Allan

Německo
Česko-Říšský Koordinátor

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 15.5.2018  11:30

ZDE VYJÁDŘENÍ PANA KOSATÍKA NA JEHO FACEBOOKOVÉM PROFILU ZE DNE 9.5.2018: Pán se ptá, proč jsem minulý týden nebyl v kině Lucerna na tiskovce k historickému filmu Bůh s námi (na téma pražské defenestrace), který České televize uvede v neděli večer a kde jsem uvedený jako autor scénáře. Je to proto, že jsem o té tiskovce nevěděl, z ČT mi nedali vědět, že se koná. Asi je to nějak v řádu věcí, předloni schválený scénář pak rok točili bez komunikace, o tom, co s tím dělají, nepadlo slovo. Před měsícem mi poslali odkaz na hotový film přes internet, bylo v tom změněné všechno počínaje názvem a konče žánrem, spousta věcí vyházených a spousta bohužel připsaných, asi se to tak dnes dělá, kdybych o tom ale věděl, snažil bych se tomu zabránit, protože si ty věci nemyslím a nedávají mně smysl. Už jsem tady před pár dny psal, že i téhle volné adaptaci přeju úspěch u diváků, vztah k tomu filmu ale, snad je mně rozumět, nemám. Pokud jste někdo zažili podobnou totální přeorávku své práce, dejte prosím do zpráv vědět, jak jste to když tak řešili, nechtěl bych, aby se to přihodilo znova.

• 12.3.2018  01:42
    Milada (2017)

Velice důstojná konkurence filmu Lída Baarová. Gratulki!

• 29.5.2017  01:20
    Monstrum (TV film) (2017)

Má očekávání ohledně tohoto filmu byla nemalá, zvláště po poslechu zajímavého hodinového rozhovoru s režisérem (dohledatelné na webu rozhlasu, Radiožurnálu). Následné zklamání bylo o to větší. Film je příliš schematický, plochý, mnohé dialogy jsou špatně napsané (rozuměj nepřirozeně znějící) a následně i špatně zahrané. Neadekvátní množství milostných troj-, čtyř- a já nevím kolika ještě úhelníků; zbytečná, hodně televizně střižená melodramata. Samotný fascinující příběh sochaře Švece je tu brutálně minimalizován a jako cibule je obalen slupkami patosu, doslovnosti a sladkobolnosti. Jedna hvězda za skvělého Jana Novotného, druhá za dobové záběry a jejich halucinogenní hudební doprovod. Jinak bída a marnost. P.S.: Naprostý souhlas s uživatelem "xxmartinxx" - zničit takovýmhle nehorázným způsobem tak silný příběh, je svým způsobem obdivuhodné umění a je třeba před režisérem smeknout.

• 23.1.2017  20:57
    Hitler a jeho závislosti (TV film) (2014)

Dokument poměrně bohatý na informace, nicméně s neadekvátně krátkou stopáží. I doprovodný komentář utíkal tryskem, jakoby ani nestíhal vtěsnat do 45 minutového času veškeré informace. Dvoudílný dokument by byl divácky mnohem příjemnější.

• 4.8.2016  23:56

Dosti bizarní dětský/rodinný film, o kterém je vskutku těžko říct, jakému cílovému publiku byl vlastně určen. Já bych zde ale rád vyzvedl jeden jeho aspekt, který se mi v hlavě uhnízdil už jako robátku a dnes po mnoha letech jsem si ho znovu potvrdil: nejedná se o rodinný film, nýbrž o sportovní, konkrétně běžecký film! Jedná se snad i o světový unikát - neminou dvě minuty, aby někdo někam nepádil, neuháněl, neskákal, nejel, neběžel nebo nešplhal. To vše pochopitelně naprosto nelogicky a zbytečně, avšak s patřičně dramatickým výrazem ve tváři a vytřeštěnýma očima. A když zrovna někdo nepodává běžecký výkon, tak do toho ti dva fakani bez přestání pískají na píšťalky. Jedna hvězda za pana Macháčka, druhá za Hapkovu hudbu při závěrečné scéně.

