lsd

student

<< předchozí 1 2 3 4
    • 20.12.2006  17:51
    Absolvent (1967)

Krásná ukázka doby, tedy konce 60. let. Krásná protože jen v postavě Benjamina dokázal Mike Nichols vystihnout tehdejší mladou generaci, jejich situaci a pohled na svět a dění kolem sebe(stejně jako třeba Bezstarostná jízda, i když ta zase nabízí pohled na trochu jinou skupinku lidí tehdejší generace). Vynikající výkon podává jak Hoffman, který je v někdy až krásně vystresovaný, tak i Anne Bancroft, která zase perfektně zahrála klasickou svini snažící se pouze zneužít mladého absolventa a potom mu i zkazit slibně se rozvíjející vztah s její dcerou. Hudba je skvělá a ještě perfektně dokresluje atmosféru doby. Zajímavá hlavně na tu dobu je i práce s kamerou, která je v některých momentech hodně originální. Hlavní je však příběh a ten je skvělý.

• 29.10.2006  19:50

Celkem zajímavé (především formálně), ale obsahově je to docela o ničem. Základní myšlenka je určitě zajímavá, ale někdy to trochu ztrácí dech. Herecké výkony také spíše průměrné(až na opět skvělého Polívku a Svěráka) a Petr Forman mě do role moc nesedl a trošku kazil dojem z filmu(přiznám se, že to není můj oblíbený herec). Místy je to hodně vtipné, jenže jako celek to zas tak moc nefunguje.

• 14.11.2006  22:19
    Anděl Exit (2000)

První tak cca. půlhodina byla docela zajímává, ale pak to začne být hrozně zmatené(možná samoúčelně nebo aby i divák měl pocit, že je na drogovém tripu), člověk se v tom ztratí a tím pádem se začne i trochu nudit. Nicméně pěkné role zde mají Holubová s Landovským.

• 22.10.2006  12:32

Tak tohle je pro mě asi úplný vrchol woodyho tvorby(nebo aspoň jeden z vrcholů). Spojuje to vše co na něm mám rád. Humor si nechal(takovéto zhodnocení situací do kterých se dostal nebo kritika různých věcí atd.), ale dostalo to i hloubku, která je tu ve vztahu s postavou annie hallové. Jistě to byl v allenově tvorbě velký obrat. Můžeme zde vidět, že tady se woodyho postava nejvíc podobá jemu samému a i ten vztah je téměř reálný.

• 13.12.2006  14:48
    Apokalypsa (1979)

Marigold to vystihl dokonale. Prostě není silnější film z válečného prostředí. Hlavně redux verze je neuvěřitelná i přes tak dlouhou stopáž. Pro mě je Apocalypsa velká psychologická bomba. Po těch 3 hodinách strávených s tímto filmem máte pocit, jako by vám někdo vypláchl mozek a taky pak několik hodin jen tak bezmyšlenkovitě chodíte a nemůžete se vrátit do reality a říkate si jen, ty vole co to bylo?A výkony Sheena a Branda v tomto filmu patří k těm nejlepším(dokonalé zahrané jak šílenství, tak pološilenství, které teprve nastane). Absurdita některých scén(třeba ta ve stanu s holkama z playboye) je až na pokraji geniality. K tomuto filmu přistupujte zprvu opatrně, ale pak si ho už jen vychutnávejte:)

• 22.10.2006  12:13
    Banáni (1971)

Nejlepší scénou v tomto filmu je pro mě jistě nákup v obchodě a ještě odjištění granátu:-). Opět komedie s drobnými chybami, ale i přesto výborná

• 14.2.2007  10:50

Až na pár skutečně úchvatných záběrů(např. zrychlené mraky nebo buddhistické modlitby) nenabízí z mého pohledu Baraka něco úžasného. Je to docela realistické zachycení světa, nicméně mám pocit, že by to přece jen šlo udělat i zajímavěji. Sekvence z velkoměsta je možná zbytečně moc dlouhá a její smysl je jasný již po pár sekundách. Již zmiňovanou trilogii jsem zatím neviděl, ale očekávám od toho přece jen trochu víc:)V podstatě souhlas s Djkoma. Každopádně zajímavý projekt.

