lsd

lsd

student

<< předchozí 1 2 3 4
    • 3.6.2007  00:00

Typický britský, suchý humor je můj šálek čaje, a tento seriál je jeho dokonalou ukázkou. Jsem z toho nadšen, a to jsem prosím zatím viděl jen první sérii, která je podle hodnocení nejslabší. Takto geniální hlášky a nadávky se objevují snad jen v Red Dwarf (pokud se srovnávají seriály tohoto typu). Atkinson se díky svému výkonu v Černé zmiji posunul v mém žebříčku komiků a opět dál.

• 2.6.2007  23:53

Tento film opravdu krásně pohladí po duši. Je v tom hodně kýče a hodně sentimentality, ale je to tak pěkně natočené, že to člověku přijde vyloženě dojemné. Vždyť v životě se objeví také spousta sentamentálních scén. Jeden z nejlepších filmů zabývajících se láskou, kamarádstvím a vůbec vztahy mezi lidmy. Když to srovnám s umělotinami typu Pojišťovna štěstí atd. je jasné, co je dělané realisticky a tzv. ze života, a ne tak šíleně uměle jako právě tyto seriály. Přitom se v nich řeší prakticky to samé. Herecké obsazení je výborné(opět skvělý Neeson, ničím nepřekvapující Grant a hlavně vyhaslá rocková hvězda se svým hitem v podání Billa Nighyho). Tady je bodování spekulativní, ale z mého pohledu si Láska nebeská 5 hvězd zaslouží, protože je to nebeský film.

• 17.5.2007  20:38
    Björk - Pagan Poetry (hudební videoklip) (2001)

Tento videoklip je vyloženě audiovizuální bomba.

• 16.5.2007  18:09
    Bílá nemoc (1937)

Povedené zpracování slavné Čapkovi knihy. Malou chybou na kráse je již zmíněný zub času, který je opravdu patrný. Na druhou stranu kamera, snímání i režie jsou na tu dobu poměrně progresivní(různé přelívání obrazů, detaily atd.). Škoda jen, že celé dílo není na úrovni vygradovaného závěru, protože ten je skvostný. Bohužel slabší místa se tu objevují hojně, a tudíž to za 5 být nemůže. Film si ale zaslouží úctu i z dnešního pohledu především kvůli výborným výkonům tehdejších hvězd Národního divadla(Haas, Smolík, ale hlavně geniální Štěpánek, jehož herectví je prostě nadčasové, to se musí vidět). Objevuje se zde sice jistá propaganda, ale je to pouze propaganda protiválečná a tu já uznávám(s propagandou ideologickou to nemá nic společného). Roku 1937 jistě musela Bílá nemoc spoustu lidí motivovat proti nacismu a proti válce jako takové. To byl i nejspíš smysl díla a tento protiválečný význam mu zůstal i po sedmdesáti letech a zůstane mu navždy. A to nejen tomuto dílo, ale všem protiválečným snímkům.

• 14.5.2007  17:28
    Revizor (divadelní záznam) (1971)

Naprosto skvostné zpracování Gogolovi legendární hry. Neviděl jsem jediný špatný výkon, naopak všechny postavy jsou věrohodné nebo i přímo geniálně ztvárněné(především Landovský v roli hejtmana a Kodet jako Chlestakov). Obávám se, že dnes už by to nikdo tak výborně nesehrál(podotýkám, neviděl jsem verzi s Kaiserem, takže to nemohu tvrdit na 100%). Tito herci v sobě měli tak úžasný entuziasmus, že vlastně ani moc nehráli, ale žili tu svoji roli. Herci i celková atmosféra připomíná spíš nějakou českou lidovou komedii než ruské drama. Je vidět že chování je stejné nezávisle na době či místu. Jedna z nejlepších komedií, dělající si humory ze samotného člověka a jeho chování v krizové situaci vůbec. A to je toto drama staré již 200 let.