• 28.4.2016  22:31
    Chcete být milionářem? (TV pořad) (2016)

Asi se tak nějak všichni shodneme na tom, že pan Vašut je sympatický člověk a dobrý herec a zřejmě i dobrý moderátor. ALE! Faktem zůstává, že pan Čech nasadil laťku tak vysoko, že je prakticky nepřekročitelná. A to není nějaký sentiment, nebo že se to před 15 lety dělalo jinak a dnes je jiná doba atp. Nic z toho neplatí. Tehdejší úroveň moderování i otázek byla o několik koňských délek dále, než je dnes. Současný Milionář je pořad především pro TV diváky, kteří toho moc nevědí, o nic se nezajímají a mají ohromnou radost, když v potu tváře dokáží odhadnout správnou otázku za 10.000. Z obsahového hlediska pořad zprimitivněl. A z moderátora se stal, jak se krásně česky říká "entertainer". Prostě bylo třeba hloupé otázky prezentovat hloupému publiku způsobem, kterému rozumí každý Novák. A to bohužel pan Vašut splňuje. Jeho vtípky a různé prupovídky působí uměle, divně, mnohdy protahovaně, bez pointy. Rádoby eskalované napětí je spíš trapné protahování, kdy už se mnohdy i soutěžící soucitně na pana Vašuta dívají pohledem: "Tak už to prosím tě doblekotej a řekni, jaká je správná odpověď." Končím tedy konstatováním, že pokus navázat na pana Čecha je obrovská výzva, které žádný z moderátorů, kteří přišli po něm, nedokázal čelit a prohrál. Včetně Marka Vašuta.

• 3.3.2016  00:12

Právem zapomenutý snímek.

• 25.1.2016  01:37
    Bezdružice (TV seriál) (2015)

A vy jste se tu všichni kdysi posmávali Novákům a Policajtům z předměstí!

• 26.4.2015  00:16
    Neutečeš (2014)

1 hvězda za hudbu, 1 hvězda za kameru, 1 hvězda za námět. Toť vše. Subjektivní vnímání délky filmu u mě bylo něco přes dvě hodiny, docela se to místy vleče, 80 minutový sestřih by úplně stačil. Je to milé retro, jsem hrozně moc rád, že takovýhle film vůbec vznikl, John Carpenter revival. Ale víc jak tři hvězdy dát nemohu, bohužel.

• 17.3.2015  10:40

No, podívat se poprvé v životě na tenhle film ve třiceti, asi nebyl nejlepší nápad...

• 6.1.2015  01:03
    Stalin (TV film) (2013)

Mnoho barvy a nemnoho nových či jakkoli objevných informací. Autoři se onanisticky piplají s dojmovou stránkou filmu, ale ta pojmová zůstává na úrovni znalostí studenta gymnázia. Schade...

• 17.10.2014  15:23

Hravá poetika, která mne ale zcela minula.

• 2.10.2014  12:22
    Věznice (1987)

Viggovi to tu moc sluší.

• 3.8.2014  22:22

Ještě snad nikdy jsem se během 81 minut nepodíval tolikrát na hodinky! Šílená nuda a naprosto tupá zápletka, jejíž průhlednost se tvůrci snaží zamaskovat rádoby komplikovaným story, které je ale v posledku jen a jen hloupé a nezajímavé. Vlastně ani nevím, za co dávám tu jednu hvězdu. Snad za to, že je to staré, italské a natočil to klasik.

• 20.6.2014  22:42

Jak je to trapný a uječený, tak je to dlouhý.

• 4.6.2014  15:30

1. série: 5 * 2. série: 5 * 3. série: 4 *

• 14.5.2014  00:15

Asi takhle: jednoznačně nejemotivnější a nejlidštější částí celého filmu jsou závěrečné titulky čtené Bohdanem Tůmou: "V hlavních rolích v českém znění..."

• 5.4.2014  13:35
    volejte Železnému (TV pořad) (2013)

Návrat legendy, který trval pouhých 18 dílů. Vovko, budu na tě s dojetím vzpomínat.

• 2.4.2014  23:28

Když zde dobrá polovina recenzentů zažívá orgasmus z prostého faktu, že si Jason konečně nasadil tu K U L T O V N Í ! ! ! masku, je zbytečné snažit se protiagrumentovat - třeba takovými falešnými otázkami, jako např.: Kam se ztratila atmosféra? Kde je onen cool humor? Proč musíme vidět Jasona špacírovat před kamerou v každém třetím záběru? Proč jsou zde všichni tak nebetyčně tupí, ač již pubertě značně odrostlí? Nemohu nevzpomenout mimořádně bídné hodnocení filmu Halloween 3 - argumentem většiny hodnotících je absence Michale Myerse. A v tomto filmu je tomu přesně naopak: jakmile si Jason nasadí tu přiblblou masku, hodnocení to automaticky zvedne o dobrých 25%. Někdy logiku uživatelů čsfd vážně nepobírám. Nesmím-li však tomuhle dílku něco upřít, pak je to jednoznačně naprosto kulervoucí main theme.

