Terezinka198

Terezinka198

Česko
Mrtvola, pesimisticky střelená realistka, otaku, vyznávačka satanismu, věřitelka v démony, upřímný snílek, požíračka energie, shinigami, sarkastická bestie

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 24.4.2019  20:25
    Modrý kód (TV seriál) (2017)

Jeden velký joke.

• 13.4.2017  17:35
    Oranžáda (TV seriál) (2016)

Dlouhou dobu jsem odkládala shlédnutí tohoto anime, začala jsem někdy v půlce února a dokončila to až nyní. Asi bylo málo času, přestalo mě to po první polovině bavit, netuším. Nápad dobrý, provedení bylo však podprůměrné. Hlavní hrdinka brečela snad v každém dílu, až jsem měla chuť to ukončit ihned. Nakonec jsem to mučení vydržela a musím říct, že jsem zklamaná. Na jednu stranu jsem opravdu čekala, že se toho nápadu chopí zcela jinak. Ve výsledku jsem tedy jenom zklamaná. Soundtrack mě tentokrát nijak neoslovil, opening i ending jsem přeskakovala. Tak si tedy lámu hlavu, proč jsem jim tedy dala ty slabé 2*? Grafika taky nic moc... No už to měnit nebudu. Je to anime, které jsem shlédla a do týdne jistě zapomenu, o čem to bylo.

• 7.2.2017  15:12

Dala jsem tomu šanci... Opravdu dala. Ale sci-fi opravdu není žánr pro mě. Nerozumím. Kdo tady mluví mou řečí? Vysvětlí mi někdo ty technické vymoženosti alespoň trochu? Pak se nad tím možná i trochu zasměju..

• 28.1.2017  14:43
    Philadelphia (1993)

Tom Hanks a Antonio Banderas, nejen v podání dvou milenců, ale taky v podání dvou kapitánů! Ne, budu upřímná – sotva jsem ty dva viděla v uniformě, byl se mnou konec. Připadá Vám divné, že jsem se nalepila na obrazovku a odmítala se jí pustit? Ne? Tak už mě znáte. Teď mě napadá – kdo by to byl řekl, že se tím kapitánem v jedné své roli Tom Hanks skutečně stane? … K příběhu – neskutečně moc mi vadila advokátka druhé strany! Ten její hlas a postoj… Křičela jsem, aby jí někdo zacpal ústa nebo ještě lépe zastřelil! Potěšilo mě, že se Joe nakonec zbavil předsudků a přijal Andrewa takového, jaký doopravdy byl. Jsem spokojena, jen bych té babě asi rozmlátila ciferník.

• 22.1.2017  16:56
    Tělo jako nepřítel (TV film) (2014)

Asi jsem bezcitná, ale během žádného filmu jsem se tak moc nezasmála jako dnes. Tak ubohý film jsem opravdu neviděla. A tohle má být "odstrašující" příklad proti anorexii?

• 21.1.2017  21:13
    Kronika (2012)

Příběh o frajírcích, kteří si chtějí něco dokázat.. a pak najednou získají superschopnosti. Nuda.

• 20.1.2017  16:11
    Thor (2011)

Pamatuji si, že toto byla moje úplně první Marvelovka, kterou jsem kdy viděla (asi rok 2012?)... a oficiálně jsem jich zatím viděla jen pár z té dlouhé řady.. Už jakou malou holku mě fascinovala norská mytologie, takže jsem si tady přišla na své. Některé věci byly přitažené za vlasy, ale budiž, splnilo to účel. Co mě nepřekvapuje je fakt, že více než hlavní hrdina se mi líbil jeho bratr Loki. Náhoda? Neřekla bych... Odjakživa toužím spíše po temnější síle. :)

• 14.1.2017  21:45

Pamatuji si, že jsem tento film úplně poprvé viděla jenom v několika krátkých útržcích. Proč? Protože mi přišel nudný, nezáživný. Přeskakovala jsem, jak se mi to zlíbilo, dokud jsem nenarazila a nezůstala několik minut tupě hledět na jednu scénu. Po letech jsem tomu však dala šanci druhou a neprohloupila jsem. Nyní, když jsem shlédla i události před tímto filmem (a nejen první díl, jako předtím), mi konečně vše dávalo smysl. Jo, předtím jsem se nepodívala, zda náhodou nebyli nějací Avengers předtím... No, k filmu - o dost slabší (a bohužel také občas i nudnější) než první díl. Jediný dobrý fakt na tomto filmu je Loki. A závěrečná scéna, která mi nyní dávala smysl, když jsem viděla celý film v klidu a bez přeskakování. Zajímalo by mě, jak mi tohle tentokrát někdo vysvětlí. Opět iluze? Nebo záměr? Kdo ví.

