eMeMko

eMeMko

Petr Lukášek

okres Hradec Králové
Hrdý otec, jehož druhým domovem býval kinosál.

homepage

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 13.7.2020  19:48
    Gangster Ka (2015)

Hynek Čermák ve svojí životní roli. Děj se sice občas přitažený za vlasy (nevěřím tomu, že Krejčíř utekl z vily a pak si pomalu bos jen tak šel po ulici a čekal až ho jeho bodyguard vyzvedne autem), ale jako celek baví a to je to hlavní. Na české poměry musím ocenit kvalitní kameru a střih a také hudební podkres. Herecké výkony "mafie" jsou na dobré úrovni, bohužel jejich protivníci z řad policie moc hereckého talentu nepobrali. Ve výsledku ale stojí za to tento snímek vidět.

• 13.7.2020  19:43

Viditelně slabší než první film. Exotické lokace nemůžou zakrýt díry ve scénáři a luxusními auty a děvkami se holt hluchá místa nezaplní. Herecká úroveň naštěstí zůstala, takže aspoň můžeme sledovat jak si Hynek Čermák stále jede to svoje (hláška stíhá hlášku) a skvěle mu sekunduje Predrag Bjelac. Ne straně zákona už to tak valné není, nicméně představitelé policistů byli slabší i v prvním díle. Dějově se nejedná o žádnou extra třídu, ale jako celek neurazí ani nenadchne.

• 13.7.2020  19:37

Nejsem skalním fanouškem Cimrmanů, z her jsem viděl pouze Ztrátu třídní knihy, takže spousta humoru šla mimo mě. Herecké výkony dobré, nicméně vypíchl bych především Petra Čepka jehož dvojrole Arcivévoda/Nývlt mě upřímně rozesmála. Jednotlivé epizody děje celkem ubíhaly, ale nemůžu říct, že bych cítil nějaký extra propojený příběh. Co mě však vyloženě překvapilo byl konec, jelikož takový jsem opravdu nečekal. Finální hodnocení ala Ďatlov: No great, not terrible.

• 13.7.2020  19:31
    Dracula (TV seriál) (2020)

První díl perfektní - Claes Bang naprosto dokonale vystihl jednotlivé fáze Drákulova stáří/mládi (kudos maskérům), hororová atmosféra by se dala krájet a divák jen s otevřenou pusou sleduje, co se bude dít dále. Dost tomu napomáhá prostředí Drákulova hradu, který ač je obrovský působí klaustrofobickým dojmem. Druhý díl je trochu komornější (celý se odehrává na lodi) a hororový nádech prvního filmu vystřídala detektivka se špetkou psychologického thrilleru. Subjektivně se mi jevil mírně slabší, přesto však nenudil a podíval bych se na něj klidně znova. Třetí díl bych nazval mírným sci-fi a úplně mě nezaujal. Když to však zprůměruji jsem na krásných 4 hvězdách, takže jako celek doporučuji.

• 13.7.2020  19:21
    Koruna (TV seriál) (2016)

Žádné velkolepé akční scény, žádná hromada humoru, přesto však tato série vyniká a stojí za zhlédnutí. Je vidět že Netflix do ní nasypal hromadu peněz a věří ji (nedávno oznámená šestá série hovoří za vše). Herecky není co vytknout, generační obměna herců proběhla taky naprosto v pořádku a divák si na nové tváře přirozeně zvykne. Na stejně dobré úrovni jsou pak i technické aspekty jako např. kamera, střih a vizuální efekty (většinou neviditelné). Finální hodnocení: pro milovníky britské historie povinnost, pro nás ostatní příjemný seriál, který i přes své zdánlivě pomalé tempo dokáže uchvátit.

• 13.7.2020  19:08
    Roman Empire (TV seriál) (2016)

Sean Bean je skvělý vypravěč a celkem se i povedly hrané segmenty. U druhé série mě pobavilo, že na postu vypravěče stanul někdo jiný, nicméně běžný divák si změny téměř nevšimne (pokud ho do očí nepraští chybějící "Narrated by Sean Bean" v úvodu). S každou řadou sérií šly mírně dolů herecké výkony, přesto však myslím, že jako dokument pro obyčejného nehistoricky založeného člověka tato minisérie účel splní.

