• Pohádka

Klenoty s vůní benzinu - Tatra I (2022) (epizoda)

On pan Suchařípa asi nebude opravdový staromilec neřku-li veteránista. Škoda. Redaktor, který ví, dovede se lépe zeptat. Divení ať TV nechá na neználcích. Než abych se bavil, raději bych se víc dovídal. ***** Sledoval jsem i další díly a nemohu se zbavit pocitu, že je to další (bohužel poněkud pozdní) antireklama KSČ, co všechno dokázali podělat. Srovnej jakýkoli vůz uváděný v tomto pořadu třeba se Š100/110/120...

Hrobník (2009) (TV film)

V čase premiéry mi to nějak uteklo (prožíval jsem jeden ze svých sociálních resetů), ale ač nejsem fandou detektivek (nyní je jich opravdu hafo) z této jsem poněkud nadšený! Dost děsivý námět a ještě ten inkubátor hada na prsou to zazdil - ony holky bývají dost "šikovné", jen co je pravda. Mrtvol jako po bitvě u Hradce Králové, ale i toho p. Vlacha bych nechal zlikvidovat. Kromě něj mi tam docela vadila pí. V.Frejmanová. Byla tam nějak navíc a notně protivná. Dlužno poznamenat, že mám slabost na Lucii Zedníčkovou, ale i bez této preference to bylo důstojné dílo.

Po strništi bos (2017)

Já s tímto filmem problém nemám - klasická promakaná svěrákovina.

V karavanu po Česku - Moravskoslezský kraj (2022) (epizoda)

I v tomto dílu jezdí p. Háma "karavanem" co se mimochodem nesmí(!) namísto popravdě obytným vozem... Pak není divu, že lid říká radiostanici "vysílačka", kmitočtu "frekvence" a špenát má tak báječný obsah železa, že by bylo možné ho odevzdávat v rámci "železné neděle"... Dost mě udivuje, proč se tam objevuje obytňák, když o problematice v této oblasti nepadne ani slovo. Klidně by p. Hámu mohli někam dopravit a tam by odvyprávěl předložený text. Je podivné, že sám jede v rodinném obytňáku. Anebo nám TV taktně zatajuje, že s ním jezdí i štáb - bylo by to pochopitelné, jelikož jinak by jednomu člověku bohatě stačil některý obytňák třeba o Fy. Pössl pohodlný pro dva (v nouzi tři) lidi. Nejsem si jist, co nepoučenému divákovi tento cyklus přinese kromě dalšího zmatení pojmů.

Zelená míle (1999)

Jeden z báječných filmů, který nedokoukávám do konce, anebo části vynechávám jako např. Lásky mezi kapkami deště...

Tootsie (1982)

Veselý příběh o neveselém řemesle.

Čert ví proč (2003)

No... Mladičká Pauhoufovka česky ještě moc neuměla. Nyní vypadá o dost lépe. Pár hvězd za Zuzku Navarovou.

Johnny English znovu zasahuje (2018)

Neoblibuji akční filmy, jednak jsou násilné (střílet do plechovek by asi nezaujalo), ale hlavně proto, že se tam VŽDY a VŠE zdaří co v životě nefunguje. Zde se toho nepodaří docela dost. :-)

Havel (2020)

Jo, životopisné hrané dokumenty nám nejdou. Zajímalo by mě, zda se tvůrcové předem rozhodnou, zda budou objekta adorovat či naopak, anebo jim to „nějak“ vyjde. Co jsme se o presidentu Havlovi dozvěděli? Byl: neskutečný nekňuba a nepraktický člověk, nenechal na pokoji žádnou sukni a hodlal v ČR zavést polyamorní vztahy (na tomto místě vzpomínám na V.I.Lanina, který chtěl zavést společné ženy co docela chápu – chtěl, aby mu s Naděždou někdo pomáhal), byl naivní a hloupě slušný. No nevím, zda toto byla vyčerpávající (natož objektivní) charakteristika presidenta se kterým se chtěla vyfotit kde jaká evropská i světová celebrita vč. vládnoucích kruhů. Chápu, že někoho vykreslit spravedlivě a bezezbytku je velmi těžké, ale nežli vypíchnout hlavně bulvární temata, to bych se na to raději vykašlal. Bohužel úroveň uměleckých děl odpovídá době, kdy by president Havel určitě nevyhrál volby a geniální podnikatel p. Baťa by si rovněž neškrtnul. Docela mi vadilo, že nebylo jasné, kdo se na scéně objevuje – šlo to odhalit jen v několika případech. Zde nelze nevzpomenout na jiný dokument, kde tento problém vyřešili jako v rozhlasové hře či u Cimrmanů totiž osloveními např. „Masaryku“. Jinak ztvárnění manželů Havlových a Lanďáka bylo docela povedené. Vzpomněl jsem si na pasáž, kde byl hlavní hrdina okouzlen vědomostmi truhlářů (o dřevě vědí vše). Bohužel stejné okouzlení a důvěru (žalováno bohu nejen on) měl svého času k p. Klauzovi, co opravdu opravdu nebylo dobré hodnocení.