• 14.1.2017  17:53
    Avengers (2012)

Líbilo se mi, že mi hned v úvodu vysvětlili, co se stalo s mým oblíbeným bohem - Lokim. To byl hlavní důvod, proč se na ten film podívat - zjistit, zda zemřel, či ne. Druhý hlavní důvod - mohla jsem vidět obnažené svaly Chrise Hemswortha... další zajímavé postavičky. U mně ale pořád vede Loki. Prostě jsem mu musela fandit po celý film, i když mi bylo jasné, jak to s ním dopadne. Kdo by Toma Hiddlestona nemiloval? Jako takový celek musím však říct, že to byl skutečně žánr, který mi nikdy nic moc neříkal... ale dívá se na to hezky, na ty efekty... střelbu ze zbraní... podivné lodě... podivná stvoření. Jo, jednou a stačilo. Podruhé snad zase jenom kvůli Lokimu a Thorovi.

• 13.1.2017  18:57

A zase jeden film, kdy si ke konci hrajeme na city, vždyť nám za to „jenom“ platí. Ale jo, nebudu jim to brát, za Bena schytávají pár bodů k dobu, protože tak necitlivého učitele jsem poznala na vlastní oči, mohl být ještě hnusnější, však se jim to do života bude hodit! No, výsledně jsem filmem spíše zklamána, než že bych z toho byla nějak unesena. Ale ano – snaha se cení. Výsledně slabší 3*.

• 13.1.2017  16:35
    Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)

Kdyby věčně neříkali: "Vojáčci" a nepřidávali by tam zbytečné scény, dala bych hodnocení vyšší...

• 13.1.2017  16:14

Moje první reakce byla: Hmm.. tak mladý student Bradavic se nám dává na cestu právníka. To byla jenom první myšlenka. Potom jsem ji navěky odstřihla od zbytku filmu. Už to nebyl student školy čar a kouzel, ale právník, otec, který se snažil zachránit děti, jak cizí, tak i to své vlastní. Skvěle vybrané místo pro příběh, skvělí herci, skvělý střih a kamera. Konec byl vskutku unikátní. Jsem hodně spokojená.

• 1.1.2017  01:47

K milému překvapení jsem shlédla film, který měl tu moc vrátit mě do dětských let. Obávala jsem se zpočátku, že to bude ve stylu: "Potkala jsem toho a toho, šli jsme tam a tam..." Že prostě zopakují, co se stalo v jedničce... ale zvládli to úžasně a hravě. Když jsem zjistila, že po 13 dlouhých letech, kdy jsem ještě jako malé dítě pokaždé čekala, že mi sdělí, že Dory a Marlin se vrací zpátky spolu s Nemem. Po 13 útrpných let nejistoty!! jsem se konečně dočkala úžasného pokračování. Hank mě dostal ihned - trochu gangster ale přitom takový dobrák. Soundtrack stejně překrásný jako při prvním dílu. Ano, jsem spokojená. Hledá se Dory splnilo mé očekávání a já nemohu jinak, než dát prostě plný počet hvězd. První díl je moje srdcovka z dětství, i toto byl pro mě krásný zážitek.

• 19.12.2016  16:29
    Gokukoku no Brynhildr (TV seriál) (2014)

Kravina. Ano, jedním slovem kravina. To jsem si opakovala v průběhu prvního dílu. V těch dalších už to začalo mít nějaký pořádný děj a „prsa všech velikostí“ tam nebyla hlavními aktéry každé minuty. Když si odmyslím, že to bylo mířeno především na muže, a zaměřím se na nějaký děj – no paráda, máme tady Spasitele v podobě mladého studenta, kterému se hromadí harém pěkných holek s různou velikostí poprsí. A potom na ně útočí další a další, ty se k nim přidávají, nebo nešťastnou událostí zahynou také. Jsem ráda, že jsem přežila první díl, potom přišla alespoň nějaká akce v podobě soubojů nebo občasných výbuchů. Především konec 5. dílu se mi líbil (SPOILER: konečně trochu hezká vražda) a tu danou postavu (Kikako) jsem si zamilovala. Nejen díky jejímu nápaditému vzhledu, ale i monstrózní síle, která byla alespoň užitečná (na rozdíl od síly hlavní hrdinky – pokud nepočítám sílu poprsí). A moje reakce na konci 6. dílu? „Ten doktůrek Kogorou se mi zatraceně líbí!“ Jinými slovy – už od dob Bleache jsem úchylná na postavy se zavřenýma očima (ano, narážka na Ichimara Gina). Potom přišla Nanami – tu jsem si zapamatovala jenom díky roztomilému vzhledu a hlasu. V posledním díle mě pobavil jeden rozhovor, zatímco jsem se smála: „Hele, ona je na dvě půlky a ta vrchní se s ním stále vybavuje… Vážně zajímavé!“ A konec… No raději pomlčím, protože ten byl taky na hlavu. Jednu chvíli jsem přemýšlela o 2*, ale snižuji na 1*, protože ten konec byl skutečně praštěný. Čekala jsem od toho opravdu více.

