Brtniik

Brtniik

okres Jihlava
Jiřík, svobodný pán z Prahy, Budče, t.č. na Třešti - nadšený pozorovatel všehomíra, který se snaží co nejpohodověji (pře)žít.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 31.3.2020  23:39
    Kus dřeva ze stromu (TV seriál) (2008)

Byl by to báječný seroš, nebýt otřesných „písní“ a ještě horší interpretace (nazval bych jí prostatickou) pana Bedřicha Ludvíka. Trénoval již v projektu Rozhlédni se, člověče a možná i v Zpět k pramenům.

• 31.3.2020  23:25
    Obří opravny (TV seriál) (2018)

Velmi zajímavé, škoda, že je to určené pro američany. Díl 6 - neuvěřitelné!

• 31.3.2020  23:16
    Piknik (1967)

To se mi snad jenom zdá! Američtí průzkumníci jako z prospektu... Takto nějak si představuji ideologickou diverzi v praxi. ___ fragre, lépe bych to nenapsal!

• 31.3.2020  23:12
    Stop (TV film) (2007)

To měl tramvaják tedy pech! Jeden z mála umělecky pojednaných příběhů, kdy láska nezvítězila nad zlem. P. Zbrožek, Martha - jupí!

• 31.3.2020  08:33
    Chvilky (2018)

Přiznávám, že jsem si film naordinoval kvůliva hlavní hrdince, ale jak ho hodnotit jako celek? Snad „šílí celá rodina“. Jenůvka hraje i hraje jako bůh, ale bohužel pekelnou nešťastnici, která je ke všem korektní (i když, že ano...) a snaží se plnit jejich přání, až jí z toho hrábne. ____ Nesnáším filmy bez konce, ale i přes tuto vadu a otřesný zvuk (několikrát jsem musel vracet zpět, abych porozuměl) nemohu dát špatné hodnocení. ____ Zajímavost: Zahrála si s dvěma ze tří Geišbergů.

• 29.3.2020  22:00

Pan Motl mi rovněž kazí požitek z dokumentu, ale panbů zaplť za něj.

• 26.3.2020  01:41

Přiznávám, že jsem to chtěl vidět hlavně kvůli Anistonce, ale vůbec mne to nezklamalo. Pravda citátové přestřelky mi připomněly jisté dílo od Michala Viewegha, ale těsně se to dalo vydržet. Celou dobu jsem si říkal koho mi Ione Skye připomíná. No přece Vendulku utěšitelku, tedy vizáží. :-) Problémy s láskou byly trochu přitažené za vlasy, ale o čem by to jinak bylo? Ovšem hlavní mesidž: "Cokoli méně než dokonalé je pro mě ztráta času." je fakt pozoruhodná, akorát je problém to posoudit, natož vydržet číhat. Docela jsem se potěšil.

• 26.3.2020  01:23
    Randall a Hopkirk (TV seriál) (1969)

Jako mrňouse mne to fakt děsně bralo! Ono než se dívat na 30 případů majora Zemana, že ano...

• 26.3.2020  01:12
    I.Q. (1994)

V podstatě jsem to chtěl vidět kvůli hl. hrdinům, ale je to totální americká volovina a navíc „čumivý“ film, co vlastně souvisí. Co ty mladé amíky učí ve škole?! „...Je to dokonalé jako když leštíš závit na blatníku...“ Páni, to je něco! Producent si měl raději leštit bambus namísto placení něčeho takového. Mesidž (hlavně pro američany) Einstein byla skutečná postava!... Jedena hvězda za auťáky, další za půvabnou Meg a zbylá, abych to zas až tak nestrhal. :-)

• 26.3.2020  01:00

Kolumba jsem v podstatě neměl rád, ale začínám mu přicházet na chuť.

• 26.3.2020  00:52

Docela príma pořad i přesto, že o páře se, až na jméno lokomotivy, obvykle nic nedozvíme. Ke „klukovi“ mám jistou averzi (za pořad Na houby), ale zde to docela jde, ale nesmí zpívat a hrát viz tento díl. Co tedy herec vlastně umí?!

• 26.3.2020  00:39

Viz "Ej Hlemýžď".

• 26.3.2020  00:17

Parádní dokument o době, kdy jsme byli frajeři.

• 26.3.2020  00:14
    Rita Hayworthová (TV film) (2014)

Ach ty hérečky!...

