Terezinka198

Terezinka198

Česko
Mrtvola, pesimisticky střelená realistka, otaku, vyznávačka satanismu, věřitelka v démony, upřímný snílek, požíračka energie, shinigami, sarkastická bestie, znuděná studentka lingvistiky

Skype: akumasat

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 3.7.2020  11:43

I tenhle speciál je o mnoho lepší, než celá první série. Hlavní hrdinky jsou spíš upozadněné a já si mohu užít příběh, kdy nevidím mou tolik nenáviděnou HH. Supporting characters rule!

• 2.7.2020  23:07
    Joker (2019)

"Zdá se mi to, nebo je svět pořád šílenější?"

• 30.6.2020  13:49
    Phantom in the Twilight (TV seriál) (2018)

Zas tak špatné to nebylo. Trochu jsem se obávala, ale očividně mi to hezky sedlo, takže proč ne. Hlavní hrdinka není úplně tupá, její reverse harem vcelku i ujde (máme tady hraběte Drákulu, vlkodlaka, "spam" a chlapíka, co vypadá jak golem, ale není golem), příběh je ve finále i trochu zajímavý... Takže za mě celkem spokojenost, proto si myslím, že 7-7,5/10 si to zaslouží. Pokud jste chlap, vyhněte se obloukem. Nechci vás uzurpovat, ale vím, že tohle zaujme spíš něžnější pohlaví (ale ty zářivé barvy mi lezly po chvíli krkem, not gonna lie here, hehe).

• 29.6.2020  22:07

"Andy byl mé první dítě." "Tys měl dítě?" aneb hračky do koše nepatří! Po devíti letech, kdy jsem si říkala, že příběh o tom, co hračky dělají, když se nedíváme, je uzavřen, přestože první dva díly byly geniální samy o sobě, třetí už o trošičku slabší protože pro mě "přišel pozdě", přichází další příběh... a tady jde vidět, že měli přestat trojkou. Tento díl je skutečně pro děti, ale tak "pitomě naivní" a "naivně pitomý", že ve finále to byla jenom průměrná podívaná. Co mě hodně naštvalo byla změna Buzze - kdy se z něj stal takový primitiv? Záporná postava je jeden velký joke. Ale ti louskáčci vedle ní - dejm, jako z hororu, to se mi líbí! Hehe. A nejedna lekačka, když se necháte nachytat. Vidlík má ale za mě jeden bezvýznamný bod k plusu. Protože se mi Woody nikdy moc nelíbil, souhlasím s Vidlíkem: "Woody, ty jsi jako já - odpad~!" *veselá tvářička* I can agree here, but still nope. Doufám, že z toho nebudou chtít vytřískat ještě více peněz a Příběh hraček se tímto dílem skutečně uzavírá. Fun fact: Nehledejte tu logiku, protože tu žádná není... aneb (SPOILER ALERT) když Woody celou dobu omílá vidličce z koše, že jeho dítě ho miluje a že se k ní musí vrátit... a pak ke konci zůstane s Pastýřkou..... NOPE, FUCK OFF! Je mi jedno, že je to něčí oblíbený ship, tam jste tu logiku pohřbili zaživa! Pláče první, druhý, dokonce i třetí díl!!! A já taky. Ale co už. (KONEC SPOILERU)

• 29.6.2020  17:36
    Megalo Box (TV seriál) (2018)

Už když jsem před rokem viděla při každém koukání na Crunchyrollu jejich reklamu na Megalo Box, věděla jsem, že to se mi bude líbit. A nemýlila jsem se. Jistě, kdybych chtěla, ty chyby tu najdu, ale já je přehlídnu, protože tohle byla pro mě pecka a lahůdka pro oči! Z boxerských hvězd znám Rockyho a jeho cestu "from zero to hero", kterou zbožňuju už od mala. A to, že si Joeho příběh vypůjčuje některé jeho aspekty, mi nevadí, ba naopak. Styl old school animace byl dokonalý, hudba (ačkoliv na tento styl moc nejsem) trefná do prostředí, souboje... tradice vs. novota se zde nezapře. Potěšilo mě, že nás trochu škádlili, jak to vlastně "ve finále dopadne", i když vám to z těch všelijakých náznaků kolem dojde, jen si říkáte, že by vás nemuseli tolik napínat. Za mě fakt spokojenost, nemám nic, co bych vytkla, protože jsem "doslova slintala blahem"... steampunk, co nadělám, to vždycky slintám. Pokud máte rádi pořádný box a nebojíte se krve a nekončících rvaček, kdy si jdou dva boxéři po krku, s chutí do toho. S drobným sebezapřením, kdy nehledám v tomto anime žádné chyby, protože to byla krásná podívaná - 10/10