• 16.1.2014  22:08
    Titanic II (2010)

WTF?!?!

• 12.9.2013  13:20
    Deníky červených střevíčků (TV seriál) (1992)

Z celého seriálu byla eroticky nejdráždivější upoutávka na něj.

• 26.8.2013  21:18
    Sanitka (TV seriál) (1984)

Rudá mater všech dnešních Ordninací a Doktorů z Horní-Dolní Prdele, ve kterém cca. třetina herců podává výkon mimořádně dobrý a zbytek je bohužel průměr a podprůměr. Nakolik je tohle dílko poplatné režimu, je mi srdečně jedno - hodnotím toliko pouze umělecké provedení díla. V seriálu je značné množství postav, které mě svým chováním vysloveně sraly hned od jejich prvního výskytu na obrazovce. Jmenovitě: Hanzlík - venkovský balík s permanentním tupým výrazem ve tváři, Adamovská - bezpohlavní ukníkaná šedá myš, Karlík - magorský nevyzpytatelný řeznický fotr zralý na okamžitou psychiatrickou hospitalizaci, Trejtnarová-Hudečková - psycho-sexuální domina s výrazem i chováním nadržené dvanáctileté fanynky Justina Biebera. Před ohodnocením odpad! zachraňuje především skvělý Josef Vinklář a solidně ponurá atmosféra starých časů.

• 23.7.2013  10:28
    Liberace! (TV film) (2013)

Geniálně gay! A Michael Douglas je tu ... NEPOPSATELNÝ - to se prostě musí vidět.

• 11.3.2012  10:50

Jsem jediný, komu se učitelka a policajt zdáli hysteričtí, uřvaní a těžce nepřesvědčiví? Ty jejich náhodné záchvaty agrese vůči svému okolí šly zcela mimo mně. Oběma bych naordinoval silná antidepresiva a byl by v městečku hned pokoj. Jinak ale standardně vynikající James Mason a Enniova hudba, která mi ještě dlouho zněla v hlavě.

• 3.3.2012  23:18
    Český lev 2011 (TV pořad) (2012)

Závidět lze pouze Josefu Somrovi, že se mu z předávání podařilo uniknout dřív, než crazy-cool duo Bílá-Vachler rozjelo večer na plné koule. Bože! Bože! Bože!

• 3.2.2012  00:07
    Experiment (2010)

Tupá sračka nehorázných rozměrů, která mě silně odradila od úmyslu zhlédnout nacistický originál. Všechny postavy veskrze nesympatické, mimořádně schematicky předvídatelný film. Mám chuť buť zabít nebo znásilnit nějakého indického guru!

• 14.1.2012  18:23

Uječený ženský film, ve kterém tečou proudem moudra o těžkostech rodinných vztahů a ve kterém neustále někomu pípá mobil nebo mluví telefonní záznamník. Stupidní i jako kulisa pro sobotní podvečerní žehlení.

• 27.10.2011  13:12
    Waterloo (TV film) (1967)

Sledování byť i tak vynikajícího herce jako je Rudolf Hrušínský se po dvou hodinách, odehrávajících se toliko v jediné špinavé televizně-inscenačně-laciné cimře, trochu omrzí. Bohužel. Má očekávání nebyla ani zdaleka naplněna.

• 11.10.2011  21:44

Tak to bychom měli další kulťák za sebou; položka v seznamu "must see" odškrtnuta. Tento film již never more.

• 7.10.2011  00:25
    Eating Out (2004)

Naprostý souhlas s uživateli AngelAngie a Radim - opravdu pěkní chlapi, kteří opravdu, ale opravdu neumějí hrát. Především pozoruhodná je postava heteráka Celeba v podání jistého pana Lunsforda: herec, jenž dokáže zahrát jediný dramatický výraz - zakaboněné obočí a šikmý pohled kamsi do strany nebo rovnou do země. Po stránce komediální je film skutečně žalostná komedie; po stránce romantické žalostná romance a po stránce erotické skutečně špatné péčko. Ale abych nebyl tak úplně přísný - scéna, kdy Celeb na gauči poslouchá hlas vytoužené Gwen a Mark mu zároveň provádí to, co je snem snad každého nedeviatního gaye, je nasnímána velice vkusně a přitom je zatraceně sexy. Ale přeci jen, je to trochu málo na devadesátiminutový film.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8