fallanga

fallanga

Tomáš Pelc

okres Vsetín
Student

2 body

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Pán prstenů: Dvě věže (2002)

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

 • poster

  Pán prstenů: Návrat krále (2003)

 • poster

  Cesta do fantazie (2001)

  Jaký malý jsem na ČT2 viděl jednu pohádku. Neviděl jsem ji celou, pouze její konec. Neznal jsem kontext, neznal jsem příběh, neznal jsem ani název, ale přesto se mi to strašně líbilo. Uběhlo asi 10 let a na onu pohádku jsem si vzpomněl. Bohužel jsem nevěděl jak se jmenuje. Po chvilce pátrání jsem zjistil, že se jedná o "Cestu do fantazie". Koukl jsem se na to, ale měl jsem strach. Strach z toho, že jako malému se mi to líbilo, ale v dospělosti už se mi to líbil nemusí. Strachoval jsem se zbytečně. Jedná se o skvělý film, který bych jedním slovem popsal jako divný. Je vcelku divný i na Japonskou produkci. Ale přesto nějak funguje a má ucelený příběh. Je to roztomilé, je to záživné, napínavé, občas i vtipné a na rozdíl od Mononoke-hami se ten příběh nevleče. Místy mi to připomínalo hru Samorost, což rozhodně pomohlo výslednému dojmu. Celkově se jedná o výjimečný film a jsem rád, že jsem jako malý přepnul z Primy na ČT2, protože jinak by mi tohle uniklo.

 • poster

  Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

  Nechápu ten věčný hate na prequely. Ano, první 2 díly sice nejsou nic moc, ale Pomsta Sithů je naprosto dokonalým snímkem. Je to temné, je to smutné, vypadá to epicky, má to dokonalou atmosféru, souboje jsou skvělé a o soundtracku se snad ani zmiňovat nemusím. Opravdu, pro mne nejlepší díl SW. Kazí to akorát hrozné herecké výkony Christensena a Natalie Portman, ale ty jsou vyvažovány skvělými hereckými výkony McGregora a dalších. Souboj na konci je jeden z nejlepších filmových duelů (možná i úplně nejlepší). Btw... který distributor dá do popisku takový obří spoiler? To může udělat akorát, s prominutím, totální kretén.

 • poster

  Mlčení jehňátek (1991)

  Tohle jsou pravé psychologické hrátky. Ne to co se předvádí v tom seriálu Hannibal. Tohle je opravdu napůl psycho napůl brutální film. Skvost.

 • poster

  Lví král (1994)

 • poster

  Pelíšky (1999)

 • poster

  Assassin's Creed: Embers (2011)

  Tento film je pouze pro fanoušky herní série AC, nikomu jinému nic neřekne, ale věrné fanoušky, jako jsem já chytne za srdce. Ezio, který je starý a už se na moc nezmůže, působí úctyhodně, protože i přesto, že je starý a vyschlý, tak vytrénuje assassinku a dokonce porazí i Asijské vetřelce. Sice není tak obdivuhodný jako Altair, který na sklonku života ještě čile běhal po střechách, ale i tak je to dosti úctyhodný výkon. *SPOILER* A Eziova smrt je taková jakou si slavný assassin zasloužil. Zemřel v klidu a míru a co je nejdůležitější, tak to, že umřel neporažen. *SPOILER* Naprosto dokonalé a na konci jsem uronil slzu.

 • poster

  Počátek (2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace