lucie2632632

lucie2632632

lucie placha

okres Prostějov

1 bod

Moji oblíbení herci

 • foto

  David Tennant

 • foto

  Jared Padalecki

  Jared Tristan Padalecki se narodil 19. července 1982. Vyrůstal v San Antonio ve státě Texas společně se svým starším bratrem Jeffem a mladší sestrou Megan. Už od 12ti let bral herecké hodiny a ty se mu vyplatily. V roce 1999 vyhrál soutěž televizní stanice FOX „Claim to Fame" a objevil se na předávání Teen Choice Awards.

  Poté co v roce 2000 dokončil střední školu, přestěhoval se do Los Angeles, kde se chtěl proslavit. Vzápětí dostal roli Deana v seriálu „Gilmorova Děvčata" (2000). Tím se mu splnil jeho sen, stát se slavným. Tato role ho natolik zviditelnila, že nabídky se jenom hrnuly. Zahrál si v rodinném filmu „Já a táta" (2001) a o rok později se objevil v televizním filmu „Prsten věčného světla" (2002), kde hrál společně s Mischou Barton, budoucí hvězdou seriálu "O.C.". V roce 2004 dostal roli v dramatu „Let Fénixe", kde si zahrál po boku Dennise Quaida a Giovanniho Ribisiho. Ještě v témže roce se objevil ve filmu se sestrami Olsenovými „Jeden den v New Yorku".

  Rok 2005 lze považovat za zlom v jeho kariéře. Dostává roli v hororu „Dům voskových figurín". Zahrál si zde se svým kamarádem Chadem Michaelem Murrayem, se kterým se znal už z natáčení „Gilmorek". Na začátku roku 2005 se také začíná rozjíždět projekt nového seriálu "Supernatural" a jeho tvůrci mají za úkol najít herce pro jednu z hlavních rolí. Vybírají si právě Jareda a tak se rozjíždí natáčení seriálu, který u nás dostal název „Lovci duchů". Jared tady hraje jednoho ze 2 bratrů, kteří se díky tomu, že jejich otec zmizel, znova vydávají na cestu hledání a ničení zlých sil.

  Ve volném čase rád chodí ven se svými psy, rád čte a rád jí.

 • foto

  Jensen Ackles

  Jensen Ross Ackles se narodil 1. března 1978 v Dallasu, ve státě Texas. Jeho rodiče Roger Alan Ackles a Donna Joan Shaffer ho chtěli pojmenovat Justin, ale zdálo se jim to příliš známé a obyčejné, proto po úvahách zvolili Jensena. Tento 186 cm vysoký Američan má staršího bratra Joshe a mladší sestru Mackenzie. Spolu s nimi vyrůstal a studoval v texaském městě Richardson, kde v roce 1996 odmaturoval na střední škole LV Berkner. Poté se odstěhoval do LA, aby začal svoji hereckou kariéru.

  Nejdříve vzal roli v malém seriálu PAN RHODES. Větší šance poté přišla v roce 1997 kdy získal roli ve známém seriálu TAK JDE ČAS, kde se objevil jako Eric Roman Brady a strávil zde skoro čtyři roky. Významnější se to pro něj stalo poté, co vyhrál „Soap Opera Digit" cenu za „Nejlepší nováček" v mužské kategorii v roce 1998. Zatímco pracoval na Tak jde čas, stále hledal nové a nové příležitosti a proto vyzkoušel konkurz na mladého Supermana v tehdy začínajícím seriálu SMALLVILLE. Ačkoliv se mu málem podařilo roli získat Clarka Kenta, nakonec ho nahradil mladý Tom Welling.

  V roce 2001 pak nakonec opustil Tak jde čas a začal pracovat na novém televizním scifi seriálu DARK ANGEL, který vypráví o geneticky upravených dětech, kterým se podaří uniknout z laboratoře a snaží se přežít. Po této zkušenosti, se Ackles začal objevovat především v seriálech vyprávějících o nadpřirozenu. Výjimkou je pouze DAWSONŮV SVĚT, kde si zahrál v poslední sérii. K jeho potěšení se mu opět ozval seriál Smallville, kde mu byla nabídnuta role fotbalového trenéra a současně nového přítele Lany Langové. Jelikož mu role byla napsána přímo na tělo, Ackles nabídku přijal.