• 13.7.2020  19:01
    V síti (2020)

Je to hnus, velebnosti. Čekal jsem dost, ale přesto mě tento snímek místy šokoval. Být totiž schopen v jedné konverzaci říct: "Bych mohl být tvůj děda" a "Ukaž mi kozičky" dokáže opravdu jen naprostý úchyl. Trojici děvčat obdivuji, ale zároveň jim to nezávidím, jelikož dívat se na ty hnusy co jsou někteří lidé schopni poslat dětem chce odvahu a dost silný žaludek. Abych ale jen nechválil, moc nechápu smysl verze 18+ a kdo by měl být cílová skupina - děti předpokládám ne a rodičům imho bohatě stačí verze s rozmazanými penisy (soudím dle sebe). Na druhou stranu jakékoliv rozšíření tohoto snímku vítám a podporuji.

• 7.1.2020  13:21

Kvalitativně návrat zpátky, ale statusu jedničky to stejně nedosáhlo. Oceňuji zajímavou zápletku s cestování časem a fakt, jak si jsou Josh Brolin a Tommy Lee Jones podobní. Je vidět, že se do filmu napumpovalo více peněz, takže aspoň vizuální styl je skvělý. Finální hodnocení: v nejlepším skončit zde sice neplatí, přesto jsem rád, že další díl už je reboot.

• 7.1.2020  13:16

Po skvělé jedničce těžký sešup dolů. Scéná je dost chabý a ani vtípky už tolik nefungují. Ke smůle tohoto snímku vznikl v době CGI boomu, takže co šlo, je na počítači, ačkoliv technologie rozhodně nebyly na ideální úrovni. Finální hodnocení: slabý odvar, ale kvůli jakés takés kontinuitě by ho neměl nikdo minout.

• 7.1.2020  13:12

22 let trvalo než jsem se dostal k této "klasice". Čekání se ale vyplatilo, přestože vizuální efekty nezestárly úplně nejlépe. Tento snímek však stojí hlavně na skvělé chemii mezi hlavními představiteli a hromadou vtipných scén. Pokud tedy chcete odpočinkový film u kterého vypnete a zároveň se od srdce zasmějete, není třeba hledat dál.

• 7.1.2020  13:07
    Maják (2019)

Za mě naprostá spokojenost. Nečekal jsem tuctový film a dostal jsem skvělé mysteriózní drama založené na dialogu, perfektní atmosféře, zajímavé hudbě a neotřelému stylu podání. Téměř čtvercový obraz jen umocňuje nepříjemnou stísněnost osamělého majáku, jelikož postavy musí být blízko u sebe, aby byly na plátně obě. Herecké výkony netřeba komentovat, Willem Dafoe je prostě borec a ostřílený mořský vlk mu sedl naprosto dokonale včetně skvělého přízvuku. Roberta Pattinsona jsem chvílemi nepoznával, ale rozhodně nezklamal a opět dokázal, že zahraje téměř cokoliv. Menším zklamáním byl pro mě konec, nicméně stejně se jedná o film, který stojí za to vidět. Už jenom kvůli své odlišnosti.

• 7.1.2020  12:58

Z nové trilogie rozhodně nejslabší díl. Pozitivně hodnotím opět skvělé souboje se světelnými meči, povedené CGI a občas vtipné dialogy. Záporně naopak všechno ostatní. Příběh je těžce předvídatelný a velmi mě mrzí, že se tvůrci nerozhodli pro "špatný" konec, jelikož se ideálně nabízel. Snaha sehnat co nejvíc herců z předchozích 8 filmů může někomu zabrnkat na nostalgickou strunu, ale pro mě se jednalo spíše o nepovedenou snahu vydojit z diváka co nejvíc emocí (a peněz). Naražím tím hlavně na tři roky zesnulou Carrie Fisher naroubovanou do filmu za každou cenu (je prostě poznat, že záběry s ní byly natočeny úplně jinde a jindy) ačkoliv ji mohli nechatv klidu odejít v předchozím filmu (kde to dávalo smysl rozhodně víc než zde). Zápletka s Palpatinem byla zajímavá až do doby, kdy se divák dozví původ Rey, pak už to šlo z kopce dolů. Finální hodnocení: pro fanoušky nové trilogie nutnost, pro nás ostatní neuškodí vidět, co se všechno dát zmatlat dohromady.

