Brtniik

Brtniik

okres Jihlava
Jiřík, svobodný pán z Prahy, Budče, t.č. na Třešti - nadšený pozorovatel všehomíra, který se snaží co nejpohodověji (pře)žít.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 21.4.2021  14:10
    Amy (2015)

No, holka zpívala jak bůh, škoda že se sčuchla s feťákem.

• 27.3.2021  13:11
    Folklorika (TV pořad) (2007)

Díl o Roztocké pouti byl fakt povedený. Je hezké, když se lidé podobně baví. Ani nevadí (spíš naopak), že to není pod taktovkou církve svaté...

• 27.3.2021  13:09

Je tam fakt hezky! Uvítal bych, kdyby se víc věnovali drahým šutrákům.

• 27.3.2021  13:06

Docela zajímavý dokument, který nám ovšem, kromě informace, že p. Diviš muzicíroval a ve vztahu k poddaným si nezadal s jistým Lomikarem, neprozradil nic nového. Pobavil mě soudní znalec přes ochranu objektů, když uvedl cosi o "hromosvodu". Ano, něco takového existuje, dokonce instalace takového zařízení je o dost snazší než bleskosvodu - stačí na dvůr vynést stojan s mikrofonem - to je hromosvod, pane soudní znalče.___ Trochu to tam znám, čili nemohu nepozdravit Simču.

• 12.3.2021  12:38

Báječný seroš! Akorát tu Lusi Výbornou bychom si odpustili… Ale je příjemné popatřit na známá, vzdálená místa…

• 20.1.2021  11:27

Jednou jsme se s mojí nejmilejší zastavili na Štenbergu a trochu ho zvenku prošmejďovávali. Když jsme od vysunuté věže zízali na nádvoří, hověli si tam dvě osoby. Pán domácí, včera zesnulý Zdeněk Šternberg, zbystřil a koukal, kdo mu to obléhá zámek. Jelikož jsme nedělali nic zavržení hodného, přestal si nás všímat. Když jsme se pak vraceli k autu, proti nám jel vůz a vněm mladí Šternbergové. Mají báječnou dcerušku. Paní (díky dokumentu vím, že je velmi sympatická dáma z lidu) se na moji nejmilejší mile usmála – moje měla slamáček a vypadala roztomile. ___ Jsou to borci, klobouk dolů.

• 20.1.2021  11:05
    Modrá krev (TV seriál) (2016)

Naše oblíbená volba krz červené tlačítko... Každopádně velmi pozoru hodní lidé, kteří kvůli komančům (a částečně 1. republice, co se nikdo neodváží naznačit) dovedli začít od nuly a nezahořknout. Jedou podle jiného mustru než naši politikové: "Čtyři roky hrabání a po nás potopa".

• 20.1.2021  11:01

Velmi dobře si tento dokument pamatuji a mnohdy se naň odvolávám. Zejména mě „nadchlo“ kterak pan kandidát Zeman chlastá s panem Duhanem (neblahé paměti). Proto asi, coby g.ř. ČRo, mohl v rádiu beztrestně dělat zhůvěřilosti a brát za to astronomické odměny. Za všechny: přejmenování historické stanice Praha nápaditě na „dvojku“, zrušení perfektního internetího Rádia Leonardo a vytvoření podivné stanice „plus“ také značně nápadité, která má kvalitnější pokrytí než třeba kulturní stanice Vltava. Ale zaměstnat syna v rozhlase zbytečném oddělení, na to nezapomněl. ___ Ono nynější novináři stojí za fajfku tabáku, jelikož nás třeba druhdy nevarovali před panem Klausem.

• 20.1.2021  10:29
    Krásný ztráty (TV pořad) (2000)

Nejspíš si uříznu ostudu a ztratím kredit, ale mě se tento pořad, i přes zajímavé hosty, nelíbí. Jednak mi vadí prostředí – u báru se necítím dobře, druhak provokuje mě název talk-show – umělcové dávají na odiv, jak nemusejí nic dodržovat a i v médiích mluví jako čuňata, a nakonec sám moderátor. Pana Prokopa jsme za mlada obdivovali a na Framus 5 chodili, ale nejsou Krásné ztráty trafikou? Co je to za moderátora, když neustále kouká do taháku pod pultem? To neví, na co se chce ptát? Porovnej třeba s Marečkem Ebenů např. Na plovárně. Nehledě k tomu, že je to jedna z vykopávek ČT. ___ Všimli jste si, že některé kulturní státní organisace si vzali za hlavní cíl ŠETŘENÍ nákladů a zapomínají, že účelem jejich existence je vysílat tu zajímavý zvuk či obraz? Vysílají dvacet (i více) let staré konzervy, ale koncesionářské poplatky jsou aktuální. Kam asi mizí, když na tvorbě to věru není vidět?

