jurajpower

okres Banská Bystrica

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 24.2.2018  11:02
    V demilitarizované zóně (TV film) (2015)

Sklamanie z jednostranného pohľadu, prešpikovaného propagandou nemožno opísať. Tá terapeutka si zaslúži oskara....

• 25.12.2017  07:57
    Mickeyho klubík (TV seriál) (2006)

Čosi mi na tom nesedelo, potom sme videli český dabing a došlo nám to. Slovenskú skomoleninu "mauska" v Česku preložili ako "myška". Je tam veľa ďalších skomolenín, no nášmu potomkovi sa to páči.

• 14.9.2017  20:22
    Super karaoke (TV pořad) (2017)

Originálny formát Carpool Karaoke má len okolo 15 minút . Slovenská verzia má rovných tridsať. 15 by stačilo aj nám.

• 3.12.2016  09:08
    Na zdravie v kúpeľoch! (TV seriál) (2016)

Jednoduché, pútavé, nabité informáciami. Dostačujúca minutáž.

• 7.9.2016  14:38
    Taková moderní rodinka (TV seriál) (2009)

Dej by som zvládol, no tá epileptická kamera mi spôsobuje kinetózu.

• 20.6.2016  06:23
    Postavíme, opravíme, zvelebíme (TV pořad) (2016)

Ťažko vymyslieť u nás niečo nové. Napodobniť Kristínu a Marcela z verejnoprávnej Jednotky, prípadne vyhoretých Gondíkovcov z Tv Prima podľa mňa nevyšiel. Debaty moderátorov sú zbytočne naťahované, afektované a nudné.

• 21.11.2015  06:14
    Česko Slovensko má talent 5 (TV pořad) (2015)

Otras celý talent.. Uvrieskaná Diana a sfetovaný homo Jaro. Roztrasená dvojica moderátorov bez vtipu. Semifinále zbytočné a celé zle. Zmanipulovaná celá sutaž. Zbytočné hlasovanie. Češi ani hlasovať nemohli kedže to tam nešlo v priamom prenose. Prima to dala až na druhý deň vrepríze. Kto postúpi už vedeli dopredu. Vybrali svojich jasných favoritov. V tejto sutaži nešlo o talent ale o životný príbeh. Predpokladám, že zvíťazí opäť niekto, kto bude nepoužiteľný ale si to "zaslúži".

• 15.10.2015  16:31
    Svět podle Evelyn (TV seriál) (2015)

Čakal som väčšiu trapošinu, ale podľa mňa sa to dalo pozerať, porovnateľné so všetkým sitkomami, čo tu poslednou dobou dávajú televízie.

• 10.9.2015  06:40
    Kukučka (TV seriál) (2015)

Nepozerateľné. Napriek tomu som dal 2* za kvalitnú kameru a -malebný kraj, ktorý stelesňuje všetko to, čo si človek predstaví pod pojmom domov. Tvorcovia prezentujú tento seriál ako -život plný humoru a veselých historiek zo života bežnej slovenskej dediny, tak toto im asi nevyšlo. Mali sme sa -zamilovať do hlavných hrdinov, to je tiež mimo. Sledovanie akurát -vyčarilo úsmev pri pohľade na to, ako čelia každodennému životu ich priatelia a susedia.

• 4.6.2015  05:41
    La dama velata (TV seriál) (2015)

Po druhej časti musím uznať, že ide o profesionálne zvládnutú mini telenovelu. Téma Gróf Monte Christo je jasná od prvých minút.

• 3.4.2015  18:56
    Prometheus (2012)

Malo to vzniknúť roku 1978 a potom mal nasledovať Votrelec1,2....Pripadalo mi to tak. Jednoducho Votrelec 0. Vesmírne lode, zárodky ktoré "hosťujú" v ľuďoch.

• 27.3.2015  17:34

Najprv som si to pozrel, až potom som si všimol tvorcov. Preto varujem divákov, ktorí si myslia, že to bude ako v Súboji titánov. Celé je to zle. Obsadenie, scenár, efekty.....

