lsd

lsd

student

<< předchozí 1 2 3 4
    • 3.6.2007  00:00

Typický britský, suchý humor je můj šálek čaje, a tento seriál je jeho dokonalou ukázkou. Jsem z toho nadšen, a to jsem prosím zatím viděl jen první sérii, která je podle hodnocení nejslabší. Takto geniální hlášky a nadávky se objevují snad jen v Red Dwarf (pokud se srovnávají seriály tohoto typu). Atkinson se díky svému výkonu v Černé zmiji posunul v mém žebříčku komiků a opět dál.

• 2.6.2007  23:53

Tento film opravdu krásně pohladí po duši. Je v tom hodně kýče a hodně sentimentality, ale je to tak pěkně natočené, že to člověku přijde vyloženě dojemné. Vždyť v životě se objeví také spousta sentamentálních scén. Jeden z nejlepších filmů zabývajících se láskou, kamarádstvím a vůbec vztahy mezi lidmy. Když to srovnám s umělotinami typu Pojišťovna štěstí atd. je jasné, co je dělané realisticky a tzv. ze života, a ne tak šíleně uměle jako právě tyto seriály. Přitom se v nich řeší prakticky to samé. Herecké obsazení je výborné(opět skvělý Neeson, ničím nepřekvapující Grant a hlavně vyhaslá rocková hvězda se svým hitem v podání Billa Nighyho). Tady je bodování spekulativní, ale z mého pohledu si Láska nebeská 5 hvězd zaslouží, protože je to nebeský film.

• 17.5.2007  20:38
    Björk - Pagan Poetry (hudební videoklip) (2001)

Tento videoklip je vyloženě audiovizuální bomba.

• 14.5.2007  17:28
    Revizor (divadelní záznam) (1971)

Naprosto skvostné zpracování Gogolovi legendární hry. Neviděl jsem jediný špatný výkon, naopak všechny postavy jsou věrohodné nebo i přímo geniálně ztvárněné(především Landovský v roli hejtmana a Kodet jako Chlestakov). Obávám se, že dnes už by to nikdo tak výborně nesehrál(podotýkám, neviděl jsem verzi s Kaiserem, takže to nemohu tvrdit na 100%). Tito herci v sobě měli tak úžasný entuziasmus, že vlastně ani moc nehráli, ale žili tu svoji roli. Herci i celková atmosféra připomíná spíš nějakou českou lidovou komedii než ruské drama. Je vidět že chování je stejné nezávisle na době či místu. Jedna z nejlepších komedií, dělající si humory ze samotného člověka a jeho chování v krizové situaci vůbec. A to je toto drama staré již 200 let.

• 24.4.2007  16:13

Perfektní groteska která má nápady snad na celovečerní film. Některé scénky jsou vyloženě nadčasové a i dnes po 87 letech je to prostě švanda, i když je to němé. Navíc Keaton je velice pohybově nadaný a tím i komický. Svatba mi přišla právě jako jedna z nejvtipnějších scén na rozdíl od kolegy:)

• 9.4.2007  13:04

Jen osobnost typu Jana Wericha dokáže udělat s typické komunistické propagandy nádhernou a vtipnou pohádku. Z jeho úst nezní věty jako všechno patří všem obludně, ale optimisticky a hlavně lidsky. Dost možná král českých pohádek a největší velkofilm.

• 14.2.2007  10:54

To je teda bomba!!!Nikdy jsem netušil, že loutka může mít tak nádherný, opilecký výraz. Už jen ten pohled je za 5. A když se k tomu přidá ta dokonalá jízda, je to prostě paráda. Pro těžké alkoholiky asi blbost, ale jinak si tuto agitku jistě plně vychutnáte.

• 5.2.2007  14:38
    Jako kníže Rohan (TV film) (1983)

Dokonalý obraz absolutního úpadku člověka. Změna charakteru hlavní postavy(ten obrovský rozdíl je od první do poslední scény vidět měrou vrchovatou, a to je ten úpadek postupný), a hlavně její ztvárnění Menšíkem, to už patří ke klenotům. Jako vesnický buran Špáta mě opravdu přesvědčil, že dokáže být i charakterním hercem, který zvládá i tragické role. Výborný je i Pešek jako jeho hospodář a Ludmila Roubíková, která ztvárnila perfektně Špátovu matku(je zároveň i nejzápornější postavou díky svým intrikům). Špáta za svůj celkový úpadek vlastně ani nemůže. Zkazí ho především peníze, které mu přinesly i určitou moc(kterou však cití jen sám, ostaním je jen pro smích) a právě intriky jeho matky. Příběhem je to téměř podobné dědictví..., avšak tento příběh je vyloženě dramatický. Typická pro Špátu je věta co bych koupil jeden dům, koupím rovnou dva domy! Tato věta celý jeho charakter vystihuje. Závěrečná scéna vlastně jen dovršuje jeho úpadek. I když místy je to možná dnes už trochu naivní, je to film k zamyšlení se nad lidským chováním a nad vnímáním materiálních věcí(a jejich vliv na chování člověka)