  Zlomovým se pro něj pak stal rok 2005, kdy dostal hned dvě nabídky. První byla hlavní role v hororu CESTA KE ZLU. Druhá, dalo by se říci důležitější nabídka, přišla se scifi seriálem LOVIC DUCHŮ, kde si zahrál roli Deana Winchestra, staršího z dvou bratrů, kteří jezdí po Spojených státech a ničí vše nadpřirozené co jim přijde do cesty a zároveň hledají svého ztraceného otce. Spolu s Jaredem Padaleckiym ( Sam v Lovci duchů, Gilmorova děvčata) získali možnost natočit druhou sérii Lovců duchů. A také TEN INCH HERO, romantická komedie, patří mezi jeden z filmů tohoto pohledného herce. NO, můžeme jenom doufat, že se Ackles postupně vyšplhá po pomyslném Hollywoodském žebříčku výš a výš.

 • foto

  Chris Evans

  Chris Evans se narodil 13. června 1981. Jeho celé rodné jméno zní Christopher Robert Evans. Narodil se v Sudbury, Massachusetts v USA otci, zubnímu chirurgovi a matce tanečnici. Chris má tři sourozence – dvě sestry Shaunu a Carly a jednoho mladšího bratra Scotta. V roce 1999 vystudoval místní vysokou školu „Lincoln – Sudbury". Po jejím vystudování navštěvoval univerzitu v New Yorku, ještě předtím než se stal hercem. Také po jejím ukončení odcestoval do New Yorku, kde se zajmal u castingové agentury o letní herecký program. To stejné léto potkal agenta, který mu následně pomohl se dostat k herectví těsně po vystudování vysoké školy.

  Evans zpočátku dostával malé role v televizních sériích BOSTON PUBLIC (2000) a THE FUGITIVE a také roli v televizní sérii OPPOSITE SEX (2000), předtím než dostal velmi významnou roli jako hráč fotbalového týmu Jake Wyler ve filmu NOT ANOTHER REEN MOVIE, taktéž známý jako BULŠIT (2001). Tento film obsahoval poněkud notoricky známé prvky zábavy z filmu VARSITY BLUES. Ve filmu BULŠIT (kde velmi přitahoval pozornost dívek), vstoupil do místnosti, kdy na sobě neměl prakticky žádné oblečení jen šlehačku a třešně, které pokrývaly jeho hruď a jeho hýždě.

  Evans si měl možnost zahrát v několika hlavních rolích ve filmech PERFEKTNÍ SKÓRE (2004) a ve stejném roce v CELLULARU. Také účinkoval v pár nezávislých snímcích, kde bylo možno vidět Chrise z poněkud odlišné stránky. V dramatickém snímku LONDON (2005) ztvárnil vyšinutého narkomana. Ve stejném roce byl pak následně vybrán pro film FANTASTICKÁ ČTYŘKA (2005). Evans často vystupoval jako protějšek největším jménům v Hollywoodu, včetně Kim Basinger, Diane Lane, Scarlett Johansson a Donalda Sutherlanda. Proto se mu v roce 2005 přezdívalo jako „mužská superstar zítřka" při vyhlášení cen „Young Hollywood Awards". Na základě těchto rolí byl často zmiňován v celé řadě známých magazínů. Evans se nedávno představil ve dvou snímcích, kterými byl akční sci-fi film SUNSHINE (2007) a dále v roli Johnnyho Storma jako lidské pochodně v pokračování FANTASTICKÁ ČTYŘKA A SILVER SURFER (2007). V budoucnu ho můžeme očekávat v dramatu NIGHT WATCH (2008) spolu s Keanu Reevesem a také ve filmu THE LOSS OF A TEARDROP DIAMOND (2008).

