Seabeast

Facebook: tonda.smrcka
Instagram: _seabeast_

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 28.1.2020  14:28

Stejně jako příbuzný Fulciho snímek Brána do záhrobí, který jsem viděl pár let nazpět, se jedná o brutálně natahovanou nudu bez ladu a skladu. Chápu, že pro některé se jedná o kultovní záležitost a že ve své době film dokázal vyděsit nebo pobouřit. Ale u Páter Thomas jsem se osobně musel hodně přemáhat k dokoukání. Gore efekty jsou sice opět místy šmakózní, ale scénář je prostě slabota a všechno vyznívá tak nechtěně vtipně. Navíc je to násilí tak samoúčelné až hanba. Stejně jako většina Fulciho filmů.

• 28.1.2020  14:18
    Na nože (2019)

Po delší době bez diskuze jeden z nejsilnějších zážitků z kina! Možná i za poslední dekádu až dvě. Daniel Craig, jak ho většina ještě nepoznala, zde předvedl náramně zábavného "amerického Hercula Poirota". Co mi obecně na filmech z poslední doby pokulhává je patrně ta nejzásadnější filmová složka. Scénář! Zde je vybroušen do nejmenších detailů, přinese několik zvratů, překvapí a také pobaví. Výborná zápletka poté graduje do grandiózního "poirotovského" finále, kde každý přítomný je uzemněn detektivovou prozíravostí a mazaností. Vše je podané poutavou formou, která vám nedá do poslední scény vydechnout. Já nemám opravdu co filmu vytknout po jakékoliv stránce, protože ta euforie, co člověka naplní po odchodu z kina, se stává jednou za uherák! Nečekal jsem nic a dostal jsem totální bombu! Víc takových filmů!

• 28.1.2020  09:45
    Suspiria (2018)

Tak tomuhle říkám pravý cinefilní zážitek! Remake Suspiria se od původní Argentovy klasiky liší opravdu na míle a jsem si jistý, že pro někoho bude nestravitelný. Ať už intenzitou anebo specifickým vyzněním. Má dokonale snovou atmosféru, podobně jakou třeba vnímám u kultovního Spalovače mrtvol. Jakoby na vás z obrazu přímo dýchala jakási "neskutečnost". Nevím, jak to přesně popsat. Častokrát jsem při sledování zažíval hodně zvláštní pocity, které běžně při sledování neregistruji. Jedná se o hodně artově pojatý snímek, jež svou opulentní bizarností doslova překypuje a žije si vlastním životem. Jsou tu scény, které z hlavy asi jen tak nevyženete a váš mozek je moc nepobere. Někoho může Suspiria nudit, ale ty hloubavější by mohla oslovit. Omračující je trojrole Tildy Swinton, která častokrát svým makabrózním vzezřením vcelku děsí. Obraz, výprava, hudba, zvuk, triky, kamera - všechno je dokonale vybroušené. Po skončení jsem o svém plném hodnocení nepochyboval, protože si ho Suspiria právem zaslouží.

• 28.1.2020  09:27

Což o to, mně by nevadilo že Heavy Metal 2000 nemá povídkovou formu jako předchozí majstrštyk Heavy Metal z roku 1981. Ale věc se má tak, že Heavy Metal 2000 je hodně nedomrlá záležitost. Místy jsem se i nudil a animace mi nijak oslnivá nepřišla. Vlastně mi byla docela nepříjemná. Jasně, máme tu jako soundtrack tvrdý metal, spousty vnadných ženských křivek a jejich dudášů, krve a machismu. Ale scénář je prostě slabota bez špetky invence. Chtěl jsem dát původně za tři, ale jdu ještě o jeden stupeň dolů, protože mě Heavy Metal 2000 obecně dost zklamal.

• 23.11.2019  18:22

Nechvalně proslulé Morčátko aka "fake snuff" pro otrlé. Prostě se jedná o takový ten "torture porn" film, který nemá kdovíjaký příběh nebo myšlenku a má za cíl pouze šokovat. Mno, tak šokujícího na tom nic moc nebylo, protože to unesené děvče působí, jakoby se ji to mučeníčko líbilo. Hned úvodní fackování na židli je úplný "epic fail", protože nelze přehlédnout, že jsou kluci opatrní a fackují se sami do své dlaně. Místo znechucení jsem se spíš musel smát. V první řadě je Morče neskutečná nuda a ztráta času, takže zaručeně o nic člověk nepřijde. Musel jsem kacířsky postupně přeskakovat až k závěrečné scéně s propichováním oka, ale i to mě nechalo chladným. Je to zkrátka celé pejčovina na entou.