• 14.12.2016  15:45

Konec hrál na city a takové filmy nenávidím. I tak pozoruhodný film, o Walta Disneyeho jsem se starala už i předtím, když jsem jeden rok byla posedlá (doslova) Mickey Mousem a všemi jeho filmy... Byl to pro mě vskutku zážitek a Tom Hanks hrál W. Disneyho skvěle.

• 21.11.2016  17:23
    Yosuga no Sora (TV seriál) (2010)

Jeden z hodně důvodů, proč je mi incest proti srsti už od malička.....

• 18.11.2016  22:09

To bylo tak něžné, až je mi z toho na blití.

• 17.11.2016  11:18

Viděno v originálu. Na tento film jsem se těšila. Měla jsem ho stažený už pár měsíců a dnes jsem konečně našla čas se na něj podívat.. ve chvíli, kdy má u nás premiéru, jaká náhoda :) začátek mě navnadil a zaujal, potvrdil mi, že jsem sáhla po správném filmu, jak vyplním pozdní ráno.. střet americké a arabské kultury.. Řidič s MP3 místo rádiem mě pobavil.. některé rozhovory mě přiměly se usmívat také... ale potom přišla naprosto zbytečná "další zápletka v podobě zamilování se do nějaké nesympatické baby".. to jako vážně?! Nešla jsem sem pro podělanou romantiku, ale pro příběh! Takže slabší průměr, jenom za charismatický hlas Toma Hankse.

• 11.11.2016  15:30
    Anthropoid (2016)

Viděno v originále. O tomto filmu jsem slyšela už předtím a ihned jsem zbystřila. Nedlouhou dobu jsem plánovala, že si nějaký čas zpříjemním právě návštěvou kina a zhlédnutím tohoto filmu. Nakonec mě kupodivu předběhla jiná osoba, která to odněkud stáhla a pustila to. A tak to začalo… O útoku na Heydricha jsme jistě slyšeli všichni a víme, jak to dopadlo, a jak dopadli i ti, kteří ho zinscenovali. Tento film je jejich příběhem. Měla jsem opravdu obavy - Češi mě poslední dobou děsí, co za "výtvory" vydávají za film. Ale ano, dalo se tam některé z nich překousnout. Tajemný začátek, kdy se dva mladí muži octnou v lese a hledají pomoc, mě navnadil ihned. Příběh naprosto unikátní, herci skvěle voleni. Jen jsem měla zpočátku chuť ubrat jednu hvězdu kvůli jedné osobě. A tou osobou je Aňa Geislerová. Nic proti ní… ale do tohohle mi prostě nesedla. Hrála si tam bůhvínaco a mě přitom připadala - omlouvám se za ten výraz, ale je tomu tak - spíše jako kurtizána, která jenom tiše vyčkává, aby mohla něco ukořistit. Nevím, takhle na mě její role působila. Nebyla jsem schopna její postavu zde prostě nějak začlenit, abych o ní neměla nehezké myšlenky. A co to měla být ta její závěrečná scéna? Měla jsem chuť vstát a odejít, abych si zanadávala, že jsou to pitomci - ale jasně, drama, spása, blablabla, jsme přece lidi, a to mi na krátkou chvíli znechutilo opět celý film - tak jsem se dívala z okna a nahlas si broukala, ale pak jsem znovu začala vnímat a dobře jsem udělala. Přestřelka v chrámu byla dokonalá. Místy mi přišla i komická (viz. scéna, kdy si navzájem vraceli granáty.. to už mi cukal koutek nahoru, protože to vypadalo skutečně komicky.), ale byl to prostě skvost. Divím se, že tu danou osobu, která to stáhla, napadlo, že by to mohlo zajímat i mě. I tak bych si to dřív nebo později stáhla také nebo bych rychle letěla do kina, užít si ten zážitek na vlastní kůži. Ke konci jsem skutečně jenom zírala. Tady nebylo moc co řešit (až na Geislerku, ale tu překousnu, protože ji budu ignorovat) a film ode mě právem získává 5*, protože mi ukázal postavy dvou atentátníků, jako to žádný dějepisec zatím neudělal. A já mám snad o kousíček blíž k tomu, abych měla 2. světovou válku o něco radši, co se tématu týče. Předtím pro mě byla nezáživná (no jo, učitelka Dějepisu na základce to tehdy odflákla - pardon, dostali jsme se jenom k Mnichovské dohodě), nyní už 2. světové válce začínám trochu rozumět a zajímám se o ni. A poslední věc na závěr – jsem ráda, že nikoho nenapadlo, aby to skončilo tím slavným americkým „happy-endem“, byl to překrásný konec. Realisticky podané.. Nebo spíše uvěřitelně podané. A to jsem potřebovala.