• 25.3.2020  18:50
    Kvaska (2007)

Musím se přiznat, že 106 min. života jsem chtěl tomuto filmu věnovat hlavně kvůli Lucii, kterou léta se zájmem sleduji (to ještě nebyla mamčou a zoufale nestřídala chlapi jako fusky) a snad jsem o filmu něco slyšel v rádiu. No, pohádka jako hrom. Že by velkopodnikatel vypadal jako p. Hrušínský nejml.? No nevím. I milovníka si nepředstavuji jako p. Tomsu (není z rodiny kaskadérů?). Jeden bod, že je z Bezna - pěkná divočina, druhá za Lucčiny taneční kreace, holt co se v mládí naučíš... Fascinuje mne, že „kvaska“ všechny tak nadchla až k vydání milosti pro uprchlého trestance atp. Vím o co jde – na vojně jsme ji ve velkém dělali z čehokoli. O hapy endu raději ani nemluvím. Dalo se na to dívat, ale žádná perla to tedy není – vzpomněl jsem na prvotinu pana Hanzlíka - Léto s gentlemanem.

• 2.3.2020  08:09

Libuška, Issajda, VD, oslík, AJ..., jinak ptákovina.

• 24.2.2020  07:07
    Comancheros (1961)

Přiznám se, že cowboyky mne už tak neberou jako za mlada, přesněji řečeno, docela se jim vyhýbám. Přijde mi až směšné to černobílé vidění: hrdina vs. padouch, přeneseně: dobro vs. zlo. Za další, na můj vkus se tam dost střílí, snad víc než nyní na jakémkoli TV „kanále“. Ještě že některá zásadní díla nám vysvětlí (kdyby nám to bylo nedošlo), že: „Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina“. ---- Toto dílo se mi zdálo docela umírněné a jakoby víc do hloubky i když základní koncept byl samosebou dodržen. ---- Docela mne nadchlo, když loukotě kol vozu jedoucího krajinou vyhazovaly gejzíry písku. Nezvyk - v bývalé Jugošce tolik písku holt není, takže pro nás dávné hltače indiánek příjemné překvápko. Jo a také arci padouch vozíčkář...

• 18.2.2020  14:30

Viděl jsem v kině. No, ne že bych se nezasmál, ale celkově to není příjemný film. Nerad bych moralisoval, ale nemohu se zbavit dojmu, že adoruje nevěru. Také ženy staví do nezáviděníhodného světla. Myslím za tu permanentní vypočítavost a pohříchu latentní nevraživost. Ušlo mi, zda je manželka tak osvícená (či snad unuděná), že se míní podělit o chotě, či se tváří vstřícně, ale dělá vše proto (např. děti odeslané k milence), aby se záletník vrátil. Proto mne fascinuje, jak ochotně se druží s milenkou a dokonce s ní leze do vany... Ovšem jak milenku pozve na pyžamovou párty, to mi tedy zatrnulo – to byla silná káva – vzpomněl jsem na fenomenální Čas sluhů. Bohužel ta potupa dějem jen tak nějak proletěla. Odveta byla jen pro zasmání. Milenka: že by to byla krasavice, to se říci nedá, z čeho žila (do antíku nepáchla noha a uživit bylo třeba i zaměstnance), co její osobní život – nechtěla mít někoho vlastního - rodinu? Dětičky: Dceruška mi připomněla Jindřišku z Pelíšků, ale měla malinko prostoru, čili nešlo si ji oblíbit, spíš se jevila jako fracek. Bratříček: poslední dobou klasika - lehký retard zpotvořený brýlemi. O plochých zúčastněných jsme se v plochém ději téměř nic nedozvěděli a nebylo možné si je oblíbit anebo alespoň s nimi cítit. --- Tvůrcové se snažili zahrát na všechny struny (čtyřprocenťáci atp.), ale vznikla tím podivná kakofonie. Vrcholem byly v podstatě vtipné zmatky, kdy si Langoš neuvědomil, kde zrovna přebývá, ale cítil jsem se manipulován, když se po prozření tloukl pěstí do přilby – nemohl se mi nevybavit kultovní Mrazík... O všelikých účelových lascivnostech ani nemluvě. Podivný, umělohmotný, nehezký, amorální film - nedoporučuji. Edit: Pročítaje Matti_ho komentář jsem si vzpomněl na co jsem zapomněl. Vysvobozující mrtvička, neviděli jsme to v Teorii tygra? ---- Docela nápaditý plakát.

