Panacek

Panacek

Česko

• 16.11.2010  00:15
    Lovec draků (2007)

1/2 hvězdičky za prima slovenskej název. Bych myslel, že je to o nějakým Rusovi...

• 14.11.2010  23:30

Spurlock se ve svém "dokumentu" snaží ze všech sil prokázat, že...co vlastně? Že všeho moc škodí? Hambáče si nikdy nekupuju, mek je mi protivnej až k dávení, ale fakt je, že takováhle pravda se dá natočit úplně o čemkoli. Mně by například rozhodilo výsledky testů měsíční soužití s autorovou zeleninovou nymfičkou.

• 2.11.2010  11:33

Pár světových filmů v Čechách vzniklo a tenhle k nim patří.

• 2.11.2010  11:26
    Září (1987)

Léto končí, hosté balí kufry a odjíždí do Pítěru nebo kam, v sadu už kácí nový majitel. Hodně melancholie, hodně Čechova, hodně Bergmana, Allen je přítomen hlavně skrze svoje (vynikající) herečky. Nijak originální, ale velmi dobrý film.

• 8.10.2010  13:28

Jsem z toho zmaten. Ze všeho. Příšerná blbost. Ještě větší než Fantomas. Z jakýhosi důvodu tenhle film prolít českejma kinama s originálním názvem.

• 4.10.2010  11:15
    Tajuplný ostrov (TV seriál) (1973)

Po těch letech mě překvapilo, jak se TO vleče: kluk jde za útes pro mušli a divák fakt čeká, dokud se za 10 minut nevrátí. Vadí to ale? Není to spíš chyba týhle doby, že potřebujeme neustálou akci a nejsme ochotni chvíli počkat (ostatně si vzpomínám, že pro nedočkavce existuje verze sestříhaná dio formátu celovečerního filmu - když jsem ji viděl v našem agitačním středisku, tak mě, milovníka seriálu, hodně rozladila)? K tomu jsou tu chvílemi překvapivě realistické dialogy a jedna z nejvýraznějších titulkových melodií na světě. Jo a inženýr Smith patřil k největším hrdinům mýho dětství. Víc než na 2 díly teď k stáru koukat asi nebudu, ale kdysi to pro mě byla jedna z nejmilejších věcí, které se objevovaly v komunistické televízi.

• 20.9.2010  09:53
    Casablanca (1942)

Opakováním se zprvu zdánlivě průměrná Casablanca kupodivu zlepšuje a k původní ateliérové inscenaci cosi přibývá, těžko říct co. Bogart? Čechoslovák jako největší hrdina války ...uff uff

• 9.9.2010  00:27
    Dnes platí regulačný stupeň č.6 (TV film) (1978)

Je úterý ráno, konec 70.let. Simuluju a nemusím teda do školy. Pouštím televizi Ogoňok, zrnění, monoskop a jedém: repríza pondělní slovenský inscenace. Nevěřícně čumím na velín rozvodny. Nevěřícně čumím na debila údržbáře, co leze po sloupu ultravysokýho napětí a šahá prackou na drát...A dneska jsem si na to bůhvíproč vzpomněl. Co to je za znamení?

• 13.8.2010  09:03

Ve druhý půlce 60.let byly na Barrandově ve vzduchu nějaký vitamíny nebo co.

• 28.7.2010  23:19

To je fajn, že u CIA vypráví instruktoři při výcviku klukům, že si mají obalit ruce hadrem, až budou běhat v Tangeru po střechách. Je to dobrá firma (akorát jim, pravda, celkem často hapruje personální politika...). A ten film je ve svý škatulce taky dobrej. Mimo jiné proto, že v něm nejsou "hlášky". Ani jedna (v celé trilogii), myslím.

• 26.7.2010  22:33
    Počátek (2010)

Novej Matrix? Kdeže...spíš tak ještě jeho projekce. Hodně sterilní, dost neoriginální a vlastně i celkem amorální finalista soutěže o nejblbější český název. Film, po kterém navzdory zdejšímu hodnocení (momentálně č.6 žebříčku!?), neštěkne za pár let pes. Doufám...Celkem by mě zajímalo, jestli se Nolanovi zdají sny.

• 7.7.2010  12:29

Pětidílný televizní seriál ve formátu filmu pro kina a v barrandov kvalitě. Hmmm....3? Dobře...ale fakt s odřenejma ušima.

