pan_Bily

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 25.5.2019  18:13
    Skleněné peklo (2017)

Pokud někdo dělá remake TAKOVÉHO filmu, měl by si s tím dát větší práci, a pokud na to nemá, tak ať to nedělá. Všechno špatně, v čele s lacině vypadajícími digitálními efekty. Jak z tohoto filmu může někdo udělat „rodinný“ film!?! který se celý točí jen kolem jedné svépomocí zahraňující se rodiny, které venku nečinně fandí všichni ostatní (včetně záchranářů).

• 25.5.2019  18:02

Líbil se mi o dost víc, než první díl. Rozjelo se to skvěle, ale (stejně jako u prvního dílu) tomu jakoby postupem času trošičku ubýval dech. Možná i proto jsem nedal vyšší hodnocení, i když tady to "uvadání" zdaleka není tak markantní a „škodící“ jako u prvního filmu. Nadšený jsem byl z Evy Holubové, jejíž postava tady má hodně prostoru, a svojí roli hraje naprosto bravurně. Dost se mi to přiblížilo 4*, ale… těsně ne. Jinak ale pěkný film, příjemná vtipná oddechovka, pobaví.

• 25.5.2019  17:56

Gere to zahrál skvěle. Ale to je tak všechno. Vadila mi spousta záběrů na hlavní postavu z dálky skrz sklo, mříže.. neustále skrz něco prostě. Na dokreslení atmosféry to zas tak zásadní vliv nemělo, bylo to spíš na škodu. Postrádal jsem nějaký úvod, objasnění, proč a jak se do takové situace dostal. Defakto se najednou ocitáte uprostřed děje. A pokud pozadí příběhu nemělo být to hlavní a má to být jen jakýsi pohled či poukázání na život a těžký osud bezdomovců, který by měl s lidmi nějak zahýbat, tak to mohlo být nějakým způsobem propracovanější. Nevím... Ale celkem to nudilo.

• 25.5.2019  17:51

Od začátku to mělo našlápnuto na 4*. Většina filmu je skvělá, ale zklamal mě závěr ...no zklamal je asi silné slovo… tak nemile překvapil. Jakoby tvůrci najednou nevěděli, jak to zakončit, nebo zjistili, že překročí nějakou minutáž a musí se to rychle ukončit. Tak jak se děj postupně nějak vyvíjí, vznikají tam různé zápletky a situace, tak najednou jakoby lusknutím prstů je hotovo vyřešeno konec. Možná v jednoduchosti je síla, ale pro mě to nekoresponduje s většinou filmu, jakoby k tomu ten konec nepatřil, nebo byl tak nějak odfláknutý... takový nějaký pocit jsem z toho v závěru měl.

• 25.5.2019  17:46

5* je asi přehnané hodnocení, ale po prvním zhlédnutí v kině to tak cítím. Uvidím později. Na stopro se na to podívám znovu. A velice rád. Na druhou stranu je pravda, že do pěti hvězdiček to překlopila postava a hlavně pak v první řadě výkon Ondřeje Vetchého. To je jednoduše bomba a nemá to chybu. Jasně, příběh (ten hlavní, i minipříběhy jednotlivých postav) je jednoduchý, předvídatelný, až trochu klišovitý. Ale tak to se dá říct o spoustě filmů... um je v tom, podat to tak, aby to nevadilo a byli jste ochotni to odpustit. A to se tady povedlo dokonale. Je vám celkem jasné, jak to dopadne, ale vůbec to nevadí. A až po skončení filmu si vlastně uvědomíte, že základ příběhu je až klišovitý, ale dobře pobaveni si řeknete „no a co“. Navíc takováto komedie se netočí úplně kvůli příběhu jako takovému. Dojem mi trochu pokazila píseň „Když nemůžeš, přidej“, která se sice vyloženě nabízí, ale kterou vyloženě nemám rád. V jednom komentáři jsem četl, že to je film „o ženách, pro ženy“, v jiném, že to je „poselství pro muže“. Ani jedno bych neřekl. A ani nic takového jsem v tom nehledal. Na tom je vidět, že každý ten film vnímá jinak a podle toho se pak odvíjí i hodnocení. Pokud v tom nebudete hledat nic hlubšího, tak se výborně pobavíte. Jednoduchá oddechová komedie, ale dobře a vkusně natočená, s hodně dobrým hereckým obsazením a výborným humorem (samozřejmě záleží na vkusu).

