• Pohádka

Rudy Linka – One Man Show (2023) (pořad)

Rudyho mám dlouho v merku (seroš Linka), ale tímto výkonem mě zcela nadchl. Jestli scenário vytvořil fakt jen s Annou, je génius jelikož zcela dokonale zná českou letoru a mistrně s ní pracuje.

Oběť (2022)

Zajímavá zápletka. Bylo hezky ukázané kdo všechno se přiživí na neštěstí jiného, ale obávám se, aby to chudákům Ukrajincům spíš neuškodilo.

Vánoční příběh (2022)

Tak to byla hrůza! Děj mi připomínal kus od Cimrmana, kdy se maník dozví, že každý z rodiny je někdo jiný... Jen jsem se bál, aby i Pierre Richard neměl s Bohdalkou Rodenovu žábu (Bernáškovou)... Mělo význam ho angažovat v něčem podobném?! Děsný zmatek. Herecké výkony (nejspíš kvůli podivnému scénáři) dost podivné. Samosebou nezklamali Čermák, Polívka a Sandeva. Abych nezapomněl, jako se některé detektivky dají označit jako "baterčičkové", toto dílo bylo "šálové". Všimli jste si, že skoro každá postava měla na krku šálu? Že by PP nějakého butiku?

Krhut & Kozub (2022) (koncert)

Kozuba jsem samosebou zaznamenal dříve, ale tento koncert mě naprosto dostal, jelikož předvedl i jinou svou silnou stránku. Fakt bych nevěřil, že takový extrovert dovede tak dobře zazpívat tak zajímavé texty. Barbara Kanyzová mě rovněž velmi příjemně překvapila. Rozhodně to nebyl ztracený čas před TV.

Malí letci (2008)

Mám rád letadla tudíž i filmy o nich, ale i do těchto kulis se nechá zasadit neuvěřitelná volovina plná "zázraků" a neprůstřelných hrdinů. Po nějaké době jsem začal předpovídat děj a dost jsem se trefoval. Za všechny dva příklady: a) předpověděl jsem, že z létadla vypadnuvšího hocha zachrání přesně jak se i stalo, b) děda veterán začne mluvit, vnukovi dá metál, ale hlavně OBA SI ZASALUTUJÍ ovšem bez čepic, co není přípustné leč ve filmech se tak zhusta děje. Když se tak stalo, vypukl jsem v hurónský jásot a u mé nejmilejší sklidil veliký obdiv za jasnozřivost i když uznávám, že nezaslouženě - u takového materiálu to nešlo nepředpokládat. Atp. Dokoukal jsem až do konce, ale dalo to práci. Fascinuje mě, že někdo sežene peníze na natočení podobných volovin a že se najdou diváci, kteří tím utratí čas. Sobě se divím rovněž. :-)

Buko (2022)

Moc se mi to líbilo. Ono filmy odehrávající se na vesnici mě dost děsí (tvůrcové, jak jsou z města, mají o tomto prostředí a obyvatelstvu velmi zkreslené představy), leč toto se povedlo. Netajím se tím, že Marthu žeru, ale nikdo se mnou nemůže polemisovat, že zde odvedla veliký kus dobré prace. Celý příběh byl uvěřitelný i když z počátku dost bizarní, době zahraný i natočený, čili není co vytknout. Rozhodně to stálo za vidění.

Tři zlaté dukáty (2023) (TV film)

Poněkud střeštěná koprodukční pohádka. Dost jsem trpěl při fúzi feudalismu a technické revoluce. O co uměji i romantičtěji to bylo skloubeno v Adéla ještě nevečeřela! Že by zde byl obrázek Ňů ejdž - sice máme techniku (parní stroj, diesel, žárovky, dokonce el. ohradník a bicykl), ale lítáme v roztrhané haleně, paseme ovečky a toužíme jít zatopit Edisonovi. Čekal jsem fujaru připojenou k pořádnému sound systému, leč nepotěšili mě... Bača asi nedělal do umění. Princezna mě dostala při pokusu o "házení" halušek. Celým dílkem se táhne úporná snaha o neotřelé pojetí a humor, co málokdy přinese ovoce. No nic, tak snad příští Vánoce se zadaří.

O léčivé vodě (2020) (TV film)

Další koprodukční pohádka. Alespoň jsme získali povědomí jací herci jsou v SK. Bohužel o5 žádná sláva a nezachránila to ani Daria takto vítězka SD 2023. Asi ještě netušila jaký potenciál má v pokrčeném nosníku. Je s podivem, že její výkon dokonce ani existenci nikdo nekomentoval, pokud jsem si všiml. A to je včil tak slavná ať už z jakéhokoli důvodu...