ReneeS

Renée Smyčková

okres Frýdek-Místek

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 8.3.2017  20:02

Konec za tři, čtvrtá za Trojana, jehož příběh mě asi jako jediný na tom konci opravdu zaujal. Znám britskou i americkou verzi a byla jsem docela zvědavá s jakou pointou se vytasí ta česká. Nemá cenu řešit, co všechno dávalo nebo nedávalo smysl. Trochu mě mrzí, že si tvůrci vybrali asi to nejjednodušší zakončení, doufala jsem v něco odvážnějšího.Ještě ale přidám plusový bodík za Miroslava Hanuše.

• 30.1.2017  20:46
    Zen (TV seriál) (2011)

Přiznám se, že italské macho prostředí mě moc nebere, ale zákulisní hrátky Bena Milese a Rufuse Sewella bylo čiré potěšení sledovat.

• 26.1.2017  16:01
    Spojenci (2016)

Pěkné, ale nijak výjimečné. Líbí se mi tenhle žánr i doba, ale asi jsem od toho čekala něco víc. Dost času jsem strávila přemýšlením, jestli má Pitt vyžehlený obličej, jestli ho nějak photoshopovali anebo jestli se tak strašně snaží hrát si na Humphreyho Bogarta. P..S. Díky za Antona Lessera, potěšilo.

• 3.11.2016  19:03
    Viktorie (TV seriál) (2016)

Královnička je krásná, ta je vám tak krásná. A i přesto, že je mi navíc i sympatická a líbilo se mi, jak Jenna hrála, nějak to nestačilo. Chtěla bych víc politiky, víc pletichaření, víc všeho toho s čím se musela po nástupu na trůn potýkat, víc reálného života a méně zamilovaných pohledů. Vždyť prostřední díly nebyly o ničem jiném. V patnácti bych možná byla nadšená, ale teď mě to baví asi tak prvních 15 minut. Navíc mé hříšné myšlenky patřily lordu M.

• 3.11.2016  18:49
    Šest v tom (TV seriál) (1997)

Záchvaty smíchu, pobavení, překvapení, mírné znepokojení, zklamání, depka, nasrání, ještě větší depka, hořkosladké loučení ... takhle se v chronologickém pořadí střídaly moje nálady od začátku první série do konce páté. Přišla šestá série a já se jen s málokterými postavami shledala tak ráda jako s touhle partičkou. Už mi došlo, že není žádné happily ever after, všichni zestárli (až mě to vyděsilo), přibyly vrásky i šediny, ale život si ve svých čtyřiceti a padesáti podělávají stejně jako to dělali ve dvaceti nebo ve třiceti. Občas když s kamarády sedíme v hospodě a řešíme ta naše vlastní malá dramata, uvědomím si, že někdo jako Adam, Pete, Jenny, Karen a David by klidně mohli sedět u vedlejšího stolu. Už bude další série?

• 10.10.2016  19:52

Chtěla bych říct, že pointa byla chytrá a zachránila to, v co se druhá polovina filmu začala zvrhávat. Jenomže u mě se minula účinkem. Nebyla jsem ohromena a myslím, že ani překvapena, jen otrávena. Začalo to dobře, okázale, Geoffrey Rush byl podivně podmanivý a dokázal si to něco udržet i s postupem děje (odpustila bych mu i těch pár přeslazených scén), ale pointa to zničila, Co zůstalo? Nějaký cizí muž a krásná kavárna.

• 1.6.2016  22:56
    Endeavour (TV seriál) (2012)

Zatímco většina čeká až a kdy se BBC vytasí s dalšími díly Sherlocka, mě mučí představa, že další serie Endeavour se teprve natáčí. Narozdíl od jiných policajtských seriálů se zatraceně chytrým,ale trošku divným hlavním hrdinou jsem si tenhle neoblíbila hned od prvního dílu. Tohle se rodilo pomalu, s kažým dalším dílem až mi to pomalu ale jistě zalezlo pod kůži. A májí na tom podíl Evansův mladý záhadný Morse, Allamův charismatický Thursday i Lesserův často překvapivý a ne tak ušlápnutý Bright. Přidejte k tomu krásné místo, ještě lepší hudbu a i když rozuzlení bývá často překombinované, pro děj samotný tomu odpouštím. Kde jinde takhle potkáte Velkého Gatsbyho?

