lsd

student

<< předchozí 1 2 3 4
    • 5.2.2007  14:54
    Constantine (2005)

Constantine mě tedy HOOOODNĚ zklamal. Nečekal jsem samozřejmě nějaké zázraky, ale viděl jsem již opravdu kvalitní komiksové filmy(Batman nebo SinCity). A když takový typ filmu nemá žádnou pořádnou myšlenku(což výše zmíněné mají), tak se chci aspoň dobře bavit, ale tohle mě prostě po celou dobu šíleně nudilo.Toto je děs, na kterém se mi nelíbilo ale vůbec nic. Příběh mi přijde z prominutím uplně stupidní, a tím, že do příběhu dali nějaká biblická či satanistická témata z toho udělali uplnou blbinu. Reeves byl, ačkoli i tak to není můj favorit, v mých očích naprosto příšerný, bez známky charismatu, stejně jako všechny ostatní role(až na satana, ten jediný byl docela dobrý, ale oproti Al Pacinovi z Ďáblova Advokáta hodně velká slabota). Film už začíná klasickým schématem, že v nějaké díře najdou nějakou záludnou věc, která se potom dostane jinam atd. Jednu dávám za slušné efekty(které jinak nehodnotím jako plus, ale zde tu vyjímku udělat musím, aby bylo aspoň CO hodnotit). Chápu že se to mnohým líbí, ale já jsem kvality Constantina prostě nepochopil.

• 24.11.2006  14:08
    Dobrá čtvrť (TV seriál) (2005)

Rozhodně jeden z nejlepších nejen českých seriálů poslední doby(no jo čt1 zatím ještě umý, ale také pomalu míří na úrověň jedné nejmenované televizní stanice). Autentické prostředí a postavy, kvalitní herecké výkony, zajímavý scénář, pravé emoce. To všechno seriál má, takže hodnotím za 4. Už se těším na další sérii, jen se obávám, že kvalita půjde trochu dolů.

• 22.11.2006  23:59
    Kousek nebe (2005)

Takové nemastné, neslané. Emoci tam určitě byly, ale přišli mi docela umělé za což hodně mohou i herecké výkony, které jsou prostě umělé a zatraceně ploché. Se Shawsankem se to vůbec nedá srovnat. Ke kvalitě snímku však přispívá slušný scénář, občasné fígly s kamerou a...Čmaňa

• 2.1.2007  19:07
    Přes přísný zákaz dotýká se sněhu (divadelní záznam) (2005)

Brilantní divadelní komedie s přesvědčivými hereckými výkony v čele s Procházkou. Na to že to bylo divadlo pouze v televizi mě to až překvapivě chytlo a nenudil jsem se ani chvíli. Pěkná ukázka dnešního crazy života plus perfektní hlášky.

• 29.10.2006  20:00

Jako divadelní hru jsem to bohužel neviděl, takže nemůžu říct, která verze je lepší, ale i tak je to podle mě velice kvalitní film. Vše to stojí a padá na hereckých výkonech (které jsou až na vyjímky skvělé a to hlavně Trojanův a Krobotův)a dobré režii Petra Zelenky. Krásně to ukazuje, že asi snad každý má nějakou menší či větší úchylku (nebo se někdy chová nenormálně), akorát někdo ji dává najevo míň a někdo víc. Je zde i hodně vtipných nebo absurdních scén, ale pro mě je to spíše drama. A hodně kvalitní.

• 1.12.2006  23:41
    Skřítek (2005)

Zajímavá groteska, zabývající se dnešním konzumním životem(který bohužel každý den pociťuji na vlastní kůži). A toto vystihl Skřítek poměrně dobře. To, že je film němý je tak prvních 15 minut opravdu docela zajímavé a vtipné, ale potom už to začíná být takové samoúčelné a nezajímavé. Určitě bych nepohrdl tím, kdyby byl film mluvený. Ale zase někteří herci se tu ukázali v uplně jiných polohách, než na které jsme od nich zvyklý. Kdo mi groteskně moc neseděl byl Hanák. Na druhou stranu Polívka zde ukázal, že pantomimu a grotesku zvládá dokonale(jeho výrazy byly úžasné, prostě mim). No a vlastně chudák skřítek ani moc prostoru neměl a byl tam i celkem zbytečný.

