Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Horor

Recenze (530)

plakát

Jak chutná černá (1986) 

Ze začátku se to tváří jako klasická teenage komedie ze školního prostředí. To platí jenom do chvíle, než začneme zjišťovat jak chutná černá. Samozřejmě by tento film už dneska ani za nic neprošel. Plný stereotypů. Abych byl naprosto upřímný, tak jako komedie to selhává. Škoda že to alespoň víc nevyužilo ten potenciál přeměny (kromě těch klasických věcí jako vtipů na černochy a basket). Co ale nemůžu filmu upřít, je jakýsi náznak srdíčka, toho že vlastně nezáleží na barvě kůže, ať už ve vztahu, chování nebo vzdělání a práci.

plakát

Anna mezi obojživelníky - Série 2 (2020) (série) 

Je to více propojené než první série. První díly byly takové trochu nijaké. Ta pravá zábava začala až v Newtopii a trvala víceméně až do samého konce. Pořád to má díly, které tam jsou vlastně jen na vyplnění a nijak neposouvají děj, nerozvíjejí postavy, ale je jich pomálu, takže se to dá s klidem přejít.

plakát

Inherent Vice (2014) 

Trochu podivnej snímek. Úplně z toho číší autorská ruka. A taky spousta sexuálních narážek, některé skryté ale většinou vystavené vám přímo do očí. Dost známých herců a hereček. Divný věci se tady dějí celkem dost (chtěly jste někdy vidět Joshe Brolina žrát trávu?). Režisér a scénárista v jedné osobě si asi ubalil barevnýho jointa a koukal při čtení knihy na nějaké staré krimi. Je to tak divný, až mě to bavilo, téměř přesně na hranici.

plakát

Netvor přichází (1956) 

Škoda, nejedná se o pokračování. Je to v podstatě okopírovaný první Netvor z černé laguny a částečně i druhá Pomsta netvora. Smůla je i v tom, že se zde snad kromě využití sonaru, neobjeví nic nového (oproti prvnímu filmu). Pomsta netvora byla ovšem v jeho zkoumání přeci jen pro mě víc realistická. Tady se vydali trochu jiným směrem.

plakát

Pomsta netvora (1955) 

Byl jsem docela skeptický k tomuto pokračování. Ovšem tentokrát mě film docela překvapil a to příjemně. Zkoumání netvora a celkově lepší, svižnější tempo vyprávění. Mám ale jeden velký problém, myslel jsem že v prvním díle zemřel, tak jak to že žije? To se ani snímek nepokouší jakkoliv vysvětlit.

plakát

Netvor z Černé laguny (1954) 

Netvor vypadá vcelku slušně. Scénář není žádný zázrak, postavy buď podle šablony, některé naprosto nevyužité a jsou tam jen aby někdo další zemřel (podobně jako u slasherů). I při kratší stopáži jsou chvíle kdy film nic zásadního neukazuje a jen vyplňuje čas nudou. Konec je takový, že vám nezodpoví vlastně žádnou zásadní (v podstatě cokoliv o netvorovi) ani jednoduchou otázku (přežil to ten napadený z lodi, odvezli důkaz?).

plakát

Mrtvý muž přichází (1995) 

Klasické morální dilema ohledně trestu smrti. Sice to pokládá správné otázky nejen o trestu, vině, rasismu a celkově předsudkům nebo důkazech. Jenomže celé je to trochu nijaké, možná až nudné. Herecky jsem čekal větší orchestr, ne že by byly Penn nebo Sarandon špatní, jen si myslím že mohli oba vytěžit ze svých postav v některých momentech (hlavně v první polovině) o něco víc. Skutečně to stálo za to až tak posledních 30 minut, které mají to správné napětí.

plakát

Castle Freak (2020) 

Nějak tomu filmu nevěřím to, čím se snaží být. Vážně by s ním (Re)becka pořád byla i přes to co udělal? Je sice dobře že se to snaží odlišit od původního snímku a do toho převést do moderního zpracování. Jenomže tady ten zvolený styl a scénář nefunguje. Herci se asi snaží, ale není to vidět. Becky ani na vteřinu nedokážu uvěřit slepotu. Plus ty vidiny, nebo propojení s minulostí byly hrozný snad ze všech úhlů. Herec co hraje Johna je totální lopata. Scénka kdy zrůda šmíruje, je docela ujetá, ale ne správně jako v původním snímku, tady působí jako nějaký starý úchylácký soused. Když se dozvíme jednu změnu u zrůdy (myslím tu zrůda x John, kde se poprvé ukáže v celé své kráse), chvíli jsem si říkal že to snad tvůrci nemyslí vážně, ale oni ano (takže připravit žaludek). Na své si příidete snad jen u několik pěkných slečen, možná i kamera a maska zrůdy nebyla nejhorší. To všechno je sakra málo.

plakát

Zámecká zrůda (1995) 

Příběh je alespoň trošku originální. Děsivé nebo znepokojivé scénky nějaké jsou, ovšem v mnoha případech jsou založeny na zvrhlosti nebo nechutnostech. Kdyby se něco takového stalo v realitě, dokážu si vlastně i představit, že by to probíhalo nějak takhle (snad až na to dlouhé hladovění po smrti jeho matky). Pokud máte silný žaludek a dokážete ocenit práci maskérů, můžete si to pustit. (Viděna prodloužená verze).

plakát

Dalších 48 hodin (1990) 

V podstatě stejný jako prvních 48 hodin. Pořád je to surové krimi, kde se s nikým nemažou. Navíc bych řekl že Eddie a Nick jsou zde ještě lepší dvojka.

Ovládací panel