• 24.4.2007  16:17

Musím bohužel souhlasit s některými spolupisately. Na woodyho je tu málo jeho typického humoru a navíc mě příběh vlastně ničím nezaujal. Nevím jestli je to tím že jsem dlouho allena neviděl, ale přišlo mi, že v tomto filmu se ještě více koktá než v jeho jiných filmech:-)

• 24.4.2007  16:13

Perfektní groteska která má nápady snad na celovečerní film. Některé scénky jsou vyloženě nadčasové a i dnes po 87 letech je to prostě švanda, i když je to němé. Navíc Keaton je velice pohybově nadaný a tím i komický. Svatba mi přišla právě jako jedna z nejvtipnějších scén na rozdíl od kolegy:)

• 9.4.2007  13:04

Jen osobnost typu Jana Wericha dokáže udělat s typické komunistické propagandy nádhernou a vtipnou pohádku. Z jeho úst nezní věty jako všechno patří všem obludně, ale optimisticky a hlavně lidsky. Dost možná král českých pohádek a největší velkofilm.

• 7.4.2007  19:00
    Nenávist (TV film) (1999)

Vynikající adaptace, kde své herecké mistrovství předvádí nejen Somr s Němcem, ale i výborný Rašilov. Příběh je dostatečně silný a scénář je taktéž kvalitní(Nenávist má hlavně ke konci opravdovou gradaci). Škoda jen že spolu nemají více dialogů Somr s Němcem, pořádně se jejich rozdílné povahy vlastné setkají až na konci, a to ještě k tomu fyzicky. Chybělo mě tu právě víc kvalitních a nenávistných dialogů mezi hlavními postavami. Takto byl ten přechod v absolutní nenávist zničeho nic(tedy až po smrti syna). Kdyby bývalo bylo lépe zpracováno právě toto, bylo by to možná 5hvězdičkové drama.

• 7.4.2007  15:13

Vcelku dobře choreograficky i obsahově provedený muzikál, s některými nostalgickými, nesmrtelnými hity. Některé písně však působí trochu budovatelsky, za což samozřejmě může doba, ale dnes to člověku poněkud vadí. Co je ještě horší, tak občasná, přímo komunistická propaganda(ve stylu, kdo pracuje ten nezlobí). Toto mi opravdu hodně vadilo. K plusům se jistě řadí výkon Vladimíra Pucholta, který je velice přesvědčivý a realistický. Je zde cítit ovlivnění muzikály tipu West side story atd., a to i dějově, jenže formálně se nepodařilo jej překonat(což je logické především z finančních důvodů). Myslím, že Nocí na Karlštejně byl tento muzikál překonán. Ale co naplat, některé písničky jsou prostě krásné...

• 11.3.2007  14:06
    Těžká Barbora (divadelní záznam) (1960)

Klasika od V/W. Hra samotná sice tak kvalitní není a dnes už přece jenom působí trochu archaicky a neaktuálně, ale scénky Wericha s Horníčkem(většinou improvizované)patří ke klasikám českého humoru. Prvotřídní, dokonalý humor. Takže hra 3, scénky minimálně 5.

• 5.3.2007  17:01
    Drž se toho snu (TV film) (1990)

Velice příjemné a poutavé vyprávění velkého režiséra. Dokument je proveden zajímavou, chronologickou formou, a to i přesto, že působí místy vyloženě amatérsky. Ukázky z jeho brilantních filmů jsou potom zajímavým zpestřením. Už vím že pana Formana Amerika nezkazila a že je to stále v duši velice sympatický a skromný Čech. Měl to ale ze začátku v U.S.A. hodně těžké...

• 5.3.2007  16:55
    Lakomec (TV film) (2003)

Taková one-man show Viktora Preisse. Zpracování této komedie bylo pravda poněkuď slabší, nicméně výkon pana Preisse to plně vynahrazuje. Ostatní výkony jsou dobré(např. zajímavý Vladyka), ale nemůžu se zbavit dojmu, že některé působí přímo uměle. Přesto přezevšechno kvalitní TV inscenace jedné světové, literární klasiky.

• 14.2.2007  10:58

Celovečerní film s Kopeckým atd. sice v adaptaci Brdečkovi zatím vede a asi i zůstane nepřekonán, ale i tak je to velice humorné:). Je to sice hodně naivní, nicméně to ještě přidává tomuto westernu na kráse. A výraz zpívajícího Joea je nádherný.

• 14.2.2007  10:54

To je teda bomba!!!Nikdy jsem netušil, že loutka může mít tak nádherný, opilecký výraz. Už jen ten pohled je za 5. A když se k tomu přidá ta dokonalá jízda, je to prostě paráda. Pro těžké alkoholiky asi blbost, ale jinak si tuto agitku jistě plně vychutnáte.

