R. Blocha. Keď som videla 4. príbeh o plášti, hneď som si spomenula na fantastickú hororovú antológiu Tichá hrůza. Za seba teda dávam plný počet a môžem ďalej odporučiť.

Francesca (2015)

Veľmi príjemné giallo. Onetti má očividne cit pre tento subžáner. Kožené rukavice, maskovaný vrah, britva ... to všetko tu je. Podarilo sa mu navodiť aj 70-tkovu atmosféru zo starých giallo filmov.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975) odpad!

Videla som už všeličo, ale tento film bol určite najkontroverznejší zo všetkých, ktoré som k dnešnému dňu videla. Obsahovo mi to pripomína skôr nejaké fekálne porno.

Hořící muž (2011)

Mám rada filmové mozaiky a keďže som už dlho žiaden takýto film nevidela, tak som siahla po tomto bez toho, aby som vedela do čoho idem. Ono prvých 20 min. u týchto dejovo prehádzaných filmov je väčšinou diskutabilných, ale po chvíľke sa mi Burning Man celkom zarezal do kože. Ako tu už bolo spomenuté, tak je to klišé, ale tak nejak celkom vkusne a pútavo natočené. Z nesympatického večne fu*k-ujúceho týpka sa zrazu stane sympaťák, ktorý prežíva ťažké časy a vysporiadava sa s tým po svojom. Vidím to tak na 4,5*, ale rada zaokruhlím smerom hore.