ditechi

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 28.12.2013  04:10
    Contracted (2013)

Dobre, tak toto beriem ako vtip. Poriadna akcia (ak sa to tak dá nazvať) prichádza až niekedy posledných 20 minút. Ale to by ani tak nevadilo. Oveľa viac vadí debilnosť postáv korunovaná hlavnou hrdinkou. Tá holka mala v hlave tak nasrané, že som jej ani nič iné priať nemohol. "Mám krvavé obe oči, padajú mi vlasy, zuby, nechty a občas vygrciam krv - asi to bude chrípka, idem to vyspať do postele. A ráno skočím na chvíľu do práce, to ma nezabije." Nejaký náznak atmosféry to malo, aj záver patril k tým vydarenejším, ale inak nevidím nič, čo by stálo za zmienku.

• 27.12.2013  21:05

Z času na čas mám obdobie, kedy si dám maratón debilných amerických komédií. No tento snímok by som si nedovolil medzi ne zaradiť. Veľmi príjemné prekvapenie. Celú dobu som mal záchvaty smiechu. Jasne, nejaký príliš intelektuálny humor čakať nemožno, ale na to vám kašlem. Toto je dôkaz, že aj americká mainstreamová komédia sa dá urobiť s vkusom a veľmi dobre.

• 25.12.2013  18:13

Secret Village začína v štýle nového majstrovského diela. Ja osobne mám slabosť pre horory/thrillery z prostredia odľahlých dedín a prírody. Uzavretá komunita, ktorá je mimo kontroly centrálnej vlády. Paráda. Prvé scény naznačujú, že sa autori s divákmi vôbec neserú. Atmosféra je od prvých momentov celkom hutná. O to väčšie je potom to sklamanie, keď film skĺzne do čohosi nepopísateľne divného. Žiaľ, nie divného v tom dobrom zmysle. Z filmu sa stane sračka, ktorá vôbec nevie, akým smerom sa vlastne vydala a jediným dôvodom, prečo sa oplatí dopozerať posledných 30 minút, je asi len hlavná herečka. Nezachráni to ani záver. Pre mňa veľké sklamanie.

• 25.12.2013  18:08

Hľadal som americkú debilnú komédiu. Dostal som, čo som chcel. Z tohto pohľadu, bez akejkoľvek irónie, spokojnosť. Strašne mi občas vadili až prehnané ksichty a vystúpenia Carreyho, ale na to je asi zbytočné sa sťažovať...

• 24.8.2013  22:41

Napriek tomu, že vo všeobecnosti nemám rád hororové remaky (pravdepodobne preto, že sú to väčšinou solídne sračky), som z Night of the living dead sklamaný ešte viac, než som čakal. No, nečakal som ani nič originálne, proste len kópiu skvelého napätia vo farbe a s lepšími efektmi. Farieb a efektov som sa dočkal. Už to ale nebolo ono. Nič nefungovalo tak dobre, ako v origináli. Niektoré scény boli zmenené, žiaľ k horšiemu. V tomto sa ako najväčšia zúfalosť ukázal odlišný záver. Originál od Romera je skvost a prelomové dielo a popri tomto odfláknutom remaku ešte viac vyniká.

• 14.8.2013  04:59

Začalo to celkom milo, až som si hovoril, že by z toho mohla byť fajn oddychovka. Potom to začalo byť trochu retardované. Na záver už bola retardácia úplne všade.

• 13.8.2013  23:34

Ako historický "dokument" výborné. Herecké výkony a spracovanie taktiež. Ale nijak výrazne ma film nezasiahol a nevtiahol do deja. Až sa mi chce povedať, že to bolo akési suché. Zrejme na tento snímok rýchlo zabudnem.

• 13.8.2013  02:37

Strašne moc pôsobivý film s kopou myšlienok na zamyslenie, aktuálnych aj v súčasnej dobe plnej snáh o reguláciu a cenzúru internetu. Pritom mi na tom celom vadí dosť veľa vecí. Zbytočný pátos, odfláknutý záver a predovšetkým absolútne nezvládnuté vykreslenie totalitnej Británie. Privrel som zopár očí a navýšil hodnotenie - tento film totiž rozhodne za pozretie stojí. A zrejme nie raz.

• 12.8.2013  17:28
    12 opic (1995)

Fúha, toto budem ešte chvíľu vstrebávať. Pôsobivé, originálne a hlavne...kvôli hereckým výkonom som dlho zvažoval najvyššie hodnotenie. Psychoidní atmosféra sa vám dostane rýchlo pod kožu, všadeprítomná depresia a nezvrátiteľnosť osudu + duo Brad Pitt a Bruce Willis s fantastickým výkonom.