• 16.5.2016  20:45
    Macbeth (divadelní záznam) (2013)

Skvělý ústřední pár - kombinace Branagh a Kingston ve společných scénách fungovala výborně, jen šílenství Lady Macbeth nesedlo. Působivě a jednoduše udělaná scéna a pořádně zpackaná kamera. Příliš rychlé střídání záběrů a úhlů, detaily na postavy ve chvíli kdy by bylo lepší vidět celé jeviště. Nelíbilo se mi ani pojetí čarodějnic. Přesto bych si přála tam v přítmí sedět. Mám dojem, že zrovna u tohoto představení záznam naprosto nezvládl zachytit atmosféru, jaká musela panovat v St. Peter Hallé.

• 16.5.2016  11:08
    Everyman (divadelní záznam) (2015)

Už od první scény je to živá, chaotická koláž. Velmi vizualně zaměřená, scény nebyly ani tak hrané jako spíše odtančené. Celé to působilo jako složitá choreografie plná výrazového tance. Proto mi chvíli trvalo, než jsem si uvědomila, že je to ve skutečnosti moralita, snažící se odpovědět na poměrně složité otázky. Jsem spíše konzervativní a dávám přednost hrám, které jsou zaměřené na samotné hraní a méně na efekty, ale tohle se mi líbilo. Zvlášť postava Smrti zanechávala podivný pocit - často jsem se ji musela smát, ale v podstatě byla hrozně znepokojující.

• 30.4.2016  12:12
    The Importance of Being Earnest (divadelní záznam) (2015)

Wilde je poklad, co věta to perla. Když se najdou herci, kteří je umí podat, špatně to dopadnout ani nemůže. Výborně jsem se bavila, jen mi to přišlo takové nevýrazné. Kvalitně odvedená práce, která ničím nevyčnívala z řady jiných zpracování. Tvůrci možná měli pocit, že sám fakt, že Davit Suchet navlíkne korzet a sukni udělá ten trik, jenomže on Lady Bracknell nehrál jinak než mnozí, v tomto případě mnohé, před ním. Zdá se mi, že Judi Dench to ve filmové verzi podala skoro totožně, ale o malinko líp. Byla to dobrá hra, velmi zábavná komedie, ale určitě to nebude věc na kterou si hned vzpomenu, když se mě někdo zeptá na hry, které mě letos opravdu zaujaly. (netuším jak to vypadalo v záznamu, hru jsem viděla na živo v divadle)

• 23.3.2016  20:41

Ztrácí to dech a začíná to být nějak ucajdané. Což je na jednu stranu škoda, protože ďábel najednou není moc ďábelský. Na druhou stranu, já cajdáky ráda a to jak hraje na klavír mi příjde mnohem zajímavější než řešení nezajímavých zločinů.

• 21.3.2016  20:02
    Cradle to Grave (TV seriál) (2015)

Výborná dobovka. Je to vtipné, je to zajímavé, humor je sice postaven na docela svérázných postavách, ty ale v tomhle prostředí nepůsobí vůbec křečovitě. Měla jsem pocit, že sleduju seriálovou obdobu pirátů na vlnách. Můj jediný problém je hlavní představitel, ne postava jako taková, ale herec. Ten kluk mi byl nesympatický až hrůza. Říkala jsem si, že si na něj časem zvyknu, no nezvyka. Spíš jsem si raději všímala ostatních. Velikánské plus za poslední díl, Těch černobílých flashbacku by tam klidně mohlo být víc.