  Evans velmi dlouho chodil se svou partnerkou Jessicou Biel, ale jejich vztah se rozpadl v roce 2006 po pěti letech. Mezi jeho největší miláčky patří jeho bulldog jménem East. Mezi jeho oblíbené koníčky patří basketbal, malování a jak sám říká nicnedělání.

 • foto

  Jeremy Renner

  Dříve ryze divadelní herec, který se ke konci devadesátých let plynule přesunul na televizní obrazovky, Jeremy Renner si vysloužil pochvalu a diskuzi nad ztvárněním sériového vraha Jeffrey Dahmera. Původem z Kalifornie, Renner objevil svou lásku k hraní během studií na Modesto Junior College, když si rozšířil své hlavní předměty. Než si vybral hodiny hraní, věnoval se nejdříve počítačům a kriminologii. Brzy se rozhodl navýšit hodiny herectví a psychologie. Jeviště mu nabízelo prostor vybít si zdravým způsobem skryté emoce. Po absolvování se přestěhoval do Los Angeles, kde doufal, že dostane práci jako herec.

  Po hraní ve hře Search and Destroy, kterou také spolurežíroval, se mu dostalo pozitivních ohlasů od kritiky a v roce 1995 předvedl svou premiéru v bláznivé komedii NATIONAL LAMPOON SENIOR TRIP. Následovalo několik filmových a televizních rolí, namátkou například v roce 1999 hostování v populárním upírském seriálu ANGEL. Ke konci 90. let a na počátku let 2000 se objevil v televizních reklamách na pizzu, baterie Duracel či pivo Bud Light. O tři roky později navzdory téměř žádné psychologické podobě s hlavní postavou, Jeremy mrazivě představil skutečného vraha a kanibala v životopisném filmu DAHMER, což mu vyneslo nominaci v kategorii nejlepší herec na Independent Spirit Award. Teprve v roce 2003 se mu dostalo všeobecného povšimnutí díky velkorozpočtovému akčnímu filmu S.W.A.T., kde hrál ex-přítele Colina Farrella, který se postavil na špatnou stranu zákona. Následoval snímek NEO NED, kde ztvárnil stoupence Hitlerovy ideologie, který se v psychiatrické léčebně seznámí s černoškou dívkou, jež věří, že se do ní převtělil sám Adolf Hitler. Za tuto roli obdržel v roce 2006 cenu za nejlepšího herce na Mezinárodním filmovém festivalu v Palm Beach.

  Jeremy hraje nejčastěji antihrdiny, k čemuž mu pomáhá jeho neobvyklý až démonický pohled. Zahrál si však i hrdinského vojáka ve snímku 28 TÝDNŮ POTÉ (2007). V témže roce se objevil ve westernovce ZABITÍ JESSEHO JAMESE ZBABĚLCEM ROBERTEM FORDEM. Zahrál si i hlavní roli ve válečném snímku SMRT ČEKÁ VŠUDE, za kterou obdržel oscarovou nominaci na nejlepšího herce.

  Jeremymu se nyní velice daří. Ztvárnil roli Hawkeye ve filmech THOR a THE AVENGERS. Dále si zahrál hlavní roli v pokračování Bourna a čeká ho také již podruhé role Brandta po boku Toma Cruise: MISSION: IMPOSSIBLE 5. A určitě nás v roce 2014 čeká pokračování THE AVENGERS. Taktéž není vyloučeno, že se Jeremy objeví ve vlastním filmu jako Hawkeye a nebo ve filmech ostatních kolegů z týmu.

  Mezi televizí a filmem si Jeremy najde čas na psaní, nahrávání a předvádění své hudby – současného rocku.

