Panacek

Panacek

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 15.11.2019  12:14

Neskutecne nadabovani oba Jugoslavci. Dokonala prace.

• 30.6.2017  16:33
    Horace and Pete (TV seriál) (2016)

Hodne chytre, hodne vtipne a hodne krute. Jako by Woody A. v nejlepsi forme dosahl az na podstatu. Vynikajici...

• 26.11.2010  00:32

Další z parádních čsl.kousků té doby. Dokonce i na Sklenčku a Rosůlkovou je radost pohledět.

• 2.11.2010  11:33

Pár světových filmů v Čechách vzniklo a tenhle k nim patří.

• 2.11.2010  11:26
    Září (1987)

Léto končí, hosté balí kufry a odjíždí do Pítěru nebo kam, v sadu už kácí nový majitel. Hodně melancholie, hodně Čechova, hodně Bergmana, Allen je přítomen hlavně skrze svoje (vynikající) herečky. Nijak originální, ale velmi dobrý film.

• 20.9.2010  09:53
    Casablanca (1942)

Opakováním se zprvu zdánlivě průměrná Casablanca kupodivu zlepšuje a k původní ateliérové inscenaci cosi přibývá, těžko říct co. Bogart? Čechoslovák jako největší hrdina války ...uff uff

• 13.8.2010  09:03

Ve druhý půlce 60.let byly na Barrandově ve vzduchu nějaký vitamíny nebo co.

• 28.7.2010  23:19

To je fajn, že u CIA vypráví instruktoři při výcviku klukům, že si mají obalit ruce hadrem, až budou běhat v Tangeru po střechách. Je to dobrá firma (akorát jim, pravda, celkem často hapruje personální politika...). A ten film je ve svý škatulce taky dobrej. Mimo jiné proto, že v něm nejsou "hlášky". Ani jedna (v celé trilogii), myslím.

• 19.4.2010  09:44

Navzdory samopalům a mobilním telefonům jeden z nejlepších westernů posledních 40 let.

• 19.2.2010  09:39

Scénář, řežie, hlavní role, hudba a kdoví co ještě Charles Chaplin...smutnej příběh prošpikovanej spoustou geniálních fórů, který nějak nestárnou. Typ filmu, o jaké se - s mnohem menším úspěchem - snažili mladí Voskovec s Werichem. Výborní herci ve vedlejších rolích, geniální (já vím, že speciálně tohle slovo se nemá nadužívat) v hlavní. Howgh!

• 12.2.2010  23:33
    Bílá stuha (2009)

2 nejmenší chlapečci jsou roztomilí až to dojímá, ostatní postavy čím jsou starší, tím jsou odpudivější. Přesně ...ne... trochu jako v životě. Bergmanovského faráře bych nejraději pověsil na kandelábr na bílé stuze, doktor je zlým snem všech feministek a i ostatních slušných lidí, v umrlčí komoře otravně bzučí mouchy, ve tmě není vidět. Dospělí i děti (hlavně děti!) odehráli tenhle kus parádně, mluvit o vizuální stránce, která upomene na sto let staré fotografie, je asi zbytečné. Mám pocit, že Bílá stuha na smetišti dějin hned tak neskončí. V žádném případě to není tuctový film.

• 4.2.2010  12:08
    Barry Lyndon (1975)

Kubrick konečně udržel opratě od začátku do konce...a výsledek nemá chybu!

• 3.2.2010  09:56

To mám rád: když nečekám nic (Fantasy / Romantický / Dobrodružný USA slint) a dostanu hodně (milou, na pohled hezkou a vtipnou...pohádku). Vlastně se to i dost podobá některým českým pohádkám, jenže je to úplně jiná liga.

• 3.2.2010  09:46
    Znovu u Spejbla a Hurvínka (TV seriál) (1974)

Ač jsem je jako dítě neměl dvakrát rád, musím dneska přiznat, že (staré Kirschnerovy) večerníčky s J+H Spejblovými jsou naprosto dokonalé. A jak jdou roky, tak je mi Josef S. nějak bližší a bližší.

• 26.1.2010  23:49
    Zvrácený (2002)

Tvrďárna všech tvrďáren. Čas všechno zničí - to je to, co ve skutečnosti děsí většínu lidí víc než pako, který po každý vraždě matlá na zeď krví jméno jednoho smrtelnýho hříchu. Svědek násilí prchající z průchodu kamsi pryč, to je ta pravá hrůza dnešní doby, ne Hannibal Lester...5.hvězda za Sedmou na konci, vlastně na začátku.

