(fjw)

(fjw)

Věčný student

3 body

• 11.12.2008  00:01

Tak toto má být jeden z nejlepších filmů? Já souhlasím, když jsem na něj poprvé podíval, tak pak jsem si ho pouštěl každý den:) Tim Robbins, Freeman.. přesně vybrané herecké obsazení. Nádhera.

• 10.12.2008  23:58
    12 opic (1995)

Parádní sci-fi. Skvělý Willis, fámozní Pitt. Zřejmě když chce někdo prokázat, že je opravdu herec, musí zvládnout mentálně zaostalého:) Viz. Nicholson, Hanks, Hoffman:))

• 10.12.2008  23:55

Klasický snímek ze staré školy:) Parádní kousek s motorkou. Bravo Steve (četl jsem, že ten skok udělal sám). A plno dalších známých herců. A výborná hudba.

• 10.12.2008  23:53

Pěkný animovaný horor:)

• 10.12.2008  23:52
    Česká soda (1998)

No comment:)

• 10.12.2008  23:50
    Tanec s vlky (1990)

Asi jediný vynikající film s Costnerem a jediný vynikající film Kevina Costnera:) Režiserská verze o chlup lepší. A ta hudba:)

• 10.12.2008  23:48

Klasika!!!

• 10.12.2008  23:48
    Amadeus (1984)

Jestli se to někomu může zdát nudné a zdlouhavé, tak je asi z marsu:) Tohle je pravý filmový požitek:) Bravo Miloši:)

• 10.12.2008  23:46
    Nesvatbovi (2005)

V pohodě prima komedie:) Nic víc, nic míň:) A Will Ferrell:)

• 10.12.2008  23:44

Právem obdržel cenu akademie. Menzel je pro Hrabala ten pravý. Ví jak to natočit. A plno výborných herců jako Somr, Valenta, Brodský, i ten Neckář:)

• 10.12.2008  23:41

Další filmový klenot! Nádhera. Kevin Spacey je další z řady herců, kteří ani hrát nemusejí. Film je dojemný, krásný, satirický... Nečekaný konec je vlastně velmi nádherný:)

• 10.12.2008  23:36

Forman je opravdu formát:)) Nejkrásnější film jsem snad neviděl. Obyčejná projíždka autobusem je pro mě hlubokým filmovým zážitkem. Jack Nicholson je bůh. To je prostě herec! Je zde několik budoucích hvězd - Danny DeVito, Christopher Lloyd a všichni v roli bláznů - roztomilých bláznů. A ten konec. Nádhera!!! (mimochodem, dva budoucí batmanovští záporáci:))

• 10.12.2008  23:32

Opravdu to je dojezd předchozího filmu. Bohužel už jen dojezd. Těšil jsem se už opravdu na toho pravého Bonda, obzvlášť proto, jak skončilo Casino. Bond v obleku, se svým tradičním představením svého jména. Co se mi na filmu líbilo byl hlavní záporák Mathieu Amalric, který byl boží (ty jeho oči:). A také bondgirl - Olga:) Ale proti Evě Green nemá:) No tak tvůrci, příště ať to má chuť pravé bondovky. Ale Daniel valí:)

• 24.11.2008  09:43
    Likvidátor (1996)

Akční průměrná jednohudbka opět stvořená přímo pro Arnolda a se skvělým Jamesem Caanem.

• 21.11.2008  12:27

Vizuálně uchvatné!!!

• 8.11.2008  02:33

Parádní sympatický film. Příjemné herecké obsazení - hlavně mám slabost pro Catherine (svlékací scéna mečem je dokonalá:)

• 11.10.2008  19:39

Rozhodně zatím nejlepší komedie z USA tohoto roku. Vtipy jsou slušné, ale opět se tady objevují typická trapná sranda, kterou se vyznačují novodobé americké komedie. Velmi mě potěšilo vtipné cameo Toma Cruise, ani jsem ho nepoznal:)

• 19.9.2008  22:48
    The Day of the Triffids (TV seriál) (1981)

Tato šestidílná série se drží podle románu. Což je velmi chválihodné. Kniha je velmi výborná. Mohlo se to pohybovat dějově rychleji a propracovaněji, například útok Trifidů atd. Ale na to, že je to z televizní produkce, tak si to zaslouží chválu.

• 19.9.2008  22:33
    Zelňačka (1981)

Pořád je to ten starý Funes, idkyž už jsou vidět léta:( A navíc ten dabing, ten to opravdu kazí, přiznejme si to. Vše ovšem nahrazuje klasické Funesovy grimasy a dojemný příběh. A také hudba od Raymonda Lefevre.

• 27.8.2008  16:52
    Motýlek (1973)

Další filmová klasika. Opět výborný Steve McQueen a Dustin Hoffman. Musím si přečíst knihu.