• 10.11.2006  19:43
    Kameňák 2 (2004)

Klasická ukázka totálního odpadu :-))))))))))))))

• 12.11.2006  12:02
    Kill Bill 2 (2004)

Oproti jedničce míň brutální, míň vtipné a hlavně horší. První půlka je ještě dobrá (hlavně scény s Madsenem), ale v druhé půlce to až moc ztrácí dech a konec mě taky zklamal. U většiny scén bylo už předem jasné jak dopadnou, až na scénu pohřbení Umy za živa. Ta byla opravdu výborná a vůbec sem si nedokázal představit, jak se z toho dostane. Dialogy jsou tady spíš jako nutná vata a té vaty(dialogů a ne moc dobrých) bylo bohužel až moc.

• 26.10.2006  12:22
    Kill Bill (2003)

U tohoto flmu hlavně záleží na tom jestli máte rádi tarantinův styl nebo ne. Mě osobně se hlavně zamlouvá jeho osobitý humor, který tu naštětí je. Pokud bych však měl hodnotit příběh nebo herecké výkony tak to moc velkou kvalitu nemá. 4 dávám tedy za specifický humor, za vizuálně zajímavě ztvárněná závěrečná jatka a za animované scény, které byly taky zájímavě udělané. Ale Pulp Fiction je prostě jen jedno:-)

• 5.3.2007  16:55
    Lakomec (TV film) (2003)

Taková one-man show Viktora Preisse. Zpracování této komedie bylo pravda poněkuď slabší, nicméně výkon pana Preisse to plně vynahrazuje. Ostatní výkony jsou dobré(např. zajímavý Vladyka), ale nemůžu se zbavit dojmu, že některé působí přímo uměle. Přesto přezevšechno kvalitní TV inscenace jedné světové, literární klasiky.

• 2.6.2007  23:53

Tento film opravdu krásně pohladí po duši. Je v tom hodně kýče a hodně sentimentality, ale je to tak pěkně natočené, že to člověku přijde vyloženě dojemné. Vždyť v životě se objeví také spousta sentamentálních scén. Jeden z nejlepších filmů zabývajících se láskou, kamarádstvím a vůbec vztahy mezi lidmy. Když to srovnám s umělotinami typu Pojišťovna štěstí atd. je jasné, co je dělané realisticky a tzv. ze života, a ne tak šíleně uměle jako právě tyto seriály. Přitom se v nich řeší prakticky to samé. Herecké obsazení je výborné(opět skvělý Neeson, ničím nepřekvapující Grant a hlavně vyhaslá rocková hvězda se svým hitem v podání Billa Nighyho). Tady je bodování spekulativní, ale z mého pohledu si Láska nebeská 5 hvězd zaslouží, protože je to nebeský film.

• 26.11.2006  16:57

Potenciál tohoto filmu byl obzvlášť díky hereckému obsazení hodně velký, máme zde však několik ALE, kterých je bohužel celkem dost. Pokud bysme měli hodnotit film podle vtipu a hlášek je to tak na 4. Ale scénář, celková obsahová stránka a hlavně překvapivě herecké výkony jsou prostě bez momentu překvapení a dá se říct že slabé. Kdo mě trochu překvapil tak Preiss, který byl v pro něho hodně netypické malé roly a který snad ani neumí zahrát špatně a Kaiser, který zde byl jako docela zajímavý záporák. A Dušek ten je skvělý jako vždy. Inu, sklepáci už měli hodně světlejších míst a i zmiňovaná Cesta z města to potvrzuje.

• 10.11.2006  19:31

Nejvíc si na tomto filmu vážím toho, že i když je to sci-fi s dokonalými efekty, tak formální stránka nepřevyšuje tu obsahovou a herecké výkony. Ty jsou opravdu na sci-fi hodně dobré (jak hlavní Cruise, tak Farrell i Von Sydow). Scenář je hodně vymakaný stejně jako příběh, ale na druhou stranu nečetl jsem knihu, takže nemůžu srovnat původní příběh s tím spielbergovým. Jedno z nej sci-fi.