• 14.1.2007  10:55

Plechový bubínek je hlavně obrovský zážitek, který vám hodně dlouho po shlédnutí zůstane v hlavě a je vlastně docela jedno, jestli se vám líbil, či ne. Každopádně rozhodně to není film pro všechny. Na někoho určitě můžou působit některé oplzlé a sexuálně úchylné scény vyloženě odpudivě a nechutně. Jenže kdo je přijme a uzná, že do snímku prostě patří a nejsou tam samoúčelně, toho čeká opravdu zvlaštní a interesantní zážitek. Má to vše co nemá postrádat opravdu velký film. Velký příběh, velice emocionální scény, trochu té lásky romantiky i sexu, dojemný závěr a především hlavní myšlenku. Velkou symboliku a magičnost můžeme spatřit např. ve scénách s liliputány, kteří se ujmou již šestnáctiletého Oskara během 2 sv. války v momentě, když přijde o rodinu. K vrcholům patří především výkon Bennentha v roli Oskara. Neznám lepší dětský herecký výkon, toto bylo alepoň pro mě něco úžasného. Co se týče atmosféry, tak mi byla zpočátku docela nepříjemná, ale časem jsem pochopil její význam. Také neznám jiný film, který by tak dokonale vystihl povahu německého národa. Je zde nádherně vykreslené jejich chování(někdy vážně trochu úchylné) a nátura. K jediným mínusům řadím to, že zatím vůbec nemám chuť to shlédnout znovu. Ale to není problém filmu, to je pouze má subjektivní starost a názor. Nádherný film plný symboliky(např. ústřední bubínek) a zvláštní magiky.

• 6.1.2007  12:39

Konečně jsem viděl svoji dětskou lásku, kterou jsem však vždy miloval pouze z dětské knížky s obrázky. Toy story mají svůj převeliký význam především díky svojí revolučnosti. Ano, pávě tyto hračky byly první z řady úžasných animáků studia pixar a jako první byly stvořeny kompletně v 3D grafice. Už za to si zaslouží absolutorium. I ony byly první, a vyšlapaly cestičku ostatním animákům co se týče charakteru postav(nějaký sviňák, ukecaný blbeček, přirozená autorita a vůdce atd.), které jsou hodně podobné i v pozdějších filmech pixaru jako Nemo atd. I ony ukázaly jakým směrem povede humor těchto kreslených veledíl. Je to humor který je úžasný a pochopí ho každý. Prostě film pro všechny, který je však kvalitní a to se moc často nestává. Humor je to laskavý, ale někdy i poněkuď syrový a některé vynikající hlášky malé dítě snad ani nemůže pochopit. Co je ale nejúžasnější je to, kam se až dostala představivost tvůrců. Ta je jednoduše neomezená, což se projevilo především u Sidových hraček. No není úžasná taková žába s nohama či auto s končetinami?Revoluční a ve svém žánru jistě kultovní snímek.

• 31.12.2006  15:08

Zabriskie Point považuji za unikátní film především díky dvoum scénám. Tou první je dlouhá, perfektně natočená scéna v poušti, která se těžko popisuje a musí se jen vidět. Stejně je na tom i druhá, závěrečná scéna, kde ve vzduchu létají různé odpadky a k tomu hraje úchvatná hudba Pink Floyd. Toto je pro mě režijní mistrovsví. Dodnes nechápu, jak toto mohl natočit. Tím však brilantně natočené scény nekončí. Je jich tu mnohem víc(ještě třeba nádherný přejezd letadla). Jak Antonioni ve Zvětšenině krásně vystihl atmosféru Anglie, tak zde vystihl krásně atmosféru Ameriky a studentských revolucí.

• 31.12.2006  15:01
    Zvětšenina (1966)

Ač jsem to pořádně nepochopil, byl pro mě tento film ohromný, zajímavý zážitek. Antonioni jako Ital nádherně vystihl atmosféru Anglie poloviny 60.let, a to je pro mě něco úžasného. Poslední scéna s míčkem mi v hlavě zůstala ještě hodně dlouho a je nesmírně výmluvná a hluboká.