• 12.12.2015  21:51
    Jonathan Strange & Mr. Norrell (TV seriál) (2015)

Po první epizodě, která mi vůbec nedávala smysl, jsem raději sáhla po knize. Dočetla jsem a říkala si, tohle se nadá zfilmovat. BBC se s tím prala jak nejlépe dovedla. Na pohled nádherné, dějově chaotické a zkratkovité. Nedovedu říct, jestli to dává smysl těm, kteří knihu nečetli, nejsem si tak úplně jistá, jestli dává smysl samotná kníha, spíš bych se příkláněla k tvrzení, že nedává.V posledních dvou epizodách se však podařilo vybudovat napětí, jaké mohou jiné miniserie téhleté jen tiše závidět. Tak jak jsem byla na začátku rozpačitá, tak jsem po skončení potěšená. Je zbytečné se snažit rozklíčovat jednotlivé motivace nebo se babrat v tom, jak tenhle svět vlastně funguje a co za tím vším vězí (toho jsem si užila dost při čtení knihy a stejně to k ničemu nebylo). BBC se hodně snažila a herci tomu nemálo napomohli. Eddie Marsan byl skoro tak iritující Norrell jak jsem si ho představovala a Marc Warren má očekávání daleko předčil. Výkony mnoha dalších byly velmi dobré, ale vypisovat všechny by nemělo smysl. Plusové body za konec.

• 5.12.2015  11:37
    Děsivé dějiny (TV seriál) (2009)

Zamilovala jsem se do pořadu pro děti, naprosto a bezhlavě.Po několika prvních rozpačitých dílech mi úplně přestala vadit amaterskost a jednoduchost některých scének a celou bandu si neskutečně užívám. Jejich hloupoučké převleky, výborné hraní s přízvuky, vypelichanou mluvící krysu a písničky - ty písničky mi zůstavaly v hlavě celé týdny (ještě lepší je jejich BBC prom). zatím jsem zvládla dvě serie. Ano , mají tendenci se opakovat a občas se nějaký ten vtípek nepovede, ale když se povede, je geniální.

• 5.12.2015  11:25
    Murder in Successville (TV seriál) (2015)

Dokoukala jsem celou první sezonu, ale bez mučení přiznám, občas to byl boj se donutit a nevypnout některé díly. Má to výborný nápad, jenomže celé to stojí a padá se schopnosti improvizace jednotlivých hostů - velký palec nahoru za to co předvedli Deborah Meaden a Louis Smith. Hlavní postava DI Sleet baví asi tak 5 minut, než se vám to jeho buranské vystupování okouká. Pár vedlejších postav, Gordon Ramsay kupříkladu, jsou na tom o něco líp. Co se týče hostujících postav, nebritské publikum sotva zaujmou neznámé tváře, které se dusí záchvaty smíchu. Znát je, možná by mě jejich rozpaky bavily, ale takhle mě zaujaly jen 2 z 6, a to proto, že zvládli víc než jen hihňání. Vlastně můžu říct, že zvládli házet lepší hlášky než stálé obsazení (což možná asi nebude tak těžké)

• 21.11.2015  13:13

Nevím jestli lžu, když řeknu, že je tenhle film něco výjimečného. Děj je předvídatelný a průměrný, navíc příliš bombastický - spousta barev, hudby, scény z oslav - vypadá to pěkně, ale je to spíš jen vata. Ze srovnání mi první, mnohem komornější díl, vychází lépe. Pro mě ale tenhle díl bude mít své zvláštní kouzlo. Je to osobní. Přiznám se, že jsem měla problém vidět postavy, které jednotliví herci hrají, neviděla jsem rozhovor paní D s paní G. Viděla jsem rozhovor Judi Dench s Maggie Smith o stáří, o smrti, o času a vše bylo neuvěřitelně skutečné. Dejte bandě stárnoucích herců, kteří se velmi dobře znají, zahrát bandu stárnoucích známých (obzvlášť když je tahle banda pro vás osobně něčím důležitá a speciální) a neubráníte se pocitu, že je to opravdové.

• 16.8.2015  15:51

Brosnan zestárl, ale pořád mě ještě baví se na něj koukat. Ta mírně ušlápnutá, sluníčková kadeřnice byla vcelku sympatická postava. Jenomže děj byl až tragicky nepřítomen a to, co se za děj vydávalo, byla jen slepenina pár povrchních klišé.