• 23.11.2006  21:03

Kdyby to nebylo tak zatraceně umělé (jak herecké výkony, prostředí, hudba atd.) je to i celkem kvalitní film o drogové problematice. Takto je to jen nepodařená kopie Trainspotingu. Když jsem to ale viděl poprvé byl jsem z toho nadšen, takže aspoň za to dávám 3

• 17.5.2007  20:38
    Björk - Pagan Poetry (hudební videoklip) (2001)

Tento videoklip je vyloženě audiovizuální bomba.

• 24.11.2006  13:54

Solidní válečné drama s mnoha silnými a zajímavými scénami, ale k dokonalosti tomuto filmu chybí přece jen větší autentičnost. Pro mě je vojín Ryan silnější zážitek.

• 14.11.2006  22:19
    Anděl Exit (2000)

První tak cca. půlhodina byla docela zajímává, ale pak to začne být hrozně zmatené(možná samoúčelně nebo aby i divák měl pocit, že je na drogovém tripu), člověk se v tom ztratí a tím pádem se začne i trochu nudit. Nicméně pěkné role zde mají Holubová s Landovským.

• 17.12.2006  16:45
    Black Books (TV seriál) (2000)

O něco slabší než trpaslík, ale i tak dobré. Hlavně postava Mannyho je úžasná a Bernard je zase skvělý hajzlík:) Je to klasický anglický humor s jeho dobrými i špatnými stránkamy a pár skečů je opravdu geniálních.

• 23.12.2006  12:59
    Mise na Mars (2000)

Komerční, nezajímavá sci-fi hovadina, kterou nezachrání ani tak kvalitní herci jako Sinise nebo Robbins. Jediná zajímavá scéna je konec, který je i překvapivě docela zajímavý, ale to film nezachrání. Tenokrát to De Palma moc nevychytal.

• 31.12.2006  14:40

Hodně dobrá komedie s perfektním nápadem a Christopherem Walkenem.

• 7.4.2007  19:00
    Nenávist (TV film) (1999)

Vynikající adaptace, kde své herecké mistrovství předvádí nejen Somr s Němcem, ale i výborný Rašilov. Příběh je dostatečně silný a scénář je taktéž kvalitní(Nenávist má hlavně ke konci opravdovou gradaci). Škoda jen že spolu nemají více dialogů Somr s Němcem, pořádně se jejich rozdílné povahy vlastné setkají až na konci, a to ještě k tomu fyzicky. Chybělo mě tu právě víc kvalitních a nenávistných dialogů mezi hlavními postavami. Takto byl ten přechod v absolutní nenávist zničeho nic(tedy až po smrti syna). Kdyby bývalo bylo lépe zpracováno právě toto, bylo by to možná 5hvězdičkové drama.

• 22.10.2006  12:56
    Pelíšky (1999)

Jeden z nejlepších nejen českých filmů s úžasnými dialogy a hereckými výkony. I když všichni byli úžasní pro mě je vrcholný herecký výkon v tomto filmu od Jiřího Kodeta. Je to takový ten typ filmu, které miluju. Celou dobu se smějete, ale na konci máte takovou melancholickou náladu a chce se vám skoro až brečet. Ještě bych vyzdvihl dobovou hudbu, která se opravdu do filmu hodí(hlavně sluneční hrob).

• 24.11.2006  14:00
    Big Lebowski (1998)

Senzační komedie s úžasnými postavami (souhlasím s marigoldem, Buscemi je opravdu smutná postava) a charaktery, s mnoha kultovnímy hláškami a ukázkou správného životního stylu ve formě bowlingu. Bridges se hlavní úlohy zhostil na jedničku s hvězdičkou i přesto, že pro něj je to celkem netypická role(nedokázal jsem si to představit:-). No jo, prostě bowling není Vietnam.