• 10.11.2016  15:34
    Doktor Živago (TV film) (2002)

Shlédla jsem... ale nepřesvědčilo mě to, že by i kniha stála za můj čas

• 8.11.2016  23:11

Nehodnotím. Viděla jsem snad pouze jednou jako dítě.. a ti herci mi byli nesympatičtí. Snad jenom Nárožný, Lábus a Zázvorková se tam mihli, ale opravdu si nepamatuji, co tam měli dělat... a raději ani vzpomínat nechci.

• 8.11.2016  23:08

Když se nad tím zamyslím, tak druhá série je skutečně slabší, než ta první. Strhávám proto 1*.. kdysi jsem vzpomínala jenom na radostné dětské chvíle před obrazovkou, ale když se zamyslím nad tím příběhem (nebo spíše nápadem), tak Lábus pořád exceluje, Menšík mě pořád baví, Brodský je pořád dokonalý král, Sovák jako čaroděj.. ale ostatní mi jaksi splývají v jakési nějaké nic. Ano, bylo jich tam ještě spousta, ale Arabela samotná mě nikdy nezaujala tolik, jako Rumburak nebo její tatínek... opravdu zvláštní.

• 8.11.2016  23:06
    Arabela (TV seriál) (1980)

Pohádka, kterou mohu vidět pořád dokola a líbí se mi čím dál víc.

• 8.11.2016  23:05
    Rumburak (1984)

Čaroděj II. kategorie - Rumburak - mi ukradl srdce už jako malé. No co - už jako děcko jsem fandila záporákům.

• 8.11.2016  23:05
    Létající Čestmír (TV seriál) (1983)

Bech mi k srdci nikdy nepřirostl.. nevím proč, ale já mu tu roli prostě nevěřila.

• 8.11.2016  23:04

Jedna z těch pohádek, kterou si nemohu nechat ujít, kdykoliv ji zahlédnu v TV programu.

• 8.11.2016  23:03

Úžasná role Menšíka jako sluhy prince mladého Krause.

• 7.11.2016  21:46

S odřenýma ušima dávám 1*. Nepobavila jsem se, ale byla alespoň možnost koukat na Mádla. Až mě i ten omrzí, bude to pro takovéhle filmy peklo.

• 5.11.2016  20:48
    Dr. House (TV seriál) (2004)

Sarkasmus Gregoryho mě vždycky pobaví.

• 5.11.2016  20:16

3* byly jisté od počátku, kdy jsem viděla realistickou nehodu a její následky. 3* jenom za to, že jsem viděla Benedicta v tak úžasné roli. 3* jenom za to, že mě příběh alespoň trochu zaujal. Ta 4. hvězda je za konečnou scénku po titulcích a nekončící smyčku v závěru filmu. Ta mě pobavila. Nejdříve jsem se lekla, že je po Benedictovi, ale nakonec jsem se smála, jako maniak. Soundtrack mě taky vskutku překvapil. Některé rozhovory mi přišly zbytečné, nebo i postavy samotné (k mému překvapení tam bohužel patří i Tilda Swinton, jejíž postava mi byla prostě nesympatická - veškeré dialogy právě s ní mi neskutečně vadily... asi za to může český dabing, jako vždy. V celku mě však film zaujal a navnadil na případné pokračování. Takže za mě rozhodně ano, Dr. Strange mě chytil do své časové smyčky a odmítá mě pustit. Ještě trochu si musím rýpnout - některé vtípky mi přišly zbytečné, ale ještě to překousnu a film dostane 4*. (na někoho, kdo Fantasy nemůže ani cítit, je to skutečně úžasný výsledek, řekla bych)

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14