Mlha (2007)

Když se mi tento film dostal do rukou, tak jsem si myslel, že se bude jednat o novou verzi (remake) Carpenterova hororu Mlha (2005), ale chyba lávky. Asi až po půlhodině jsem totiž zjistil, že se jedná o adaptaci Kingovy povídky The Mist, která u nás knižně vyšla pod názvem Mlha. A nyní k filmu samotnému: Musím říct, že v první polovině, kdy se všichni zavřou v supermarketu, jsem nevěřil a žalostně klel nad tím, jak může mít taková blbost hodnocení nad 70%! To co předvádí herci, je opravdu k pláči. Trapné výkony ochotnického sboru už jen podtrhovaly prapodivně vzhlížející potvory, skoro žádná a místy dosti nevýrazná hudba, strašné dialogy a úděsná předvídatelnost celého děje. Největším negativem je ovšem absence nějaké napínavé či hororové atmosféry, která tady ztak trestuhodně chybí! Vše se naštěstí obrátí trochu k lepšímu, až v druhé polovině filmu, když se většina hrdinů začně chovat jako v románu Tma od Ondřeje Neffa. Všudypřítomná panika a šílenost všech účastníků je vykreslena opravdu dobře. Poslední šokující ránu, však celý snímek divákovi zasadí až v poslední minutě. Jenže předvídatelnosti jsem se prostě nezbavil, tudíž mi konec přišel spíše jako ironie vůči hlavnímu hrdinovi i mě samému, že jsem měl opět pravdu, jak to vlastně celé dopadne.

Kdo přežije - Austrálie (2001) (série)

Řekl bych, že umístit členy do australského pralesa či do africké pouště je opravdu náznak zoufalství, jak celou sérii oživit. Ostrovu s mořem se totiž nic nevyrovná, tudíž hodnotím o * méně.

Únos (2006)

Tohle je opravdu mazec!

Disturbia (2007)

Disturbia = Sám doma pro dospělý.

Dračí války (2007)

Dračí války jsou zářným příkladem, jak dokonale sprznit asijské legendy. Kdyby se celý film odehrával ve stejném duchu jako flashback scény s korejskými herci, byla by to jednoznačně nadprůměrná fight fantasy, jež by krásně připomněla rozmanitost bitek z Pána prstenů. Takhle američtí herci zápasí nejen s velkým hadem, ale i s debilním scénářem plným do očí bijících nelogičností a sám Zlý Buraki bohužel naráží na debilitu některých scén, kdy v pohodě mohl oba hlavní hrdiny už dávno zabít (sežrat), jen mu při tom čekání na správnou chvíli do toho pořád nějak vlítávál vrtulník či střílel tank. Škoda, promarněné šance!

Noční let (2005)

* navíc za úžasný výkon Cilliana Murphyho, bez něhož by se Craven mohl snažit sebevíc a výsledek by ani tak nestál za nic.