• 12.8.2013  02:04

Eh, ja vlastne neviem, prečo dávam také vysoké hodnotenie. Asi preto, že som sa výborne bavil a Hitch je výborná oddychovka. Na nič sa nehrá.

• 8.8.2013  00:04

Jeden z najoriginálnejších seriálových námetov je postupne dusený niektorými slabšími epizódami a totálnou stupiditou postáv. V stupidite vynikajú hlavne agenti FBI, ktorí sa radi vrhajú na sebevražedné misie a celkovo robia všetko preto, aby chcípli. Okrem toho ide ale o vynikajúci seriál so super začiatkom i koncom. Bohužiaľ, koniec je po prvej sérii síce otvorený, ale naozaj definitívny :(

• 1.8.2013  21:18

LFŠ 2013: Najskôr celkom nudné, no postupom času stále silnejšie a pôsobivejšie dielo. Vlastne ani úplne neviem, prečo. Prierez životom jedného japonského spisovateľa, ktorý rád a často navštevuje prostitútky. Film má presne to, čo od tohto typu snímkov očakávam - k postavám si divák sympatie a prežíva ich príbehy spolu s nimi. Naozaj príjemný, hoci trochu depresívny film.

• 1.8.2013  21:16
    Kosti (1997)

LFŠ 2013: Portugalský film stratil na LFŠ u mňa akýkoľvek kredit. Jeden päťminútový záber na depresívne dievča fajčiace cigaretu, potom ďalší záber na človeka kráčajúceho po chodníku a....nestane sa nič, pointa žiadna. Len samoúčelná depresívna sračka.

• 30.7.2013  00:09
    Umění Amálie (2000)

LFŠ 2013: Hm, Portugalsko ako také ma nijak zvlášť nezaujíma. Preto bol tento snímok pre mňa asi taký prínosný, ako pre nejakého Portugalčana životopisný film o Karlovi Gottovi. Čiže nuda, nuda, nuda. Nehovoriac o samotnom žánre fado, ktorý sa mi zhnusil už len pri popise v tomto filme - musíte mať temnú dušu a vyžívať sa v trpení - wtf?! No a aj keď pominiem všetko vyššie uvedené, životopisný film si predstavujem trochu inak než suchý výklad faktov ala Wikipedia.

• 30.7.2013  00:04

Pre mňa, ktorý nemá k Portugalsku vytvorený žiadny vzťah, absolútne podpriemerné a nezaujímavé. Animácia ako taká ma tiež nejak neohromila.

• 29.7.2013  23:59

LFŠ 2013: Veľmi, ale naozaj veľmi príjemné prekvapenie. Tento horor má všetko - atmosféru, príbeh, vkusne umiestnené ľakačky. Vlastne jediným mínusom sú herecké výkony, ktoré sú miestami komické až parodické. Inak by to bolo za plný počet.

• 29.7.2013  23:55

LFŠ 2013: Nemôžem si pomôcť, ale tento film ide absolútne mimo mňa. Obrovská nuda. Nejaký potenciál v tom rozhodne vidím (asi kvalita divadelnej predlohy), ale tak nejak som si celú stopáž hovoril, čo sa mi asi tvorcovia snažia povedať. Neprišiel som na to.

• 29.7.2013  23:51
    Strach (2013)

LFŠ 2013: Skvele natočené, skvelé detaily! Príbeh by som si vedel ale predstaviť aj lepšie spracovaný. Každopádne takto nejak si predstavujem kvalitný krátkometrážny film.

• 27.7.2013  02:47
    Ikarie XB 1 (1963)

LFŠ 2013: Klobúk dole. Nie som fanúšik sci-fi, ale tento film mal dobrý dej a ani chvíľu nenudil. Na tú dobu to musela byť pecka.

• 27.7.2013  02:35

LFŠ 2013: Aj po toľkých rokoch dokáže vyvolať napätie a strach. Súčasní tvorcovia môžu len ticho závidieť...

• 24.7.2013  19:36
    Pevnost (2012)

Tak toto je naozaj veľká depka. O Podnesterskej republike som dosť čítal aj dávno pred zhliadnutím tohto filmu, no vidieť to "naživo" cez kameru je silnejší zážitok. Väčšina obyvateľov si to, v akom sú prúsere možno ani neuvedomuje a žije ako ovca v domnení, že Podnestersko je malý raj na Zemi. Tá menšia časť ten prúser chápe, no zároveň vie, že s ním zrejme nikdy nič nenarobí (štát riadi mafia + ochranná ruka Ruska). Ťažko povedať, ktorá z týchto dvoch skupín sa musí cítiť zúfalejšie.