• 31.12.2006  14:38
    Černý Petr (1963)

Co je nejkrásnější na tomto skvostu nové vlny československé kinematografie?Že je stál aktuální a že přesně vystihuje generační rozdíly, které jsou nehledě na dobu stále stejné. Při sledování si snad každý uvědomí, že tohle přece už někdy ve svém životě zažil(hlavně kázání otce směrem k synovy ve stylu co nechceš dělat to víš, ale co chceš dělat to nevíš, a následné zastávání ze strany maminky:). Jan Vostrčil si musel tuto roli opravdu pořádně vychutnat, stejně jako všichni ostatní. Hlavně Pucholt je v roli zedníka naprosto přesvědčivý, ale všichni herci vystihli krásně touhy náctiletých pubeŕťáků(které jsou taky podobné těm dnešním). Výborně sem pasuje i dobová hudba. Perfektní hlášky jsou už jen přešničkou na dortu, toto je hlavně stále aktuální film o střetu generací, či prostě o nepochopení dětí ze strany rodičů a naopak.

• 30.12.2006  00:27

Tak na tohle jsem byl schopen pouze nevěřícně čumět. Zde se Švankmajerova genialita díky celovečerní délce filmu, ukázala naplno. Neuvěřitelné vizuální a výtvarné představení, a navíc celková atmosféra Alenky je nesmírně zajímavá. Základem filmu jsou i časté, opakující se symboly či motivy jako symbol zamčených, tajných dveří, šuplíků či zmenšení nebo zvětšení samotné Alenky po požití jídla nebo vypití nějaké tekutiny. Krásná ukázka toho, kam až může dospět lidská představivost. Respektive představivost génia svého oboru. A copak nám to vlastně chtěl bílý králík říct?

• 28.12.2006  00:18
    Noc na Zemi (1991)

Nikdy jsem nevěřil, že film, který se bude odehrávat pouze v 5ti taxících bude tak dokonalý, a tak zábavný. Něco takového může udělat jedině režisér jarmuschova formátu. Úžasný smysl pro atmosféru daného města, vykreslení charakteru daného státu(což je čin vskutku geniální) a výběr herců, kteří naprosto krásně vystihují mentalitu své země. Geniální dílo, které na mě udělalo HODNĚ velký dojem a přesvědčilo mě o tom, že Jarmusch je pan režisér

• 25.12.2006  16:03
    U2: Rattle and Hum (koncert) (1988)

Moc pěkný výlet s U2 do Ameriky. Jamování s B.B. Kingem je úžasné, stejně jako píseň Angel in Harlem zpívaná Bonem ve vrcholné formě s přispěním Harlemského gospelu.

• 25.12.2006  15:58
    Queen ve Wembley (koncert) (1986)

Nejkrásnější koncert mé zamilované, srdcové skupiny, který jsem viděl. Mercury je zde v životní formě a jeho výkon je prostě skvostný(stejně jako výkon všech ostatních). Koncert má perfektní atmosféru a je tak krásný i díky unplugged pasáži ve které se ukáže, že Mercury byl jeden z nej zpěváků pod Sluncem.

• 25.12.2006  15:51

Geniální kriminálka, která je tak skvělá především díky dokonalé dobové atmosféře(prohibice, obchodování s drogama a děvkama, to všechno je tu krásně vykresleno). Dalšímy devízamy jsou perfektní charaktery, které jsou navíc zahrané na jedničku. Crowe je například klasický rváč, který moc nevyjednává, oproti tomu Pearce je zase spíš ten vyjednavač. Skvělé postavy hráli i DeVito jako bulvární novinář či Spacey. Výkon Basinger je skvělý, nicméně oscarový asi ne. Toho by si zasloužili jiní. Dále je to naprosto skvělý až Tarantinovský černý humor, který ne že by kazil atmosféru, ale naopak dodává filmu na syrovosti. Jen se na to musím podívat ještě aspoň 2krát, protože někdy je tam těch dějových zvratů a postav, které jsou vzájemně propletené až strašně moc a na první podívání se to ani nedá všechno pochytit. To je tak jediné menší minus, které se však tak po 5 shlédnutí mění v plus. Prostě perfektní gangsterka s hodně překvapivým koncem.

• 20.12.2006  18:09
    Pink Floyd in Venice (koncert) (1989)

Prostě koncert Pink Floyd. Nemůže snad ani být větší hudební zážitek(maximálně tak vidět to naživo). Jeden z jejich nej koncertů. Pro mě je vrcholem perfektně procítěná a zahraná Comfortably numb u které jsem skoro brečel.

• 20.12.2006  18:01

Originální divadlo to holt mělo za minulého režimu hodně těžké...A bohužel Nejistá sezona nemluví pouze o divadle Járy Cimrmana, ale o tom, jak bylo celkově těžké prosadit v té době divadlo, které mělo vlastní smýšlení a nevěnovalo se jen aktuálnímu dění a politice(což se cenzorův v případě Cimrmanů nepodařilo utnout). V něčem mi to připomnělo i Pražákum je hej a to hlavně díky těm mystifikačním údajům(stalo se jim to vážně nebo je to jen mystifikace?) a zajímavé byly taky změny jmen herců. Některé praktiky cenzorů za totalitního režimu byly opravdu hodně zvrhlé, a o tom vás dostatečně přesvědčí tento skvěle natočený dokument či absurdní film.