  Jeremy Lee Renner se narodil 7. ledna 1971 v Modestu v Kalifornii v USA. Je talentovaný americký herec. Vystudoval Fred C. Beyer High School, zúčastnil se Modesto Junior College a díky tomu se dostal k herectví. Po nějaké době se přestěhoval do Los Angeles.
  Tam se mu začal plnit jeho sen. Jeho první role byla v Kanadském filmu SENIOR TRIP (1995), zahrál si Dagse. Zahrál si i v jedné epizodě seriálu DEADLY GAMES (1995). Pár let pak hrál v TV filmech a v TV seriálech. V roce 2001 se objevil v jedné epizodě úspěšného seriál KRIMINÁLKA LAS VEGAS (2000). O tři roky později získal vedlejší roli v akčním filmu S.W.A.T. - JEDNOTKA RYCHLÉHO NASAZENÍ (2003). Poté už jeho kariéra jen vzkvétala, hrál v dramatu DVANÁCTILETÍ (2005) a po boku Charlize Theron si střihl roli úchyla Bobbyho Sharpa v dramatu JEJÍ PŘÍPAD (2005). O dva roky později se objevil v hororu 28 TÝDNŮ POTÉ (2007)jako hrdinný voják Doyle. Ve stejném roce hrál s Bradem Pittem v životopisném westernu ZABITÍ JESSEHO JAMESE ZBABĚLCEM ROBERTEM FORDEM (2007).
  Obrovský zlom v kariéře mu zařídila role Williama Jamese ve válečném thrilleru SMRT ČEKÁ VŠUDE (2008) za kterou si vysloužil nominaci na Oscara za hlavní mužský herecký výkon. Rok na to mu byla nabídnuta role ikonického policisty v desetidílném seriálu ZVLÁŠTNÍ POLDOVÉ (2009). S Benem Affleckem si zahrál ve filmu MĚSTO (2010), jeho role Jamese Coughlina mu přinesla další nominaci na Oscara, tentokrát za vedlejší mužský herecký výkon. Jeremy začal být velmi oblíbený u diváku, kteří navrhli aby hrál agenta Clinta Bartona/Hawkeye v nadcházejících komiksových filmech od Marvelu. Všem se návrh zamluvil a tak si Jeremy zahrál cameo roli ve fantasy filmu THOR (2011). Ve stejném roce pomohl Tomu Cruisovi splnit nemožnou misi ve špionážním filmu MISSION: IMPOSSIBLE - GHOST PROTOCOL (2011). Role Hawkeyeho nezůstala stát a tak si Jeremy zahrál vedlejší roli v letním hitu AVENGERS (2012). Převzal žezlo po Mattu Damonovi a zahrál si hlavní roli Aarona Crosse v akčním filmu BOURNEŮV ODKAZ (2012). Na začátku roku 2013 vyšel akční fantasy film JENÍČEK A MAŘENKA: LOVCI ČARODĚJNIC (2013), kde si zahrál hlavní roli Jeníčka. V květnu stejného roku vyjde romantické drama LOWLIFE (2013), Jeremy bude hrát kouzelníka Orlanda s kolegy jako je Joaquin Phoenix a Marion Cotillard. Do budoucna ho čeká role Garyho Webba v životopisném filmu KILL THE MESSENGER. Nejspíš se objeví i v nejnovějším historickém filmu Davida O. Russella, který je nazýván UNTITLED DAVID O. RUSSELL/ABSCAM PROJECT, po boku Christiana Balea, Jennifer Lawrence a Bradleyho Coopera. Vypadá to, že si zahraje hlavní roli ve filmu IMAGINE, ve kterém se má objevit Al Pacino. Dále se s Jeremym počítá do MISSION: IMPOSSIBLE 5 (2015) a AVENGERS 2 (2015).