• 24.7.2013  19:32

Podľa mňa výborný dokument, ktorý zachytáva presne to, čo má - predstieranú pohodu singles. Predstierajú ju pred okolím i sebou samými. V zúfalstve z toho, že nevedia či nechcú žiť inak. Rušivo na mňa pôsobili len zásahy režišérky, ktorá často postavy súdila (napríklad za postoj k sexu).

• 24.7.2013  00:41

Tento film sa s ničím nesere. Hltal som každú scénu od začiatku do konca a zistil som, že som sa ani na sekundu nenudil. Zombíci sú o dve triedy strašidelnejší než v iných zombie filmoch. Korunu tomu nasadzuje strhujúci originálny príbeh. Dlho som váhal, či nedať plných 5*, no chýba tomu jednoznačne lepší záver. Ten síce nie je z kategórie najhorších, je otvorený, no do celkového deja mi nesadol a čakal som väčšiu pecku. Ale aj tak vysoko nadpriemerný film, odporúčam.

• 24.7.2013  00:37
    Český mír (2010)

Pekná prehliadka idiotov s vlastným "názorom", ktorý je len kýblom hovien maskovaným za názor. Pustil by som tento dokument každému, kto by ma chcel presviedčať o výhodách demokracie. Tak hlavne [ami go home]...

• 15.7.2013  16:17

Zaujímavý pohľad do sveta amerických tajných služieb a ochrany prezidenta USA. Vrátane pomerne nedávnych prípadov (Tbilisi 2005, Islamabád 2000). Z čoho vyplýva, že je asi ťažké povedať, koľko faktov zostalo vynechaných. Celkový dojem ale zráža hlavne fakt, že je film ladený až príliš proamericky (a to žiadnym antiamerikanizmom rozhodne netrpím), miestami až propagandisticky.

• 15.7.2013  16:11

Piaty diel tejto parodickej série sa už ani nesnaží skrývať, že je totálnou pičovinou. Našťastie, od mnoho iných pičovín sa odlišuje najmä tým, že v tomto prípade celkom pobaví. Vlastne, čo si budem nahovárať, celkom dosť. Dokázal ma rozosmiať obyčajný záber na akékoľvek miesto, keď som si predstavil, ako sa asi odohrá ďalšia smrť. O samotnom procese umierania ani nehovorím. Asi má na to vplyv aj to, že som nevidel všetky predchádzajúce diely. Ale pozor, treba k tomu hneď od začiatku pristupovať tak, že nejde o horor, ale čistú komédiu.

• 15.7.2013  16:06

Ťažko hodnotiť. Na jednej strane výborný neoriginálny námet, vynikajúce prostredie a miestami dobrá atmosféra. Na strane druhej občas príliš veľká nuda a nechutne protivné hlavné postavy. Nebolo to rozhodne zlé. V niektorých momentoch (a nebolo ich málo) ide o vysoko nadpriemerné dielo. Žiaľ, tie svetlé momenty netrvajú celú stopáž a film tak vôbec nie je vyvážený. Za pozretie ale rozhodne stojí.

• 14.7.2013  01:45
    Jezero smrti (2008)

Hm, Eden Lake má slušný nábeh na vrchol svojho žánru. Postavy sú na oboch stranách super - sympaťácky pár vs. vrcholne otravní a debilní teenageri. Masaker začína tiež sľubne. Ale čo potom? Retardáciu postáv by som ešte toleroval, ale čo tá pomsta? Čakal som, kedy sa sexi slečna premení na brutálnu beštiu v štýle I Spit on Your Grave, ale ona zostáva napriek pár masakrom len zakríknutou puťkou. Áno, tešil som sa, ako tým protivným pubertiakom niekto pomaličky odreže všetky končatiny. Nestalo sa. A to je v zásade jediný dôvod, prečo u mňa film výrazne klesol. Ale úprimne, kto očakával od tohto subžánru niečo iné?!

• 13.7.2013  19:54
    Šmejdi (2013)

Veľmi silný dokument. Ukazuje dve zvrátené veci v česko-slovenskej spoločnosti - štýl "podnikania", ktorý si tu pár hyen osvojilo, a honbu za "obedom zadarmo", kvôli ktorému urobím všetko, hoci za to zaplatím desiatky tisíc korún. Depresívny obraz.

• 13.7.2013  15:38

Taká 90-minútová, pomaly plaziaca sa depka. Absentia je dôkazom toho, že aj s minimom sa dá vyťažiť veľa. V tomto prípade veľmi hutná atmosféra. Síce to nie je nejaká špička, no rozhodne som sa nenudil a aj ľakačky boli solídne. Niečo tomu ale zásadne chýbalo. Nejaký bonus. Alebo aspoň viac náznakov, čo sa vlastne skrývalo za tým tajomným podchodom.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11