• 10.2.2020  10:24
    Teroristka (2019)

Cítil jsem, že tento film by bylo dobré vidět, ale paní Janžurová byla trochu rizikem, jelikož by to mohla být bláznivá taškařice. Naštěstí se z této škatulky vymanila a poslední filmy docela jdou sledovat. Pravda, úča v.v. připomíná francouzský humor, kdy úsměv měly vyluzovat jeptišky v neuvěřitelných situacích, viz Funesárny. Čili název filmu v kombinaci s hlavní postavou trochu varuje. Možná by pomohlo, kdyby se film jmenoval třeba „Teroristkou z donucení“. Nic by divákovi nepodsouval, ale sliboval i vážnější polohy. ---- Panu Bajgarovi se povedl natočit báječný, protože mnohovrstevnatý biák. Jako i v jiných počinech (např. v Neviditelných), karikuje bezskrupulózní podnikatele (Š š šafránek by řekl „dojiče“, nyní ovšem kapitalismu) se vším, co k takto bohorovným jedincům neodmyslitelně patří. Velmi jsem se pobavil, pobál i zuby zaskřípal... Lišák je fenomenální, Tatiana stále krásnější a paní Janžurová pořád výborná. Pane Bajgare – bingo! Je zajímavé, že se o filmu ve sdělovadlech nikdo nadšeně (a vlastně ani nijak moc často) nevyjadřoval. Nemohu se zbavit dojmu, že pan Bajgar je tak nějak na černé listině...

• 4.2.2020  14:39

Film je o pár let starší než já, ale ta mesidž mne pořád bere – nesnáším rychlé soudy, natož schválnosti... Obdivuji se srdnatosti jedince, který nad klukem nezlomil hůl, nepodlehl názoru většiny a pomohl dobrat se spravedlnosti. Něco úžasného! A hraje tam pan „Voskovek“ a dobře! ---- Který z CZ filmů o kterých se tu handrkujeme, bude mít stejnou silu a trvanlivost?

• 4.2.2020  13:46
    Příběhy z jižních moří (TV seriál) (2004)

Na sérii jsem narazil na „červeném tlačítku“. Je docela báječná a jistě i levná, jelikož mi připadá jako soubor někde stažených záběrů a nasnímaných dobových obr. ale neva – nepotřebuji, aby tam zaletěla kupříkladu Lusi Výborná či pan Táborský, natož pan Donutil a na místě pronášel spojováky jednotlivých záběrů. Pojetím mi to trochu připomíná řadu Francie s ozvěnou domova, které se mi rovněž tuze líbila. Akorát pana Rímského zrovna nevyhledávám, ale dá se vydržet. Suma sumárum: spokojenost - dozvěděl jsem se mnoho zajímavých informací a ostrov by se nám věru náramně hodil i když je přesně na druhé straně glóbu a měl být vlastně slovenský...

• 30.1.2020  08:20
    Carmen Y Carmen (divadelní záznam) (2020)

Ypsilončí hudební počiny jsou nezapomenutelné, tentokrát i s najatými herci. ---- Dáša je sice velmi osobitá persóna, ale dlužno připustit, že i v bezmála šedesáti je (v detailu) velmi pohledná. Bára spíš vnitřně, ale navždy boží! Ohromně jsem se bavil. Y!

• 30.1.2020  07:32
    Mamma Mia! (2008)

Film jsem viděl podruhé – jednou před časem na letňáku, pak včera v TV a přiznávám, že to nebyla svobodná volba, ale máme být spolu v dobrém i zlém, tož tak. ---- Poprvé jsem nekomentoval, ale nyní se komentáře zdržet nemohu. Přesto, že jsem věděl, co napíši, přelétl jsem několik názorů mých oblíbených a šokovalo me, že kolegyně kleopatra začíná (a v podstatě i pokračuje) přesně dle mého záměru. Čili nebudu nosit dříví do Athén a zkusím něco jiného. ---- Nejsem zrovna cílovka hudebních filmů, ale nemohu nepřipustit, že pokaždé, když jsem se k nějakému nachomejtl, to byl náramný odvaz a pohoda. Klasické filmy jsou proti této kategorii děsně prkenné přesto (možná právě proto), že NĚCO, více či méně závažného, řeší. Holt hudební filmy potvrzují starobylé rčení, že „Není-li něco možné, pro plytkost či až stupiditu, říci, určitě to lze zazpívat“. Zde a i u ostatních hudebních filmů, natož u popíku, se to potvrzuje. ---- Dávno před ČSFD jsem viděl HF z vězeňského prostředí v USA, kdy vězňové (jistě hlavně z nudy) udělali zpěvokol a nakonec (zcela bez beranidla) prorazili za brány vězení, byli slavní a tuším polepšili se. Nevím, jak se onen film jmenoval, ale mile rád bych ho o5 viděl právě pro ten drajv. Nevíte někdo, co to bylo? Jo-li, prosím nápovědu krz SZ. ---- Ale zpět k MM. Fascinuje mě, jak MS v tanečních číslech řádí a to jí bylo bezmála 60 let! Samosebou vydávat oněch 100 Wattů permanentně nelze (od toho je film filmem) – něco o tom vím, je mi + - stejně jako jí tehdy, ale dovede se do toho opřít. Výsledek – cákající energie jako ten vytrysknuvší Afroditin pramen v závěru hudebního filmu. Co víc si přát?! P.S.: Přidal jsem hvězdu. ---- Zajímavost: Existuje CZ folková kapela Tata Mia. :-) Edit 26.2.2020: Zajímavost „byla shledána jako nepatřičná“ a to jsem si myslel, že schvalování zajímavostí se konečně dostalo do rozumných kolejí. Schvalovač se udiveně ptá: „A jak to souvisí s tímto filmem?“. Nevím, čím si zasloužil tyto ostruhy, ale měl jsem za to, že MM byla komedie, čili podobný žertík bych pustil, těžko někoho popudí. Suchara a pyšného nabubřelce asi ano.