• 28.6.2020  19:09
    Anima Yell! (TV seriál) (2018)

Příjemná jednohubka na zlepšení dusného dne, kdy se občas zasmějete a užíváte si moc pěknou grafiku. Kdybych nebyla líná, třeba bych se k nim i přidala a trochu se hýbala, karanténa mi fakt svědčí jenom kvůli tomu, že mám čas na anime. 7,5/10

• 26.6.2020  14:24
    Dagaši kaši (TV seriál) (2016)

Kresba stylu Danganronpa a lidi se diví, že se mi to líbí. :D Beru to jako reklamu na jednotlivé sladkosti, což mě trochu zklamalo, ale jako oddychové dílko s absurdními vtipy i nevtipy mi stačilo ke spokojenosti. 7,5/10

• 25.6.2020  14:50
    Okošijasu, Čitose-čan (TV seriál) (2018)

Bylo to roztomilé, každý díl měl přijatelnou délku 3 minut... ale když si to dáte "na jedno posezení", tak vás to začne nudit, děj se vám zdá stejný a vám připadá, že jsou to spíše reklamy na dané město/místo a to vás odradí. Ten tučvták (ano, čtete správně, tučvták) vás po chvíli začne taky otravovat tím svým pískáním. Za mě 4,5/10, více to ze mě nevytříská ani omylem.

• 24.6.2020  12:19
    Conception (TV seriál) (2018)

Co jsem to sakra viděla...?

• 24.6.2020  12:17
    Nisemonogatari (TV seriál) (2012)

Není to na těch pět hvězd, ale když do toho započítám, jak moc jsem se bavila, tak si to zaslouží. Začátek drhne, ke konci si říkáte, že poslední epizoda je asi nejlepší ze všech... ach jo, ono je těžké kritizovat, když jsem vám to ve finále líbilo. :D

• 21.6.2020  21:37
    Hatsukoi Monster (TV seriál) (2016)

Mám silné nervy, ale co je moc, to je moc. Víc se k tomuto "výtvoru" vyjadřovat nebudu.

• 18.6.2020  10:53
    12 hrdinů (2018)

Nejsem světaznalec, ani expert na pozdější historii 20. či počátek 21. století, války, šarvátky mezi Amerikou a Východem. Znám pojmy Září 2001 a Dvojčata, něco málo k nim, ale to je tak všechno. A tomu, že se Amerika a Východ neustále mydlí mezi sebou, nebo že Američani musí své vlastenectví ukázat v jakémsi povinném boji či válce, příliš nerozumím. Jistě, je to v podstatě „mladý kontinent“, který se chtěl za každou cenu osvobodit a chce osvobodit i jiné země. A když jim někdo vejde na píseček, tak se budou bránit. Ale dost bylo rozumbradování, od toho tady nejsme. Film je typický americký nacionalismus. Buď hrdý, že jsi Američan a že se tohohle tvá země zúčastnila, etc. etc. Co mě na filmu ale hodně zaujalo, bylo střetnutí Východu a Západu celkově. Nejen v podobě bojů, ale v různých jiných případech, především rozdílných mentalit. Třeba jejich pohled na smrt: Američané chtějí zachránit své lidi, zatímco druhá strana umírá se ctí, protože na ně čeká posmrtný život, kde můžou být hrdí, že zemřeli v boji. I když to víte, tak když vám to vysvětlí vůdce východních vojsk, tak byste mu to i věřili a klidně by umřeli v boji bez váhání. Trochu vtipný byl jejich pokus o válku v sedlech na koních proti tankům, kdy jsem se musela pousmát. Jen jim chyběly ty meče a jsme jako ve středověku, ty bomby shoďte o pár kilometrů dále, kazily by nám pravou bitvu. Chris Heimsworth svou roli zvládl na jedničku, ostatní mu hravě konkurovali. I když některé věci mi připadaly přitažené za vlasy, užila jsem si to. Takže i přes skeptické hodnocení ostatních a mé prvotní lehce pesimistické myšlenky mi film sedl a nemohu jinak, než těch 5* dát.

