Láska přes internet (1998)

Někdo by snad dnes mohl říct, že na dnešní dobu je děj utahaný, ale já říkám, že jen příjemně a mile plyne časem ... 90 %

Králíček Jojo (2019)

I při třetím sledovaní mě stále překvapuje, že je možné natočit film, kde se v jednu chvíli budu od srdce smát a o pár minut později ždímete kapesník a přesto necítit ani tu nejmenší třecí plochu mezi tak odlišnými žánry jako je komedie a válečné drama. Scénář, režie a neskutečné herecké výkony. Nemůžu jinak a zvedám na pět hvězd. 100 %

Fechtbuch: The Real Swordfighting behind Kingdom Come (2019)

Vlastně jsem nikdy neuvažoval o tom, že by šerm v Evropě mohl být o mnoho víc, jak bušení mečem do plechů. I když jsem věděl o bojových školách, nedokázal jsem si aboslutně představit, jak takový boj mohl vypadat. To, že se vlastně jedná o fantastické bojové umění mě ani ve snu nenapadlo. 90 %

Med v hlavě (2014)

Na první sledování obrovské překvapení. Dojemné drama u kterého jsem měl chvílemi slzy v očích a místy brečel smíchy. Zatím 90 % a čtyři hvězdy. Uvidím po dalším sledování. A po něm dávám rovných 5.

Ženy v běhu (2019)

Tak jsem se v kině už dlouho nezasmál, takže, ač je to jen "pouhá" komedie bez hlubšího poslání, plní si to své a nehraje si na to co není. Proč tam tedy hledat něco co tam není (jako někteří recenzenti zde), když to co tam je je skvělé. Já se bavil královsky. Rozhodně nejlepší česká komedie posledních let. 90 %

Máša a medvěd (2009) (seriál)

Naprosto úžasné krátké příběhy, u kterých jsem se několikrát smál tak, že mi vysichalo v krku. Český dabing bohužel tentokrát není tak skvělý, jak jindý bývá, ale pro děti je jistě lepší, než ruský originál. Mluveného slova tu sice není mnoho, ale Máša je v originále prostě ještě kouzelnější uličnice :). Jo a nejlepší díl? Jednoznačně Máša a kaše :). Nedávám to často, ale 100 %

Gravitace (2013)

Neskutečně jednoduchý příběh, nekonečně velký prostor, naprosto vynikající herecké výkony a nezastavitelný proud emocí. Tak nějak bych charakterizoval film, ve kterém vystupují všehovšudy dva herci, vesmír a vražedné pole trosek. Kombinací velkého plátna, trojrozměrného prostoru, kamery, která ani v beztížném stavu nepůsobí zmateně, práce se zvuky i hudbou, se člověk dokonale vcítí do pocitů osamění, bezmoci, strachu i smíření astronautky v úžasném podání Sandry Bullock. Musím říci, že v kině jsem s ní prožíval každou minutu. Chvílema se mi dělalo nevolno z přetížení, cítil jsem každý náraz, vyhlížel s obavami rychle se blížící trosky, potily se mi dlaně a podlamovala kolena. Rád jsem pak zapomněl na pár drobností, které nereflektují realitu. Navíc se filmařům podařilo udržet na uzdě patriotismus, citové výlevy a především využít nové technologie pro film a né naopak. V jednoduchosti je síla. Jednoznačně nejlepší filmový zážitek letošního roku. Pět hvězd dávám napoprvé opravdu velmi výjimečně a zde navíc s vědomím, že bez velkého plátna i 3D bude prožitek pravděpodobně mnohem menší. 90 %

Jistě, pane premiére (1986) (seriál)

Serál znám dlouho a sem tam jsem zahlédl nějaký díl v televizi. Teprve nyní jsem si našel čas a pustil si všechny díly v sérii. Musím říci, že jsem se dlouho tak nezasmál, především v dílech, které jinak naprosto sebejistého Sira Humphreyho dokonale vykolejí. Překvapivě seriál neztrácí ani po tolika letech od natočení nic ze svého humoru. 90 %

Zámek v Čechách (1993) (TV film)

Herecký koncert Jiřiny Jiráskově v bezchybném doprovodu Karla Heřmánka, který si budete pamatovat. Po dalším zhlédnutí zvedám na 90 %

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Jeden z nejlepších animovaných seriálů, který je nejen neskutečně zábavný, ale i poučný. Brilantní nápad i zpracování. Jednoznačně 100 %.