Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Animovaný

Recenze (3 576)

Vysoká zeď (1964)

V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 1963.

plakát

S nadějí i bez ní (2014) (divadelní záznam)

V titulcích pořadu uvedeno: název S nadějí, i bez ní; režie Lenka Wimmerová; divadelní režie Ivan Krejčí.

Plaché příběhy (1982)

Jednotlivé povídky: 1) ** (Zborník), 2) *** (Flídr), 3) ** (Tintěra)

plakát

Záhada kodexu XIV A 13 (2014) (TV film)

Co je „mediavelista“? Podle filmu Pavel Spunar - asi ho zajímají média, nebo co. Podle toho, k čemu se vyjadřuje, bych si ale tipnul, že je spíš medievalista, tedy historik zaměřující se na středověk. Ale to je i Josef Žemlička, který má u jména obecnější titulek „historik“... Má tento svérázný přístup tvůrců nějaký hlubší skrytý význam?

Americké graffiti (1973)

Nemůžu si pomoct: Druhá divácká zkušenost po víc než dvaceti letech mě utvrdila v původním názoru, že jde o velmi přeceňovaný film. Co je platné, že použitá hudba dobře vystihuje dobovou atmosféru a že titulky v závěru filmu nám oznámí, že v životě čtyř hlavních postav se přece jen odehrálo něco zajímavého? Jenže to něco jsme neviděli a neuvidíme, protože se to stane až v daleké budoucnosti. Místo toho jsme sledovali hodinu a tři čtvrtě filmu o ničem, kde „hrdinové“ ubíjejí čas monotónním popojížděním nočním městem a řešením pseudoproblémů typu kdo má rychlejší auto a kdo a s kým si konečně (možná) vrzne. (Člověk si tak nějak uvědomí, že v pomyslném srovnání by se neztratila ani soudobá česká dramatická tvorba - v podobně „kultovním“ díle, seriálu Žena za pultem, řeší Anička Holubová pro změnu problém, jestli den starý vlašský salát je ještě dostatečně čerstvý.) Herecké výkony mladých jsou sotva průměrné, přičemž bezkrevností a nezajímavostí bez špetky charismatu „vyniká“ Richard Dreyfuss v roli Curta Hendersona.

plakát

Nine Inch Nails - koncert 2013 (2013) (koncert)

V titulcích pořadu uvedeno: český i originální název Nine Inch Nails; režie Sven Offen, H. C. Vetchy.

Punk v Africe (2012)

V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2011.

plakát

Paul McCartney: Kisses On The Bottom (2012) (koncert)

V titulcích filmu uvedeno: český i originální název Paul McCartney’s Kisses On The Bottom / Live Kisses; režie (pouze) Jonas Åkerlund.