• 23.11.2019  18:06

Jedna z mála kvalitních Kingovek a řekl bych že nesmírně povedená! V první řadě mě nejvíc zaujal fakt, že navazuje jak na Kubrickovo "racionálnější" ztvárnění původního Osvícení, ale zároveň zachovává fantasknější Kingovo pojetí. Z Kubrickova Osvícení si dokonce vypůjčuje ikonické scénky a ve flashbackách se drží podoby hlavních postav. Nicméně knižní předloze je pak mnohem věrnější a vzdává mistrovi větší poctu, než tomu bylo u Kubricka. Ten zkrátka Osvícení překopal a udělal tak z příběhu úplně jinou verzi. Mně osobně se víc líbila kniha a z Kubrickova filmu jsem nikdy nebyl kdovíjak odvařený. I když se jedná o poctivou a vynikající filmařinu, zpětně po přečtení knihy jsem musel s hodnocením o hvězdu dolů. Doktor spánek jsem bohužel zatím nečetl, ale řekl bych, že se knihy drží více. Za druhé mě hodně potěšilo plně využité téma astrálního cestování, protože filmů s tímto fenomémem je jak šafránu. Celkově napětí se dalo doslova krájet a Ewan McŘehoř si syna šíblhého spisovatele střihl na jedničku. Jestli jste za poslední dobu postrádali nějaký šťavnatý horor, tak Doktor spánek je prvotřídním příkladem, že naděje umírá poslední. Ještě před návštěvou kina jsem měl malinko obavy, že se bude jednat o další zmršenou Kingovinu, ale chyba lávky! Satisfakce po všech směrech!

• 13.10.2019  12:25

Stejně jako prvotina, nekrofilní romantika je vskutku netradiční kombinace. A vzhledem k delší stopáži je dvojka o trochu záživnější a vtipnější, ale svým způsobem podobná nuda. Ano, Nekromantik 2 jde se svojí laťkou výše a přidává na morbidní nechutnosti. Nic moc navíc ovšem nelze očekávat. Hvězda za bobříka odvahy a druhá hvězda za působivý "bezhlavý" konec. :-D

• 13.10.2019  11:58

Visceral je jakýsi pokus o torture film s rádoby uměleckým přesahem. Moc se mu to, ale nedaří. Nejen, že se vlastně celou dobu nic moc neděje, ale i veškeré humusárničky nejsou tolik explicitní, jak jsem čekal - většinou kamera nezabírá detaily. Vedle nudného příběhu je i nuda samotné mučeníčko. Naštěstí má Visceral krátkou stopáž, takže nudou člověk úplně nezdechne. Pár scén možná slabší nátury trošku šokne a díky nervnímu zvukovýmu podkladu možná někomu navodí úzkost, ale jinak to zas takové peklo dle mě není (nebo jsem už otrlejší, nevím :-D).

• 2.10.2019  08:45
    Nekromantik (1987)

Nebýt krátké stopáže asi umřu nudou. Vlastně i tahle stopáž je na první díl Nekromantik docela úmorná. Název je doslova trefným vyjádřením příběhu a jak je vidno, jedná se o čistou kombinaci romantiky a nekrofilie. Nějaké scény vyzní vtipně, nějaké jsou nechutné, nějaké se snaží o jakýsi přesah a symbolismus, ale i tak se jedná o zívárnu. Cenním, že přijít s něčím takovým bizarním chce odvahu, jen celek působí jako takový splněný "studentský" výstřelek bez ladu a skladu. Mrtvolná a prohnilá nedomrlost na entou.

• 2.10.2019  08:40
    Dobrý synek (1993)

Sám doma a psychopat s Frodem. :-D Macaulay Culkin je zde tedy pěkný manipulativní spratek, který se neštítí nemalého zvěrstva. Zabíjení zvířat? Brnkačka. Způsobení hromadné dálniční bouračky? Jasná páka. A dál si můžete klidně domyslet, co vás čeká... Čekal jsem umírněný snímek, ale dostalo se mi docela dusného vyústění a gradování. A role Kevinovi, teda pardon, Macaulay Culkinovi sedla na výbornou. To samé Elijah Wood, který zde exceluje na začátku své herecké kariéry a znázorňuje onu bezmoc proti zlem prorostlým synkem. Nikdo mu nevěří a pro okolí se zdá poněkud šáhlým a traumatizovaným ze smrti své matky. Dál asi netřeba dodávat, Dobrý synek mě docela překvapil a spolehlivě natáhl jako špagát na prádlo.