• 20.1.2021  09:47
    Božena - Epizoda 3 (E03) (epizoda) (2021)

Dle očekávání to Aňa rozsvítila, ale hraný dokument - nic jiného to není, je tak nějak ukoptěný a patlá se v nepodstatnostech. Hurá, i v tomto díle sex! ___ Jaká by to byla krása vidět Božku jako snílka z hlavou v oblacích, ne se slepicemi na peršanu... Tímto prismatem se nám nemůže nejevit jako kapitální kráva. Velká škoda. ___ 4 quixote: Ticho nyní tvůrce ve všech médiích děsí - ke všemu se břinká... U klasického rádia bych to chápal - bojí se, aby při ladění v pauze nebyli přeskočeni, ale nejspíš někdo někde přečetl, že je to šik (v.č. slavné BBC), anebo, a to je pravděpodobnější, platí-li se skladatel, hudebníci či poplatky OSA, tečou peníze a lze něco odklonit. Jinak mi to nedává smysl. Těžko budeš v hospodě mluvit na spolustolovníka a u toho třískat botou o stůl, aby projev nebyl tak strohý... Kdoví, co se to děje.

• 20.1.2021  09:36
    Ovečka Shaun (TV seriál) (2007)

Nikdy nezklame!

• 20.1.2021  09:32
    Zázraky starověku (TV seriál) (2014)

Tento dokument mě moc nenadchl - je zaměřený zejména na Američany, čili je to dia dia dá, výklad jako pro dementy a permanentně otevřené huby...

• 20.1.2021  09:29
    Učitelka (2016)

Asi jako Zazie. Horší jsou snad jen některé uklízečky a dříve "domovnice".

• 20.1.2021  09:24
    Psí láska (2020)

No, čekal jsem od toho víc. Hlavním problémem byla si hlavní aktérka. Říká se, že dáma mužský kolektiv tak nějak zkulturní, ale jak bylo vidno, když jsou po hromadě dámy, je to o dost horší než v pánské šatně či hospodě 4. c.s.. Paní mi nepřipadala jako hrdinka. Nehodnotím výsledky v závodě (to klobouk dolů), ale udivuje mě její pohled na svět a hlavně postoj k mužům. Tvůrcové nám moc nepřiblížili, jak se žije se psi. Škoda.

• 20.1.2021  09:15

Díky Alešovy parádní záležitost. Jen mi nejde do hlavy proč tvůrcové nazývají obytný vůz karavanem. V prvním díle AH, nejspíš svévolně, vystřihl snad všeliká označení obytného vozu. Je vidět, že se orientuje. Karavan je to, co se vleče za vozidlem, nechá se campu, připojí se k sítím ne nepodobně jako na JIP a jede se courat po okolí. Obytný vůz má tu výhodu, že si VŠECHNO vč. energií a náplní vezete s sebou a tedy kde zastavíte - jste doma. ___ K těm názvům. Slyšel jsem jednu dámu, takto profesionální fotografku, užívat název "obytka" a z toho plynoucí označení pro provozovatele jako "obytkáři". No nevím, ale nejspíš to bylo tou intelektuálštinou, mě naskakovala živočišní výroba... Předešlá série s p. Gondíkem na Slovensku byla ubohá.

• 20.1.2021  08:57

Velmi slušný dokument naštěstí nezaměřený zejména na Američany. Díky bohu! ___ Edit: Myslím, že je to koukatelné proto, že v tom neúčinkuje průvodce. Jinak by šaškoval a dělal opičky, jak bývá zvykem...

• 20.1.2021  08:54

Velmi slušný dokument z velmi zajímavé doby o pozoru hodné osoby.

• 11.1.2021  15:28
    Vlastníci (2019)

Obávám se, že tento film ocení hlavně vlastníci. Pro ty, kteří bydlí jakkoli jinak se to může jevit jako nezáživné, zmatené až vyumělkované. My, co jsme si zabojovali proti zapšklé a nepřejícné většině, jsme se bavili. Zajímavým úkazem je to, že poté co se bazírovalo na všem, zejména „liteře zákona“, lidé klidně podepíší prázdné papíry, jelikož „hodní pánové“ vše zařídí… Zajímalo by mě kterak dopadli. ___ Rambu jsem nikdy nemusel, ale od tohoto výkonu ji asi začnu respektovat.