• 17.6.2020  18:33
    Dororo (2007)

Bylo by to jistě zajímavé, hlavní duo bylo povedené... ale ti "démoni" byli opravdu odporní. Vidět tohle jako první před seriálem (2019), asi bych už se dál nezajímala. Tvůrci si zde vypůjčili hlavní myšlenku jen z poloviny. Ale co už. Bylo to zklamání, ale vzhledem k hodnocení jsem do toho šla s tím, že to nebude úplně nejlepší, ale zase to nebylo úplně nejhorší. Jsou tu i horší filmová zpracování podle mang.

• 15.6.2020  19:17
    Bastard!! Ankoku no hakai shin (TV seriál) (1992)

Anglický dabing u anime?! FŮJ, BLEEEH, NIEEEEE :'( is this hell? Když ale přehlédnu některé opravdu velké šílenosti, kterými je tento seriál plný až běda, tak... mno.. co nám zbude? Who knows and who cares, right? Koukněte sami. Třeba vás to bude bavit víc. :D Pro mě to nakonec byla z první půlky jenom zvuková kulisa.

• 14.6.2020  23:41

Pamatuji si, že první série mě "až tak moc neuchvátila"... prostě příliš rozebírali, proč se jedna holka zabila.. Hannah mi byla nesympatická až běda, takže jsem se nemohla vcítit do její situace, za to jsem si hodně oblíbila Claye, což je opravdu skvělý kamarád - citlivý, věrný, chtěl vědět pravdu, protože nevěřil tomu, co mu říkali jiní. A byl to on, kdo mě přiměl se podívat na druhou sérii. A ve výsledku? Pořád je hlavním důvodem pro mě, abych pokračovala i ve třetí sérii jednou. Ale druhá série byla bezpochyby mnohem lepší než první. Proč? Ano, slabší začátek... ale cca od 8. dílu jsem ty díly hltala jeden po druhém, začínala jsem přemýšlet nad postavami více... a zjistila jsem, že Hannah pořád nemůžu vystát, že Clay je pořád jediným důvodem, proč tuhle sérii neodsoudit, soudní tahanice mě moc nezaujala... až do toho 8. dílu, až do chvíle, kdy se ke slovu dostali dospělí, především pan Porter, jehož herec si ode mě vysloužil obdiv za skvěle sehranou scénu.. a překvapivě - herec Brycea Walkera je hrozný, až běda.. jak ho mohou všechny "tolik chtít"? Nechápala jsem a pořád to nechápu. Ale jedno se mu musí nechat; sehrál tu postavu tak odporně, že mi ji zhnusil. A za to ho obdivuji a mám i svým způsobem ráda. V první sérii to byl frajírek, tady to byl vypočítavý hajzl, který mě nepřestával udivovat. Dalšími postavami, které si mě překvapivě získaly, jsou určitě Tyler a Cyrus. Ti dva mě pobavili svým výkonem na hřišti, střílením, vtípky, a samozřejmě konkurující dvojce Justin a Clay coby jako parťáci a bratři :D to bylo prostě super… Jak mi Justin nic moc neříkal, na konci si ke mně cestu našel (teda kromě jisté negativní vlastnosti, ale tu mu odpouštím, protože té se zbavuje těžko „jen tak“, když člověk opravdu nechce). „Byl to tvůj nápad, že si vezmeme kravaty.“ :DD Na výrazy v jejich tvářích jen tak nezapomenu. Scéna s Clayem na večírku měla taky své jisté kouzlo. Byla to hezká, silná scéna. Ale ten konec - I feel fucking betrayed! Další cliffhanger… proč sakra ne… (představa, že bych musela čekat celý rok na nějaké další zprávy, mě děsí už teď). Neměla bych jen chválit, tak trochu i těch negativ, hehe. Změna v minulosti je povolena, vše, co doposud víte o některých postavách, se může změnit, protože oni to viděli jinak. A Hannah zapomněla poznamenat pár drobností, které se ZROVNA V TU DANOU CHVÍLI hodily do seriálu, tak to tam tvůrci narvali. To mě hodně zamrzelo. Co mi hodně vadilo, bylo že „sport je zde vším, tým je všechno, tak si navzájem pomalu vylížeme i-..“. Jasně, je to America, takže sportovní stipendium je NUTNOST… (pro mě zbytečnost, ale whatever) učili je, aby brali tým jako rodinu. Ale… come on, ffs. Když to budete pořád omílat dokola, člověka to rychle unaví. Kryjte si záda, jak chcete, ale nemusíte to věčně opakovat, už to víme. Znásilnění? Jistě, pojďme to omílat dokola, vůbec nám to nedělá problém vybavovat si to. No logic here at all. Šikana? Check yeah. Ta se tam musí objevit, jinak by tady nebylo to drama. Ale ten poslední díl, kdy na chudáka samotného Tylera (už klidného a napraveného, cuz we needed someone to throw out… a nemohl to být někdo z týmu, proboha, to ne!! *převrací oči v sloup* jen tu poslední část si mohli odpustit – i když z hlediska reálnosti by „to“ poslední asi jen tak neudělali tak snadno… ale je tady i více věcí, nad kterými si lámu hlavu zbytečně) přišlo těch pár sportovních goril, tak mi jen potvrdilo myšlenku, že ten sport jim všem vypatlal mozek. Nebo příliš podkuřovali Bryceovi, netuším a je mi to jedno. (Spíš to druhé, když jsou ta „rodina“ hehe) Pak se nemusíme divit, že někomu „rupne v bedně“ a podobné šašky jde vystřílet. Ale střelci v tomto seriálu to odpouštím. :) Co více říct? This is America! Nebo možná spíš: „Welcome to Liberty High!“ Rozhodně silnější 4* než u první série, některé díly byly totiž sakra dobré, jiné bohužel slabší.

