Panacek

Panacek

Česko

6 bodů

Moje komentáře

<< předchozí 1 2 3 4 5
  • 10.11.2008  14:43
  13. revír (1946)
  *****

  Zápletka kulhá na obě nohy, ale to u Chandlera taky. Marvan, Medřická a atmosféra jsou ovšem stoprocentní, úplnej noirek, dědečku.

  • 15.1.2010  11:40
  2046 (2004)
  ***

  Prapodivný, jakoby francouzský, film zasazený buhví proč buhví kam (Hongkong, ale je to v podstatě jedno, je to globální až běda, včetně hudby). Číňani (a hlavně Číňanky!) tu vypadají pěkně úhledně pro oko Evropana a pořád slaví Ježíškovy narozeniny a na hod boží je jim obzvlášť smutno a zima. Dost to atmosférou připomíná příběhy o amerických spisovatelích, kteří mezi válkami pochlastávali v Paříži, Francouzi (nebo kteří běloši?) ale tyhle hotelový filmy dělají tak nějak věrohodnějc. Délka filmu je zvolena precizně: první den jsem usnul přesně v půlce, při pokračování u závěrečných titulků...

  • 25.9.2008  09:25
  30 případů majora Zemana (TV seriál) (1974)
  odpad!

  Naprostá, ukrutná, nesnesitelná sračka. Nechápu, kde se vzal mýtus, že je to je kvalitně natočený (takhle zpackaný střihy, to se vidí málokdy), zahraný atd. Nechápu, jak může herec Němec vůbec vylejzat z kanálu, Willig je asi nejděsivější loser v dějinách kinematografie... Pěkný je, že zatímco dekadentní Moulin se o nové vraždě dozvídá zpravidla telefonem po souloži, Honzu vyzvedává Mirek Stejskal obvykle v pyžamu a s holící pěnou na hubě. Napadlo mě dát tomu jednu hvězdu za to, že mohl Čtvrtníček (?) geniálně použít scénu z Kvadratury ženy v Sodě , ale nejde to. Ikdyž silná místa tam nepochybně najít lze: např. když Honzík volá na velebného pána: "tak už se přiznejte, SAKRA!" Milovníkům Liškovy hudby doporučuju jeho famózní smyčcový kvartet .

  • 21.1.2013  23:55

  James Mangold je jméno, pod kterým natáčí Zdeněk Troška v Americe? Nebo jak to vysvětlit?

  • 12.11.2007  19:56

  Po všech stránkách vynikající! Velice syrový dvouhodinový návrat do reálsocialismu, který brutálně a neodbytně vyvolává zasuté vzpomínky na tu neskutečnou, ponurou a beznadějnou prudu. Na dobu, kdy nefungující služby suplovali arogantní a drzí meloucháři se zlatýma rukama (potrat jako melouch...). Měli by vidět všichni, kdo to nezažili nebo mají krátkou paměť. Nejlíp před volbama. A vlastně vůbec všichni...

  • 27.2.2009  10:21
  96 hodin (2008)
  ***

  Takhle to vypadá, když stárnoucí chlap nemá dost rozumu a pustí dceru na výlet do Paříže. Pěkná, brutální akce bez zbytečných vycpávek a zábran. Jen první cca 1/4 hodinu (až do okamžiku, kdy Neeson vychází z CDG na stanoviště taxiků) bych vystříh a obsah napsal po vzoru Star Wars v pár větách do úvodních titulků. Svině jedny albánský, nebo jaký, to máte za to! Skoro 4 hvězdy...

