• Krátkometrážní

Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

Docela povedená taškařice. Nic v ní už nehledejte. Zábava na sobotní večer rozhodně postačí. Jackie Chan stále v dobré formě, roztomilá Cécile De France a Arnold v cameo roli:)

Dannyho parťáci 2 (2004)

Mě se to líbilo. Sice nedosahuje kvalit prvního dílu (ale to je již prokletí každého pokračování), tak je to stejně zábava. Naprosto cool a stylové. Pobavila mě scéna, kdy se parťáci dohadují o svým jméně:) Musel jsem to vidět asi třikrát, abych pochopil co se stalo vlastně konci a proč:)

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Nejlepší díl z dosavadní serie (1-4). Hned po prních minutách filmů vás ovane Afonsovej přístup a vůbec to nebudete srovnávat s předchozími díly. Bradavice, pozemky - to vše je oblečeno v novém hábitu a atmosféře. Tohle je opravdu kouzenický svět, kterému věřím. Co se týče hudební stránky, tak skladatel John Williams (který skládal i předtím k filmům HP), tak si také osedlal jiného koně a vytvořil velmi nádherný soundtrack, s porovnáním s těma předchozíma by jste nepoznali nebýt hlavního motivu, že jde o Pottera:)

Hellboy (2004)

Na bedrech vše drží Ron Perlman a daří se mu to. V roli Hellboye je exelentní:) Když jsem to tenkrát poprvé viděl, tak jsem neveděl, že hlavního zaporáka hraje můj "oblíbenc" Karel Roden:) Vůbec jsem ho tam nepoznal. Musím se na to podívat znovu, abych si ho to teď pořádně užil:)

Já, robot (2004)

Tváří se to jako dvojče Minority Report, ale bohužel o dva stupínky horší. Co na tom všichni vychvalují? Že to není bežný popcornový film? Ale je. Hezký polda, hodný robot, pohledná doktorka.. nakonec spolu vše dokáží a vše zachrání. Všechnu čest Isaacu Asimovi, ale ten se musí obracet v hrobě, alespoň já bych se obracel:)

Lovci myšlenek (2004)

Naprosto hustá atmosféra. Samotný ostrov nahání hrůzu. A geniální pasti.

Million Dollar Baby (2004)

Přiznám se, že jsem nikdy Clinta Eastwooda nemusel jako herce. Ale když natočill tento byzpochyby skvost, začínám se o něm zajímat. Tento film je dokonalý - pěkná režie, kamera i Eastwooda hudba a především výborné herecké výkony. Na konci jsem uronil pár slz.

Pád Třetí říše (2004)

Ikdyž je to docela hodně dlouhé a občas se začnete nudit, tak Vás to dostane. Alespoň mě to dostalo. Poslední chvíle Hitlerova bungru jsou velmi sugestivně natočeny. Bruno Ganz ztvárnil s velkou razancí Adolfa Hitlera bez žádného přehnaného důrazu jeho osoby.

Pojišťovna štěstí (2004) (seriál)

Proč je všechno tak amaterské? Proč si myslí Adamec, že je dobrý režisér??? Proč? Proč je v hlavní roli Antalová, která sice v divadle hraje velmi pěkně, ale tady je strašná a nevýrázná. Proč se to vůbec natočilo??

Polární expres (2004)

Film jsem v IMAXU neviděl, pouze v kině na plátně. Animace je velmi dobrá. Jinak docela obyčejná nuda. Alespoň to zachraňovala vánoční atmosféra a kouzelná hudba Alana Silvestriho.