• 14.2.2007  10:50

Až na pár skutečně úchvatných záběrů(např. zrychlené mraky nebo buddhistické modlitby) nenabízí z mého pohledu Baraka něco úžasného. Je to docela realistické zachycení světa, nicméně mám pocit, že by to přece jen šlo udělat i zajímavěji. Sekvence z velkoměsta je možná zbytečně moc dlouhá a její smysl je jasný již po pár sekundách. Již zmiňovanou trilogii jsem zatím neviděl, ale očekávám od toho přece jen trochu víc:)V podstatě souhlas s Djkoma. Každopádně zajímavý projekt.

• 14.2.2007  10:42

Docela věrné zachycení života takové (ne)obyčejné rodinky po nastolení totalitního režimu. Příběhem i formou mi to trochu připomělo Kachyňovy Lásky mezi kapkami deště(akorát Šteindlerův film byl sledován z pohledu spíše ženského). Podobné je i rozdělení do různých pomyslných kapitol, které se potom na konci uzavřou v jeden celek. Výbornou roli zde má především Chýlková, která je jak komediální, tak i tragická(myslím postava, ne herecký výkon:). Potěšil mě i Pieczka jehož otec byl velice realistický, a to, že mu místy ani nebylo pořádně rozumět, přidávám spíš k plusům(holt větší autenticity, když byl Ukrajinec). Pro Petra Čepka to byla bohužel jedna z posledních rolí, ale tady se ještě vyznamenal. Pěkný, tragikomický film mající v sobě takovou zvláštní magiku.

• 5.2.2007  14:54
    Constantine (2005)

Constantine mě tedy HOOOODNĚ zklamal. Nečekal jsem samozřejmě nějaké zázraky, ale viděl jsem již opravdu kvalitní komiksové filmy(Batman nebo SinCity). A když takový typ filmu nemá žádnou pořádnou myšlenku(což výše zmíněné mají), tak se chci aspoň dobře bavit, ale tohle mě prostě po celou dobu šíleně nudilo.Toto je děs, na kterém se mi nelíbilo ale vůbec nic. Příběh mi přijde z prominutím uplně stupidní, a tím, že do příběhu dali nějaká biblická či satanistická témata z toho udělali uplnou blbinu. Reeves byl, ačkoli i tak to není můj favorit, v mých očích naprosto příšerný, bez známky charismatu, stejně jako všechny ostatní role(až na satana, ten jediný byl docela dobrý, ale oproti Al Pacinovi z Ďáblova Advokáta hodně velká slabota). Film už začíná klasickým schématem, že v nějaké díře najdou nějakou záludnou věc, která se potom dostane jinam atd. Jednu dávám za slušné efekty(které jinak nehodnotím jako plus, ale zde tu vyjímku udělat musím, aby bylo aspoň CO hodnotit). Chápu že se to mnohým líbí, ale já jsem kvality Constantina prostě nepochopil.

• 5.2.2007  14:43

Vtipná veselohra z fotbalového prostředí. Výborné komické výkony podávají jak Haas, tak i Plachta, Pištěk atd. Některé hlášky jsou skvělé i dnes(Mě můžete urážet jak chcete, ale na Slavii mi nešahejte:-). To je jak dnes.

• 5.2.2007  14:38
    Jako kníže Rohan (TV film) (1983)

Dokonalý obraz absolutního úpadku člověka. Změna charakteru hlavní postavy(ten obrovský rozdíl je od první do poslední scény vidět měrou vrchovatou, a to je ten úpadek postupný), a hlavně její ztvárnění Menšíkem, to už patří ke klenotům. Jako vesnický buran Špáta mě opravdu přesvědčil, že dokáže být i charakterním hercem, který zvládá i tragické role. Výborný je i Pešek jako jeho hospodář a Ludmila Roubíková, která ztvárnila perfektně Špátovu matku(je zároveň i nejzápornější postavou díky svým intrikům). Špáta za svůj celkový úpadek vlastně ani nemůže. Zkazí ho především peníze, které mu přinesly i určitou moc(kterou však cití jen sám, ostaním je jen pro smích) a právě intriky jeho matky. Příběhem je to téměř podobné dědictví..., avšak tento příběh je vyloženě dramatický. Typická pro Špátu je věta co bych koupil jeden dům, koupím rovnou dva domy! Tato věta celý jeho charakter vystihuje. Závěrečná scéna vlastně jen dovršuje jeho úpadek. I když místy je to možná dnes už trochu naivní, je to film k zamyšlení se nad lidským chováním a nad vnímáním materiálních věcí(a jejich vliv na chování člověka)