• 10.1.2019  23:23

Vzhledem k tématu a hlavně hereckému obsazení jsem od toho čekal o dost víc. Hodně jednoduché, až předvídatelné, zápletky (i na komedii). Scénář vůbec je celkově slabší, dost věcí je jen tak naťuknuto pouze do té míry, aby divákovi bylo jasné o co jde, jak se to asi stalo, slušela by tomu detailnější rozpracovanost. Ale není to úplně špatné. I když je fakt, že tomu hodně pomáhá obsazení hlavního tria. A i kdyby to mělo být jen kvůli tomu, tak se to dá a celkem příjemně se mi na to koukalo. Takový normální průměr, který neoslní, ale pobaví.

• 25.11.2018  14:32
    25. hodina (2002)

U mě na hranici mezi 3* a 4*. Dlouho jsem přemýšlel kolik dám. Ale film se mi líbil a bavil mě, takže pocitově, a i kvůli velmi dobrým hereckým výkonům, dávám 4*.

• 28.10.2018  00:36
    Labyrint - Série 3 (série) (2018)

První a druhou sérii jsem neviděl a teď, po té třetí, si říkám, že to je škoda. Asi to budu muset ještě zpětně dohnat :-) Velmi vydařené dílo. Zajímavé, napínavé, dobře natočené. Jeden mínus: v řadě situací se policisté chovali „zvláštně“, až moc nereálně. Např. co předvedl šéf detektivů (Miroslav Donutil) při zásahu bezprostředně před svým únosem…, nebo v posledním dílu, když jdou na hrad už s vědomím, že to je TEN hrad, že tam může být ozbrojený nebezpečný únosce, že tam pravděpodobně mohou být ještě živí dosud nenalezení unesení, tak tam nakráčí jen dva detektivové jen tak jako na prohlídku, bez zásahovky, u vrat minou jakési auto téměř bez povšimnutí, aniž by si nechali vysílačkou prověřit komu má patřit, jestli není v pátrání… atd. Já vím, že to je téměř ve všech seriálech a filmech, všude se něco najde, jinak by ostatně asi nebylo o čem točit a nebylo by to tak dramatické ;-) Ale u tak kvalitního a takhle koncipovaného seriálu je opravdu škoda. Druhý mínus: což je ještě větší škoda, že to hlavní – kdo a proč to dělá – bylo odhaleno už v předposledním dílu. Sice pořád bylo do posledního dílu co řešit a objasňovat a rozhodně poslední díl nebyl nezajímavý, ale tohle "předčasné" odhalení bylo takové divné. Ale v každém případě tenhle seriál zaujal, přiměl lidi o tom přemýšlet, diskutovat, spekulovat a s nedočkavostí se těšit na další díl. Mě určitě a ze svého okolí vím o dalších, které to chytlo a bavilo úplně stejně.

• 3.10.2018  23:24

Film z kategorie „to je tak blbý, až je to boží“, u kterého sedíte a vehementně přemýšlíte, jestli je to myšleno vážně, nebo to má být parodická nadsázka, ale přesto vydržíte do konce plni očekávání jakou další „super“ akci film přinese. A po skončení si s lehkým úsměvem řeknete: to byla blbost. Přesto si ho ale budete nadosmrti pamatovat :-)

• 3.10.2018  23:11

Všechna čest, vzhledem k roku vzniku, díky němuž by si zasloužil i shovívavější hodnocení, ale jsou lepší válečné filmy, i z té doby. Hodně okaté bylo časté opakování stejných záběrů při leteckých soubojích. Ano, film má svůj věk, jak říkám, ale myslím, že se tomu mohla věnovat větší péče a líp to zamaskovat. Navíc film působil chvílemi neuceleně, jak již zde v komentářích několikrát zaznělo, některé scény na sebe jakoby dějově nenavazovaly, s tím musím souhlasit.

