Temnota dětské duše (2006) odpad!

Tak vám nevím, zdali to měl být horor, drama o debilních dětech nebo lesbické porno. Všichni herci (až na děcka) vypadaj jako když si odskočili z pornoprůmyslu, přesně tak i hrají a co se týče lokací, střídají se tam asi tak tři místa furt dokolečka a prakticky i scény samotné. Hrozný vopruz.

Stvoření (2009)

Tohle byla docela prdel. Ti dredatý neandrtálci mě vážně bavili. Už vůbec bylo vtipný, že jsem to stáhl jako fantasy drama. :-D

Hlad (2008)

Režisérsky dobře ošetřené, super práce s kamerou, nicméně během první hodiny se totálně nic neděje, až na vylíčení, jak se zacházelo s vězni. Film nám toho o historii moc neřekne a působí tak trochu jednostranně. Kdybych si nepřečetl anotaci a nevyhledal další informace na netu, nevěděl bych o čem to vlastně je. Poslední půl hodina, kdy konečně začne hladovka je super a Fassbender ukazuje, že je skvělý herec i když v posledních patnácti minutách jen leží mrtvolně na posteli. Dějová linka dozorce ze začátku k ničemu a rodiče byli jen do počtu.

Milk (2008)

Stejné jako Spielbergův Lincoln. O životě dané osobnosti se moc nedozvíme a namísto toho, nám film předvádí, jak funguje politika. Kupčení s hlasy, podpora médií, houževnatí poradci, odměny za hlasování pro či proti a vydírání, kdy Milk otevřeně starostovi říká, aby si rozmyslel koho podpoří, jelikož on má za sebou davy gayů. Penn hraje dobře, stejně tak jako Hirsch, ale scény, kdy se kluci muchlujou a otevřeně líbají na ulici jsou spíše jen, aby film byl něco navíc. Se pak bude hovořit, jak Van Sant natočil druhý Total Eclipse.

Proč se co děje (2012) (seriál)

Taková kombinace Bořičů mýtů a Jak se to dělá. Některé věci jsou tak notoricky známé, že je nemůžou vědět snad jen blbci, které hlavní průvodce z diváků obča dělá.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Z počátku to na mě působilo jako první díl, který se mi prostě nelíbil, ale postupně se to docela rozjelo dobrým směrem. Ano, je to natahované a s knihou to má kolikrát pramálo společného, ale hezky se na to kouká. Překvapilo mě jen, jak moc je třeba digitálu ve scénách na řece se sudy. Ale opět opakuji, že i když je vizuál nádhernej a Šmak parádní, pořád je to jen prázdná forma bez uceleného obsahu. LOTR byl prostě jinde.

Aljašská železnice (2013) (seriál)

Nakonec jsem to vydržel koukat celý, ale přiznám se, že ti lidi, co bydlí na samotě se už nedali poslouchat. Týpek bez ruky s námořnickým hákem trpící misantropií a manželkou světicí, mladý pár s novorozencem, pro které je i vesnice na Aljašce shonem jako hovado a staří mládenci - bratři ve zbrani, kteří nepotřebují ženskou k životu. Jinak lidi od dráhy jako Animal, Danny nebo Hugh jsou pašáci, že tam takhle makají a baví je to. Čím se živí ti samotáři je mi záhadou...

Hranaři (2011) odpad!

Thriller jak má být!

Láska v hrobě (2012)

Film o tom, že láska dává i bere a vše má svoji cenu. Zároveň i o svobodě za kterou je nutno někdy platit.

QI XL (2013) (pořad)

Klepl je tak na pěstí! Všude byl, vše zná...