• 2.10.2019  08:12

Znamení ve zdi není vyloženě špatný horor a na svoje minimalistické pojetí dokáže udržet pozornost. Nejedná se ale o nic vyloženě kulervoucího vzhledem ke svému tématu a rozepsanému příběhu. Sliboval jsem si krapet víc. K postavám si vyloženě vztah po celou dobu neuděláte, vzhledem k jejich plochosti, a konečná pointa mi přišla jaksi useknutá. Dialogy také nebyly moc silnou stránkou filmu. Hlavním tématem byl tajuplný vězeňský grimoár ve kterém znalci ocení inspiraci Lovecraftovským Necronomiconem a přímo použitými výrazy spjaté s autorovým universem. Efektové gore chuťovky byly na jedničku, ale na žánrový štítek New French Extremity se jednalo o docela decentní provedení. V konečném výsledku film neurazí, ale ani nenadchne.

• 17.9.2019  10:06
    Slunovrat (2019)

Ari Aster mě předchozím Děsivým dědictvím tolik nenadchnul, ale Slunovratem si mě získal. Ze začátku jsem si myslel, že půjde o takový ten "horor s teenagery", kterých je za poslední dobu mraky, ale to jsem nevěděl, jaké pecky mě ještě v průběhu potkají. Už samotný příchod do osady sekty, vycházející ze Skandinávské mytologie, navodí zneklidňující pocit, že je uvnitř něco v nepořádku. A takto se postupně nabalují bizarnosti za bizarností. Odzbrojila mě naturálnost některých scén a zároveň jsem měl i záchvaty smíchu, přestože ve finále Slunovrat není tradičně pojatou komedií. Při sledování jsem si vzpomněl na sedmdesátkový film Rituál, který prostředím Slunovrat hodně evokuje. Ari Aster jde ale s bizarností až na samou dřeň. Ve finále jsem jen koukal s otevřenou pusou. Atmosféra je taktéž výborná, nedá vydechnout a perfektně podporuje malebnou obrazovou stylizaci. No upřímně, dost věcí mě na Slunovratu překvapilo a samotná Florence Pugh (pro mě neznámá tvář) sedla do své role náramně.

• 17.9.2019  09:48

Hodně originální zombie horor a navíc hezky prošpikovaný humorem. Úděl hrobníka, kde ožívají mrtvoly, není jednoduchý. Mrtvolky po týdnu ožívají a je potřeba je střílet a vracet zpátky do hrobů. To jde hlavnímu hrdinovi náramně. Do toho nějaká ta zvrácená romantika a je o zábavu postaráno. Dellamorte Dellamore je svým způsobem docela zvláštní film a nabízí také umělecký zážitek. Humor možná není takový ten, kdy se popadáte za břicho, ale úsměv na tváří dokáže vykouzlit. Mezi klasickými zombie horory je Dellamorte Dellamore jako takové ošklivé káčátko, ale ne svou ošklivostí, ale tím, jak z žánrovky vybočuje. Makabrózní netradiční podívaná!

• 17.9.2019  09:21

Takřka tři hodiny, téměř bez mluveného slova, jsem měl obavy jestli bude stále na co koukat. Kupodivu ano a Václav Marhoul přišel s opulentní podívanou, která je vytříbená překrásnou kamerou a působivými hereckými výkony. Obzvláště nejmladším hereckým protagonistou Petrem Kotlárem. Tři hodiny "torture porna" ovšem nečekejte a rozhodně se nejedná o něco, co by snesitelností přesahovalo mantinely. Ne, vážně to není tak horké, aby bylo nutné při projekci odcházet z kina. Inu dobře, možná někteří lidé ze starší generace, co nejsou tolik otrlý, budou pociťovat úzkost. Ale to se netýká moderního diváka, co je na drsnější vyobrazení z dnešního pohledu už zvyklý. Násilné scény nejsou tolik explicitní, jak jsem předpokládal. Většinou se jedná o náznaky. Za shlédnutí ale Nabarvené ptáče rozhodně stojí. Mně už nezbývá, než si knihu přečíst, abych doplnil literární vzdělání. Co film nemá šanci zachytit je postupná proměna malého chlapce následkem hrůz, které prožívá. A možná při některých scénách bude o detailech divák tápat - což v knižní předloze myslím vyzní jasněji. To podstatné mu zde ovšem neunikne. Syrové, naturalistické, vybroušené a vůbec ne nudné. Takové je Nabarvené ptáče.