• 24.9.2018  23:23

Z mého pohledu pan domácí jedná natolik iracionálně, až mě to přimělo se zamyslet, jestli by ve skutečnosti byla možnost jak se z této situace racionálně a bez právní úhony dostat. A to bylo asi jediné pozitivum filmu, i když jsem k žádnému konkrétnímu a rozumnému závěru nedošel, protože to mezitím skončilo :-)

• 24.9.2018  22:58
    Kandidát (2013)

Není to úplně špatný, ale něco tomu chybí. Nějaké "koření". Na první pohled je to takové jakoby bez náboje, bez pointy. Nevíte pořádně co je, nebo má být, stěžejní zápletkou, zda to, jak a jestli udělají z neznámého prezidenta, nebo to, proč a pro koho "sledovači" dělají. A když to na konci všechno do sebe zapadne, je to podané jen tak jakoby mimochodem, meziřečí. A obsazení a podání hlavní postavy - podnikatele Lamberta mi moc nesedělo, nemastné neslané. Dá se na to bez problémů a bez nudění koukat, ale není nutné a neláká to vidět to znovu.

• 3.7.2018  00:08

Viz. Lima - v podstatě i můj dojem.

• 2.7.2018  23:45
    Normal (2009)

Milan Kňažko ve své roli excelentní. Ale co dál...? Nic. Mě to neoslovilo vůbec, spíš nudilo, horko těžko jsem se donutil to dokoukat na dvakrát. Chvílemi to vypadá slušně, jde to do nějakého napětí, ale pak to tak nějak vyšumí bez překvapení. Přispívá k tomu poměrně nesourodé či chaotické střídání scén z jednotlivých dějových a časových linií a hlavně i proložení různými "uměleckýmí" záběry (např. scény s promítáním obrazů na těle apod.). Pro mě by to mělo být méně "umělecké" a "divadelní". Působí to na mě, i když je to možná záměr, který mě ovšem neosloví, jakoby autor něvěděl nebo se nemohl rozhodnout, jestli natočí čistě thriller či drama nebo umělecky stvárněnou výpověď s nějakým poselstvím/myšlenkou o společnosti.

• 13.3.2018  23:27

Překvapivě zjišťuji, že jsem sem ještě nepověsil hodnocení, přestože jsme na tom už "tenkrát" v kině :-) Teď, když tak činím je to ale poněkud zvláštní, protože se musím přiznat, že po zhlédnutí třetího dílu, se moje nahlížení na tento změnilo k horšímu. Původně připravený komentář po prvním dojmu: "Pro mě osobně žádná změna. Pokračování ve stejném duchu i kvalitě jako první díl. Trochu romantické, trochu erotické, trochu humoru, tentokrát i trochu „detektivní“. Dějová linka okořeněna přidáním trošky napětí v podobě zápletek s některými postavami (některé budou zřejmě pokračovat i dalším dílu), což není vůbec na škodu. Dakota opět super a pěkné pokoukáníčko pro pány ;-) Ale ani dámy nepřijdou zkrátka :-) Tady mi přijde o něco slabší hudba." A chtěl jsem dát rovněž 3*. Ovšem po třetím dílu je jednoznačně vidět, že tento druhý je slabší než ty dva. Pro mě tady nejvíc vyvstala, v porovnání s třetím dílem, hlavně taková dějová nesourodost. Ty "detektivní" či napínavé zápletky jsou sice dobré, ale jako kdyby do filmu ani nepatřily, a jak se v některých případech už připravuje půda pro pokračování, tak to tak vyšumí jakoby nic.