• 30.6.2015  10:35
    Na straně zákona (TV seriál) (2015)

Tady se sešla velmi příjemná partička postav. Chvíli trvá, než to té obhroublé šéfové začnete věřit, ale dojdete k tomu. U posledních dílů jsem měla pocit, že tvůrci vsadili na dost ohranou zápletku, ale poslední díl to záchránil. Případ je sice vyřešen, jenomže nemám pocit, že by příběh téhle bandy skončil. Chci další sérii a víc scén s tím sešlým patologem.

• 25.6.2015  00:40

Objevily se závěrečné titulky a já neměla pocit, že bych právě viděla dechberoucí film anebo ten nejúžasnější milostný příběh filmových pláten, ale něco, co bylo až děsivě skutečné. Tak skutečné, až se o tom těžko mluví, ale nejde o tom přestat přemýšlet.

• 2.6.2015  13:05
    Breathless (TV seriál) (2013)

Měla bych dát 3*, ale nemůžu se donutit. Breathless je série s ne tak propracovaným dějem, jak by mohla mít, zabalená do krásného obalu. Kdyby bylo místo 6. epizod takových 20 (to možná přeháním, ale i tak bych byla ráda), povrchnost děje v prvních dílech by mi pak nevadila. Má to slibné postavy, několik dobrých témat, možná ne tolik originální, přesto zajímavé zvraty a krásné prostředí. Jenomže i během šestého dílu jsem stále viděla jen to na povrchu - bylo by pěkné proniknout maskou zdánlivě dokonalé společnosti a zjistit jaké byly jednotlivé postavy ve skutečnosti. Divák sice měl místy možnost nahlédnout, ale to zanechalo víc otázek než odpovědí. Tím nechci říct, že je to špatná série. Užívala jsem si každou scénu (a přiznávám, ty s Jackem Davenportem víc než jiné). Jelikož zůstalo jen u jedné sezony, tak oceňuji způsob zakončení. Ale i tak mám pocit, že druhá sezona tomu znatelně chybí.

• 30.5.2015  12:51
    Hra (TV seriál) (2014)

Dějově jsem měla pocit, že co deset minut na mě vyskočí nějaký nový překvapivý zvrat, až se v tom ke konci člověk skoro přestává orientovat. Respektive chápe co se děje teď , ale jak k tomu vedlo všechno to předchozí, to už je zamotané. I přesto, na samotné provedení je radost pohledět. Po vizuální a herecké stránce se to BBC povedlo. Překvapivě se mi zdálo, že to není Brian Cox, kdo herecky vyčnívá nad ostatními, ale Victoria Hamilton, v závěsu s Paulem Ritterem, který se do té vážné atmosféry vůbec nehodil, ale byli jste rádi, že tam je (kdo by si neoblíbil tak nešikovného Casanovu)

• 3.5.2015  22:34
    Drop the Dead Donkey (TV seriál) (1990)

Seriál, který musel být v době svého vzniku neskutečně vtipný, protože i po 25 letech se někdo jako já, holka z cizí země s kusými znalostmi britské politické scény té doby, u toho dokáže místky dobře bavit. A zvlášť u prvních dvou sezon, které jsou více zaměřené na komentování soudobého dění než na spory a soukromý život jednotlivých členů redakce (či jak se to tam u nich má nazývat). Samotné postavy byly jen takové vtipné figurky, které se moc nevyvíjely. Každá měla své komické charakeristické vlastnosti a znaky a ty se postupem času využívaly až do extrému, takže měl člověk místy pocit, že se kouká na ten samy vtip pořád dokola, akorát se víc tlačí na pilu. To však neznamená, že by to nebylo vtipné. Občas se vyskytl díl, který byl svým netradičním formátem příjemným vybočením ze zaběhlé rutiny. A po posledním díle se musím pousmát a tvůrcům poděkovat. V podstatě to bylo příjemně strávených 6 sezon a jednotlivé postavy mi budou chybět (hlavně Dave a jeho sázky)

• 30.4.2015  13:06
    Párování (TV seriál) (2000)