• 14.6.2020  21:31

Fun fact: 17. minuta, půlka, spíš k jejímu konci - Hunger Games Catching Fire books spotted :D

• 11.6.2020  17:40

Já jsem se příjemně bavila. Ale najít si partnera, co má stejnou "úchylku", asi bych ho doopravdy zabila. :D

• 11.6.2020  14:08

Chtěla bych dát více, ale nemohu.. hlavní hrdina naprosto nesympatický, jeho "povedený" kamarád je jen kvůli pravidlu: "ve filmu se musí objevit černoch a asiat, aby to bylo moderní", Merlin vypadá jak šašek, ale ve finále je ještě snesitelný.. a děj? Všechna spravování o Artušově legendě pláčou. Prostě moderní Artušova legenda, aby to dnešní smrady bavilo. Co dodat. Zklamání.

• 10.6.2020  23:56
    High School DxD (TV seriál) (2012)

Jsou ecchi skvosty, na které se dá dívat. Jsou ecchi "skvosty", u kterých se třeba zasměje... And then? Then there is Highschool DxD. Po dlouhé době jsem opravdu znechucená a znuděná až do nepříčetnosti. Čekala jsem, že to moc velkou úroveň mít nejspíš nebude... Jedna série mi bohatě stačila, když mi po dobu 10 dnů vymývala mozek. Dál se na tu "cestu" pouštět nebudu. Asi bych usnula v půlce další série. A nuda tak velká tady zatím ještě nebyla. Jistě si to najde svoje publikum, mně to pomohlo usnout.

• 10.6.2020  22:37
    Dorohedoro (TV seriál) (2020)

Jak tak koukám, už nemám, co bych víc dodala. Sympatické postavy, obě strany si postupem času oblíbíte (chvíli mi trvalo, než jsem se dostala "pod kůži" hlavnímu hrdinovi s ještěří hlavou, ale i to se poddalo). Za mě ale přeci jenom vede En-sama, protože ten chlap má něco do sebe (a ta jeho schopnost byla vskutku... zajímavá. Jako on sám). Skvělý humor, pořádná dávka krve, bláznivé dobrodružství, na které opravdu stojí se podívat. 8,5/10

• 2.6.2020  13:16
    Ange Vierge (TV seriál) (2016)

Jediné, co mě napadá jako pozitivum, co "tohle" zachraňuje před odpadem je dobrá animace a skvělý nápad okamžitě pohřbený pod hromadou fanservisu a světelných koz (díky za cenzuru). Ale protože patřím mezi tvrdohlavce, co nic nedropnou do konce, gg well played, I guess. Teď mi vraťte čas ztracený u tohohle. Asi začnu věřit tomu kritickému hodnocení na MAL. 1,5/10

• 2.6.2020  13:09
    Džunkecu no Maria (TV seriál) (2015)

Junketsu no Maria určitě zajímavé anime je, o tom žádná. Bitvy byly předvedeny na jedničku, animace i hudba skvělá. Dokonce i konflikt církev a archanděl vs čarodějka docela dobře podaný. Ale ten konec.. wtf. Prostě se to "jen tak" vyřeší? Tak o čem celá ta situace byla? Aby si našla partnera? Za mě 6,5 za ten konec a nezodpovězené otázky.