• 24.11.2006  14:00
    Big Lebowski (1998)

Senzační komedie s úžasnými postavami (souhlasím s marigoldem, Buscemi je opravdu smutná postava) a charaktery, s mnoha kultovnímy hláškami a ukázkou správného životního stylu ve formě bowlingu. Bridges se hlavní úlohy zhostil na jedničku s hvězdičkou i přesto, že pro něj je to celkem netypická role(nedokázal jsem si to představit:-). No jo, prostě bowling není Vietnam.

• 17.5.2007  20:38
    Björk - Pagan Poetry (hudební videoklip) (2001)

Tento videoklip je vyloženě audiovizuální bomba.

• 17.12.2006  16:45
    Black Books (TV seriál) (2000)

O něco slabší než trpaslík, ale i tak dobré. Hlavně postava Mannyho je úžasná a Bernard je zase skvělý hajzlík:) Je to klasický anglický humor s jeho dobrými i špatnými stránkamy a pár skečů je opravdu geniálních.

• 13.12.2006  15:25
    Byt (1968)

Jedna geniální scéna střídá druhou. Surrealismus v nejkránější, černobílé podobě. Vůbec si nedokážu představit, co bych dělal já v kůži Ivana Krause:) Asi bych dopadl stejně jako on, zbláznil bych se

• 16.5.2007  18:09
    Bílá nemoc (1937)

Povedené zpracování slavné Čapkovi knihy. Malou chybou na kráse je již zmíněný zub času, který je opravdu patrný. Na druhou stranu kamera, snímání i režie jsou na tu dobu poměrně progresivní(různé přelívání obrazů, detaily atd.). Škoda jen, že celé dílo není na úrovni vygradovaného závěru, protože ten je skvostný. Bohužel slabší místa se tu objevují hojně, a tudíž to za 5 být nemůže. Film si ale zaslouží úctu i z dnešního pohledu především kvůli výborným výkonům tehdejších hvězd Národního divadla(Haas, Smolík, ale hlavně geniální Štěpánek, jehož herectví je prostě nadčasové, to se musí vidět). Objevuje se zde sice jistá propaganda, ale je to pouze propaganda protiválečná a tu já uznávám(s propagandou ideologickou to nemá nic společného). Roku 1937 jistě musela Bílá nemoc spoustu lidí motivovat proti nacismu a proti válce jako takové. To byl i nejspíš smysl díla a tento protiválečný význam mu zůstal i po sedmdesáti letech a zůstane mu navždy. A to nejen tomuto dílo, ale všem protiválečným snímkům.

• 5.2.2007  14:54
    Constantine (2005)

Constantine mě tedy HOOOODNĚ zklamal. Nečekal jsem samozřejmě nějaké zázraky, ale viděl jsem již opravdu kvalitní komiksové filmy(Batman nebo SinCity). A když takový typ filmu nemá žádnou pořádnou myšlenku(což výše zmíněné mají), tak se chci aspoň dobře bavit, ale tohle mě prostě po celou dobu šíleně nudilo.Toto je děs, na kterém se mi nelíbilo ale vůbec nic. Příběh mi přijde z prominutím uplně stupidní, a tím, že do příběhu dali nějaká biblická či satanistická témata z toho udělali uplnou blbinu. Reeves byl, ačkoli i tak to není můj favorit, v mých očích naprosto příšerný, bez známky charismatu, stejně jako všechny ostatní role(až na satana, ten jediný byl docela dobrý, ale oproti Al Pacinovi z Ďáblova Advokáta hodně velká slabota). Film už začíná klasickým schématem, že v nějaké díře najdou nějakou záludnou věc, která se potom dostane jinam atd. Jednu dávám za slušné efekty(které jinak nehodnotím jako plus, ale zde tu vyjímku udělat musím, aby bylo aspoň CO hodnotit). Chápu že se to mnohým líbí, ale já jsem kvality Constantina prostě nepochopil.

• 9.4.2007  13:04

Jen osobnost typu Jana Wericha dokáže udělat s typické komunistické propagandy nádhernou a vtipnou pohádku. Z jeho úst nezní věty jako všechno patří všem obludně, ale optimisticky a hlavně lidsky. Dost možná král českých pohádek a největší velkofilm.

