Somali to mori no kamisama (2020) (seriál)

Moc krásný příběh, kde čas je největším nepřítelem hlavních hrdinů. Málokdy se mi stane, aby mi nějaká dětská postava skutečně přirostla k srdci. Ale Somali jsem si prostě oblíbila. A Golem je neskutečně skvělá postava, kterou si nejde neoblíbit. Umím si ale živě představit, jak to mohlo být někdy těžké pro Ona Daisukeho udržet jenom jednu tóninu hlasu, žádné emoce do hlasu nemohl tentokrát dát.. ale i to je umění! Ten konec se mi moc líbil. Přestože víme, jak ten příběh skončí "po konci", můžeme si uchovat hezkou vzpomínku a nemyslet, co by se stalo v další epizodě. Smrt je zde nepříjemně přítomná už od samotného počátku. Možná těch pár detailů navíc nebo vývoj postav mě přimělo, abych nakonec dala této krátké sérii 9/10. Myslím si, že si to zaslouží.

Aggressive Retsuko (2018) (seriál)

Chci víc Retsuko! Připadá mi, že mě autoři museli sledovat. Postavám jsem brzo přidávala jména skutečných lidí a "výbuch" hlavní hrdinky očekávala s úsměvem. Ale chudák malá, tak moc se rozčilovat jí nesvědčí.. aspoň, že si ty nervy vynahrazuje v karaoke koutku. Obě série byly super. Je vtipné/smutné, když se nakonec v Retsuko poznáte a obáváte se některých chvilek, které by vám v životě mohly nastat :') ale už známe i recept na lék: chce to pevné nervy a metal v soukromí!

Fukumenkei Noise (2017) (seriál)

Další anime ze školního prostředí s milostným trojúhelníkem. Ale když pominu řvaní hlavní hrdinky v průběhu pokusu o zpěv, příšernou animaci během představení, tak se to i celkem vyvedlo. Nevím proč, ale připadá mi, že Japonci mají až nějak moc v lásce písničku "Třpyť se, třpyť se, hvězdičko", protože tohle nebylo první anime, kde jsem tu písničku slyšela několikrát po sobě. Ale co už. Animace pěkná, až na cokoliv spojené s představením. Slabší 4* :)

Dream Festival! (2016) (seriál)

Your typical idol anime. Nic nového, jako přes kopírák s ostatními idol anime. Písně průměrné, animace během zpěvu bohužel hrozná. Pokus o příběh a nějakou hloubku pro hlavní postavy se moc nevyvedl, ale oceňuji snahu autorů. A vždycky, když vytáhly ty karty, tak jsem se musela uchechtnout. Na druhou stranu to bylo rozhodně lepší než nějaká jiná anime dělaná podle hry. Posuďte sami, to bude nejlepší. Za mě 6/10. Update 29.11. - Koukla jsem i na druhou sérii. Vše je při starém, jen občas se vyskytuje shounen-ai bez označení shounen-ai (if you know what I mean ( ͡° ͜ʖ ͡°). Písně nic moc, animace během zpěvu hrozná, jinak vcelku dobrá. Příběh je se točí kolem dalšího "velkého" koncertu a sbírání zkušeností coby idolů. Nenadchne, ale taky neurazí. 6/10 i za druhou sérii.

Detroit Metal City (2008)

Už dlouhou dobu mě nějaké anime nedostalo tak moc, jak DMC. Hlavní hrdina Krauser/Negishi má nejspíš první fázi schizofrenie a ostatní ho v ní ještě podporují. Ale proč ne? :D Anime o death metalu, aby mě bavilo? To tu ještě nebylo. Nasmála jsem se opravdu hodně, takže není třeba přemýšlet nad hodnocením.

Bakumacu Rock (2014) (seriál)

Když vyzdvihnu jen krásnou animaci, opening a ending (a jakýsi pokus o zmínku se Shinsengumi), tak to stejně vyjde maximálně tak na 3/10. Za mě bohužel zklamání. Jediný "plus" bylo, že to utrpení bylo krátké jen 12 dílů. I ty bohatě stačily, aby mě bolela hlava.. Potenciál to mělo, ale....

Gravitation (1999)

Stejně jako seriál (zhlédnutý už nějaký ten rok zpátky) má i toto své vlastní kouzlo, které si oblíbíte a s radostí si zavzpomínáte i na sérii.

Jejich oči sledovaly boha (2004) (TV film) odpad!

Dlouhou dobu jsem se během filmu tak nenudila. Jediná zajímavá scéna (bouře) trvala ve finále možná.. kolik? Pět minut? Aby mě zaujalo jenom pár minut ze skoro dvou hodinového filmu, kdy jsem měla pořád chuť vylyskat hlavní hrdinku, tak bohužel. Nesympatická, naivní hlavní postava ničí celý příběh. Jasně, chápu, měla růžové brýle, toužila po lásce.. whatever. Kdyby se jednalo o pořádný film z té doby a kdyby hlavní hrdinka nebyla taková husa, mé hodnocení by nemuselo být takovéhle... Nuda, nuda, facka (oh shit, he really slapped her! Najs), nuda, nuda, bouře, smrt, nuda. Krátké shrnutí :) pokud ale jste romantické duše, směle do toho, vy budete možná i slintat blahem. Já si jen mohu odškrtnout film z povinnosti.

Boku no Hero Academia - Season 4 (2019) (série)

Nechápu všechny ty kritické pohledy na čtvrtou sérii, protože i tahle série byla doslova pecka. Jeoffrey shrnul většinu mých myšlenek, takže není třeba moc dodávat. Snad jen to, aby se nenechali ostatní odradit špatným hodnocením nebo přehnanou kritikou, protože to opravdu stojí za to. Nenechte se odradit začátkem, kdy si říkáte: Co mi to může dát, když Allmight vs. All for One bylo už tak epické, že se to asi jen tak nepřekoná? Má to v názvu akademii, ale vůbec na půdě školy nejsou. Jo, jedná se o praxi a i mně trvalo asi tak dva, tři díly, než jsem si zvykla, že to bude mimo školní pozemek. A hlavně mi to vynahradil Overhaul a celá yakuza. Že já vždycky tíhnu spíš k těm záporákům. That moment when you love villains, but it's anime about superheroes. (Jediné slabší místo byl školní festival, přesněji řečeno linka "s padouchem", ale i ta mě postupem času s trochou nadsázky začala bavit). Endeavor si u mě trochu šplhnul a post-credit scénka mě naštvala. Trigger is here as always. Jak dlouho budeme čekat na další sérii?! To nevydržím. PS: Celkem mě těší, že jsem v Lemillionovi neviděla Tintina sama.

Stranger: Mukó hadan (2007)

Možná jednoduchý příběh, ale ta hudba... ta akce... hlavně skvělé souboje a autoři se ani nebáli použít dostatek krve. Sympatická postava hlavního hrdiny bez pořádného jména a Rarou taky není úplně k zahození! Vojáci, co necítí bolest? Párkrát už jsme to viděli, ale to mi nevadí. Asiati věčně pátrající po nápoji nesmrtelnosti. Za mě jasná spokojenost.