• 17.9.2019  09:05

Nečekal jsem nic a dostal víc. Prdelní romantické intro je posléze vystřídáno se zábavnou naháněčkou. A ano, žánrové zařazení do komedie vedle hororu/thrilleru rozhodně není lživé. Krvavá nevěsta je docela krvavá a taky místy hodně nadsazená. Tím si pro mě bodíky sympatie sbírala jako na běžícím páse. Jako taková nenáročná oddechovka funguje Krvavá nevěsta skvěle a ač jsem se bál jestli mě celou dobu bude nahánění jedné blondýny v panství bavit, tak bez diskuze bavilo. Postava Samary Weaving je půvabná a jak vyplyne najevo, nejedná se o žádné ořezávátko. Do toho všeho opar tajemna, nějaké to zvrácené rodinné tajemství a závěrečný... no, nechte se překvapit.

• 17.9.2019  08:51
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Snad jediný seriál, který by měl povinně vidět každý člověk na planetě. A to bez legrace. Málo komu se podaří přijít s něčím tak výjimečným jako je toto vyobrazení Černobylské katastrofy. Už při sledování prvního dílu jsem pocítil úzkost, kterou už jsem dlouho při projekci nezažil. A vlastně i něco TAK strhujícího jsem ještě neviděl. Doslova díl za dílem člověk hltá každou minutu příběhové mozaiky, která graduje ke svému šokujícímu finále. Produkce a výprava je přímo neskutečná. Před shlédnutím jsem měl jen povrchní informace o Černobylském incidentu a jsem tvůrcům vděčný za to, že vůbec přišli s něčím tolik unikátním. Nemám slov.

• 17.9.2019  08:29

Petera Stricklanda je potřeba si dát do hledáčku. Zde přišel s úchvatným surrealistickým zážitkem, který se jen tak nevidí. Takové krásné šaty jsou totiž totální výmaz, který mě po celou dobu nepřestával fascinovat. Bizarní obraz, bizarní hudba, bizarní herci, bizarní... takřka všechno. Kdo by čekal, že hnacím motorem budou "šaty, co vraždí". Zní to vtipně a taky je místy film pěkně nadsazený, ale nepostrádá svoji vážnost a uměleckost. Nelze popřít, že se autor v několika scénách nechal inspirovat virálním mindfuckem I Feel Fantastic, který působí tak divně a děsivě a obdobně je tomu i zde. Takové krásné šaty jsou doslova hypnotickým, snově pojatým příběhem. A ona příběhová osa se dělí na dvě dějství. První s černošskou matkou mě bavila o něco více než s opravářem praček, ale propojujícím prvkem jsou vždy karmínové šaty a luxusní butik s prapodivnými zaměstnanci, který ukrývá mnoho tajemství. Musím vypětit, protože si takové hodnocení film plně zaslouží. Minimálně za tu perverzně okouzlující podívanou.

• 3.9.2019  08:19
    Lesní duch (2013)

Další z řady "moderních zmršených remakeů" hororové klasiky. Tenhle ale obzvlášť. Bohužel jsem dlouho takhle laciný s*anec neviděl a měl jsem dost co dělat, abych dokoukal do konce. Přeplácanost z remakeu čvachtá na sto honů, obsahuje ultra dementní postavy (k tomu krajně nesympatické) a konstantně nudí zhruba od čtvrtiny filmu. Inu, gore efekty se sice vydařily, včetně masek, ale mně tohle opravdu nestačí. Nechce se mi věřit, že se na scénáři podílel samotný Sam Raimi, jež je tvůrcem původního Evil Dead. Být v jeho kůži, nechtěl bych se pod tím podepsat. Původní osmdesátkový skvost má veškeré znaky, které z něj právem činí kult - poutavý příběh, tajemnou atmosféru, skvělou hudbu, ikonického hlavního hrdinu, rafinovanou kameru, a tak dále, a tak dále. Zde všechno podstatné chybí a nemálo scén vyznívá nechtěně komicky. Nechť tento brak mizí v propadlišti hororové kinematografie, protože patří k těm nejhorším, co jsem zatím viděl.