• 25.5.2010  23:41

Nevím, jak tohle poberou ti, kdo si nikdy po swannovsku nezatřeštili. U mě lepší 4.

• 16.5.2010  01:12

Herdek, sem nevěděl, že je v tomhle prašivým globalizovaným světě takhle vo držku (doslova! Clive už nikdy nebude hezkej jako dřív) jít do muzea. To tam nemůžou mít lepší ostrahu? V takovýhle ...ehm... lokaci? Supr je, že jsou tam kromě lokací i destinace. A naopak. To vysloveně zahřeje.

• 12.5.2010  08:43
    Stopař (1986)

"Ty si chytrej kluk, ty to pochopíš". No, Rydere, to bych teda musel bejt ještě asi o fous chytřejší. Jenže to bych zase toto vypnul cca o 92 minut dřív...Jak říkala matka toho spratka: Stopaře nebrat! Druhá hvězdička za to, jak se Jimmy pěkně zastal tý otravný blondýny, kterou já bych roztrh jako hada.

• 30.4.2010  22:04
    Harry Brown (2009)

No fucking comment

• 19.4.2010  09:44

Navzdory samopalům a mobilním telefonům jeden z nejlepších westernů posledních 40 let.

• 8.3.2010  10:53
    Pouta (2009)

Už dávno (někdy po Válce barev) jsem se rozhodl nechodit do kina na české filmy, protože je to škoda peněz a hlavně času. S Pouty jsem udělal výjimku, protože mám dost rád Ondřeje Štindla a protože jsem četl spoustu nadšených ohlasů, které všechny říkaly přibližně totéž: "konečně!". Jenže v kině jsem se už asi po pěti minutách začal vrtět na židli a těšit se na konec, který měl přijít až asi za 6 hodin. Mrzí mě to, ale Pouta jsou jen jedním z chmurné řady českých filmů. Štindl napsal pouze 2 živé a věrohodně se chovající postavy : obě Tomášovy ženy (scéna, kdy to Tomáš doma schytává za nevěru, se hodně povedla), jejichž představitelky zároveň výrazně předčí ostatní herecké kolegy. Ti jsou sice neokoukaní, což český film potřebuje jak prase drbání, ale hrají své filmové role jako by to byly role divadelní (ta nesmirně srandovní narážka na Hradec Králové na ultratrapným estébáckým večírku, ta byla pro fanoušky Klicperova divadla?). Pouta mi ze všeho nejvíc připomínala příběhy majora Zemana. Kaiserův major je klon starého španěláka, táty Kaliny (ty jeho kecy o horoucím srdci a o estébácký rodině, to byla fakt prdel), spisovatel jakoby vypadl z dílů s básníkem Danešem (a německý TV štáb v jeho bytě z dílu Štvanice), na magiči má Plastiky (a že ne rovnou Mimikry?), plácá nesmysly a na sobě má vždycky rolák - hodil by se i hedvábnej šátek, smart casual českýho inťouše doby normalizace podle představ barrandovských kostymérů. Kristián Kodet hadr. Rusnák se chová jako magor, což je sice roztomilý, ale není moc jasný, co se mu stalo. Vyhoření v práci? Nebo se zamiloval do Kláry? A kdy? Když poslouchal na jiným echt dobovým magiči (ty vole, takovej měl Pavel!) odposlechy její soulože s Tomášem nebo když jí spatřil oknem mistrovny, jak si v montérkách a s šátkem na hlavě vykračuje provozem? A proč, herdek, dejchá do toho pytlíku? Jako...že je zlej jako Frank ze Sametu...nebo co? Celé je to obarvené do hněda a zaplněné všemi možnými hmotnými atributy normalizace (které Špaček často patřičně zdůrazňuje, takže kino co chvíli nostalgicky zašumí; nájezdy na Becherovku smrdí reklamou, ale třeba je to jen nešikovnost), skutečná atmosféra té doby tu ale moc není - ta je spíš v tom Zemanovi. A nebo teda tady. Film je tak strašně dlouhý taky proto, že obsahuje řadu zbytečných scén: debilní výjevy s kádrovačkou, závěrečnou jízdu sanitkou (proč? kvůli počítání vagónů?), prapodivnou lesní nakládačku. Jako třešínka je tu tisíc hustejch vulgarismů a krutejch hlášek, co nezapadnou. Jak to mají mazlíčci rádi...