 • foto

  Theo James

  Charismatický, 1.85 urostlý herec a zpěvák Theodore Peter James Kenneth Taptiklis, jak zní celé jeho jméno, se narodil 16. prosince 1984 v Oxfordu, ve Velké Británii. Je nejmladší z pěti dětí. Rodiče Jane a Philips Taptiklis. Jamesův dědeček z otcovi strany je Řek, jeho další rodový původ obsahuje skotské a novozélandské kořeny. James navštěvoval gymnázium v Aylesbury. Na univerzitě v Nottinghamu vystudoval filosofii a získal bakalářský titul. V herectví je vyučený na Bristol Old Vic Theatre School. Svůj debut si odbyl v televizním seriálu A PASSIONATE WOMAN, kde hrál vedle Billie Piper. Zahrál si tureckého diplomata Kemala Pamuka v jedné epizodě první sezóny seriálu PANSTVÍ DOWNTOWN. V roce 2011 byl vybrán, aby ztvárnil postavu Davida ve čtvrtém pokračování UNDERWORLD: PROBUZENÍ. Tady si zahrál po boku slavné britské krásky Kate Beckinsale. V roce 2013 byl obsazen do hlavní role detektiva a později newyorského policejního komisaře Waltera Williama Clarka v televizním seriálu GOLDEN BOY. Dále si zahrál jednu z hlavních postav Tobiase Eatona známého jako „Čtyřka" v akčním sci-fi DIVERGENT podle novely Veronici Roth. V roce 2009 byl James jmenován multimediálním filmovým časopisem Screen International „Hvězdou zítřka". Kromě herecké kariéry je James také zpěvákem a kytaristou londýnské kapely Shere Khan. 21. listopadu 2012 kapela oznámila na svých facebookovských stránkách, že dlouho nevystupovali, protože její členové věnují své úsilí jiným hudebním projektům.

 • foto

  Robert Downey Jr.

  Robert Downey Jr. se narodil 4.4.1965 v New Yorku City ve Spojených Státech. Jako syn nezávislého filmaře Roberta Downeyho Sr. a herečky Elsie Ford se Robert dostal před kameru již ve svých pěti letech ve filmu Pound. Kvůli otcově práci se rodina často stěhovala, Robert krátce studoval balet v Londýně a po rozvodu svých rodičů zůstal s otcem v New Yorku. Později se však odstěhoval do Los Angeles a rok navštěvoval střední školu v Santa Monice, dokud do nevyhodili.

  Jeho otec mu pomohl najít agenta. Downey si zahrál malou roli ve filmu Firstborn, kde se potkal s nynější hvězdou seriálu Sex ve městě Sarah Jessicou Parker. Po dvoutýdenní známosti spolu začali bydlet, jejich vztah vydržel přibližně sedm let. Průlomem v kariéře se stal televizní pořad Saturday Night Live a film Less Than Zero. Poté se Downeymu začaly hrnout nabídky, mimo jiné na hlavní roli ve filmu Chaplin, která mu vynesla mnoho ocenění a nominaci na Oscara.

  Rok nato se po šestitýdenní známosti oženil se zpěvačkou a modelkou Deborah Falconer. Další rok se jim narodil syn Indio. Jejich vztah začal mít trhliny kvůli Robertově závislosti na kokainu a dalších omamných látkách. Po mnoha Robertových zatčeních Deborah požádala o rozvod.

  Downey strávil rok a půl v jednom z kalifornských vězení a absolvoval mnoho odvykacích procesů. Z léčeben zásadně utíkal. Do filmového průmyslu se nakrátko vrátil v roli právníka Larryho Paula v seriálu Ally McBealová, díky které získal Zlatý Glóbus a nominaci na Emmy. Poté byl však znovu obviněn z přechovávání a užívání drog a byl opět zatčen.

  Avšak od roku 2002 se Robert naplno vrátil ke hraní. Byl obsazen do hlavních rolí ve filmech Detektiv a Gothika. Při natáčení druhého zmíněného filmu začal Robert chodit s jeho producentkou Susan Levin, se kterou se později zasnoubil. Downey dále získává mnoho nabídek, a tak budeme moci dále vídat jeho herecké schopnosti na filmovém plátně.

 • foto

  Dwayne Johnson

  Dwayne Douglas Johnson se narodil 2. května 1972 v kalifornském městečku Hayward. Na střední škole se začal věnovat atletice a hlavně americkému fotbalu. Díky němu získal sportovní stipendium a mohl se v klidu vrhnout na ligu amerického fotbalu NFL. To mu ovšem pokazilo vážné zranění zad. Nejdříve přemýšlel o návratu k fotbalu, ovšem později zaměřil svůj zrak na jiný sport - wrestling. Vlastně šlo o logické rozhodnutí, protože to byla rodinná tradice (otec s dědečkem byli ve wrestlingu také známí). V ringu uplatnil jak své tělesné proporce, tak showmanství, díky kterému se stal miláčkem publika.