• 24.4.2007  16:17

Musím bohužel souhlasit s některými spolupisately. Na woodyho je tu málo jeho typického humoru a navíc mě příběh vlastně ničím nezaujal. Nevím jestli je to tím že jsem dlouho allena neviděl, ale přišlo mi, že v tomto filmu se ještě více koktá než v jeho jiných filmech:-)

• 24.11.2006  14:08
    Dobrá čtvrť (TV seriál) (2005)

Rozhodně jeden z nejlepších nejen českých seriálů poslední doby(no jo čt1 zatím ještě umý, ale také pomalu míří na úrověň jedné nejmenované televizní stanice). Autentické prostředí a postavy, kvalitní herecké výkony, zajímavý scénář, pravé emoce. To všechno seriál má, takže hodnotím za 4. Už se těším na další sérii, jen se obávám, že kvalita půjde trochu dolů.

• 1.12.2006  23:48

Jedno z nejlepších dramat zabývajících se vztahem mezi dospělým a dítětem. Costner opravdu velice slušný, ale na tomto filmu obdivuju hlavně scénář(některé scény jsou fakt síla), který je úžasně vygradovaný a nemá slabé nebo dokonce nudné místo. Konec je hodně přeslazený nicméně v tomto dokonalém světě mi to ani moc nevadilo. Prostě to tam patřilo. Costnerův kriminálnický humor je taky dobrý.

• 31.12.2006  14:40

Hodně dobrá komedie s perfektním nápadem a Christopherem Walkenem.

• 5.3.2007  17:01
    Drž se toho snu (TV film) (1990)

Velice příjemné a poutavé vyprávění velkého režiséra. Dokument je proveden zajímavou, chronologickou formou, a to i přesto, že působí místy vyloženě amatérsky. Ukázky z jeho brilantních filmů jsou potom zajímavým zpestřením. Už vím že pana Formana Amerika nezkazila a že je to stále v duši velice sympatický a skromný Čech. Měl to ale ze začátku v U.S.A. hodně těžké...

• 14.2.2007  10:42

Docela věrné zachycení života takové (ne)obyčejné rodinky po nastolení totalitního režimu. Příběhem i formou mi to trochu připomělo Kachyňovy Lásky mezi kapkami deště(akorát Šteindlerův film byl sledován z pohledu spíše ženského). Podobné je i rozdělení do různých pomyslných kapitol, které se potom na konci uzavřou v jeden celek. Výbornou roli zde má především Chýlková, která je jak komediální, tak i tragická(myslím postava, ne herecký výkon:). Potěšil mě i Pieczka jehož otec byl velice realistický, a to, že mu místy ani nebylo pořádně rozumět, přidávám spíš k plusům(holt větší autenticity, když byl Ukrajinec). Pro Petra Čepka to byla bohužel jedna z posledních rolí, ale tady se ještě vyznamenal. Pěkný, tragikomický film mající v sobě takovou zvláštní magiku.

• 24.11.2006  14:15
    Frankenstein (1994)

Ještě teď si pamatuji, jak jsem to poprvé viděl a na konci snímku jsem byl z toho uplně zpocený. Sice jsem to už 5 let neviděl, takže nemůžu znova kvality filmu zhodnotit, ale to nic nemění na tom nadšení po prvním shlédnutí. Naprosto famózní De Niro tu rozehrává hru na pravé monstrum, které se absolutně vymkne kontrole. Úžasné jsou i dobové kulisy, které velkou měrou přispívají ke autenticitě díla. Frankenstein už ani nemůže být natočen líp (takže velká pochvala i pro Braghnata).