• 7.1.2020  12:43
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Knížky detailně neznám a z herní série mám za sebou pouze první díl, takže žádný hardcore fanoušek série nejsem. Přesto jsem byl však zvědavý a ve výsledku nejsem zklamán. Jasně, CGI nevypadá nejlépe (přeci jenom, rozpočet byl trochu jinde než u GOT) a věřím že spoustu lidí odradí nelineární příběh, ale po osmi dílech nemám problém podívat se na ně znovu. Herecké výkony jsou celkem dobré, největší strach panoval samozřejmě z Henryho Cavilla, ale musím říct, že mu Gerald sedl naprosto perfektně. Jako "problém" vidím evidentní snahu o rasovou korektnost, protože kromě eskymáka se v seriálu objevila snad každá rasa, což předpokládám že v předloze není. Hvězdu navíc musím naopak dát za kaskadéry (doporučuji na YT vyhledat neoficiální video ze zákulisí stunt teamu) a choreografy soubojů. Btw, české titulky na Netflixu stojí za to (Fuck = Sper to ďas).

• 7.1.2020  12:32
    MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)

Zajímavý seriál s perfektní atmosférou a jasným Fincherovým rukopisem. Žádné akční scény, žádné hektolitry krve, prostě jen pár herců, skvělé dialogy a všudepřítomná husina, zvláště při jednotlivých výsleších či v kombinaci s jednoduchou ale extrémně znepokojivou hudební melodií. Herecké výkony jsou naprosto skvělé, kromě hlavní dvojice bych vypíchl především představitele vrahů. V druhé sérii se sice děj z větší části zaměřuje na řešení aktuálního případu než na rozhovory s odsouzenci, ale vyústění za to rozhodně stojí.

• 2.1.2020  20:10

Vzhledem k předchozím vánočním pohádkám musím říci, že se ta letošní mimořádně povedla. Přesto se však jedná o pouhopouhý průměr. Ale hezky popořádku. Zápletka s tím, že pohádka začne tam, kde obvykle jiné pohádky končí je přinejmenším zajímavá a jednu hvězdu jen za ni. Herecké výkony kupodivu taky nejsou špatné, výjimku tvoří Marek Eben, který (ne)hraje sám sebe. Na druhou stranu si v roli specialisty na etiketu neumím představit nikoho lepšího (maximálně Ladislava Špačka). Role záporáka naopak naprosto dokonale sedla Jakubu Prachařovi i když občas přehrává. Vtipných scén je taky přehršel, takže ve výsledku mise splněna a těším se na další rok. Snad se ta kvalita udrží aspoň v tom průměru.

• 2.1.2020  19:59
    Dukla 61 (TV film) (2018)

David Ondříček prostě umí! Herecky není moc co vytknout, problém jsem měl pouze s dialektem, některým větám jsem nerozuměl vůbec, ale postupem času jsem si zvykl i na Jiřího Langmajera, ke kterému mi ten přízvuk absolutně neseděl. Děj byl mírně rozvláčný, ale na druhou stranu zase ukazoval krásně absurdity doby. Příkladem budiž zkrácení pracovního týdne jen na 5 dní, ale práce je pořád stejně, takže ve výsledku musí všichni pracovat na 120%. Hlavní je plnění plánu a bezpečnost jde stranou, což se vymstí dokonale. Popravdě jsem si o tragédii dopředu nic nečetl, takže závěrečný počet mrtvých mě dost vyděsil. Z české produkce se rozhodně jedná o to lepší, takže vřele doporučuji.

• 2.1.2020  19:44

Seriál byl perfektní, film jsem čekal kvalitativně horší a žádné velké překvapení se tedy nekonalo. Odkazů je spousta, děj je celkem zajímavý a ideálně doplňuje a rozšiřuje to, co se stalo v seriálu. Problémem však zůstává těch x let pauzy, které jsou na hercích znát a vzhledem k tomu že valná část děje se odehrává paralelně se seriálem, vznikají z toho celkem vtipné situace. Aaron Paul to celkem ještě zvládá (i když už nevypadá na 30), ale Jesse Plemons a jeho 20 kilo navíc kontinuitě moc nepřidává. To však rozhodně není důvod se na tento povedený epilog podívat.