• 26.3.2015  10:16

Hoci je príbeh snímky na 90% fikciou, tvorcovia si potrpeli na každý detail života v roku 140 nášho letopočtu. Úroveň drží Channing Tatum stvárňujúci Markusa má dostatok charizmy, aby potiahol film. Prítomnosť Jamieho Bella (Esca) pôsobí skôr rušivo. 2/3 filmu 5* zbytok 1*, záver bohužiaľ prudko americký 0*. 3* dávam za slušný pokus o stvárnenie prostredia v ktorom sa film odohráva.

• 8.3.2015  10:23

Prvá 1/2 ujde, no potom sa to začalo kaziť. Sklamanie z Jakuba, Veroniky, Jana Potměšila, ich potenciál zostal nevyužitý. Skombinovali Príbeh kmotra a Babověsky. 1* za výkon Roman Skamene.

• 4.3.2015  21:04
    Chart Show (TV pořad) (2014)

No neviem, je 21:00 a ešte nešla žiadna celá pieseň, len samé táraniny.

• 30.1.2015  05:49
    Andrea za hranicou (TV seriál) (2014)

„Andrea za hranicou“ chce byť inšpiráciou pre slovenskú a českú mládež, ako naplno prežiť cestovanie a to bohužiaľ nevyšlo. Podobný formát cestopisov teraz fičí. Preafektovaný a amatérsky prejav tvorcov zaráža. Takto by natočil svoju dovolenku skoro každý, no nie každý by sa na to pozeral. Nudné cha-cha-chi-chi komentáre Andrejky neberú konca. Premrhaný potenciál miest ktoré prešli úriam kričí.

• 25.1.2015  12:57
    Dějiny světa (TV seriál) (2012)

Celé je to o tom ako si privlastniť niečo čo má iný. Ako vládnuť nad niekym kto má menej síl, ako vytvoriť pre skupinu vyvolených moderný svet plný blahobytu a potom sa snažiť s chudobnými a zo zotročenými žiť v "mieri" s hrozbou jadrovej apokalypsy.

• 2.1.2015  07:05
    Tajné životy (TV seriál) (2015)

Po prvej časti 5*. Perfektná úvodná pieseň. Elitné herecké obsadenie z ktorého radov vybočuje iba obsadenie neherečky Vanessy Šarköziovej do role Džesiky.

• 1.11.2014  14:17

Komplikované obdobie zobrazené v 135 minutách, aj keď by stačilo film zostrihať na 80minút. Zaujímavosťou stretnutie sa s pustovníkom – stĺpovníkom. O čo vtedy išlo: Godunov, ktorého predkovia boli Tatári, nepochádzal z rodu, ktorý by mohol dávať Rusku panovníkov. Stal sa cárom vďaka tomu, že jeho predchodca cár Ivan Hrozný jedného svojho nasledovníka, syna Ivana, ubil žezlom. Po jeho smrti jeho dcéru Xéniu, symbol ruskej ženskej krásy a vzdelanosti, opakovane znásilňovali a jeho syna Fjodora zaškrtili. Vnútorný rozvrat nastal v nasledujúcich rokoch. R. 1605 sa za priamej podpory poľských vojsk na trón dostal mních Griša Otrepiev. Ten zomrel počas protipoľského povstania a r. 1606 moskovskí bojari vyhlásili za cára Vasila Šujského. R. 1610 sa časť moskovskej šľachty obrátila o pomoc k poľskému kráľovi Žigmundovi III., Šujského zvrhli a Moskvu znova obsadili Poliaci. Na trón tentoraz dosadili syna poľského kráľa, no ani ten sa tu dlho neudržal. R. 1612 vypuklo v Moskve protipoľské povstanie Minina a Požarského, ktoré znamenalo definitívnu porážku poľských ambícií. Zmätky na tróne ukončila potom moskovská šľachta, keď za cára zvolila príslušníka významnej šľachtickej rodiny Michala Romanova (1613-1645). Pravda ten mal v čase nástupu na trón iba 16 rokov a trvalo ešte dlho, kým sa krajina pozviechala z úpadku. Veľké územné straty v prospech Poľska a Švédska Moskva kompenzovala expanziou na Sibír, kde sa jej panstvo rozšírilo až po Lenu. Film konči zvolením Romanovovcov na trón.