  • 20.2.2009  10:15
  Amadeus (1984)
  **

  Story začíná pěkně zostra: Salieri se nenechá uchlácholit ani svým oblíbeným tiramisu a řízne se v návalu výčitek svědomí nožem na dorty do ohryzku. Je v koši odnesen do blázince, kde se setká s knězem, který má doma na CD z vážné hudby jen Malou noční hudbu. To starému Salierimu otevře stavidlo vzpomínek. Už první setkání hlavních hrdinů napovídalo, že to nemůže dopadnout dobře. Zatímco průměrný dělník hudby Salieri krade solnohradskému arcibiskupovi bonbóny, lehkomyslný génius v téže místnosti ocucává prsy frivolní dívenky a volá "eat my shit!". Samozřejmě pozpátku, jak je jeho zvykem. Jak běží čas, mění žárlivost Salieriho v démona, který navštěvuje Wolfiho převlečen za noční můru a neštítí se dokonce ani odmítnout sex jeho manželce. Není divu, že uštvaný japí, kterého postupně přechází chechot, nakonec v horečkách umírá a je nevděčnými Vídeňáky pohozen do neoznačeného hrobu. Předtím stačí ještě napsat Operu oper, kde si (symbolicky) vyrovná účty s krutým otcem. Forman a jeho štáb od začátku tvrdě útočí na Oscary, využívajíce snad všechna k tomu určená klišé, Amíci hrají v barokních krojích od Pištěka jak o život. Mají to, pravda, trochu ulehčeno tím, že Vídeň konce 18.století byla obydlena samými pitomci, pravděpodobně levobočky zdegenerovaného císaře. Nechybí ani humor k popukání, třeba když se Wolfiho landlady kácí s očima obrácenýma v sloup (klasická etuda ze základky) k nohám emperora. Ou majgád...oblíbená Formanova konfrontace výjimečného jedince s prostředností? Snad, je ale otázka, jestli byl Salieri ve své době průměrnějším umělcem, než Forman o 200 let později. Do odpadu ale tohle dílo nepatří, protože, řečeno slovy zdejší komunity: "tenhle film má nejlepší soundtrack všech dob!"

  • 22.1.2011  16:10
  Američan (2010)
  ***

  Kouká se na to pěkně, ale stejně je škoda, že se hned první den natáčení ztratil scénář. Naštěstí v půjčovně v Castel de Monte měli Jarmusche, Thekla si krapet vybavovala Bruggy a z toho už se dalo při té improvizaci trochu vycházet. ..Hele, Jacku, vypadni na chvíli na venkov a stluč mi tam na koleni nějakou prima opakovací pušku ze starý převodovky. Pro jednu echt osudovou žábu. Dejte si někde na náměstí nápadný kafe, každej u svýho stolu, Jacku, a dohodněte podrobnosti...Počkej na mě za 5 minut u řeky, kotě. Víš přece - tam, jak sme posledně jeli půl dne autem... Vodkrouhni toho lůzra. Třeba vo těch slavnostech tím novým samopalem, ať neděláme zbytečnej rozruch...ale možná, že jsem všechno blbě pochopil a na tripu nebyl scénárista, ale sakumprásk celá Pavlova zločinecká banda. Každopádně budu mít od teď už navždy strach, až se mi na zadek auta přilepí někdo v ponožkách na rychlým skůtru. Ale, jak jsem psal na začátku, s vypnutým mozkem je to hezký na pohled. To ale není úplně typický rys "artových filmů 70.let"...

  • 22.8.2015  23:13
  Andělská tvář (2001)
  odpad!

  Nejromantičtější, nejhrdinštější, nejnapínavější a nejdelší film na světě. Měl jsem pocit, jakoby mi někdo strkal hlavu do sudu s pomejema (viděno v nemocničním pokoji v TV, která nešla vypnout ani ztlumit). Teď tu čtu zajímavost: "Režisér filmu Zdeněk Troška uvedl, že snímek považuje za svou "nejlepší filmařinu""...inu, pane Zdendo, možné to je...každopádně jsem rád, že nás varujete předem. Určitě je ale dobře, že nejste chirurg nebo dopravní pilot.

  • 5.1.2010  09:29
  Antikrist (2009)
  *****

  "Na světě působí dva principy, jin a jang, které však nejsou v protikladu, ale naopak se vzájemně doplňují a stanovují si míru." Cheche! Prejžerejže!

  • 22.12.2008  09:44
  Arizona Dream (1993)
  odpad!

  Tohle nešlo vydržet. Jakmile vlezla na obrazovku Fay Dunaway, tak jsem vzal do zaječích. Možná to, co mi připadá jako čirá trapnost, je právě ta slavná poetika. Mívám to i s Jakubiskem.