• 2.1.2020  19:29

Při prvním pokusu jsem po 20 minutách usnul, což se mi moc často u filmu nestává. Dal jsem tomuto snímku druhou šanci a stálo to za to. Guy Ritchie si prostě jede to svoje a ve spoustě scén jsem poznával jeho styl ala Podfu(c)k a Sbal prachy a vypadni. Herecky není co vytknout, ale co tento film naprosto táhne je hudba. Už dlouho jsem neviděl tak nadupaný soundtrack, který na první pohled k filmu nesedí, ale na ten druhý sedí naprosto perfektně. Problém jsme měl s poněkud slabším CGI a hlavně se střihem, který byl na můj vkus divný. Přesto však se jedná o dílo, které by bylo škoda minout.

• 2.1.2020  19:23
    Tajemný let (2005)

Průměrný thriller, který však měl na víc. První půlka super, divák absolutně netuší, co se děje, v druhé půlce už to mírně pokulhává. Herecky není co vytknout, Jodie Foster jede jak za mlada a ostatní ji skvěle sekundují. Konec byl sice mírně klišoidní, ale viděl jsem horší. Plusem je taktéž fakt, že Sean Bean kupodivu nezemře a už jen proto stojí za to tento film vidět.

• 16.10.2019  12:54
    Joker (2019)

Hype byl obrovský a očekávání naprosto naplněna. Joker rozhodně není další komiksový snímek (proto také nechápu časté srovnávání s výkonem, Heatha Ledgera), Joker je samostatné psychologické drama, které ukazuje, jak "málo" stačí k tomu, aby se někdo proměnil v "šílence". Na tomto filmu je totiž nejvíce znepokojivá a R-ková věc právě to, že se události v něm klidně mohou stát kdekoliv na světě právě teď. Ale hezky od začátku. Joaquin Phoenix je naprosto dokonalý od prvního traileru až po závěrečné titulky a opět dokazuje, že zahraje téměř cokoliv. Překvapením byla také volba režiséra, jelikož Todd Phillips je spíše autor komedií. Navzdory tomu a možná právě proto se mu povedlo natočit jedinečný snímek, který rozhodně stojí za to vidět. Technická stránka je perfektní, úžasnou kameru a střih doplňuje skvělá hudba a divák nemá problém udržet dvě hodiny plnou pozornost. Příběh je relativně jednoduchý a osobně jsem každý čin Arthura chápal, i když mě chvílemi dokázal překvapit/šokovat. Finální hodnocení: žhavý kandidát na Oscara a doufám, že se konečně Joaquinovi zadaří.

• 16.10.2019  11:41

Další povedený kousek do Spider-Man série. Tom Holland si roli očividně užívá a nutno říct, že mu sedne naprosto skvěle. To samé bohužel nemůžu říct o Zendaye, která mi pomalu a jistě začíná lézt krkem. Naštěstí je tu však Jon Favreau a jeho Happy (jasný kandidát na samostatný film), který svým humorem vše zachraňuje. Zápletka s virtuální realitou/hologramy byla přinejmenším zajímavá a nechtěl bych být kůži člověka, který to zažívá. Hvězdu navíc musím dát i za české titulky, ve kterých autor vtipně přeložil Prahu jako Liberec. Finální hodnocení: Ideální oddechový film.

• 16.10.2019  11:33

Průměrný film od Marvelu, který ničím zásadním nešokuje, ale zároveň ani neurazí. Příběh celkem ujde, zvrat kdo je vlastně dobrý a kdo je zlý přinejmenším překvapil, takže co se týče děje, nemůžu nic vytknout. Herecké výkony jsou na dobré úrovni, ze začátku mi sice Brie Larson lezla krkem, ale postupem času se to zlepšilo. Omlazený Samuel L. Jackson spolu s kočičkou ji skvěle sekundovali i když bylo zvláštní vidět Nicka Furyho hrát spíše na vtipnou než drsnou notu.Menší zklamáním bylo pro mě přehnané CGI na hlavní představitelce v závěru snímku, ale asi se nedalo nic jiného dělat. Finální hodnocení: Další z řady MCU oddechovek.