• 19.10.2014  10:54
    Láska na vlásku (2014)

Snímka búra mýtus, že princezná a princ majú byť príťažliví. Možno som ovplyvnený rozprávkami z minulosti, no toto je strela vedľa. Celeste run,run, späť k mikrofónu, pouč sa z Nely, tá to s herectvom tiež prepískla. Samko je navyše smutný príbeh všade obsadzovaného a opozeraného neherca, ktorý sa v budúcnosti určite ustáli v reklamách a večnom Panelák story. Zbytok bol popísaný v predchádzajúcich komentároch.

• 2.10.2014  13:56
    Nový svět (2006)

Film zachytáva momenty, ktoré iné filmy s témou vysťahovalectva do Ameriky vynechávajú: sny, povery, plánovanie, nalodenie, plavbu, a najmä bizarnú selekciu kandidátov na vstup do raja na Ellis Island v New Yorku. Realisticky zobrazená história najdemokratickejšej krajiny sveta, na ktorú by v USA najradšej zabudli.

• 1.10.2014  20:09
    Konečná (2013)

Hlavným problémom šerifa Ray Ovensa bude unikajúci šéf drogovej mafie na nadupanej Corvette ZR1 , ktorý chce cez Sommerton prejsť hranicu do Mexika. Práve som zhrnul celú záplatku do jednej vety. Asi ste sa už dovtípili, že to nebude film z najvyššej ligy. Absurdností tu je viac ako dosť, ale to sa v takto poňatom filme dá očakávať. Po humornej stránke to niekde škrípe. Krokom na osvieženie mohli byť vtipné vsuvky, tie nám servírujú jednu za druhou, no v kombinácií zo zamračenou Arnyho tvárou to nemá ten správny efekt. Legenda o slávnom Arnyho návrate sa zatiaľ odkladá.

• 12.7.2014  13:02
    Fetiše socializmu (TV seriál) (2014)

Fetiš je viera v nadprirodzené vlastnosti predmetov.....Myslím si, že ľudia ktorí si socializmus užívali plnými dúškami, nemajú právo ten systém zosmiešňovať. Hlavne nie signatári ANTI-CHARTY. Tí svojho času socializmus budovali zo všetkých síl. Nešťastný výber účinkujúcich, nešťastný výber a spájanie tém, nastavuje tej dobe krivé zrkadlo. Dalo sa to zobraziť s humorom a nadsádzkou.

• 5.5.2014  06:33
    Pursuit (TV film) (1989)

ODESA-Organisation der ehemaligen SS-Angehörigen. Bola to sieť bývalých členov SS, založená ku koncu II. Svetovej vojny s cieľom zachrániť sa a vyhnúť sa trestnému stíhaniu. Toľko pravdy. Napriek dynamickému začiatku, zbabraný film. Škoda 188 minút strávených pri jeho sledovaní. Nevadí mi dejová nepresnosť ale nereálnosť scén. Som smutný z propagandistického pohľadu autorov, ktorý hraničí z fanatizmom.

• 18.4.2014  06:09
    Banderovci (TV film) (2010)