• 11.1.2021  14:52

Jsem docela nadšený! Přinejmenším v porovnání s ostatní novodobou pohádkovou tvorbou. Pí. Plodková byla neuvěřitelná! Vadil mi jen p. Preiss, ale to je docela starší pocit. Připadá mi jako by zapomněl hrát a vlastně i mluvit... Líbila se mi echt pouťová atmosféra - jako by to režíroval p. Menzel blahé paměti. Za mě spokojenost až nadšení.

• 11.1.2021  14:16
    Božena - Epizoda 2 (E02) (epizoda) (2021)

Tentokráte se schovám za marhoul a Mlle. Něco podobného bych napsal. Kdyby Božka např. odchod nájemníka ustála bez výtržnosti, mohla mít hezkou látku pro romány. Takto si zadělala leda na pohmožděniny a permanentní nedůvěru chotě... Snad to Aňa rozsvítí. ___ Musí být všichni umělcové podobně prdlí?!

• 5.1.2021  16:07

Zvláštní, nepravděpodobná zápletka, ale francouzsky příjemný film.

• 5.1.2021  16:01
    Božena - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2021)

No, o Božce víme snad vše... Všichni jsou na větvi z Anny Kameníkové, ale já vidím Nevinnosti (2011). ___ CZ historický film se NEMŮŽE obejít bez bezmála násilného styku... Nejspíš se ví, že to diváky (anebo tvůrce) baví. ___ Těším se na Aňu Geislerovou. V ukázkách vypadá kouzelně.

• 5.1.2021  15:47

Na poměry ČT obdivuhodně dobré!

• 3.1.2021  15:02
    Země jaguárů (TV film) (2019)

No jo, turismu je je zhouba i dobrodiní zároveň... Kočíčky, ANO!!!

• 3.1.2021  14:59
    Nový domov ve vesmíru (TV film) (2017)

Docela hezký dokument, místy jsem se poučil. Škoda jen, že si překladači pletou (a pohříchu zaměňují) pojmy "kvůli" a "díky".

• 18.12.2020  08:55

Báječně snová záležitost. Čekal jsem, kdy navzdory příkoří (často právě proto) propukne nějaká love, ale asi bychom tomu nevěřili – holčina jim trochu přerostla. ___ Docela by mě zajímalo, čí byl zabavený zápisník. Otcův (dělal si poznámky k opravě) či bývalého filmaře (studie ke konstrukci mechmuže, jako činíval božský Leonardo)? ___ Mrštný kluk se ve vteřině nevyhrabe z kolejiště, když tam byl zmerčil poklad či zachraňuje mechmuže? Chápu, nebyl by adrenalin a zásluhy zapšklého dozorce. Na americký film špica. ___ Edit: V komentářích se připomíná, že film byl oslavou kinematografie, tož abych nebyl pozadu: Při stavbě vlastního kinematografu (oni Lumiérové obojetný aparát samosebou prodávali, ale asi až později) budoucí filmař z mechmuže vyjmul maltézský kříž – takto srdce klasické kamery i promítačky. Jen se mi zdá, že ve filmu byl nezvykle mnohoramenný – klasický bývá čtyřramenný.

• 16.12.2020  09:55

Zahlédl jsem několik minut tohoto dílu a nemohu pořád netvrdit, že je to pekelný úlet. Meziváleční trempové (až na výjimky) byli chudí, tudíž nosili to, co dům dal (ostatně stejně jako dělníci na stavbách i ve fabrikách), ale rozhodně nenosili KAPSÁČE, už jenom proto, že tehdy holt neexistovaly! Vrcholem bylo, kdy si na „flek“ přinesli prkénko na krájení. Tehdy bylo tak málo, co do huby, že by bylo škoda špinit (natož s sebou nosit) prkénko. Navíc, nedovedu si představit umístění prkénka na USce, či v teleti. Team pana režizéra odvádí velmi ledabylou práci a z diváka dělají blbce. ___ salahadin mi mluví z duše.