• 27.1.2007  14:39

Hodně povedená komedie, která nestrácí nic ze svého kouzla i po téměř 70ti letech. Zápletka je zajímavá, děj také, a ještě je to dobře, vtipně a zábavně natočené. Velkou devízou je i herecké obsazení(především geniální komediální výkon pana Marvana, který by snad utáhl film i zcela sám:-). Výborní jsou i Pivec s Pištěkem. Škoda jen některých slabších scén, pak by to byla opravdu perla mezi českými komediemi.

• 20.1.2007  18:11

De niro je výborný, i když je pro něj v dost netypické roli takového spíše blbce a vtipálka než klasického drsňáka. Režie je taky kvalitní, nicméně příběh i to jak je zde podán mě moc nezaujal a není zase tak nápaditý jako v jiných Scorseseho filmech. Dokonce mi některé scény připadaly i kapánek zbytečné. Jako kritika zabavného průmyslu je to však výborné(Scorsese to vystihl tak, jak to asi i doopravdy funguje). Závěr je docela překvapující, stylový a hlavně trefný. Celým filmem se táhne taková absurdita. Jen škoda několika špatných scén. Dávám 3,5, na 4 to zase bohužel není.

• 14.1.2007  10:55

Plechový bubínek je hlavně obrovský zážitek, který vám hodně dlouho po shlédnutí zůstane v hlavě a je vlastně docela jedno, jestli se vám líbil, či ne. Každopádně rozhodně to není film pro všechny. Na někoho určitě můžou působit některé oplzlé a sexuálně úchylné scény vyloženě odpudivě a nechutně. Jenže kdo je přijme a uzná, že do snímku prostě patří a nejsou tam samoúčelně, toho čeká opravdu zvlaštní a interesantní zážitek. Má to vše co nemá postrádat opravdu velký film. Velký příběh, velice emocionální scény, trochu té lásky romantiky i sexu, dojemný závěr a především hlavní myšlenku. Velkou symboliku a magičnost můžeme spatřit např. ve scénách s liliputány, kteří se ujmou již šestnáctiletého Oskara během 2 sv. války v momentě, když přijde o rodinu. K vrcholům patří především výkon Bennentha v roli Oskara. Neznám lepší dětský herecký výkon, toto bylo alepoň pro mě něco úžasného. Co se týče atmosféry, tak mi byla zpočátku docela nepříjemná, ale časem jsem pochopil její význam. Také neznám jiný film, který by tak dokonale vystihl povahu německého národa. Je zde nádherně vykreslené jejich chování(někdy vážně trochu úchylné) a nátura. K jediným mínusům řadím to, že zatím vůbec nemám chuť to shlédnout znovu. Ale to není problém filmu, to je pouze má subjektivní starost a názor. Nádherný film plný symboliky(např. ústřední bubínek) a zvláštní magiky.

• 14.1.2007  10:30

Jen mě mrzí to, že potenciál tohoto snímku byl určitě velký(hlavní nápad a příběh, to oboje je výborné, dokonce hlavní zápletka trochu přípomíná geniální film Muž, který nebyl), ale Malle toho nedokázal dostatečně využít, což bylo možná dáno jeho nezkušeností, protože toto byl jeho první film. Mohl to být fantastický, napínavý thriller u kterého byste se báli i mrknout, abyste náhodou o něco nepřišli. Takhle je to vcelku napínavé, ale některá místa jsou prostě nezáživná a tím pádem film nemá takový spád, jaký by potřeboval. Herci jsou také spíše sterilní a celově takový nepřesvědčivý až umělý. Snímek za 3 plus geniálí hudba Milese Davise za půl bod, čili dohromady je to za 3,5 za nápad a vcelku přesvědčivou atmosféru Francie konce 50. let.