• 31.5.2020  11:14
    Sen'jú. (TV seriál) (2013)

Berte to jako parodii a zasmějete se.

• 31.5.2020  00:17
    Komori-san wa kotowarenai! (TV seriál) (2015)

Souhlasím vesměs s Jeoffreym. Má to své jisté kouzlo, postavy jsou i svým způsobem také zajímavé, ale seriál je příliš krátký pro nějakou větší hloubku. 5/10

• 30.5.2020  12:31
    Fruits Basket (TV seriál) (2001)

Tak konečně mám "splněno", co se menšího restu týče a tím je původní Fruits Basket seriál. Co dodat... hold, ta novější verze mi byla příjemnější a přijatelnější... a hlavně neskončila úplným "wtf momentem". Kdybych dříve viděla tohle, tak bych asi na nové zpracování nesáhla. Ale i tohle má své osobité kouzlo, ale za mě 6.5/10. Chápu, na tu dobu to bylo třeba super, ale chybí mi nějaká elegantnost a hloubka.. neměla jsem z toho tak dobrý pocit jako z nové verze.

• 29.5.2020  15:58
    Dennō coil (TV seriál) (2007)

Seriál, který se dá jen velmi těžko hodnotit.. zpočátku mě to moc neoslovilo, taková komedie pro děti. Ale čím víc se ponoříte do toho jejich světa, začne vám to i dávat smysl a vy se budete bavit. Jsem ráda, že jsem vytrvala až do konce.

• 29.5.2020  15:55
    Kovboj Bebop: Lovec odměn (TV seriál) (1998)

Po letech jsem našemu kovbojovi dala druhou šanci a nelituji. Tehdy mě odrazovala grafika a první díl mě moc neoslovil, nyní jsem se k němu mile ráda vrátila.

• 27.5.2020  20:05
    Skip Beat! (TV seriál) (2008)

Jop, klišé seriál naplněný slapstick humorem, starý už pár let. A díky koroně jsem měla konečně čas se na něj podívat. (Díky, korona-chan, teď ještě zničit zbývající zkoušky nebo úkoly, pak by to bylo perfektní! Žertuji.) Je to tak hloupé, až je to vtipné. Nebo mi to báječně sedlo. Hlavní hrdinka je tak tvrdohlavá (jak, už je v tomto žánru zvykem) a neústupná, ale zároveň zábavná. A ty její malé verzičky v podobě anděla nebo ďábla byly taky super. A opakování některých událostí? Welp, jsou to herci, co byste po nich ještě chtěli. Za mě příjemná komedie z prostředí herců s příchutí trpké pomsty. 8,5/10

• 26.5.2020  19:21
    Children (2011)

Čísla místo jmen a "věčně se usmívající" dospělí, pes spíše jako černá hmota než živá bytost, která by mohla poklidný chod událostí nějak narušit, děti všechny téměř stejné, "dokonalé" v "nedokonalém", temném světě. Opakující řád, který se nesmí narušit. Povolen je pouze úspěch a dokonalost. A když dítě začne přemýšlet, že mu zde něco nesedí, "rozpadne se". A s ním i ostatní děti. Krátké video, které vás přinutí se zamyslet nad onou "dokonalostí" a jednotou.

• 24.5.2020  21:37
    Šinsekai jori (TV seriál) (2012)

Nevím, kde se stala chyba... tahle "společnost" mě moc nenadchla... začátek zajímavý, poutavý... ale ta změna v 8. díle.. bez nějakého varování nebo možnosti zjistit, jak se ty vztahy vlastně vytvořily, nějaký hlubší význam nebo náznak citů.... nope? Mkay? Am I the only one? Nejsem proti takovýmto vztahům, když o nich aspoň něco trochu vím. A ne že je to "jen tak" zničehonic... baf, další díl a máme tu plno nových párů... ne, udělali to "na popud", protože jsme se to pár dílů zpátky dozvěděli, že "kdysi" to bylo normální... Ne, ne, ne.. Proč? PROČ? Takové zklamání... zbytek dílů jsem málem prospala... možná jsem měla jen blbý den, možná jsem měla příliš velká očekávání, kvůli vysokému hodnocení tady i všude jinde... kdo ví. Jo, poselství chápu, kritika společnosti... ale šlo to i jinak, lépe.. Jo, asi fakt blbý den. Za mě hodně slabých 3,5/10 a nikdo mě na to už asi znovu nenaláká, abych změnila názor. Zklamání.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21