• 20.12.2006  17:51
    Absolvent (1967)

Krásná ukázka doby, tedy konce 60. let. Krásná protože jen v postavě Benjamina dokázal Mike Nichols vystihnout tehdejší mladou generaci, jejich situaci a pohled na svět a dění kolem sebe(stejně jako třeba Bezstarostná jízda, i když ta zase nabízí pohled na trochu jinou skupinku lidí tehdejší generace). Vynikající výkon podává jak Hoffman, který je v někdy až krásně vystresovaný, tak i Anne Bancroft, která zase perfektně zahrála klasickou svini snažící se pouze zneužít mladého absolventa a potom mu i zkazit slibně se rozvíjející vztah s její dcerou. Hudba je skvělá a ještě perfektně dokresluje atmosféru doby. Zajímavá hlavně na tu dobu je i práce s kamerou, která je v některých momentech hodně originální. Hlavní je však příběh a ten je skvělý.

• 17.12.2006  16:50
    My z Kačerova (TV seriál) (1987)

Má nejen dětská láska. I ten dabing byl úžasný.

• 17.12.2006  16:42

Některé skeče byly docela bez nápadu a byly i trochu nudné(hlavně ve 3 nebo 4 sérii), ale za těch několik naprosto geniálních a kultovních skečů musím dát 5. Toto je prostě geniální v dobrém slova smyslu nesmyslný humor a ty dadaistické animované skeče jsou svoji nesmyslností úžasné!!!

• 14.12.2006  17:12

Velmi znepokojující dílko. Hlavně ten Stalin pokreslený národnímy barvamy vypadá hodně strašidelně. Opět hodně surrealistické, až nepochopitelné na druhou stranu však ještě více zajímavé a dokonalé. Aneb 40 let totality z pohledu mistra surrealisty.

• 14.12.2006  17:07

Nápadem snad nejdokonalejší švankmajerův film. Tma/světlo/tma je jedním z těch děl, které se prostě musí vidět a je celkem zbytečné psát něco kolem. Možná parafráze na vznik člověka.

• 14.12.2006  17:05

Neuvěřitelná dokonalost. Už jsem to viděl asi 20krát a pořád se toho nemůžu nabažit.

• 13.12.2006  15:53

První příběh byl dokonce i na mě až moc psychedelický a přiznám se, že jsem ho moc nepochopil. Zato příběh 3 a hlavně 2 jsou naprosté klenoty světové animované tvorby. Kdo jiný dokáže za 3 minuty ukázat snad všechny možné způsoby rozhovorů mezi lidmi?

• 13.12.2006  15:25
    Byt (1968)

Jedna geniální scéna střídá druhou. Surrealismus v nejkránější, černobílé podobě. Vůbec si nedokážu představit, co bych dělal já v kůži Ivana Krause:) Asi bych dopadl stejně jako on, zbláznil bych se

• 13.12.2006  14:48
    Apokalypsa (1979)

Marigold to vystihl dokonale. Prostě není silnější film z válečného prostředí. Hlavně redux verze je neuvěřitelná i přes tak dlouhou stopáž. Pro mě je Apocalypsa velká psychologická bomba. Po těch 3 hodinách strávených s tímto filmem máte pocit, jako by vám někdo vypláchl mozek a taky pak několik hodin jen tak bezmyšlenkovitě chodíte a nemůžete se vrátit do reality a říkate si jen, ty vole co to bylo?A výkony Sheena a Branda v tomto filmu patří k těm nejlepším(dokonalé zahrané jak šílenství, tak pološilenství, které teprve nastane). Absurdita některých scén(třeba ta ve stanu s holkama z playboye) je až na pokraji geniality. K tomuto filmu přistupujte zprvu opatrně, ale pak si ho už jen vychutnávejte:)

• 10.12.2006  10:49
    Rudovous (1965)

Tak toto je pro mě zatím vrcholný Kurosawa. Herecky, režijně i scénaristicky dokonalé. Velice hluboký, psychologický, neuvěřitelně lidský a krásný film. Možná by prospělo trochu zkrátit stopáž, ale to je jen malá vada na kráse tohoto skvostu. Oba dva filmy jsou jiné a o něčem jiném, ale neuvěřitelná lidskost je v obou. Víc se mi možná líbil i ten druhý, kratší.

<< předchozí 1 2 3 4