• 11.1.2010  09:39

Krása! Rockový koncert jako umělecká akce. Jeden z absolutních vrcholů rockových dějin. Absolvovat tohle ve dvaceti naživo, tak mám asi taky problém...

• 5.1.2010  23:21

Jsou filmy natočené proto, aby měly co nejvyšší tržby a filmy, které hrozně chtějí američanskou sošku. Jsou filmy, často české, natočené bůhví proč. Jsou filmy natočené upachtěnými neuměteli bez talentu. Jsou filmy natočené podle mizerných scénářů. Jsou filmy ve 3D. A jsou naštěstí i filmy jako Betonová zahrada. K tý rodině jsem dost přilnul a není mi příjemná představa, jak by její příběh asi pohračoval za titulky. (Proč mi u toho v hlavě znělo Porque te vas?)

• 5.1.2010  09:29
    Antikrist (2009)

"Na světě působí dva principy, jin a jang, které však nejsou v protikladu, ale naopak se vzájemně doplňují a stanovují si míru." Cheche! Prejžerejže!

• 14.12.2009  10:34

Po 30 letech mi při koukání s předstihem naskakoval každej obraz, každý slovo. 5!

• 9.12.2009  09:10
    Memento (2000)

Nolan se pustil na hodně tenkej led a s jistotou po něm přešel na protější břeh. Originální, promyšlené a důsledné rozmlácení kauzality na fašírku není v Mementu nějakou formální onanií, ale asi tím nejlepším způsobem, jak odvyprávět příběh o tom, že sovy nejsou, čím se zdají být. Pantoliano a Moss měli na přelomu tisíciletí kliku na role.

• 30.11.2009  14:46
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

Jenom Twin Peaks mě dovedl v roce 93 vylákat z Blatničky, Modrý opice atd. do mý chmurný komůrky k televizní obrazovce. Tenhle seriál nechává všechny ostatní daleko za sebou.

• 23.11.2009  11:50
    Občan Havel (2007)

Při hodnocení tohoto filmu, který šel natočit na 1000 způsobů a jistě i lépe, se neubráním sklonu hodnotit především jeho hlavní postavu. A její schopnost sebereflexe a sebeironie. To byly časy...A že Jan Čulík, tvůrce filmu o nebezpečí azbestu, jemuž Občan H. připomíná pronacistické experimenty Leni Riefenstahlové (jen je snad méně novátorský), zůstal ve svých očekáváních neuspokojen ("Film vytvoří právě jen zdání, že nám poskytuje exkluzivní přístup do Havlova soukromého světa, avšak ve skutečnosti se o něm a o zajímavých a závažných či kontroverzních aspektech jeho prezidentství či jeho soukromého života nedovíme skoro nic. Příklad: Havlovi se před Kouteckého kamerami podařilo ukrýt Dagmar Veškrnovou až do doby těsně předtím, kdy Havel oficiálně oznamuje jejich svatbu. Má divák brát skutečně vážně, že se Koutecký s Dagmar Veškrnovou v Havlově domácnosti nesetkal nikdy dříve, když s ní Havel už udržoval poměr? Pokud je ve filmu Havlovo přátelství s Veškrnovou utajeno až do poslední chvíle před jejich sňatkem, co všechno ostatního měl Havel ještě v Kouteckého filmu pod kontrolou? O kontroverzích kolem prodeje Lucerny se ve filmu hovoří pouze povrchně, z Havlova hlediska. Po smrti Havlovy první manželky Olgy Šplíchalové hovoří Havel o tom, kolik pro něho Olga znamenala. Vytváří to falešný dojem, že v době sňatku s ní neměl milenky. " - a to J.Č ještě nezmiňuje, že stejně potměšile se Koutecký, Havel a Špaček zachovali ve věci nemoci Olgy Havlové. To mohl být teprve rachot !)? Nojo, no...škoda...

• 10.10.2009  23:29

Tarantino je zpátky v plný síle a vytírá si dějinami zadek zcela bez předsudků, což po všech těch rekonstrukcích pravdivých a jinak skutečných příběhů vážně potěší. Je snad první, kdo se dovede na 2.s.v. podívat z odstupu, jako jiní na dobu Ludvíka XIV.. Film jede jak namydlený blesk od začátku do konce a je dlouhý přesně jak má být. Krásně si pohrává s národnostními stereotypy, má napětí a při tom baví. Cenu za herecký výkon v hlavní nebo vedlejší roli si tu zaslouží kdekdo. Hezky se na to kouká a to se tam nesvlíkají žádný krasavice donaha (a snad nikde u Tarantina!). Kdo tohle dokáže? A navic je Tarantino snad jediný v Americe, kdo zná mayovky.