• 24.4.2007  16:13

Perfektní groteska která má nápady snad na celovečerní film. Některé scénky jsou vyloženě nadčasové a i dnes po 87 letech je to prostě švanda, i když je to němé. Navíc Keaton je velice pohybově nadaný a tím i komický. Svatba mi přišla právě jako jedna z nejvtipnějších scén na rozdíl od kolegy:)

• 23.11.2006  00:02
    Godzilla (1998)

Ještě jako desetiletý jsem to miloval, ale dnes v tom vidím jen prachobyčejnou popcornovou zábavu bez myšlenky. Samotná godzilla je udělaná pěkně, ale herecké výkony jsou strašné, stejně jako scénář atd. Z nostalgie však dám aspoň 2 a taky mě to vlastně celkem baví(viděl jsem to asi 4krát a vždy mě to bavilo)

• 22.12.2006  21:40
    Hlavu dolů (1971)

Příběh je určitě zajímavý(spojení westernu s různými revolucemi), ale hlavně zbytečně dlouhá stopáž dělá z kapes docela nudu. Zde Leone nedokázal rozumně naložit s délkou, takže je zde hodně zbytečných scén, což v největší klasice Tenkrát na západě není.

• 17.12.2006  16:54

Perfektní detektivka, která je alespoň co se týče naší republiky, nepřekonána. Málokterý inspektor má takové charisma jako Pan Vacátko a i ti ostatní jsou výborní. Klasika kriminálek s atmoférou která je nenapodobitelná.

• 22.10.2006  12:38
    Interiéry (1978)

Problém u tohoto filmu byl hlavně v tom, že od woodyho nikdo nečekal takové vyloženě severské(bergmanovské) drama bez trochy jemu klasického humoru. Podle mě zde spíš dokázal, že je opravdu skvělý režisér a že se neomezil pouze na komedie(které mu však jdou skvěle). Drobné chyby tu jistě jsou, ale jsou dané spíš nezkušeností s žánrem. Ale psychologicky je film úžasný.

• 5.2.2007  14:38
    Jako kníže Rohan (TV film) (1983)

Dokonalý obraz absolutního úpadku člověka. Změna charakteru hlavní postavy(ten obrovský rozdíl je od první do poslední scény vidět měrou vrchovatou, a to je ten úpadek postupný), a hlavně její ztvárnění Menšíkem, to už patří ke klenotům. Jako vesnický buran Špáta mě opravdu přesvědčil, že dokáže být i charakterním hercem, který zvládá i tragické role. Výborný je i Pešek jako jeho hospodář a Ludmila Roubíková, která ztvárnila perfektně Špátovu matku(je zároveň i nejzápornější postavou díky svým intrikům). Špáta za svůj celkový úpadek vlastně ani nemůže. Zkazí ho především peníze, které mu přinesly i určitou moc(kterou však cití jen sám, ostaním je jen pro smích) a právě intriky jeho matky. Příběhem je to téměř podobné dědictví..., avšak tento příběh je vyloženě dramatický. Typická pro Špátu je věta co bych koupil jeden dům, koupím rovnou dva domy! Tato věta celý jeho charakter vystihuje. Závěrečná scéna vlastně jen dovršuje jeho úpadek. I když místy je to možná dnes už trochu naivní, je to film k zamyšlení se nad lidským chováním a nad vnímáním materiálních věcí(a jejich vliv na chování člověka)

• 14.12.2006  17:17
    Jídlo (1992)

Zde by fakt mělo stát varování Najezte se před shlédnutím. Po Jídle vás opravdu přejde chuť k jídlu. Pro mě bylo vrcholné celkem zajímavé pojetí oběda :). První shlédnutí je nejspíš nejlepší, ale i pak to pohne žlučí.

• 10.11.2006  19:43
    Kameňák 2 (2004)

Klasická ukázka totálního odpadu :-))))))))))))))

• 26.10.2006  12:06

Jakmile cikáni dohráli svoji poslední písničku a skončily titulky, úplně jsem se zamiloval do jugoslávské kinematografie. Moje první seznámení s kinematografií této země tedy dopadlo skvěle. Naprosto jsem žasnul jak může příběh, který se odehrává pouze v autobuse, být tak strašně zajímavý. Je to především naprosto geniálnímy typy charakterů. Žádné umělé postavy, ale dokonalé úkazky typů běžných lidí. Připomínalo mi to i Menzelovskou poetiku filmů jako třeba vesnička. Miluju typickou poetickou českou kinematografii a jelikož ta jugoslávská je v mnoha věcech hodně podobná je jasné, že miluju i ji. Rozmýšlel jsem se mezi 4 a 5, ale i za ten krásný humor musím dát 5.

<< předchozí 1 2 3 4