Dida_M

Dida_M

Diana Mikitová

okres Humenné
Žiaden expert na filmy. Žiaden kritik. Len obyčajný milovník filmov. No nie je film ako film.

<< předchozí 1 2
    • 22.10.2017  18:41

Ohodnotenie bez komentára by v tomto prípade nestačilo. Prvá polovica --> 4* Druhá polovica --> 1* Mohli to v polovici buď ukončiť, alebo aspoň neodfláknuť to. Koniec bol tak mizerný, že som ani neverila, že to je ten istý film ako som začala pozerať. Bohužiaľ...

• 9.7.2015  17:59

Ako... vau? Nektoré postavy tam boli podľa mňa zbytočné, ako napríklad Jamie (Richard Wilson) a Mia (Jessica McNamee). Scény, kde sa objavili, boli podľa mňa len na predĺženie filmu. Ani hudba sa mi nepáčila. V podstate mi viac vecí vadilo, no aj tak... to čo bolo? Také drastické scény som neočakávala. A dej bol veľmi zaujímavý. Aj keď som na začiatku mala pocit, že to bude dlhých 84 minút v mojom živote, asi po 20 minútach sa to zmenilo na šialený dej, kedy len rozmýšľaš, čo môže byť horšie... vŕtanie do hlavy alebo vyškrabávanie srdca s vidličkou? Moje pocity... fuj. No aj tak sa mi ten film páčil.

• 15.5.2015  13:23
    Co s láskou (2014)

Nízke hodnotenie ešte neznamená zlý film. Aspoň nie pre mňa. Len to bolo až príliš sladké na mňa. Toľko zvratov, momentov keď vyjde slza.. Potrebovala som koniec po hodine, no dostala som toho ešte viac. Tak isto som aj medzi hlavnými postavami nevidela to spojenie. Nešli mi k sebe. Krásna romantika, len nie pre mňa.

• 15.5.2015  02:03
    Song One (2014)

Strašne krásny film to mohol byť... ale netrebalo tak sekať s kamerou a skákať z deja do deja. Herci padli, aj keď som si nebola istá tou iskrou medzi nimi. No jednoznačne sa pokazila najočakavanejšia chvíľa vo filme - prvá pusa. Bolo to odfláknuté. No keďže režisérka nemá čo to veľa že sebou (myslím teda), nie je to až také "neodpustiteľné". Príbeh bol zaujímavý (ešte som sa s nim nestretla) a koniec vynahradil tých pár nedostatkov. A s úsmevom na tvári, nevediac čo bude s nimi ďalej, môžem ísť ďalej.

• 16.4.2015  17:59
    Beverly Hills 90210 (TV seriál) (1990)

1.séria- Neočakávala som toho veľa, predsa len ten seriál ma už svoje roky. Žiadne napínavé konce, ktoré ťa aj napriek tomu, že sú 3 hodiny ráno, donútia pozrieť si ďalšiu časť. Je to také lážo-plážo seriál. Stačí, ak po dlhom dni si konečne ľahneš do postele, zapneš ntb a pozrieš si jednu-dve časti s úsmevom na tvári. Nič veľké sa tam nedeje, len tak jemne pretrváva seriál. Potom zaspíš s pocitom, aký bol naivný režisér v tom období. A stále to isté dookola. No priznám, niekedy je pre mňa priveľa pozerať 45 min. vkuse jednoduchý dej , pri ktorom aj tak vieš, čo bude na konci- jedno veľké ponaučenie do života o tom, aká je dôležitá rodina, priatelia, vzdelanie, atď. 40%

• 6.4.2015  22:20

Nádhera. Ďalší film typu One Day, no predsa niečim iný. Žeby príbehom (koniec ťa síce donútil k slzám, no nie ku slzám smútku)? Začiatok zaujímavý, vtiahol ma do krásnej predstavy o nich dvoch. No trvalo mi celý film, pokiaľ som mohla skočiť z postele a skríknuť "JES!". Čo mi až tak nevadilo, viac sa mi páčia takéto romantické filmy. Obsadenie bolo vcelku dobré... čo dobré, lepšie už asi nemohlo ani byť. Neviem si predstaviť lepšiu, krajšiu a väčšiu rebelku Rosie, ako ju zahrala Lily Collins. A Sam Claflin ako stvorený Alex pre ňu (môj prvý film, kde si zahral). Hudba v pozadí ma len viac ťahala do deja, a hneď som si ju aj obľúbila. Čo viac dodať? Možno je to ten typ filmu, ktorý ma z vás vyžmýkať toľko sĺz, koľko sa len dá... no mňa dostal na plnej čiare.

• 3.4.2015  22:54
    Soudce (2014)

Možno nie každému padne tento štýl filmu, no mňa to chytilo... aj na druhýkrát. Jednoznačne Robert v tomto filme predviedol skvostný výkon. A ktorý že to? Obidvaja! Aký otec, taký syn? (síce len vo filme) Príbeh možno otrepaný na začiatku... bohatstvo, povrchnosť, nevera. No, dej sa cez dve hodiny ukázal vo viacerých svetlách. A mne osobne sa každá scénka páčila. Napínavá dráma so štipkou humoru (už len kus, kus. kus... boom). Jediné sklamanie, že Robert nevyhral toho Oscara- patril jemu, bezpochyby.