• 29.8.2019  09:32
    Warriors (1979)

Jednoduchá zápletka, ale zato skvělá až "Carpenterovská atmosféra". Jeden gang kontra všechny gangy v nebezpečných ulicích New Yorku. A to nebezpečí tak velké, že číhá doslova na každém rohu. Ono probít se přes všechny ty gangy není procházka růžovým sadem, ale The Warriors nesází na tuny krve a explicitnosti. Místo toho operuje s hrubou silou, náznaky a potemnělým obrazem. To z něj činí docela zajímavou koukatelnou záležitost, která nepůsobí unyle. Vsadím se, že většina viděla klip Bad od Michaela Jacksona a troufl bych si tvrdit, že veškeré lokace metra jsou totožné jako v The Warriors. Jasně, že se tam ta béčkovost najde, ale k filmu a příběhu skvěle pasuje. Tak jako tak, nemohl jsem se odtrhnout a do poslední chvíle Válečníkům fandil. A že to holobrádci neměli moc jednoduché dojet bez úhon do cíle!

• 15.8.2019  08:28

Stručně a jasně - Tarantino si plní sen. Tak by se zhruba dalo Tenkrát v Hollywoodu shrnout a Tarantino nemá potřebu se zavděčit každému. Což je na druhou stranu možná škoda. Pocta "Spaghetti westernům" je cítit na sto honů a vizuál je dost sympatický na oko. Čekat ovšem dialogově vytříbený majstrštyk, jak je u Tarantinových snímků zvykem, jednoduše nelze. Najde se dost scén, které zřejmě na spoustu věcí z branže naráží nebo svým způsobem zobrazují jako karikaturu, ale dám ruku do ohně, že ne každému diváku něco řekne. Stejně jako se stalo mě. Je asi zavádějící napsat, že se jedná o divácky nevstřícný film, ale pro tento účel zřejmě natočený nebyl. Přeci jen, jak jsem zmínil v úvodu, se jedná o ryze osobní Tarantinovu záležitost. I přes podobnou stopáž jako u Osmi hrozných jsem se nemohl ubránit dojmu, že se příběh dost vleče. A mám-li Tenkrát v Hollywoodu s nějakou Tarantinovkou srovnávat, tak je mu nejblíže Jackie Brown. Ryze akční nebo dialogovou bombu nečekejte. Co stojí za to je jednoznačně závěr, který všem zarytým fandům poskytne plnou satisfakci, ale ve výsledku bude Tenkrát v Hollywoodu diváky spíše rozdělovat.

• 30.7.2019  10:53

Bohužel, silně mě to nebavilo. Zrodila se hvězda je tak neuvěřitelně jalový a nezáživný film, který krom několika pěkných písniček nemá co nabídnout. Nebavilo mě to jako romantické drama a ani jako pohled do hudebního zákulisí, a to se přitom hudbě aktivně věnuji. Že Lady Gaga umí hrát mi už dokázala v páté řadě seriálu American Horror Story a zde je tomu jakbysmet. Víc jak dvouhodinová stopáž je zcela úmorná a dala by se zkrátit o tuny balastu. I když myslím, že by ani to nepomohlo, protože zásadní kámen úrazu je nedomrle napsaný scénář jak přes kopírák a s předvídatelnými událostmi. Zrodila se hvězda je jen další přeceňované NIC vycházející z nepochopitelného boomu. Konec hlášení.

• 17.7.2019  13:36
    Trhlina (2019)

