bohemia_regent

Regens Trebonensis

okres Jindřichův Hradec

<< předchozí 1 2 3 4 27 52 78 103
    • 2.6.2020  01:33

V titulcích filmu uvedeno: režie (pouze) Josef Pinkava (Dimitrij Plichta je autorem scénáře).

• 2.6.2020  00:25

V titulcích pořadu uvedeno: český název O válce a míru - harmonie hudby; originální název Joyce DiDonato In War and Peace Harmony through Music; režie Olivier Simonnet; pódiová režie Ralf Pleger.

• 2.6.2020  00:18
    Škoda lásky (TV film) (1995)

Ve filmu naprosto postrádám odpověď (nebo aspoň snahu o ni) na jednu zásadní otázku: Jak je možné, že z písně, u které je od samého vzniku známý její autor, se ve většině světa, např. v zemi s tak obrovským trhem, jako je USA, stane „tradicionál“? A taky by mě zajímalo, o jak adekvátně obrovské částky na autorských právech byl tím pádem ochuzen (nebo přímo okraden?) Jaromír Vejvoda a dodnes jsou ochuzeni jeho dědicové.

• 1.6.2020  23:59
    Legendy pop-rocku (TV seriál) (2018)

Rok výroby 2018? No, tak to je trochu vedle, jenom asi o 30 let... -------- V titulcích (všech pěti dílů) seriálu uvedeno: český název Legendy pop rocku; jednotlivé epizody: Eric Clapton (režie Chris Hunt, rok výroby 1987) ****, The Smiths (Tony Knox, 1987) ***, Jimi Hendrix (Barnaby Thompson, Tom McGuinnes, 1989) ***, Sting (Christopher Walker, 1996) ****, Změny. Bowie v padesáti (Alan Yentob, 1997).

• 31.5.2020  00:26

V titulcích pořadu uvedeno: název Ve zpěvu hledejme úlevu.

• 31.5.2020  00:24
    Bedřich Smetana: Má vlast (TV pořad) (2020)

Výborný dramaturgický nápad. Za jedinou vadu považuju skutečnost, že mezi šestku vyvolených se nevešel Roger Norrington s London Classical Players, kteří zahajovali festival v roce 1996. Nejen že to byl jednoznačně pětihvězdičkový koncert, ale svým historicky poučeným přístupem mohl přispět k větší pestrosti tohoto střihového pořadu (podobně jako k ní přispěl studentský orchestr Pražské konzervatoře). -------- Symfonické básně: Vyšehrad (1968, Česká filharmonie, dirigent Karel Ančerl, režie Milan Macků) *****, Vltava (1981, Česká filharmonie, dirigent Václav Neumann, režie Milan Macků) ****, Šárka (1990, Česká filharmonie, dirigent Rafael Kubelík, režie Adam Rezek) *****, Z českých luhů a hájů (1993, Royal Philharmonic Orchestra, dirigent Libor Pešek, režie Adam Rezek) ****, Tábor (2011, Symfonický orchestr Pražské konzervatoře, dirigent Jiří Bělohlávek, režie Tomáš Šimerda) ****, Blaník (2017, Wiener Philharmoniker, dirigent Daniel Barenboim, režie Adam Rezek) *****.

• 31.5.2020  00:08

V titulcích pořadu uvedeno: název Orchestre National du Capitole de Toulouse; koprodukce Česko / Francie.

• 30.5.2020  23:57
    Země popela (2019)

V titulcích filmu uvedeno: režie Sofía Quirós Úbeda.

• 29.5.2020  23:36
    Taxmeni (koncert) (1999)

V titulcích pořadu uvedeno: název Taxmeni veteránům.

• 29.5.2020  23:34

Jistě by se našlo dost společného pro neapolské povstání v září 1943 a pražské v květnu 1945. A totéž platí pro Vávrovu Němou barikádu a Čtyři neapolské dny Nanniho Loye: přestože filmy od sebe dělí 14 let, oba mají podobnou dějovou strukturu a oba jsou ovlivněné neorealistickým stylem.

• 28.5.2020  00:19
    Evropský koncert 2020 (koncert) (2020)

V titulcích pořadu uvedeno: český i originální název Europakonzert 2020 / European Concert 2020; režie Beatrix Conrad, Henning Kasten.

• 27.5.2020  23:53
    Tři chlapi v chalupě (TV seriál) (1962)

Dochované díly: Příběh dvanáctý: Kuře (režie František Filip, 1963) **, Příběh sedmnáctý: Zajíc (Miloslav Zachata, 1963) *, Příběh poslední: Dirigent (František Filip, 1963) **, Tři chlapi po roce (František Filip, 1964) *.

• 26.5.2020  00:03
    Desatero hříchů (TV seriál) (2019)

Celou dobu to vypadalo na poctivé tři hvězdičky, ovšem posledních deset minut závěrečného dílu mě svojí kýčovitostí natolik znechutilo, že jsem musel jít o stupeň dolů.

• 25.5.2020  22:26
    Cyrano z Bergeracu (divadelní záznam) (2008)

V titulcích pořadu uvedeno: režie Matthew Diamond; divadelní režie David Leveaux.

• 18.5.2020  01:20
    Splachování věčnosti (TV film) (2009)

Marze: Ta žena se nevykálela, jen se vymočila. Ale i tak se mohla utřít.