• 6.1.2007  13:17
    My Fair Lady (1964)

Přílišná délka a některé vyloženě zbytečné scény které neposouvají děj kupředu a zdržují¨příběh. To jsou jediné dvě chyby tohoto jinak vynikajícího muzikálu. Nádherně je zde vykreslen rozdíl mezi běžnými lidmi(v tomto případě jde o uplnou lůzu symbolizovanou především Líziním otcem, popelářem) a vysoce postavenou aristokracií. Krásně je zde vidět právě to jejich pohrdání a arogance, a to hlavně ve vztahu Higginse k Líze. Výkony hlavních představitelů jsou dobré. Harrison výborně zahrál samolibého, arogantního a namyšleného lingvistu(až bych věřil, že byl takový i on sám:) a Hepburnové věříte jak tu chudou květinářku, tak dámu právě s té vysoké společnosti(krásný kontrast je ve scéně z dostihu, kde Líza udělá pár chyb ve správném společenském chování). Je to klasika, hudba je taky pěkná, ale bohužel ta stopáž je zbytečná, a to mám dlouhé filmy rád.

• 6.1.2007  12:39

Konečně jsem viděl svoji dětskou lásku, kterou jsem však vždy miloval pouze z dětské knížky s obrázky. Toy story mají svůj převeliký význam především díky svojí revolučnosti. Ano, pávě tyto hračky byly první z řady úžasných animáků studia pixar a jako první byly stvořeny kompletně v 3D grafice. Už za to si zaslouží absolutorium. I ony byly první, a vyšlapaly cestičku ostatním animákům co se týče charakteru postav(nějaký sviňák, ukecaný blbeček, přirozená autorita a vůdce atd.), které jsou hodně podobné i v pozdějších filmech pixaru jako Nemo atd. I ony ukázaly jakým směrem povede humor těchto kreslených veledíl. Je to humor který je úžasný a pochopí ho každý. Prostě film pro všechny, který je však kvalitní a to se moc často nestává. Humor je to laskavý, ale někdy i poněkuď syrový a některé vynikající hlášky malé dítě snad ani nemůže pochopit. Co je ale nejúžasnější je to, kam se až dostala představivost tvůrců. Ta je jednoduše neomezená, což se projevilo především u Sidových hraček. No není úžasná taková žába s nohama či auto s končetinami?Revoluční a ve svém žánru jistě kultovní snímek.

• 2.1.2007  19:07
    Přes přísný zákaz dotýká se sněhu (divadelní záznam) (2005)

Brilantní divadelní komedie s přesvědčivými hereckými výkony v čele s Procházkou. Na to že to bylo divadlo pouze v televizi mě to až překvapivě chytlo a nenudil jsem se ani chvíli. Pěkná ukázka dnešního crazy života plus perfektní hlášky.

• 31.12.2006  15:16

Tentkrát mě Antonioni bohužel hodně zklamal. Kvalitní filmařina to samozřejmě je, to k minusům nepatří, ale příběh mě prostě vůbec nezaujal. Možná byl jen tento film natočen uplně pro jiné publikum než jsem já. Připadá mi to, jak kdyby to byl vyloženě autobiografický snímek, ve kterém Antonioni popisuje svoje bohaté zkušenosti se ženamy(některé i špatné) a chce se jím ňákým způsobem pomstít. Toto mě však vůbec nezaujalo a nenašla se scéna, která by mě probrala z té nudy. A ta hudba je příšerná a totálně kazí i ty zbytky zajímavé atmosféry. Škoda...

• 31.12.2006  15:08

Zabriskie Point považuji za unikátní film především díky dvoum scénám. Tou první je dlouhá, perfektně natočená scéna v poušti, která se těžko popisuje a musí se jen vidět. Stejně je na tom i druhá, závěrečná scéna, kde ve vzduchu létají různé odpadky a k tomu hraje úchvatná hudba Pink Floyd. Toto je pro mě režijní mistrovsví. Dodnes nechápu, jak toto mohl natočit. Tím však brilantně natočené scény nekončí. Je jich tu mnohem víc(ještě třeba nádherný přejezd letadla). Jak Antonioni ve Zvětšenině krásně vystihl atmosféru Anglie, tak zde vystihl krásně atmosféru Ameriky a studentských revolucí.

• 31.12.2006  15:01
    Zvětšenina (1966)

Ač jsem to pořádně nepochopil, byl pro mě tento film ohromný, zajímavý zážitek. Antonioni jako Ital nádherně vystihl atmosféru Anglie poloviny 60.let, a to je pro mě něco úžasného. Poslední scéna s míčkem mi v hlavě zůstala ještě hodně dlouho a je nesmírně výmluvná a hluboká.

<< předchozí 1 2 3 4