• Hudební

ZAZ na cestě (2015)

Vedle přirozené muzikálnosti a bezprostřednosti je hlavní devizou zpěvaččina živočišnost. Našince potěší, když vidí, že na tiskových konferencích obvykle neopomene zmínit vystoupení na Colours Of Ostrava 2012. Tenkrát jsem byl jedním z přímých účastníků a musím potvrdit, že její koncert se stal absolutním vrcholem festivalu; a vůbec není podstatné, jestli po jeho skončení diváci nepřetržitě aplaudovali 15 (jak říká Zaz), anebo "jen" 10 (což mi připadá blíž pravdě) minut. Tahle holka je prostě fenomén. -------- V titulcích filmu uvedeno: český název Na cestě; originální název Play On; režie Thomas Lepage.

Barokní klenoty Magdaleny Kožené (2011) (koncert)

Magdalena Kožená je tu, jak je u ní obvyklé, výborná. To se tak nějak dalo čekat. Pro mě osobně byl ale nejpříjemnějším zážitkem večera okamžik, kdy Anna Fuseková ze sekce druhých houslí odložila svůj nástroj a ve Vivaldiho Koncertu C dur RV 443 předvedla bravurní sólo na zobcovou flétnu. Česká televize každopádně zaznamenala skvělý koncert, který si ve svém archivu může zařadit do pomyslného zlatého hudebního fondu.

Cesta do Normandie (1991) (TV film)

Portrét Václava Chaloupky to není ani náhodou. Ten se tam sice dvakrát krátce objeví, ale film je o rozvíjející se spolupráci českých a francouzských chovatelů plnokrevníků. -------- V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 1992.

Dolly Parton (2014) (koncert)

V titulcích pořadu uvedeno: český název Dolly Parton v Glastonbury; originální název Dolly Parton @ Glastonbury.