Dokument sa snaží vytvoriť dojem, že banderovci boli produktom doby. Históriu v tej dobe ale niekto vytváral. Vytvárali ju fanatickí ľudia. Bola to myšlienka nacionalizmu. V každom štáte v ktorom bola bieda sa týmto skupinám ľahko preberala moc. Pamätníci dodnes spomínajú na strach, ktorý im naháňal už len samotný pojem banderovci. Mali heslo Ukrajina Ukrajincom bez Rusov, Poliakov a Židov, proti ktorým bola odhodlaná bojovať "do poslednej kvapky krvi". Pri pacifikácii národnostných menšín len roku 1930 vypálili poľské trestné oddiely viac ako 800 ukrajinských a bieloruských dedín. Sympatie Ukrajincov mala spočiatku Ukrajinská sovietska republika. Avšak ďalší vývoj v ZSSR - násilná kolektivizácia, likvidácia tzv. kulakov a ďalších stredných vrstiev, prenasledovanie náboženstva a cirkví, centralizmus, národnostná netolerancia a porušťovanie obyvateľstva - pôvodnú podporu značne oslabili. Pod vplyvom stalinských zločinov, represálií, vyhľadávania tzv. buržoáznych nacionalistov a umelo vyvolávaných hladomorov (1933 - 1934) rástol extrémny nacionalizmus.Vojnu Nemecka proti Sovietskemu zväzu a Poľsku pokladalo za jedinú reálnu možnosť dosiahnutia nezávislosti Ukrajiny. Keď sa banderovci po prepadnutí ZSSR ocitli v Ľvove o sedem hodín skôr ako nemecké vojsko, z haličskej metropoly vyhlásili 30. júna 1941 obnovenie samostatnosti Ukrajiny. Nacistické vedenie však odopieralo hovoriť o nezávislom štáte a dalo sa na cestu teroru voči vedeniu banderovcov, ktoré odmietlo odvolať tento akt. Banderu, Stecka a iných internovali do koncentračného tábora v Sachsenhausene. Banderovskí ilegálni pracovníci pôsobili takmer v každej obci a osade na západnej Ukrajine. Ako odpoveď na predošlú ukrajinofóbnu politiku poľskej vlády sa jedným z hlavných objektov útokov banderovcov stali oddiely Armie Krajowej - Poliaci, potom komunisti, sovietski kolchozníci, Židia. Vyhýbali sa bojom s nemeckými jednotkami. Nemci, uvedomujúc si jej silu, začali banderovcov podporovať muníciou, proviantom a dôstojníkmi školiteľmi, z väzenia prepustili vedúcich činiteľov OUN a UPA Banderu, Buľbu-Borovca a iných.Roku 1943 sa na podnet Meľnyka a so súhlasom Adolfa Hitlera z haličskej mládeže sformovala 14. granátnická divízia Wafen SS Galizien, ktorá sa roku 1944 podieľala na potlačení Slovenského národného povstania. Banderovské podzemné hnutie existovalo na západnej Ukrajine až do roku 1950, jej pozostatky do roku 1953, ich členovia vraždili straníckych a sovietskych pracovníkov, miestnych boľševických a kolchozných aktivistov, útočili na miestne bezpečnostné oddiely, podpaľovali vládne a úradné budovy, kolchozy, sovchozy atď. Pri diverziách, sabotážach a teroristických činoch počas najvyššieho stupňa činnosti banderovského nacionalistického podzemia (1944-1946) zahynulo okolo 30 000 predstaviteľov orgánov sovietskej moci a stá tisíce miestnych obyvateľov. Severovýchodné Slovensko, susediace s juhovýchodným Poľskom a časťou západnej Ukrajiny, sa stalo cieľom vpádov jednotiek banderovcov už krátko po skončení vojny. Prvé menšie skupinky sa vyskytli v oblasti Spišskej Starej Vsi a Medzilaboriec začiatkom augusta 1945, v priebehu roka pribúdali prípady ohrozovania miest a obcí Svidníka, Stropkova, Sniny, Humenného, Medzilaboriec, Prešova či Giraltoviec. Tieto skupiny pochádzali prevažne zo západnej Ukrajiny a postupne mali až niekoľko sto členov. Chceli sa uchýliť na Slovensko, aby sa vyhli bojom s Poliakmi a so Sovietmi. Koncom roka 1945 banderovské vpády na východné Slovensko zosilneli a zagresívneli. Medzi najviac postihnuté obce patrili Nová Sedlica a Zboj. Vláda ČSR vydala rozkaz posilniť ohrozený priestor o vojenské jednotky prevelené z Popradu, Trnavy, Žiliny a Moravy, neskôr aj o guľometné roty, čaty protitankových kanónov a rotu obrnených áut, pričom skupina mala až 2 500 mužov. Čs. jednotky prehradili všetky dôležité smery a hliadkovali v priestoroch banderovského výskytu. Do konca roka 1945 sa im podarilo oddiely UPA vytlačiť za čs. hranice. Najväčšie problémy so zneškodňovaním banderovcov nastali roku 1947. V lete sa mnohé banderovské skupiny pokúsili prebiť cez územie Československa do americkej zóny v Rakúsku a Nemecku, kde mali zahraničné vedenie a zároveň istotu, že ich americké úrady nebudú stíhať. Začiatkom júla sa jednotky Chromenka a Burlaka dostali až do masívu Nízkych Tatier a pokračovali na Západ. Dostali sa do obkľúčenia a začiatkom septembra sa vzdali. Viacero menších skupín prechádzajúcich slovenským územím bolo v priebehu jesene 1947 zneškodnených, niekoľko jednotlivcov či malých skupín prešlo. Roku 1947 čs. orgány zneškodnili 350 banderovcov, z ktorých približne 60 zahynulo, 260 bolo zajatých a 30 sa dobrovoľne vzdalo. Stratám sa nevyhli ani čs. jednotky - v boji padlo približne 30 vojakov. Na vyčíňanie banderovských skupín doplatilo okolo 20 civilistov, ktorí sa stali obeťami prevažne protižidovských akcií v novembri a decembri 1945. Televízne štúdio Ostrava vyvolalo emócie, no prehliadlo množstvo faktov o banderovcoch. Porovnávať banderovcov s husitmi mi pripadá nemiestne.