• 5.3.2010  10:29

Člověka tak nějak uklidní, že 60. a 70.léta stála taky za hovno...

• 3.3.2010  00:42
    Avatar (2009)

Krvelačně jsem čekal totální propadák, ale ne: Avatar je solidní indiánka o prolamování limitů a obraně proti němu. Litvínov a okolí asi nebudou mít takový štěstí na zviřátka jako Pandora. Patosu mnoho, děj předvídatelnej, ale to k žánru tak nějak patří. Co se 3D týče...kdo si všiml, že ho má zcela běžně v životě, ten ho ve filmu klidně oželí.

• 19.2.2010  09:39

Scénář, řežie, hlavní role, hudba a kdoví co ještě Charles Chaplin...smutnej příběh prošpikovanej spoustou geniálních fórů, který nějak nestárnou. Typ filmu, o jaké se - s mnohem menším úspěchem - snažili mladí Voskovec s Werichem. Výborní herci ve vedlejších rolích, geniální (já vím, že speciálně tohle slovo se nemá nadužívat) v hlavní. Howgh!

• 16.2.2010  13:58
    Svědek na zabití (TV film) (1974)

Děs! Děsnej, nejděsivější děs! Aspoň myslím...Po skončení byl jakejsi kabaret u dobrý pohody nebo co, kde Matuška zpíval "dlouhá čouhá z kamen ruka a trhá kalendář", z čehož sem už málem chcíp

• 12.2.2010  23:33
    Bílá stuha (2009)

2 nejmenší chlapečci jsou roztomilí až to dojímá, ostatní postavy čím jsou starší, tím jsou odpudivější. Přesně ...ne... trochu jako v životě. Bergmanovského faráře bych nejraději pověsil na kandelábr na bílé stuze, doktor je zlým snem všech feministek a i ostatních slušných lidí, v umrlčí komoře otravně bzučí mouchy, ve tmě není vidět. Dospělí i děti (hlavně děti!) odehráli tenhle kus parádně, mluvit o vizuální stránce, která upomene na sto let staré fotografie, je asi zbytečné. Mám pocit, že Bílá stuha na smetišti dějin hned tak neskončí. V žádném případě to není tuctový film.

• 4.2.2010  12:08
    Barry Lyndon (1975)

Kubrick konečně udržel opratě od začátku do konce...a výsledek nemá chybu!

• 3.2.2010  09:56

To mám rád: když nečekám nic (Fantasy / Romantický / Dobrodružný USA slint) a dostanu hodně (milou, na pohled hezkou a vtipnou...pohádku). Vlastně se to i dost podobá některým českým pohádkám, jenže je to úplně jiná liga.

• 3.2.2010  09:46
    Znovu u Spejbla a Hurvínka (TV seriál) (1974)

Ač jsem je jako dítě neměl dvakrát rád, musím dneska přiznat, že (staré Kirschnerovy) večerníčky s J+H Spejblovými jsou naprosto dokonalé. A jak jdou roky, tak je mi Josef S. nějak bližší a bližší.

• 1.2.2010  10:21

Děs...a navíc je jasný, že to bude pokračovat. I s tou debilní bábou, hantecem, prima písničkou, kydama o sandiégu a zkrátka s celým tím harampádím.

• 27.1.2010  14:56

Vlastně se mi to i líbilo...než jsem při obou pokusech v kině zcepeněl. Wenders - s výjimkou BVSC - na mě spolehlivě funguje lépe než v dětství babiččiny pohádky. Díky tomuhle filmu jsem před 20 lety objevil Nicka Cavea a jeho partu. A za to jsou ty hvězdy.

• 26.1.2010  23:49
    Zvrácený (2002)

Tvrďárna všech tvrďáren. Čas všechno zničí - to je to, co ve skutečnosti děsí většínu lidí víc než pako, který po každý vraždě matlá na zeď krví jméno jednoho smrtelnýho hříchu. Svědek násilí prchající z průchodu kamsi pryč, to je ta pravá hrůza dnešní doby, ne Hannibal Lester...5.hvězda za Sedmou na konci, vlastně na začátku.

• 25.1.2010  13:51
    Tango a Cash (1989)