Tak si neodpustím jedno klišé, ale holt: KNIHA > FILM. Filmové zpracování Trhliny se sice ve většině drží příběhové osy v knize, ale v několika momentech, kvůli dramatičtější sledovanosti, vybočuje. Většinou bylo vynecháno to, co by film zbytečně rozmělňovalo nebo ho nijak neposouvalo. Někde se ovšem maličko překrucuje nebo přikrášluje, jak je ve filmových adaptací zvykem. Co je ovšem na škodu, že se společné setkání s nerdem Andrejem a racionalistou Davidem moc dobře nevysvětlí a divák skoro nepostřehne, proč k němu došlo. Podobně jako v knize i zde jsou postavy poněkud ploché a moc si k nim nejde vybudovat vztah. Síla knihy byla především v atmosféře a přijmutí hry, že by se příběh mohl odehrávat na základě skutečné události. Samozřejmě, že se s velkou pravděpodobností jedná o Karikovu fikci, ale díky ponoření se do "reality" mi pomohlo hodně knihu vychutnat. Příběh Trhliny však nejlíp líčí přízviska "Slovenský Blair Witch" anebo "Slovenský bermudský trojúhelník" a možná tak trochu očekáváte i od filmu, ale found footage rozhodně nečekejte. I přes vynikající zpracování, na zdejší poměry víc než obstojné, jsem ale z filmu odvařený nebyl. Nevím co mi přesně chybělo, ale Trhlina byl přesně ten případ, kdy nejste ani vyloženě zklamaný, ale ani totálně nadšený. Možná chybělo lepší uchopení celkové konzistence a větší důraz na atmosféru. A taky i vstřícnější podání pro diváka, který se s knihou nikdy nesetkal. Najde se tu i několik elementů, které zůstávají neobjasněny, ale přitom pro pochopení příběhu nejsou zas tak důležité a pak i momenty, které do filmu přidávat nebo předělávat nemusely. Za mě čistý průměr a spíš bych diváky chtěl odkázat na přečtení této velmi působivé knihy pro pocuchání vašich nervů. Jinak "gratuluji" opět panu LIVINGDEAD ze všeříkající slovní průjem, který je u něho zlatým pravidlem - dostává tímto ode mě nesmrtelné zlaté lejno jako čepičku na hlavu! :-D

• 12.7.2019  15:48
    Mlha (2007)

Kingova "lovecrafťárna"! Není zde vůbec pochyb, že mistr hororu pan King literárně čerpal z univerza H. P. Lovecrafta. Dimenze, chapadla, mostra, beznaděj, zkáza... Však to znáte z knih. Mlha patří k těm zdařilejším zfilmovaným "kingovkám" a nelze ji upřít vynikajicí atmosféru. Jen mi nejde do hlavy, proč tý pánbíčkářské semetrice nenarvali roubík do huby a nesvázali ji někam k regálu. Byla by tam o dost více užitečnější a vsaďte se, že je to postava numero uno ke který si rychle vypěsujete averzi a přejete ji brzkou smrt. Darabontovi se velmi přesvědčivě podařilo zpracovat i jinou Kingovu předlohu, a tím je jak jinak než emotivní Zelená míle. Takže Mlha je rozhodně sázka na jistotu. Velký kámen úrazu jsou CGI efekty ze kterých jde hrůza. Nemám na mysli svojí děsivostí, ale laciným a technicky slabým zpracováním. Je třeba s tím počítat a mávnout na tím rukou, pokud se chystáte na projekci. Jinak za mě docela spokojenost.

• 10.7.2019  10:20
    Vazba (2019)

Děsná zívárna a navíc brutálně natahovaná. Chápu, že má jít o syrové vyobrazení skutečnosti a trýznění totalitním režimem, ale sledovat jednolitý "příběh" dvě hodiny? Být to několika minutový kraťas, fungovalo by vše o dost lépe. Takhle se to opravdu nedá sledovat.

• 9.7.2019  13:05

No vida, konečně jsem se dostal k legendárnímu Saló, které se řadí do kategorie těch nejzávadnějších filmů v historii kinematografie. Nutno podotknout, že se jednalo o labutí píseň kontroverzního italského tvůrce Piera Paola Pasoliniho. Saló aneb 120 dnů sodomy obsahuje na svoji dobu docela šokující scény - některým jedincům pocuchá spolehlivě nervy i dneska. Jedná se ovšem o něco, co by musel člověk pro doplnění filmového vzdělání vidět? Ani ne. Údajně se má jednat o satiru, která má pomocí pobuřujících scén poukázat na závažnější sociální problémy. Ale popravdě, moc jsem tam onen žánrový přesah nezahlédl. Spíš se jednalo o rádoby myšlenkovou hloubku se samoúčelnými čuňárnami. Já jsem se popravdě docela dostkrát nasmál, ale ne tou dementností filmu, ale tím, že hodně scén vyznělo hodně vtipně. Pokud si ovšem potrpíte na zvráceném, černém a nechutném humoru. Tedy aspoň jsem to tak vnímal. Doporučuji shlédnout s dabingem, který to nesčetněkrát zabije. Můj hrdina byl jednoznačně ten mega-úchyl, kterého s perverzním úsměvem ztvárnil šilhající Aldo Valletti. U něj mi stačil pouze pohled a šel jsem do kolen. Saló je jako komedie na zasmání parádní šmakuláda, ale více od snímku opravdu nečekejte. Jedna hvězda za Aldo Vallettiho a druhá za perverzní hlášky noblesní dámy.