• 16.10.2019  11:27

Završení jedné obří fáze MCU nemohlo dopadnout lépe. Avengers: Endgame má všechno, po čem může divák toužit. Napětí, akce, hraní na city - všeho je zde přehršel. Zápletka je celkem originální a ani minutu z tříhodinové stopáže nenudí. CGI je pravděpodobně na nejlepší úrovni ze všech předchozích filmů a dojemný konec tomu všemu nasadil pomyslnou korunu. Abych ale jen nechválil, musím subjektivně přiznat, že jsem se v některých částech příběhu ztrácel, jelikož v paměti nejsem schopen udržet události předchozích snímků což vzhledem k časovým posunům a desítkám postav není lehký úkol. Finální hodnocení: Povedené finále.

• 20.9.2019  20:58

Václav Marhoul natočil dílo, které se minimálně českému trhu vymyká jak zpracováním, tak délkou a stylizací. Na téměř tříhodinový černobílý film absolutně bez hudby a pouze s pár větami mluveného slova (ještě navíc ve 4 jazycích) tu zkrátka není moc lidí zvyklých. Ale pěkně popořádku. Rozdělení příběhu do "kapitol" rozhodně pomohlo sledovat, jak a kam se přesně hlavní hrdina ubírá, na druhou stranu tím všechny ostatní postavy dostaly velmi malý prostor, jelikož žádná z nich neopustila hranice své kapitoly. Takový Stellan Skarsgård na plátně strávil všehovšudy minutu a nepromluvil ani slovo. Přesto si ho však, podobně jako postavy z ostatních kapitol, divák zapamatuje. Každá z kapitol je odlišná, každá obsahuje nějakou tu "šokující" scénu a každá taky jiným způsobem "donutí" hrdinu jít zas o dům dál. Lokace, kamera, střih a masky - to vše nemá chybu (Jitku Čvančarovou jsem identifikoval až podle závěrečných titulků). Mezery jsou však v postsynchronech. Chápu, že donutit cizí herce mluvit jinak než anglicky byl problém, ale proč je do slovanských jazyků (polština, ukrajinština,..) předábovávají Češi? To byl takový problém sehnat Ukrajince nebo Poláka (předpokládám že ne, když se v obou státech točilo). I přes tento "nedostatek", se jedná o dílo, které rozhodně stojí za to zhlédnout, protože podobné se v ČR objeví jednou za X desítek let.

• 20.9.2019  20:31
    John Wick 3 (2019)

Po perfektní dvojce menší sestup dolů, ale i tak se jedná o kvalitní béčkovou akčňárnu. Nutno však říci, že nejlepší kousky tvůrci vyflákali už na začátku. Za mě jednoznačně vede Keanu Reeves a zvířátka - přeci jenom, kdy ve filmu vidíte, že hrdina zkope záporáky pomocí koně, na kterém ani nesedí. Ostatní akční scény se nesou v podobném duchu jako předchozí díly, tj. žádná roztřesená kamera a rychlé střihy, jen čistá choreografie. Za to tvůrcům rozhodně palec nahoru. Palec dolů naopak za hromadu postav a bohužel Halle Berry, která mi do snímku prostě nesedla. To však nelze říct o jejich čtyřnohých kamarádech - ti si naopak moji pozornost plně zasloužili (a palec nahoru pro jejich trenéry). Finální hodnocení: Důstojné pokračování akční série, která se stále drží na špici Hollywoodu

• 20.9.2019  20:20
    Sága rodu Forsytů (TV seriál) (2002)

Ze začátku trochu utrpení, ale s každým dalším dílem jsem této sáze přicházel více a více na chuť. Některé díly sice byly trochu utahané, ale celková myšlenka a zpracování bylo téměř bezchybné. Herecky se jednalo o koncert Damiana Lewise, jehož Soames mi od začátku lezl krkem, ale zhruba v polovině mi došlo, jak skvělý herec to je (zvláště poté, co jsem ho viděl v Tarantinově Once Upon a Time in Hollywood). Za uši by naopak zasloužili dostat maskéři, protože žádná z postav nevypadala, že během seriálu zestárla o desítky let. Tu a tam se sice vyměnil účes, ale to bohužel nestačí. Přesto se však ve výsledku jedná o dílo, které stojí za to zhlédnout. Už jenom ze zvědavosti, jak se tenkrát v dobách snobské Anglie žilo vyšší vrstvě.