  • 3.12.2009  09:07
  Auto*Mat (2009)
  ****

  "Situace je už tak dost vážná a vy tady do toho eště jezdíte na kole. To snad nemyslíte vážně!" Nepamatuju si to úplně doslova, ale ta fízlanda přesně vystihla názory zdejších fajnově vytůněných hlav. Ve filmu zazní i snad nejoblíbenější věta konzumních demagogů a uctívačů "dopravní obslužnosti" a stoprocentního pokrytí signálem (telefonních vysílačů na každým kopci): "dobřééé, tak se vrátíme na stromýýý, vole!" Auto*Mat není žádnej zázrak, ale je dobře, že běží v kinech. Přesně to tu vystihuje Marigold. P.S.: Příznivcům "města pro lidi", jak ho buduje Pavel Bém, doporučuju projížďku po cyklopruhu na Štefánikově mostě. Myslím na kole.

  • 3.3.2010  00:42
  Avatar (2009)
  ****

  Krvelačně jsem čekal totální propadák, ale ne: Avatar je solidní indiánka o prolamování limitů a obraně proti němu. Litvínov a okolí asi nebudou mít takový štěstí na zviřátka jako Pandora. Patosu mnoho, děj předvídatelnej, ale to k žánru tak nějak patří. Co se 3D týče...kdo si všiml, že ho má zcela běžně v životě, ten ho ve filmu klidně oželí.

  • 5.3.2010  10:29

  Člověka tak nějak uklidní, že 60. a 70.léta stála taky za hovno...

  • 2.3.2008  00:13
  Babel (2006)
  *****

  Vyprávění ze světa, kde k nepoznání pokroucená zpráva o lokální nehodě obletí Zeměkouli dříve, než na místo dorazí sanitka ("děláme, co můžeme, je to ve všech zprávách"). Kde tahle efemérní zpráva, která 2x, možná 3x obkrouží globus a zaniká, je v dané chvíli nepoměrně důležitější, než sama událost, která ale mění nevratně osudy zúčastněných navždy. Kde jsou kdekoliv k mání auta, pušky, boty a limonády věhlasných značek, kde ale "bílý muž" ztrácí pevnou půdu pod nohama velmi blízko za svými humny. Kde zemi "bílého muže" chrání před nežádoucími imigranty nekompromisní potomci nedávných imigrantů. Iñárritu tradičně ždíme diváka jako citron a občas - taky tradičně - žene příběh až na hranu kýče, poškubává jím sem a tam v čase i prostoru (do třetice tradičně). Všechno ale funguje, protože Iñárritu věděl, co a jak chce natočit a použité metody pracují pro celek. To všechno se navíc může opřít o talent i řemeslo - co by asi s tímto námětem dokázal udělat třeba Hřebejk a "jeho" herecké hvězdy? A jako třešnička dokonale padnoucí název (distributor kupodivu neprojevil svojí kreativitu a nechal ho na pokoji). 5.

  • 4.2.2010  12:08
  Barry Lyndon (1975)
  *****

  Kubrick konečně udržel opratě od začátku do konce...a výsledek nemá chybu!

  • 5.1.2010  23:21

  Jsou filmy natočené proto, aby měly co nejvyšší tržby a filmy, které hrozně chtějí američanskou sošku. Jsou filmy, často české, natočené bůhví proč. Jsou filmy natočené upachtěnými neuměteli bez talentu. Jsou filmy natočené podle mizerných scénářů. Jsou filmy ve 3D. A jsou naštěstí i filmy jako Betonová zahrada. K tý rodině jsem dost přilnul a není mi příjemná představa, jak by její příběh asi pohračoval za titulky. (Proč mi u toho v hlavě znělo Porque te vas?)

  • 12.8.2008  22:37
  Bojovník (1997)
  ***

  Romantika to je, Johnny, to jo...ale zas na druhou stranu, kdo vymyslí tohle jako způsob, jak pomoci milované rodině z existenční nouze, není ani hrdina, ani bojovník, ale spíš vůl... Uff, uff

  • 28.7.2010  23:19

  To je fajn, že u CIA vypráví instruktoři při výcviku klukům, že si mají obalit ruce hadrem, až budou běhat v Tangeru po střechách. Je to dobrá firma (akorát jim, pravda, celkem často hapruje personální politika...). A ten film je ve svý škatulce taky dobrej. Mimo jiné proto, že v něm nejsou "hlášky". Ani jedna (v celé trilogii), myslím.

