The Lying Game (2011) (seriál) odpad!

PPL mám za jeden z najlepších dramatických seriálov poslednej doby, a rozhodne nie pre deti. A tento paškvil? Sorry, ale keď tam obsadia hercov, s ktorými si nevytvorím "spojenie", ktorým nemôžem fandiť, tak sorry, ale nič moc. Po prvom dieli toto mažem z disku - proste mi je jedno čo s tými ľudmi bude - nedá sa to ani porovnať z PPL, kde som hlavným predstaviteľkám fandil od začiatku, kedy sa na obrazovke objavili.

Vojín Benjaminová (1980)

Tento film by bol celkom dobrý, ak by nebola hlavná predstaviteľka tak brutálne nesympatická a škaredá - proste jej nedokážem fandiť. Vypichol by som záver, kedy odchádza od svadobného oltára, s tými ryšavými vlasmi a otrasným mejkapom vyzerá doslova a do písmena ako škaredá nesympatická ježibaba. A ako mám fandiť takejto hlavnej predstaviteľke...

Město (2010)

Pre mňa obrovské prekvapenie. Po "Gigli" som mal Bena Affleca za herca, ktorý bol kedysi kvalitný, ale teraz skĺzol na dno. Ale chlapec sa chytil réžie, pochopil, že ak chce hrať v kvalitnom filme, musí ho režírovať a aj napísať (trochu sa to ukázalo v Good Will Hunting) a bum, je opäť na výslní. A tiež ma zaujala Blake Lively, ktorá hrala úlohu veľmi vzdialenú od "Gossip Girl" - a pre mňa je to ukážka toho, že je to kvalitná herečka - dokázala sa vymaniť z "vecí" ako "Sesterstvo putovných nohavíc".

Kapsáři a falešný uhlíř (1988) (TV film)

Čakám či češi natočia africkú rozprávku, kde budú hrať češi s tvárami nakrémovanými do čierna. Je to trapas, toto nieje japonská rozprávka, pretože vo feudálnom Japonsku neplatila "spravodlivosť pre všetkých" ako Donutil vraví v tomto paškvile. Tam mohol samuraj rozsekať roľníka, ktorý sa naňho škaredo pozrel, a nikto mu ani slovo nepovedal. Proste hlúposť. A ešte tie uniformy súdnych strážcov, úplný trapas - s realitou to malo spoločné asi toľko, čo simpsonovci s reálnym životom v USA.

Gejša (2005)

Ukážkový príklad toho, ako sú Američania neuveriteľne arogantný. Pretože len oni si môžu myslieť, že Aziati sú jedna bezmenná masa šikmookých ľudí, a teda je jedno či hrá Japonca Japonec alebo Číňan.

Maria Montessoriová (2007) (TV film)

Mne sa to páčilo, pretože to ukazuje presne to, čo Montessori priniesla do pedagogiky - individuálny prístup, dôraz na zaujatie študentov a ďalšie. A z filmového hľadiska sa to môže zdať divný film, ale tak to proste vtedy bolo, keď sa žena snažila preniknúť do sveta pedagogiky, dovtedy vyhradeného mužom, a keď ešte navyše uspela na poli, kde dovtedajšia pedagogika neuspela, tak to bola veľká vec.

Jackass 3 (2010) odpad!

Ostriekajme niekoho hovnami, buhu, strašná sranda...

Bratři a sestry (2006) (seriál)

"Medzi časom si Sarah vypočuje omylom rozhovor" citujem z popisu seriálu. Najhoršie seriálové klišé, a toto ma odradilo od toho aby som sa pustil do tohto seriálu. Sorry, ale keď si scenáristi musia vypomáhať takýmito somarinami, tak sorry ale nie.

Změna je život (2010) (seriál)

Tento seriál rieši radikálne iné problémy ako iné americké seriály. Nerieši sa to, že Osoba A dala pusu Osobe B, ktorá chodí s osobou C. A osoba C je nahnevaná na osobu A, ale nie na B, pretože to predsa nebola jej/jeho chyba... Celkom rozumiem tomu prečo to v USA nemalo moc úspech. Pretože Američania sa celkom neradi pozerajú na niečo, čo v ich krajine nefunguje - a v tomto prípade je to sociálny systém starostlivosti o deti. Veď aj učebnice majú koncipované tak, aby zdôrazňovali popredné miesto USA vo svete, a na iné kultúry sa pozerajú nie z hľadiska iných kultúr, ale z hľadiska tej svojej. A tak keď im niekto predhodil, že o opustené deti sa ich "super" štát nevie kvalitne postarať, tak je celkom logické, že sa na to nechceli pozerať. Ja osobne som smutný, že tento seriál skončil, pretože bol prudko kvalitný a riešil vážne spoločenské problémy.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Čo bolo najlepšie na celom filme? Hudba. Ja viem, smutné. Nečítal som žiadnu Brownovu knihu, celý "fenomén" okolo tohto spisovateľa ma minul. Čakal som niečo prudko šokujúce - a čoho som sa dočkal? Hmm, priemerný film točiaci sa okolo toho, že Brown si naštudoval pár historických faktov, porozmýšľal čo by najviac naštvalo cirkev, dal to tam, vymyslel tajné bratstvo, čo to chce akože "utajiť"... pospájanie pár klišé za účelom čo najviac šokovať. No, podarilo sa. Pán Brown stavil na to, že pobúrenie cirkvi mu zaistí dobrú reklamu, aj keď kniha/film je niekde v šedom priemere. Podarilo sa, má propagáciu od najväčšej svetovej organizácie zdarma - gratulujem. Fakt smutné, že som film dopozeral pred 5 minútami, a jediné čo sa mi hlboko vrylo do pamäti, je že Ježiš mal deti, vo filme bola super hudba a Paul Bettany je dobrý herec.