• 23.8.2019  22:49

Obrovské očekávání, ještě větší hype a ve výsledku mám rozpačité pocity. Rozhodně se jedná o Tarantinův film, který nejvíce vybočuje ze standardu, na který jsme u něj zvyklí. Méně dialogů, žádný souvislý příběh (či příběhy) a přesto je to snímek, který si zaslouží pozornost. Ale vezměme to popořadě. Herecky se jedná o koncert extrémně vtipného Brada Pitta a alkoholického "idiota" s tváří Leonarda DiCapria. Ani jeden z nich, alespoň dle mých znalostí, nehrál nikdy nic podobného, ale oba své party zvládli s přehledem. Ostatních postav/cameo rolí byla hromada, ale většina z nich proběhla bez větších pozorností, jelikož se na plátně ohřáli třeba jen minutu. Hudebně se jednalo o totální mišmaš songů z let šedesátých a vzhledem ke konceptu scén a střihu, z každé písničky bylo slyšet maximálně 30 sekund. S klidným svědomím tedy můžu říct, že tento film si Tarantino. natočil hlavně pro sebe, jelikož je plný odkazů na starší filmy, které podle mě skoro nikdo nezná (v ČR možná jen postarší páreček, který seděl v kině vedle mě a který se při každém ukázaném plakátu či zmínce o nějakém filmu smál až do zemdlení). Navzdory mému filmovému handicapu jsem si snímek užil a to především kvůli humorným scénám Brada Pitta, především té závěrečné. Zároveň jsme byl koncem příjemně překvapen. Finální hodnocení: Pokud očekáváte film v podobném duchu jako předchozí Tarantinova díla, budete zklamáni. Pokud se od toho odprostíte užijete se téměř tři hodiny zajímavých scén.

• 23.8.2019  22:30

Přijde mi, že kdyby tvůrci z názvu vynechali "Fast & Furious Presents:", diváci by film přijali lépe. Srovnávání s F&F je totiž naprosto zbytečné. Tento snímek je totální Béčko plné testosteronu, plešatých hrdinů, over the top akce a pár vtipných dialogů. Herecky tedy není moc co hodnotit, oba hlavní hridinové mají charisma na rozdávání a dělají to, v čem jsou nejlepší, tj. pár hlášek a hromada soubojů. Děj je jednoduchý, závěr zbytečně přestřelený, ale to se asi dalo čekat. Finální hodnocení: oddechový průměr. Poznámka na závěr: pokud vám vaše práce připadá nudná a zbytečná, vězte, že může být i hůře. Např. být kadeřníkem Johnsona či Stathama (ano, každý z plešounů měl v tomto filmu svého vlastního).

• 23.8.2019  22:20
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Hned na začátek musím říct, že si u mě tímto seriálem HBO po finále Game of Thrones spravilo reputaci. Dokázat totiž bez nejmenších problémů udržet divákovu pozornost po dobu 5 hodin, to vyžaduje opravdové umění. Když je však silná předloha, není problém asi nic. Navzdory faktu, že tvůrci jsou primárně z Ameriky, nejedná se o žádnou Hollywoodskou podívanou plnou pozlátek. Ne. Chernobyl je surový seriál, plný neuvěřitelných scén (např. uklízení trosek ze střechy formou jednoho záběru), nezapomenutelných postav a atmosféry, která by se dala krájet. Herecké výkony jsou zde na špičkové úrovni od představitele Gorbačova až po posledního herce ztvárňujícího horníka. Finální hodnocení: Rozhodně seriál roku, možná dekády.

• 23.8.2019  22:10
    Absolvent (1967)

Jedním slovem mazec! Když pominu perfektní herecké výkony (Dustin Hoffman rulez!!!) a kvalitní humor, vypíchnul bych především jednoduchou zápletku, která však ani chvíli nenudila. Navzdory tomu, že se jedná o půl století starý film, byl jsem velmi překvapen kamerou a střihem, které mi v některých scénách přišly dost nadčasové. Finální hodnocení: není co vytknout.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15