  Po několika letech wrestlingu ovšem „The Rock" (jeho přezdívka z wrestlingu) skončil a začínal s herectvím. Nejdříve se začal objevovat v televizi (např. dokument GLADIÁTOŘI 2000) a v komediálních seriálech (DAG). Poté přišla jeho první filmová role v krimithrilleru PŘESNÝ ZÁSAH. Ta mu ale moc fanoušků nepřinesla. Ty získal až svým druhým filmem, kterým byla opravdu malá role v Sommersově MUMII SE VRACÍ (natáčení mu prý trvalo pouhé 2 dny). Diváci ovšem na jeho postavu bojovníka Mathayuse alias Krále Škorpiona reagovali více než kladně, a tak se rozhodlo o jeho samostatném filmu. KRÁL ŠKORPION byl velký hit a potvrdil jednu věc - Rockův herecký a komediální talent.

  Z „The Rocka" se rázem stala nová akční hvězda. To potvrdil v ještě úspěšnější akční komedii VÍTEJTE V DŽUNGLI, kde mu Arnold Schwarzenegger předal pomyslné žezlo akčního hrdiny a Rock tak porazil svého největšího konkureta - Vina Diesela. Po této „korunovaci" přišla ještě KRÁČEJÍCÍ SKÁLA, kterou nabral ještě pár fanoušků navíc. Teď má „The Rock" hodně pracovních nabídek. V nejbližší době nás bude čekat v komedii BE COOL po boku Johna Travolty a také v adaptaci počítačové hry DOOM a v adaptaci videohry SPY HUNTER v režii Johna Woo. Hodně štěstí, Králi!

 • foto

  Jackie Chan

  Jackie se narodil v Hongkongu ve spíše chudší rodině a už od mala se rád pral. Jeho otec byl kuchař a matka služebná francouzského konzula. Když bylo Jackiemu sedm let tak jeho otec získal práci v Austrálii a Jackieho na deset let přihlásili do Čínské dramatické akademie. Tamní poměry byly dost drsné a používaly se tam i tělesné tresty, ovšem akademii Jackie také vděčí za svoje akrobatické kousky, bojové umění a mimo jiné třeba i zpěv.

  Po dokončení školy se Jackie začal živit jako kaskadér a spolupracoval i s Brucem Lee. Ze začátku herecké kariéry se Jackiemu moc nedařilo, ale když vsadil na svůj komediální potenciál a s Yuen Woo-Pingem natočil dnes již kultovního DRUNKEN MASTERA vše se v dobré obrátilo. DRUNKEN MASTER se dočkal i výborného pokračování. Jackie dál hrál v různých filmech a po čase si vyzkoušel i režii, jeho asi nejnabušenější režijní pecka je POLICE STORY, které se opět dočkalo i výborných sequelů.

  Další změnu v kariéře zaznamenal v Holywoodu kde prorazil s filmem RACHOT V BRONXU a na tento úspěch navázal například KŘIŽOVATKOU SMRTI nebo TENKRÁT NA VÝCHODĚ. Po pár neúspěších např. TUXEDO se rozhodl vrátit do Hongkongu a navázat na svojí nejúspěšnější sérii Police Story filmem NEW POLICE STORY, který má kladné ohlasy.

  Jackieho filmy se vyznačují extrémními kaskadérskými kousky, které dělá vždy sám a už mnohokrát se zranil. V životě měl zlomenou většinu kostí v těle a od BOŽSKÉ RELIKVIE má i díru v lebce. Proto kvůli postupujícímu věku (přece jenom je ročník 1954) se velice pomalu ale jistě začíná loučit s hereckou kariérou a chce se věnovat hlavně produkci. Za svůj život to Jackie Chan v pomyslném žebříčku neporazitelných kung fu mlátiček dotáhl na legendární status a v tom, že do těchto filmů vnesl komediální prvky je jedinečný.

 • foto

  Jamie Dornan