  • 9.6.2013  19:11

  S US bezpečnostními programy to jde silně z kopce, i ksichty superagentů jsou čím dál děsivější. Zelenej a modrej prášek, vyráběné průmyslově na Filipínách, jako pupek příběhu? Heh...Kolik je na ně asi doplatek v lékárně? Ten na inteligenci bych si pořídil, třeba bych potom líp věděl, jak smysluplně nakládat s časem... Jak byla trilogie s Bournem kompaktní a nadupaná, tak je Gilroyův apendix vodovatej. I toho Mobyho jakoby rozředili napůl s vodou. P.S.: Proč mají všechna auta ve všech bouracích filmech nefunkční airbagy? Nikdy jsem se nad tím nezamýšlel, ale u týhle slátaniny jsem měl spoustu času na kdejakou pochybnost.

  • 10.10.2006  17:12

  Hrozně mi to připomínalo filmy Voskovce a Wericha. Nemám rád filmy Voskovce a Wericha. Ale zase mám rád Coeny...

  • 12.2.2010  23:33
  Bílá stuha (2009)
  *****

  2 nejmenší chlapečci jsou roztomilí až to dojímá, ostatní postavy čím jsou starší, tím jsou odpudivější. Přesně ...ne... trochu jako v životě. Bergmanovského faráře bych nejraději pověsil na kandelábr na bílé stuze, doktor je zlým snem všech feministek a i ostatních slušných lidí, v umrlčí komoře otravně bzučí mouchy, ve tmě není vidět. Dospělí i děti (hlavně děti!) odehráli tenhle kus parádně, mluvit o vizuální stránce, která upomene na sto let staré fotografie, je asi zbytečné. Mám pocit, že Bílá stuha na smetišti dějin hned tak neskončí. V žádném případě to není tuctový film.

  • 20.9.2010  09:53
  Casablanca (1942)
  *****

  Opakováním se zprvu zdánlivě průměrná Casablanca kupodivu zlepšuje a k původní ateliérové inscenaci cosi přibývá, těžko říct co. Bogart? Čechoslovák jako největší hrdina války ...uff uff

  • 24.2.2020  00:17

  Tak jo, je to nejspíš pro děti. Proč si ale autoři tolika filmů pro děti myslí, že děti jsou debilnější verze dospělých?

  • 22.1.2020  10:26

  Protože jsem neměl síly ani touhu hledat hluboký obsahy, skrytý poselství a nevím co, tak jsem viděl jen hrozně nepříjemnej, špinavej a agresivní film (teda půl filmu) . Skoro bych to viděl na odpad, ale ta malá niga na hvězdičku asi byla.

  • 9.9.2010  00:27
  Dnes platí regulačný stupeň č.6 (TV film) (1978)
  odpad!

  Je úterý ráno, konec 70.let. Simuluju a nemusím teda do školy. Pouštím televizi Ogoňok, zrnění, monoskop a jedém: repríza pondělní slovenský inscenace. Nevěřícně čumím na velín rozvodny. Nevěřícně čumím na debila údržbáře, co leze po sloupu ultravysokýho napětí a šahá prackou na drát...A dneska jsem si na to bůhvíproč vzpomněl. Co to je za znamení?

  • 19.10.2009  10:23

  Není to taková slabota, jako obvykle třetí výluhy bývají, ale stejně už by autoři měli uložit veverku a Sida k ledu, protože příště už nejspíš nebude z čeho brát a technologie to nezachrání.

  • 8.1.2011  23:29

  Vojáááci! Dělejte vždy to, co je správné...protože tak je to správné! Poslední dobou jsem nějaký bledý. Ale vodou to nebude, Clinte.

  • 17.10.2011  00:35
  Expozitura (TV seriál) (2009)
  **

  Scéna, ve který chodí Bydžovská s hovnem v pytlíku a mudruje ostopéro, to je bizárek i na český poměry. To musím poctivě uznat.

  • 22.11.2006  17:18

  Mám několik filmů, které si cením výše než ostatní, protože jsou to komplexní umělecká díla překračující hranice filmu a mající pro mě hodnotu románu v tom nejlepším smyslu slova. Tohle je jeden z nich.

<< předchozí 1 2 3 4 5