• 13.3.2018  22:45
    Kapitán Exner (TV seriál) (2017)

Hodnocení mě trochu překvapilo, čekal jsem vyšší (tak kolem 65%, možná i k 70%), i když sám jsem 4* nedal, moc mi k tomu nechybělo. Ale prostě jsem myslel, že sklidí větší úspěch. Michal Dlouhý se na roli hodí a zvládl jí výborně. Rovněž postavy Exnerovo kolegů sedí, jsou i vtipní a dobře v kontrastu doplňují hlavní figuru. Celkově seriál slušný, kultivovaná detektivka. Co mi nejvíc vadí, je rozdělení případů na dva díly. Mohlo se vynechat trochu té omáčky okolo, dát tomu svižnější tempo a vyřešit případ vždy v jednom dílu. A také mi přijde ta „Exnerovská“ aura trochu přehnaná, zvláště při přenesení do dnešní doby. Elegán, gentleman, „stará škola“ proč ne, ale už to bylo asi trochu moc. Např. že by jezdil za každou cenu takovým skvostem (jeho jaguár) ke všem případům, kde riskuje možnou nemalou újmu.

• 11.2.2018  23:04

Průměrná jednoduchá oddychovka, která si na nic víc nehraje, neurazí, vcelku dobře pobaví.

• 10.2.2018  12:34

Nejsem žádný zásadní fanda ani odpůrce série Star Wars, beru to tímto neutrálním pohledem, ale tyto dva nové díly jsou pro mě dost slabší než všech šest předchozích, v tom smyslu, že mě prostě tolik nechytly. První šest filmů na mě působí daleko zábavnějším, svěžejším a zajímavějším dojmem, co se týká atmosféry, příběhu, postav. Nevím, jak to přesně popsat, ale prostě mě baví a příležitostně se na ně rád podívám znovu opakovaně. Což o těchto dvou nejnovějších filmech říci nemohu, po prvním skouknutí tedy. V pomyslném souboji těchto dvou noviců série u mě vítězí tento druhý. Je pro mě lepší, bavil mě o něco víc, ale na úroveň předchozích dílů to nevytáhl. 3* si asi nezaslouží, ale v mém pocitovém srovnání s předchozími nemůžu jinak.

• 10.2.2018  12:31
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Super projekt. Je skvělé, že tvůrci dokázali získat i řadu známých tváří z fotbalového prostředí, kteří tu neváhají udělat si srandu i sami ze sebe, což jenom svědčí a podtrhuje to kvalitu tohoto projektu. Ano, jsou tam i slabší místa, ale v celkovém měřítku výborný. Délka dílů je zvolená akorát, super hlášky a gagy, velice vtipně se tvůrci popasovali i s nucenou výměnou protagonisty manažera.

• 17.1.2018  00:26
    Modrý kód (TV seriál) (2017)

Manželka to bohužel sleduje :-( i přes počáteční sliby, že nebude, že jen koukne díl, dva, co to je... a nějak se jí to rozkoukalo :-) Takže jsem spoustu dílů viděl. Trpím! Jediné co se na to dá říct: zlatá "růžovka" :-)

• 17.1.2018  00:07
    Sabotáž (2014)

Musím se přiznat, a zároveň se za to i trochu stydím, že tento film hodnotím jen podle 20ti minut. Ale zřejmě jsem zrovna chytil těch "nejlepších" 20 minut z celého filmu (jejichž součástí byla automobilová přestřelková honička s Arnym na korbě "džípu" a drsňačkou v oteveřeném kufru), a to mi bohatě stačilo!

