Iveta - Episode 1 (2021) (epizoda)

Ci pána do pána. Perše dva diely na jedničku. Tak še to robi. Jan Hřebejk nám to slovakom natrel.

Tribute to Miro Žbirka 70 (2022) (koncert)

Pekná spomienka. No výberom naspídovaných týpkov z Mini lidi sa silne sekli.

Na zdravie v kúpeľoch! (2016) (seriál)

Jednoduché, pútavé, nabité informáciami. Dostačujúca minutáž.

Tajné životy (2014) (seriál)

Po prvej časti 5*. Perfektná úvodná pieseň. Elitné herecké obsadenie z ktorého radov vybočuje iba obsadenie neherečky Vanessy Šarköziovej do role Džesiky.

Nový svět (2006)

Film zachytáva momenty, ktoré iné filmy s témou vysťahovalectva do Ameriky vynechávajú: sny, povery, plánovanie, nalodenie, plavbu, a najmä bizarnú selekciu kandidátov na vstup do raja na Ellis Island v New Yorku. Realisticky zobrazená história najdemokratickejšej krajiny sveta, na ktorú by v USA najradšej zabudli.

Zpráva o Europě (2013)

Kto má rád čisté a jednoduché science-fiction ako bola napríklad 2001: Vesmírna odysea, alebo Votrelec prvý diel, ten si príde na svoje. Oceňujem 90 minútovú dĺžku, bez možnosti pokračovania a zbabrania myšlienky v ďalších dieloch. Jednoduchý úvod, čistý priebeh a stručný záver.

Nesvatbov (2010)

Svet je plný podobných reality šou. Téma odkrýva hlbokú myšlienku, aj primitívnosť akou sa "to" ne-má realizovať. Naivita starostu pochádza z jeho pôvodného zamestnania, generál zabúda, že srdcu nerozkážeš. Krach jeho zámerov je patrný už na začiatku dokumentu. Záverom akceleruje do nepríčetného vyjadrovania v rozhovore s miestnym "parobkom" počas futbalového zápasu a zabúda, že zo svojho sobotňajšieho galavečera dezertoval ako zbabelec. Generál nechal svoje vojsko na bojisku a sám sa išiel vyplakať pod perinu.

Frajeři ve Vegas (2013)

....alebo: Vo štvorici po opici po 50-tich rokoch. Herci vo veku v ktorom sú Michael Douglas, Robert De Niro, Morgan Freeman ťažko zahrajú niečo "optimistické. Myslím,že to bolo ušité seniorom na telo. Malo to podľa mňa reálny dej.

Red (2010)

Robert Schwentke vrátil Bruce Willisa do jeho žánru. Ľahká oddychovka na večer, bez prudkých zvratov deja, bez nezmyselných obratov na konci filmu a čistou kamerou Floriana Ballhausa bez epileptických mykaní. Má to aj Bruceov humor, čo to aj schytá.... Podľa mňa je to jeho labutia pieseň.

Ghosts of Rwanda (2004) (TV film)

Greg Barker odviedol dobrú prácu. Dokument dopĺňa film Shooting Dogs Michaela Caton-Jonesa. Odhaduje sa, že v priebehu približne 100 dní bolo jednotkami interahamwe zabitých 500 000 až 1 000 0000 Tutsiov a umiernených Hutuov. Pomoc pre jednotky UNAMIR bola odmietnutá. Francúzske jednotky vyslané s cieľom stabilizovať situáciu pod Opération Turquoise nakoniec evakuovali iba nerwandských štátnych príslušníkov.