• 29.1.2020  13:47

Na vině bude pan Švandrlík... V předloze sice nastínil mezigenerační konflikt, ale pro odlehčení hned nasadil africkou bžundu. A té se lačně chytil pan režisér... Libovolný scénář, jak vidno, jde ztroškizovat...

• 29.1.2020  08:07

Cestovatel nám řídí motorový člun... Buď má mezinárodní průkaz Vůdce malého plavidla, anebo jsme byli svědky zdokumentovaného přestupku. Co teprve jízda na padleboardu, takto kraviny ze všech kravin největší, i s roztomilým pádem do vody, když už nebylo co hrát!... Jupí, ochutnávka života s bydlíkem – vytažení markýzy. Jinak tendence dokumentu neměnná - one man (malinko)šou.

• 29.1.2020  07:51

Pořad je i v druhém dílu tak nějak inertní. Neopominutelné vaření halušek mne docela pobavilo. Recept odfláklý, konzistence těsta nekomentovaná a pohánět těsto v haluškometu rukou, no nevím, co by na to řekla „porota“ z pořadu o vaření. Když už se k haluškám nepodávala žinčica (kde by se v hotelu vzala), vhodné je alespoň mléko. Herec nedostal nic. Možná je ani nedojedl – navinulá chuť brynze (v SK, tedy v originálu - bryndza) nemusí každému sedět – zde po hříchu nikterak nekomentováno... Dobré by bylo zmínit, že existují i jiné varianty např. se zelím (v SK - kapustou). ---- Ťala mne část s fujarášem. Záběr, kdy v popředí je fujaráš a v dáli mistr s obytňákem pojednat tak, že po sekundě je zaostřeno na ostříleného cestovatele a předmět zajmu(?) je zákonitě rozostřen, mne mate, jelikož si nejsem jistý, co se nám v cestopisu vlastně ukazuje. Kolik z nás vidělo fujaru z blízka? Ani tentokrát jsme se nepoučili. Podíl redaktora na „výrobě“ píšťalky mi připomíná Toulavku za řemesly. I tam se redaktor, levý jako turecká šavle (jinak by nebyl tím co je, ale dělal něco pořádného), snaží pod dohledem (zuby skřípajícího) člověka, který má výrobu v malíčku, také něco vyrobit. Velmi by mne zajímalo, kdo toto počínání tvůrcům poradil, resp. co tyto pokusy mají v divákovi evokovat, jelikož to zákonitě nedopadne dobře. Obvykle z toho padám do mdlob. Zařadil bych to do stejné skupiny jako svlékání před kamerou. ---- Náš cestovatel vždy někam vlítne a hned je se všemi veliký kamarád, tedy pomineme-li nepřehlédnutelnou nadřazenost vypěstovanou několika desítkami let soužití v jednom státě. Při odchodu (jakoby zpět na nebesa, ponechávaje domorodce ve svých exkrementech) často ani nepozdraví.