• 20.3.2014  18:41

Kto má rád čisté a jednoduché science-fiction ako bola napríklad 2001: Vesmírna odysea, alebo Votrelec prvý diel, ten si príde na svoje. Oceňujem 90 minútovú dĺžku, bez možnosti pokračovania a zbabrania myšlienky v ďalších dieloch. Jednoduchý úvod, čistý priebeh a stručný záver.

• 5.3.2014  18:36
    Nesvatbov (2010)

Svet je plný podobných reality šou. Téma odkrýva hlbokú myšlienku, aj primitívnosť akou sa "to" ne-má realizovať. Naivita starostu pochádza z jeho pôvodného zamestnania, generál zabúda, že srdcu nerozkážeš. Krach jeho zámerov je patrný už na začiatku dokumentu. Záverom akceleruje do nepríčetného vyjadrovania v rozhovore s miestnym "parobkom" počas futbalového zápasu a zabúda, že zo svojho sobotňajšieho galavečera dezertoval ako zbabelec. Generál nechal svoje vojsko na bojisku a sám sa išiel vyplakať pod perinu.

• 25.2.2014  19:18
    Páli vám to? (TV pořad) (2004)

Thomas so smiechom ako fanThomas.....Formát sa mi páčil, no teraz mi Thomasové vtipné vsuvky nesedia.

• 19.2.2014  19:16

....alebo: Vo štvorici po opici po 50-tich rokoch. Herci vo veku v ktorom sú Michael Douglas, Robert De Niro, Morgan Freeman ťažko zahrajú niečo "optimistické. Myslím,že to bolo ušité seniorom na telo. Malo to podľa mňa reálny dej.

• 12.1.2014  08:04
    Záblesk (1992)

Toľko tragédie vo vojnových rokoch, toľko pohnutých osudov a ONI si musia vymyslieť skoro všetko a natlačiť to do 127 minút. Musí to byť Thriller / Drama / Romantický / Vojnový / a samozrejme s dobrým koncom vyšponovaným do posledných sekúnd so šľahačkou a čerešničkou na konci. Musím uznať, že v roku 1988, ak by to dovtedy stihli natočiť, by som to pozrel aj na čiernobielom televízore a s poľským dabingom. Bol by som vo vytržení, no na rok 1992 je to námet bez reálneho podkladu a smutný dozvuk studenej vojny.

<< předchozí 1 2