• 18.5.2020  00:45
    Intimissimi on Ice 2017 (koncert) (2017)

Tak tohle je jednoznačně divadelní záznam. Zpívá se tam, to jo, přičemž instrumentální doprovod jde převážně z reproduktorů; ale i kdyby byl živý, v prvním plánu se jedná o to, co je vyjádřeno podle pečlivě nazkoušené choreografie pohybem herců-krasobruslařů. Bál jsem se, že to bude větší kýč, ale naštěstí si představení určitou úroveň vkusu udrželo. -------- V titulcích pořadu uvedeno: český název Legenda o kráse; originální název Intimissimi On Ice. A Legend of Beauty; režie Hans Pannecoucke; divadelní režie Damiano Michieletto.

• 18.5.2020  00:33

V titulcích filmu uvedeno: koprodukce Česko / Německo.

• 18.5.2020  00:30

Myslím, že pro tenhle druh hudby je ČNSO ideálním interpretem. Celkový velmi dobrý dojem z koncertu snižují tradičně odfláknuté překladové titulky, ze kterých je zřejmé, že jejich autor se nenamáhá ověřovat si to, co nezná: Jedno z nejlepších Zappových alb se jmenuje 200 Motels (nikoli Two Hundred Hotels - přitom vypovídající to vysloví velmi zřetelně); Zappův syn, sám známý rockový hudebník, se jmenuje Dweezil (nikoli Diesel, to je něco jiného); hudební škola v Bostonu se jmenuje Berklee (nikoli Berkley). -------- V titulcích pořadu uvedeno: název CNSO Studio Live. Musics by Frank Zappa; rok výroby 2017.

• 17.5.2020  23:17

V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2010.

• 17.5.2020  23:13

V podstatě disneyovská animace, která je ale díky zjednodušenému provedení méně popisná a naopak poetičtější. -------- Každý průměrně vzdělaný člověk ví, že chybějící (anebo naopak přebývající) interpunkční znaménko zvané čárka může totálně změnit smysl sdělení. Tenhle film opravdu není o tom, že někdo někoho vyzývá, aby zástupci jistého druhu nádobí udělal radost tím, že mu uvaří. (Příklad: Hrneček do sebe pojme všechno, ať je to uvařené, usmažené atd., a proto klidně hrnečku vař i smaž; ale panu domácímu pouze vař, protože ten má přísnou dietu.) Ve filmu - stejně jako v tradiční pohádce, která je mu předlohou - jde o to, že zástupce jistého druhu nádobí, tedy hrneček, je vyzván, aby vařil: Hrnečku, vař! Tak si to opravte, ostudy negramotné. -------- V titulcích filmu uvedeno: název Hrnečku, vař!

• 16.5.2020  02:15

V titulcích filmu uvedeno: režie Brillante Ma Mendoza.

• 15.5.2020  23:36
    Cirque du Soleil: Vzdálené světy 3D (divadelní záznam) (2012)

Jestli je tohle divadelní záznam, pak by podle stejné logiky musely mezi divadelní záznamy patřit i Lipského filmy Cirkus bude! a Cirkus v cirkuse. -------- V titulcích filmu uvedeno: český název Cirque du Soleil: Vzdálené světy.

• 14.5.2020  12:14

Film se vyznačuje neuvěřitelně sugestivní atmosférou, která je výsledkem spolupráce všech obrazových i zvukových složek. Kameramanská práce se šerosvitem i s neostrostmi vytváří prostor pro náladu, která v sobě dokáže prolnout hypnotické opojení z drogové dekadence stejně jako z nádhery jazzové hudby.

• 13.5.2020  22:49
    To je Vlasta Třešňák (koncert) (1990)

V titulcích pořadu uvedeno: název Koncert Vlasty Třešňáka.

• 12.5.2020  00:08
    Poslední večeře (divadelní záznam) (2019)

V titulcích pořadu uvedeno: režie Gustav Skála; divadelní režie Štěpán Benyovszký.

• 12.5.2020  00:06
    Paní plukovníková (divadelní záznam) (2018)

V titulcích pořadu uvedeno: režie Zdeněk Zelenka; divadelní režie Vladimír Strnisko.

• 10.5.2020  01:16
    Dnes před 75 lety (TV pořad) (2020)

V titulcích pořadu uvedeno: název 1945. Dnes před 75 lety.

• 9.5.2020  23:53

V titulcích filmu uvedeno: český název Od Caligariho k Hitlerovi. Německý film v éře masové společnosti.

• 8.5.2020  00:33
    Narozeninová oslava XL (koncert) (2020)

Z vlastní zkušenosti můžu porovnat s asi o dva roky starším vystoupením v komorním prostředí pražské Malostranské besedy, které bylo přirozenější, se syrovějším zvukem, zkrátka o třídu přesvědčivější než tahle do mainstreamového popíku vyleštěná akce. -------- V titulcích pořadu uvedeno: název Narozeninová oslava XL: Xindl X.

• 8.5.2020  00:24
    G. Verdi: Maškarní ples (divadelní záznam) (1991)

V titulcích pořadu uvedeno: český název Maškarní ples.

<< předchozí 1 2 3 4 27 52 78 103