• 8.7.2009  23:02
    Jen počkej, zajíci! (TV seriál) (1969)

Při čekání na vlak jsem si vždycky v parku před Hlavákem, kde to jelo v televizi na větracím komínu nonstop, přál, aby vlk toho ušatýho šprta z první lavice před katedrou, aby toho nesnesitelnýho pionýra s debilním hlasem dostal jednou pro vždy . Škoda nových dílů s reklamou na Nokii.

• 1.6.2009  11:28
    La Bohème (2008)

Výborně zazpívaná slavná opera v naprosto konvenčním provedení. Villazón a Netrebko nehrají jako herci ve filmu, ale jako zpěváci v opeře, což ovšem (prvotřídní) taky jsou. Co je na diskusi, je "filmová" hlasitost v kině, je ale pravda, že výsledný dojem z hudby spíš umocňuje. Operu na této úrovni je u nás jinak možno vidět jen v rámci projektu MET in HD,ten je ale v Praze vyprodán půl roku dopředu . Kdo jde do kina na "Muzikál / Romantický", ten se pobaví jak na Bollywoodu a v půlce může jít domů.

• 19.5.2009  10:08

Jeden z nejpádnějších důkazů pro tvrzení, že v Československu vznikaly v 60.letech filmy srovnatelné se světovou špičkou. Pozoruhodné je, jak se zejména Slováci dokázali už po 20 letech podívat na své angažmá v "konečném řešení". Dneska něčeho podobného evidentně nejsme, alespoň v umění, schopni. Vynikající film!

• 10.11.2008  14:43
    13. revír (1946)

Zápletka kulhá na obě nohy, ale to u Chandlera taky. Marvan, Medřická a atmosféra jsou ovšem stoprocentní, úplnej noirek, dědečku.

• 14.10.2008  09:18

Nikdy jsem neulítával na Peckovi (sic) ani na Audrey Hepburn, romantický komedie z duše nesnáším, ale tohle je pecka(!). Krásně vybalancovaná, milá věc. Třeba to má nějakou chybu, ale já ji nevidím a hledat ji nebudu.

• 2.3.2008  00:13
    Babel (2006)

Vyprávění ze světa, kde k nepoznání pokroucená zpráva o lokální nehodě obletí Zeměkouli dříve, než na místo dorazí sanitka ("děláme, co můžeme, je to ve všech zprávách"). Kde tahle efemérní zpráva, která 2x, možná 3x obkrouží globus a zaniká, je v dané chvíli nepoměrně důležitější, než sama událost, která ale mění nevratně osudy zúčastněných navždy. Kde jsou kdekoliv k mání auta, pušky, boty a limonády věhlasných značek, kde ale "bílý muž" ztrácí pevnou půdu pod nohama velmi blízko za svými humny. Kde zemi "bílého muže" chrání před nežádoucími imigranty nekompromisní potomci nedávných imigrantů. Iñárritu tradičně ždíme diváka jako citron a občas - taky tradičně - žene příběh až na hranu kýče, poškubává jím sem a tam v čase i prostoru (do třetice tradičně). Všechno ale funguje, protože Iñárritu věděl, co a jak chce natočit a použité metody pracují pro celek. To všechno se navíc může opřít o talent i řemeslo - co by asi s tímto námětem dokázal udělat třeba Hřebejk a "jeho" herecké hvězdy? A jako třešnička dokonale padnoucí název (distributor kupodivu neprojevil svojí kreativitu a nechal ho na pokoji). 5.

• 12.11.2007  19:56

Po všech stránkách vynikající! Velice syrový dvouhodinový návrat do reálsocialismu, který brutálně a neodbytně vyvolává zasuté vzpomínky na tu neskutečnou, ponurou a beznadějnou prudu. Na dobu, kdy nefungující služby suplovali arogantní a drzí meloucháři se zlatýma rukama (potrat jako melouch...). Měli by vidět všichni, kdo to nezažili nebo mají krátkou paměť. Nejlíp před volbama. A vlastně vůbec všichni...

<< předchozí 1 2 3 4 5