• 16.12.2020  09:07

Koho napadlo realisovat tento až trapně adorační dokument?! Dost podrobně jsme si prohlédli Štokholm, za co díky, ale Grétl permanentně vypouští fráze. Pobavilo mě, že se zmínila, že ani její rodiče (natož jiní dospěláci) ji stran ekologie nerozuměli. Ještě, že jsou všímaví, včas prozřeli a dcerušku podporují. ___ Není pochyb, že Grétl má v hrubých rysech pravdu, ale ony protesty se tak nějak míjejí účinkem. Zajímavý postřeh byl, že za globálními problémy stojí hamižnost podnikatelů všeho druhu. To je nesporné, ale chtělo by to uskromnit se, nekupovat zboží, které procestovalo Zemi, ale to nikdo (vč. mě) neudělá. Že protlačovaná elektromobilita je slepou uličkou, to studenti zatím bohužel nehlásají. ____ Srdceryvné záběry nepořádku jsou poněkud zavádějící, jelikož kdo trochu cestuje a má otevřené oči ví, jak vypadá NSR, Švajc, jak je to u nás či (až na výjimky) v EU a že bordel dělají (a mohutně plýtvají) chudí lidé, ale to si nikdo nepřizná, natož aby s tím něco dělal. Čili tvůrcové vytvořili zavádějící až lživý dokument a ten nezaslouží víc než jednu hvězdu. ____ Jo, málem bych zapomněl na eko lodní výlet. Jeden náš věhlasný mořeplavec tvrdí, že loď, která Grétl ekologicky přepravila na slavný kongres s nezapomenutelným projevem, se v podstatě nedá bezezbytku zlikvidovat. Farizejští novináři pak obecenstvu nezprostředkovali informaci, že plavba na sportovním plavidle této třídy není příjemná, natož pohodlná. Chybí mi reportáž, kterak se milá Grétl cestou zblila jako Alík, jelikož jinak to být nemohlo i kdyby, jako Švédka, měla s jachtáním zkušenosti. O5 se nás někdo snaží někam vmanipulovat.

• 16.12.2020  08:25
    Tchyně a uzený (TV film) (2011)

Někdy mám nutkání hodnotit dle příběhu, ne uměleckého dojmu a zde by to bylo na jednoznačný odpad! Baba tchyně byla pekelná, naštěstí ji „boží mlýny“ nakonec dostaly. Ovšem zcela dle mustru Pošty pro Tebe bylo, jak se bývalá snacha skamarádila s bývalou tchyní, která ji de facto zkazila život a určo nalomila zdraví. To si tvůrcové mohli odpustit. To by se stalo leda v předminulém století, ve fest věřící komunitě, leč nyní dost těžko. Jediné positivum této části bylo, že jsme se projeli, v ČR poněkud nedoceněném voze SUZUKI Swift. Trochu mi nejdou do hlavy majetkové poměry oné dámy. Jak jsem pochopil samoživitelka, bydlí ve vile (neva, že ji padá na hlavu), chodí vyfiknutá jako do Plesu v opeře a zainvestuje hospodyni. Kluk jako mladý lékař jistě také nemá horentní gáži, čili tato linka se trochu nepovedla. K Sandře Novákové mám rozporuplný vztah, ale převažují positiva i když u herky jeden nikdy neví. Hrála docela přesvědčivě, i když místy klasicky čumivě. Dokonalá byla jako jedna z Jezin v Neviditelných. Tedy nám klukům to tak přišlo. Úplně nejlepší byl pes! Trochu nás deptají filmoví utlumení čtvernožci – zvláště pak u teriérů je to až k nevíře, ale tento byl dokonalý El profesóre.

• 7.12.2020  18:00
    Zázraky přírody (TV pořad) (2009)

Viděl jsem dva díly, když inzerovali něco, co mne obzvlášť zajímalo, ale chce to velké přemáhání. Nepochopil jsem základní myšlenku (účel) pořadu - zhusta podivní umělci moderovaní třeťotřídním exportem z SK, myslím Maroše Kramára, odpovídají na podivné otázky (někdy nelze než tipovat) a "baví" nás. Pak se vynoří pan Kořen (čest a sláva mu, kdyby se účastnil toliko rozumných projektů) a ukáže nám trocha školní vědy. Tuhle jsem náhodou zaslechl "hlas shůry", co je neklamným důkazem, že je to překoupený pořad, dozajisté ze země, kde mají jisto jistě daleko nevzdělanější publikum než u nás. Něco příšerného! ČT fuj fuj a rákoskou přes záď za vyhozené oběživo.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14