• 29.1.2020  06:57

Zvažoval jsem, že dokumentu dám „odpad“. Ne že by mi v něm něco vadilo natož, abych natrefil na nějaké fatální nesrovnalosti až lži, ale prostě mne fackuje hanba, jak je jeden netečný a nevšímavý a to se vždy obrátí proti žalobci... Ze školy si vzpomenu akorát tak na soudružku Kudeříkovou či Majerovou, ale na tuto dámu nikolivěk. Proč asi nám o ní nevykládali? ---- Jinak dáma byla za mlada velice šik – vodopád vlasů až pod záď, bohužel obrázek se v dokumentu jen mihl. A že ji, jako slečnu učitelku, děcka milovala, že by další záležitost, které se nám nyní nedostává? Nenaplněná láska mi připomněla megretovku Staříci. Přesto, že pro český národ, a jeho něžnější část, na úkor svého života mnohé vykonala, kladu si otázku, zda to nemělo charakter pověstného „házení perel ošípaným“, jelikož si oné oběti nevážíme. Je smutné, že v galerii není jediný záběr „objekta“ zato všechny obrázky jsou věnované pí. spisovatelce. ---- Báječný dokument o báječné ženě. Těším se na hraný dokument o Božče Němcové s L.Vlasákovou – doufám, že to nezmrviou... Komentář jsem zcela náhodou učinil jako první! :-)

• 16.1.2020  10:40
    Koruna (TV seriál) (2016)

„Korunu“ jsem opatřil kvůli své nemilejší, která na královské rodině poněkud ulítává a odsledoval s ní dva díly první série. No, jsem zděšen. To se v UK či ve světě opravdu nenajde podobnější (a třeba i lepší) herečka? Vždyť její veličenstvo VŽDY bylo plné života a notně roztomilé a ve funkci panovnice působilo a působí velmi seriózně byť humor není zapovězen. V seriálu her majesty ztvárňuje podivná, nejistá a nedomrlá postava. Dosti trapným způsobem nám byla podaná informace, že její veličenstvo za války sloužilo u vozby a tudíž si s vařícím autem dovede poradit a to lépe (ó, diváci jásejte) než domorodí řidiči. Nástupnici trůnu říše nad kterou nezapadalo slunce patrně doprovázeli nějací nýmandi, jak si to rejža představoval. Ostatně pochybuji, že by se osoba této úrovně označila mužským tvarem funkce a ne, jak by se patřilo, o užití královského plurálu ani nemluvě. --- Co teprve královský manžel?! Ano, byl samostatný, protože životem otřískaný a tím pádem poněkud svůj, ale ve filmu se chová jako totální magor, viz přehlídka kmenových náčelníků na letišti v Africe či „krocení“ slona na safari... O postavě sira Winstona Churchilla se raději ani nezmíním. --- Viděl jsem spoustu dokumentů, jak o královské dvojici, tak i o rodině a všichni mi přišli o dost serióznější a přitom lidštější, než jsou, po hříchu, v tomto seriálu vykresleni. Porovnám-li tento počin s např. Panstvím Downton či Hercule Poirot s Davidem Suchetem, jeví se to tak na dvě hvězdy, ale nechci soudit (natož hodnotit) ze dvou dílů velkoseriálu. Ostatně nepoučený divák sledování možná zvládne a nic ho nezneklidní a možná si i užije kulturního zážitku.

• 15.1.2020  15:15
    Hyde Park Civilizace (TV pořad) (2012)

Jestli něco v ČR za něco stojí, je to tento pořad vč. redaktora. Kvůli Danielovi se mi nedostává hvězd.

• 15.1.2020  14:25
    Fokus Václava Moravce (TV pořad) (2015)

Václav je dobrý, o tom není sporu. Nenimrá se jen v politice, ale právě ve Fokusech zabrousí i do vědy. Poté, co nám pan Duhan (neblahé paměti) zrušil vědecké a široce rozkročené Rádio Leonardo a v ČRo zůstal jen modernizovaný Meteor (on & ona) a atrapa vědeckých pořadů na Plusu, vědy je nám ve sdělovadlech třeba. Pravda, na ČT 24 je poněkud tlačenice – těžko říci, zda na zátylek dýchá pan Moravec panu Stachovi, či je tomu naopak. ---- Včera (14.1.2020) sledovav Fokus VM, jsem si nemohl nevšimnout, že Venouš vytáhl do boje o sledovanost: angažoval mladou pohlednou ekonomku, hezkou trauma MUDr. a naprosto krásnou polární bioložku. Ona ani studentská aktivistka slečna Smolková (náš protějšek Grétl) nebyla z nejošklivějších, spíš naopak. ---- Svůj postřeh jsem s nedostatku jiných možností přilípl k pořadu tohoto jména z roku 2015 neb novější (natož možnost vybírat cokoli z produkce ČT 24) není. Pořad se drží i v roku 2020 a snad nám ještě dlouho vydrží.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11