• 10.8.2008  01:49

Batman je zpátky. Je to přesně jako u filmů Terminátor. První díl byl skvělý a druhý ještě lepší. Vše je tu dokonalé. Režie, kamera, scénář, hudba... včetně také všech hereckých výkonů. Ano v této kategorii jasně vítězí Heath Ledger. Jeho Joker je fámozní. Psychopat s rozřízlou hubou co si libuje v chaosu. Vyvolává ve městě dokonalou nespoutanou anarchii. Nehci si ho porovnávat s Nicholsnem, který si zahrál Jokera v prvním kvalitním snímku o Batmanovi od Burtona, ale vypadá proti Ledgerovi jen neškodnej šášula:) Aaron Eckhart byl opravdu sympaťák, že jsem si vůbec nepřál jeho zvrat do polohy šílence. Miluji scény, když si hazí s mincí. Christian Bale, Morgan Freeman, Garry Oldman se nějak výrazně nezměnily od prvního dílu a hrají dál nadstandartně. Maggie Gyllenhaal je pohledná herečka a nahradit Holmes nebyl žádný problém. Nolan natočil doposuď svůj nejlepší film. Film, který se nahlas zapíše do historie filmu. A nyní přeju co nejvíc oscarových nominací, protože si je zaslouží. Jinak se naštvu, příjdu za akademiky s nožem a pronesu: "Why so serious?" :)

• 4.8.2008  15:13

Pobavíte se u toho, ale mrzí mě, že z poručíka Harrise udělali už jen kašpárka. V prvním díle z něj alepsoň sršila autorita:(

• 2.8.2008  20:54

Trochu dlouhá obyčejná epizoda ze seriálu bez žádného nádechu tajemna. Ale jako příznivec Akt X se mi to zamlouvalo. Vývoj vztahu mezi exagenty mi vyhovoval. Tahle jsem si to nějak představoval, že to nakonec skončí. Co ovšem znamela poslední scéna v titulkách? :)

• 18.7.2008  22:06

Pohádka, která se v některých scénách prolíná s čistým hororem. Jako malý kluk jsem se u toho vždy dobře bál. Teď, když jsem si to po letech pustil, tak mohu ocenit také výborný hudební doprovod Petra Hapky a skvělé pojetí celého filmu.

• 14.7.2008  00:27
    Já, robot (2004)

Tváří se to jako dvojče Minority Report, ale bohužel o dva stupínky horší. Co na tom všichni vychvalují? Že to není bežný popcornový film? Ale je. Hezký polda, hodný robot, pohledná doktorka.. nakonec spolu vše dokáží a vše zachrání. Všechnu čest Isaacu Asimovi, ale ten se musí obracet v hrobě, alespoň já bych se obracel:)

• 13.7.2008  12:34

Klasická nenáročná pohádka pro děti a proč ne? Mě se to líbilo:)

• 13.7.2008  12:00
    Hostel II (2007)

Jak toto může být lepší než první díl? Nechápu.

• 13.7.2008  11:43
    Hostel (2005)

Kdyby nebylo první poloviny filmu, který je opravdu blbý, tak dám tu jednu hvědičku navíc.

• 18.6.2008  00:02
    Stalo se (2008)

Dobrý námět, akorát špatně natočené. Sice typický Shyamalan a ten to vzal úplně ze špatného konce a navíc mu to při psání scénáře asi moc nemyslelo. Špatné dialogy, herci se chovají nevěrohodně a závěrečná pointa žádná. Jestli Shyamalan příště nenatočí opravdu už nic pořádného, tak si filmové řemeslo může zabalit.

• 25.5.2008  19:33

A tolik jsem se těšil. Jasný Spielbergův rukopis, jeho režie opět výboná. To je tak asi vše. Nejlepší scénou je výbuch atomové bomby. A pá momentů nostalgie (jako fotografie Otce, Marcuse...) Film se snaží zachovat základní linie předchozích filmů. Harrison Ford je sice ve skvělé formě, ale celý příběh a výsledek celého filmu mu podraží nohy. Proč zrovna křišťálové lebky, které jsou podle mě tak nezajímavé. To bych se radši díval, jak Indy opět hledat Shankarové kameny. Doslova magické momenty jako u dobyvatelů nebo ještě lepší v křížové výpravě se zde nekonají. Cate Blanchet je nejslabší zoporák z celé série. Škoda, tato role byla napsána velmi špatně:( Jediným plusem je Shia, který je možným nástupcem této série. A co mě velmi zklamalo, je hudební doprovod. Takovou nezáživnou hudbu jsem u Williamse dlouho neslyšel.( Pro mě obrovské zklamání.