• 7.1.2018  23:39

Nevím čím to je, ale tento díl na mě působí líp než ten druhý, i když je natočený ještě hůř, řekl bych. Zřejmě je to obměnou příběhu a vnesením jakési "detektivní zápletky". Zatímco druhý díl byl, co se týká zápletky, na jedno brdo jako první, tady se děje aspoň něco jiného (navíc). Proto se to také s odřenými zády vešlo u mě ještě do 3*.

• 26.11.2017  23:11

2-3* ještě si to rozmyslím. 10.1.2019: nedávno jsem to znovu viděl, nechávám 3*. Na podruhé mě to oslovilo o něco víc, než prvně, ale zase ne tak úplně, abych dal ještě lepší hodnocení.

• 7.11.2017  23:39

Příjemná pohodová oddychovka, která rozhodně pobaví. Naprosto vynikající Vetchý, skvělá Hřebíčková. Jen závěr je zbytečně až moc „slaďák“ (nemyslím jak to dopadlo, ale jak to je podané), což mi trochu pokazilo dojem.

• 1.8.2017  21:38

Mně to přijde jako slušný film. Dost slušný film. Ale na druhou stranu nijak nevyčnívá z řady filmů na obdobné téma. Zřejmě hereckým obsazením (které mi také trochu brání v plivání špíny) a jakýmsi blýskavým obalem s pěknou mašlí se podbízivě snaží zakrýt slabší obsah balíčku. Ale na mě to asi fungovalo, mě ten film bavil.

• 1.8.2017  21:12

Hned první dva komentáře - KevSpa a Tom Hardy - mi mluví z duše. Na toto téma jsou rohodně zdařilejší filmy, ale tenhle mě také baví a je tam řada dobrých a pořádně vtipných momentů, u kterých se upřímně bavím a směju. A přitom taková blbost ;-)) 2,5*

• 1.8.2017  20:58
    Carrie (2013)

Naprosto v pohodě film. Na zadek vás sice asi neposadí, ale zásadní slabiny nemá, Julianne Moore výborná. Původní film jsem už hodně dlouho neviděl (napravím co nejdřív), ale řekl bych, že lépe vystihuje atmosféru. Ale jinak je tohle hodně zdařilý remake (v porovnání s jinými horory, které se toho dočkaly), který určitě nevadí vidět opakovaně.

• 1.8.2017  20:24

Úplný propadák asi ne, ale nic zásadního nebo snad světoborného určitě ne. Takový (spíš slabší) průměr. Chvíli jsem se rozhodoval i jestli 2* nebo 3*.

• 23.7.2017  22:20

Průměrný film, který nevadí vidět, ale na druhou stranu nic hlubšího ve mně nezanechal a ani vůbec nevadilo, že mě tak dlouho míjel. Těžko se na to podívám někdy znovu. I když mě to nijak moc neoslovilo, tady jasně vidím jednoznačný příběh. Prostě lidově řečeno vím o čem to je. Což je plus k hodnocení. Narozdíl od některých podobně laděných českých filmů, kde mi tento prostý základ "o čem to je" unikal.

• 23.7.2017  21:55
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Tak to se opravdu nepovedlo. Novodobé pohádky se prostě nepřibližují (až na pár výjimek) vysoko nastavené laťce od starých dobrých pohádkových stálic. A tohle jen potvrdilo tento dlouhodobý stav. A neuspěje to ani jako komedie, jak je to víceméně prezentováno. Nepohádkovská atmosféra a humor (či poetika, jak píše Radek99) zasazená do čistě pohádkového prostředí spíše nefunguje. Celkové tempo filmu příliš neodsejpá a chvílemi nudí. Závěrečné zvraty s držením kouzelné hůlky jsou trochu moc, zvlášť když to člověk vnímá hlavně jako pohádku, než jako ztřeštěnou komedii. Ale i tak. To je sice už jen detail, ale je to taková ta pověstná třešnička na závěr, bohužel v tomto případě trochu červivá na nedobrém dortu. S odřenýma ušima dávám 1*, ale je to na hraně odpadu.

<< předchozí 1 2 3 4 5