Už tři dny přemýšlím, jak tohle vůbec ohodnotit. Většina je milý průměr, mělo to scény, které byly tak špatné, že bych je nejraději rovnou přeskočila, a pak tam byly části pro které je i 5* málo. A právě pro ty scény, kdy jsem s obtížemi lapala po dechu, jak jsem se smála, stojí za to přetrpět to nepovedené. Hlavní postavy jsou takové vtipné karikatury. Máme tu excentrickou blbku, marnivou pipinu, sebevědomého frajírka, nervozního nešikovného ťuldu a hlavní pár taky není úplně normální (zvlášť ze Steva se stává čím dál tim větší ufňukaný podpantoflák) Ano, je to přehnané, ale je to vtipné. Líbílo se mi, jak si tvůrci vyhráli s časovými liniemi, ať už skládáním jednotlivých scén do větší mozaiky anebo souběžným dějem. Líbily se mi různé pošahané snové sekvence a jedna z mých nejoblíbenějších scén byla noční telefonát v pěti lidech. Nevím jestli měl Coupling za cíl překvapit diváky, tím jak otevřeně se všichni baví o sexu. Já jim ve skutečnosti záviděla, jak pohodové ty jejich pošahané debaty dokáží být. Když si vzpomenu, jaká nudná témata mají mí přátelé potřebu řešit v hospodě, náhle mi "Lesbian Spank Inferno" připadá jako úžasně zajímavé téma.

• 9.4.2015  11:16
    Coalition (TV film) (2015)

Na tenhle film jsem se těšila, Pokud si celou situaci už sami nepamatujete, týdny před vysíláním vznikalo mnoho zajímavých článků a interview, které vám ji i jednotlivé aktéry připomínaly. Obzvláště roli lorda Maldensona - ztvárněn Markem Gatissem. A výsledek? Z Camerona udělali blbečka, z Browna udělali blbečka, Clegg vypadá jako trpící hrdina celého příběhu a démonizovaný Mandelson je skoro miloučký. To jsem nečekala. (Zlvášť od Grahama, jehož This House považuji za geniální počin). Přes všechny snahy o dramatičnost, kterou tvůrci pravděpodobně doufali, že dosáhnou hudbou, střihem a různými zábery z helikoptéry, nejlépe vyzněly klasické, pomalé, konverzační scény. Mělo to zajímavý námět i své světlé chvilky - přes všechno Cleggovo trápení byla Brawnova chvilka mnohem dojemnější. Jen mám pocit, že sledovat skutečné záběry z doby před pěti lety by i přes nemožnost vidět za zavřené dveře bylo mnohem dramatičtější.

• 28.3.2015  23:47

Opravdu stačí jen pěkné auto, britský přízvuk a pár sarkastických hlášek? Samozřejmě, že ano.

• 27.3.2015  22:30
    Muse of Fire (2013)

Poměrně zábavný dokument, který Shakespearem nepolíbenému či dokonce znechucenému divákovi ukazuje, že nejen samotní tvůrci tohohle počinu či náhodí kolemdoucí na ulici, ale i největší Shakespearovští herci naší doby se věhlasného barda vlastně děsí, mají pocit, že ho nikdy nepochopí, ve škole z něj propadali ale i přes to všechno ho milují. Mám za to, že tam jsou momenty, které by diváka mohly donutit alespoň na chvíli zapochybovat a říct si - třeba na tom Shakespearovi fakt něco bude. Můj problém s tímhle dokumentem není v tom, co mi ukázal, ale naopak co neukázal. Je obdivuhodné, koho všeho se těmhle dvoum nadšeným klukům podařilo vyzpovídat. Co záběr, to někdo, jehož názory na Shakespeara bych chtěla slyšet. A když říkám chtěla, tak tím nemyslím, ano bylo by to fajn, ale ano strašně strašně moc. Proto mi dost vadí, že z většiny rozhovorů se do filmu dostala tak jedna věta a mnohé z nich v podstatě říkají to samé. Měla jsem možnost se podívat na celé inteview s Alanem Rickmanem a když pominu fakt, že ani jeden z tvůrců neuměl pokládat otázky, byla čirá radost poslouchat odpovědi. A to byl jen jeden záznam z mnoha. Kde jsou ty další?!