• 3.7.2019  21:53

Shrnu Nevlastní sestry v kostce. Příběh je o tom, jak se dvě krůty celou dobu tváří jako ten nejkyselejší citron a vedou imrvére slovní diskusní průjem. Vycizelované dialogy prosycené černým humorem fakt nečekejte. Jakmile dojde na první společnou konverzaci sester, jede se dále v podobném duchu. OK, sem tam se přihodí nějaká ta dramatická neplecha pro "rozvedení příběhu", ale vážně jen v uvozovkách. V mizerně napsaných dialozích se zkrátka nic neděje, natož v celém filmu. Na prospání v kinosále ideální.

• 27.6.2019  08:50
    Annabelle 3 (2019)

S-R-A-N-E-C, tenktokrát již potřetí! No dobře, přiznávám, že jsem první dva díly neviděl, ale po tomto třetím si nejsem jistý, jestli vůbec toto dvojité procházení kompostem absolvuji. Annabelle 3 není mysteriózní horor nebo thriller, jak je vidno v popisu. Jedná se o čistou rodinnou komedii. Ano, místo očekávaného děsu jsem se dostkrát přistihl, že jsem se bujaře smál. Bezmála hodinu a půl se koukáte na úmornou nudu, která v pozdější fázi přejde do přeplácané taškařice, kde hlavním charakterům přejete krutou a bolestivou smrt. Nejvíce jsem soucítil se spáleným růžovým dortem. V dnešních vedrech by nejednoho člověka pěkně osvěžil a potěšil jeho chuťové pohárky. Takže čím bych to zakončil? S-R-A-N-E-C, tenktokrát již potřetí!... a doufám, že i poslední...

• 22.6.2019  15:50
    My (2019)

Oproti předešlému snímku Uteč od Jordana Peele jde o značný pokles dolů. Start docela uzívaný, který po zjevení stínové rodinky začne nabírat na pořádně drsné intenzitě, ovšem přejde do méně záživnější gradace a jalového finále. Jedná se sice o výborně zmáknuté řemeslo, pořádný "mindfuck" nádech obsahující satirické a komediální prvky, ale dohromady je film hodně nesoudržný. Doslova uplácaný na písečku. Pro mě docela zklamání, protože Jordan Peele mě svým debutem hodně strhl, kdežto My jsem měl trošku problém dokoukat. Opravdu veliká škoda, sliboval jsem si fakt o dost víc.

• 5.6.2019  08:50

No vida, docela jsem se bál po prvním díle, že tento bude o stupínek, ne-li dva, horší, nudnější a komičtější. S podivem tomu úplně tak nebylo. Jasně, je to béčko jak vyšité, ale zato o něco záživnější a vydařenější než předchozí snímek. Slušela by mu o něco kratší stopáž, protože od určité chvíle působí docela protahovaně, ale není to takový porod jako u Přízraku. Stejně jako u něj se jedná o další Lovecraftovu adaptaci, která příběhem navazuje na Přízrak a patří obecně k těm průměrným. Znalce tvorby určitě potěší Miskatonická univerzita, Necronomicon a nepojmenovatelná zrůdnost, která hlavní hrdiny neustále pronásleduje. Místy jsem sebou kupodivu leknutím cukl a oproti jedničce je atmosféra o něco hutnější. Najdou se sice mnohem horší Lovecraftovy vývary, ale jako jednohubkové rozptýlení to nebylo zas tak špatné.

• 18.5.2019  12:00
    Temné síly (1987)

Čekal jsem trošku víc, protože je pod scénářem podepsaný Mark Frost, který v tandemu s Davidem Lynchem vytvořili fenomenální seriál Městečko Twin Peaks. Atmosféra místy nebyla špatná a okultno, vycházející z ne tolik zde známéno náboženství Santería, nabízí nepřeberné možností, jak téma uchopit. Výsledek je jaksi nemastný neslaný, což je zatraceně škoda. Téma úzce spjaté s Voodoo by mohlo nabídnout vcelku děsivý zážitek, i přesto, že se zde zvířecími a lidskými oběti (zvláště děti) moc nešetří.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17