• 23.11.2006  00:02
    Godzilla (1998)

Ještě jako desetiletý jsem to miloval, ale dnes v tom vidím jen prachobyčejnou popcornovou zábavu bez myšlenky. Samotná godzilla je udělaná pěkně, ale herecké výkony jsou strašné, stejně jako scénář atd. Z nostalgie však dám aspoň 2 a taky mě to vlastně celkem baví(viděl jsem to asi 4krát a vždy mě to bavilo)

• 26.12.2006  13:44
    Patriot (1998)

Klasická seagalovina, a to ještě ta nejhorší jaká vůbec může být, protože se snaží i o hlubší příběh(nemusím ani psát, že neúspěšně). Když už Seagal, tak aspoň desítky mrtvých a lámání ruk, ale toto je nuda:-). Kdyby radši Steven zůstal u muziky, která mu jde rozhodně líp.

• 10.11.2006  19:15
    Kundun (1997)

Určitě lepší než absolutní (a ještě k tomu ne moc dobrá) splácanina Malý Buddha, ale k naprosté dokonalosti tomu přeci jen něco chybí. Některé scény, i když mají hlubokou myšlenku, jsou chvílemi trochu nezajímavé, v horším případě i trochu nodné. Je to hodně dobře natočené a je zde opravdu krásně vidět, jak se číňani chovali nelidsky. Ke kvalitě filmu přispívá i hudba, která je opravdu kvalitní a scény jsou díky ní víc působivé a emocionální (hlavně krásný konec).

• 25.12.2006  15:51

Geniální kriminálka, která je tak skvělá především díky dokonalé dobové atmosféře(prohibice, obchodování s drogama a děvkama, to všechno je tu krásně vykresleno). Dalšímy devízamy jsou perfektní charaktery, které jsou navíc zahrané na jedničku. Crowe je například klasický rváč, který moc nevyjednává, oproti tomu Pearce je zase spíš ten vyjednavač. Skvělé postavy hráli i DeVito jako bulvární novinář či Spacey. Výkon Basinger je skvělý, nicméně oscarový asi ne. Toho by si zasloužili jiní. Dále je to naprosto skvělý až Tarantinovský černý humor, který ne že by kazil atmosféru, ale naopak dodává filmu na syrovosti. Jen se na to musím podívat ještě aspoň 2krát, protože někdy je tam těch dějových zvratů a postav, které jsou vzájemně propletené až strašně moc a na první podívání se to ani nedá všechno pochytit. To je tak jediné menší minus, které se však tak po 5 shlédnutí mění v plus. Prostě perfektní gangsterka s hodně překvapivým koncem.

• 26.12.2006  13:38
    Strážci vesmíru (1997)

Seriál jsem jako malý žral a i z dnešního, rozumnějšího pohledu ňákou, i když tu nejmenší kvalitu má, ale z tohoto filmu jsem se málem poblil i v těch 6ti letech, kdy jsem to viděl poprvé. Absolutní zprznění seriálu, který jsem měl jako malý tak rád.

• 26.12.2006  13:40
    Power Rangers: Film (1995)

Stejný případ jako u pozdějšího filmu...

• 6.1.2007  12:39

Konečně jsem viděl svoji dětskou lásku, kterou jsem však vždy miloval pouze z dětské knížky s obrázky. Toy story mají svůj převeliký význam především díky svojí revolučnosti. Ano, pávě tyto hračky byly první z řady úžasných animáků studia pixar a jako první byly stvořeny kompletně v 3D grafice. Už za to si zaslouží absolutorium. I ony byly první, a vyšlapaly cestičku ostatním animákům co se týče charakteru postav(nějaký sviňák, ukecaný blbeček, přirozená autorita a vůdce atd.), které jsou hodně podobné i v pozdějších filmech pixaru jako Nemo atd. I ony ukázaly jakým směrem povede humor těchto kreslených veledíl. Je to humor který je úžasný a pochopí ho každý. Prostě film pro všechny, který je však kvalitní a to se moc často nestává. Humor je to laskavý, ale někdy i poněkuď syrový a některé vynikající hlášky malé dítě snad ani nemůže pochopit. Co je ale nejúžasnější je to, kam se až dostala představivost tvůrců. Ta je jednoduše neomezená, což se projevilo především u Sidových hraček. No není úžasná taková žába s nohama či auto s končetinami?Revoluční a ve svém žánru jistě kultovní snímek.

<< předchozí 1 2 3 4