• 11.3.2015  01:38
    Chappie (2015)

Já mám roboty ráda, strašně moc, ale tohle byl snad ten nejprotivnější a nejotravnější robot, jakého jsem kdy viděla. To, že byl "jako dítě" snad neznamená, že bude mít všechny neduhy filmových děcek. To už mi byla sympatičtější ta nemluvná holčička z posledního Terminárora , u které jsem doufala, že ji brzy někdo odstřelí. Vývoj robota i chování postav mi přišlo naprosto nelogické, místy jsem se zasmála a ta scéna s velkým zlým robotem mě trochu obměkčila.

• 28.2.2015  23:25
    Wolf Hall (TV seriál) (2015)

BBC opět vytáhla ony vděčné postavy britské historie a vymalovala nám je v tak pěkných barvách, že se obávám mít tu čest a potkat pány skutečně, bylo by to trpké zklamání. Už dávno jsem zvyklá, že si se mnou BBC pohrává, ona to umí. Předem varuji - je to pomalé, velmi pomalé! Zrady, lásky, vášně, pletichy dostanete jen ve velmi střízlivém balení. Já se svou oblibou v pomalých nebombastických vyprávěních si však v tomto případě na tempo stěžovat nemůžu. Wolf Hall má neoriginální příběh, ale vsadil si na kvalitní herecké obsazení. Mark Rylance sice není na obrazovkách příliš profláklou tváří, ale pokud se zajímáte o divadlo a toto jméno vám nic neříká, někde se stala chyba (v dalších komentářích jsem se tady dočetla názor, že " Pro Rylance se Cromwell stal pravděpodobně životní rolí", a i přesto jak moc se mi jeho Cromwell líbil, mám pocit, že tohle tvrzení příliš podceňuje jeho herecké schopnosti i mnohé dosavadní výkony). Obvykle bývám fascinována tím co a jak říká, tady mě ohromil tím, že mlčel. Cromwellovo tiché a rozvážné vystupování přitahuje a znepokojuje zároveň. Zdá se být sympatickým hrdinou tohoto příběhu, ale kdo ví, co se v tom tichém muži opravdu skrývá. Ani ostatní herci nezklamali, zvláště Anton Lesser. Z jeho Thomase Mora mě místy mrazilo. Nevím, jestli si dovedl získat sympatie diváka, určitě si ale získal jeho respekt. Společné scény Cromwella s Morem pro mě byly vrcholem téhle miniserie. Ta uběhla příliš rychle, nato jak byla pomalá. Už dávno jsem to vzdala, ještě ráda nechám BBC ať si se mnou dál pohrává a budu doufat, že jsem Cromwella v tomto podání neviděla naposledy.

• 24.2.2015  20:32
    Catastrophe (TV seriál) (2015)

Takhle dobrý pilot jsem už dlouho neviděla. A i když další díly nezvádly udržet tempo toho prvního, pořád to stálo za to. Svižné, vtipné a velké plus za fakt, že komické scény nevyznívaly trapně, jak se až příliš často v podobných seriálech stává. Navíc, ze všech divných komických kamarádů všech možných hlavních hrdinů, Mark Bonnar byl příjemně znepokojivý charakter.

• 17.2.2015  12:29
    Ctihodná žena (TV seriál) (2014)

První dva díly byly velmi pomalým a zmateným rozjezdem do světa, kde nic není tak jak vypadá, každý hraje nějakou roli, pomalu abyste nevěřili ani vlastní babičce, kde hlavní hrdinka dostává jednu ránu za druhou a britští špioni mají snad v popisu práce vysedávat na lavičkách v parku či nad partii šachu a házet jednu sarkastickou hlášku za druhou (I´ll use the door but just to let you know ...I CAN climb the walls) - výborný Stephen Rea. V momentě, kdy jsem se v tom alespoň trochu zorientovala jsem si to začala úžívat, proto jsem trochu zklamaná z konce. Celou dobu byl tak velký dúraz na vše co se děje okolo a nemám vůbec pocit, že by to bylo dořešené. Nechybí mi mezi posledními minutami a zbytkem seriálu ještě nějaké díly?

<< předchozí 1 2 3 4 6 7