• 29.3.2015  16:12
    30 Seconds to Mars: Closer to the Edge (hudební videoklip) (2010)

Neskutočne sa mi páči štýl videoklipu. Zábery z koncertov, kde vidno tu atmosféru (a chcel by si tam byť). A spôsob, akým zapája fanúšikov do videa. Jedinečnosť, jednoduchosť, a to všetko sa rovná úžasnému zážitku. A to ani nehovorím o hudbe, ktorá zakaždým ma chytí za srdce. Veľká vďaka 30STM, bez vašej hudby by to nebolo ono.

• 25.2.2015  16:41

Film, ktorý nie je ničím zvláštny, a v podstate nemá ani čím ohúriť. Zo začiatku sa bude tváriť, že má v sebe myšlienku, no postupne sa ukáže ako klasický, priemerný film, ktorý skôr zachytí veriacich. V istom momente sa ani kameraman neukázal najlepšie, keď v scéne, kde otec so synom sú na preliezke, skáče prirýchlo z jedného na druhého (zatočilo sa mi riadne v hlave). A Greg Kinnear svojimi skúsenosťami žiaril (ako otec mi vždy sadne vo filme), no zatienil chlapca, ktorý pri ňom pôsobil priveľmi nesvoj... ani na sekundu som mu neuverila, že je to jeho syn, čo ma mrzí. Ale hudba to vyvážila, pretože ma aspoň z časti preniesla do deja. Čo povedať, pre mňa priemer (aj keď som váhala).

• 23.2.2015  16:08
    Zmizelá (2014)

Možno ma ten film ľahko dostal, ale mám z neho zimomriavky. A najmä z Rosamund Pike, ktorá mi naháňala hrôzu už pri prvej scéne. Excelentne to zahrala. Celému príbehu som uverila, až som sa začala báť, či sa mi niečo podobne nestane. Film, ktorý sa síce strhol pár krát iným smerom, no aj tak dostal diváka na jeho jednoduchosť. Aspoň mňa. Fincher aj vedel, ako to ukončiť.

• 12.2.2015  17:00

Tarantino, nestarneš už? Posledné dva filmy, čo si režíroval, nedopadli najlepšie. Django ešte tak to do polky ťahal dobre, ale tento ani tak nie. Už na začiatku som si všimla zlé zostrihanú scénku (ako sa blížil Landa s jeho ľuďmi k farme). No nechala som to tak, aj keď mi to bilo do očí. Myslím, že to mohlo dopadnúť lepšie. No Christopha Waltza chválim za jeho výkon, ten dal tomu filmu aspoň "šmrnc". Brad Pitt mi tam nejako nesedel, no nie je to jeho vina. Ale napríklad sa mi vôbec nepáčilo, ako ste zvýraznili Hitlera (alebo skôr zosmiešnili?). Čakala som od tohto filmu viac, no nestalo sa. 60%

• 11.2.2015  22:48

Rok 1986, a predsa ma tento film nadchol. Samozrejme, neočakávala som niečo viac od efektov, je to predsa len starší film. No je úžasné vidieť, akú predstavu o mimozemšťanoch mali v roku 86. Nie je až taká prehnaná, a celkom zaujímavo podaná. Je vidno, že sa na tom podieľal režisér Randal Kleiser. Jednoznačne skvelý film, ktorý ma aj pobavil. Jedine tie koncové zábery, keď sa presúvali v čase... no aj napriek tomu 85%.

• 11.2.2015  18:05
    Pomáda (1978)

Pred 10 rokmi, 5 rokmi, pred rokom, pred týždňom, teraz a stále- najlepší film, aký som kedy videla. Môžem si to pozrieť x-krát, a stále ma to bude baviť. Nemám tomu stále čo vytknúť. Ani neviem, ako to slovami zhodnotiť. Hudba úžasná, doteraz si ju pospevujem, ak som sama doma ( chytľavá, čo viac dodať). Kostýmy úžasné, prostredie nádherné a dej tak jednoduchý, no zároveň jedinečný. Randal Kleiser môže byť hrdý na svoje dielo, jednoznačne. Ja totiž som. 100%, aj keď nie všetci musia byť toho názoru, no ja som pri tom filme vyrastala. "Ať žije Rydellská střední!"

• 11.2.2015  17:15
    Show Ellen DeGeneresové (TV pořad) (2003)

Veľká vďaka Oscarovi (The 86th. Annual Academy Awards), ktorý Ellen moderovala. Jej neobviklý humor, pri ktorom si dokáže robiť srandu aj zo seba. Samozrejme, nevidela som celé časti, no pozriem si všetky úryvky na YouTube. Asi ma ešte nikto tak nerozosmial ako ona. Mali by si ju častejšie vybrať na moderovanie cien.

• 11.2.2015  17:09

Show Jimmyho Fallona (snáď skloňujem dobre) je radosť sledovať. Najprv som si myslela, že to je herec Josh Radnor (alias Ted Mosby) zo seriálu HIMYM.. strašná podoba, treba uznať. Rozhovory s ľuďmi nie sú nudné a Jimmy ich ešte obohaťuje so svojim humorom. Najviac som si obľubila jeho "hashtags" ( napr. #MyWeirdFamily ). Odporúčam pozrieť, nudiť sa nebudete.

• 11.2.2015  01:12
    Anomálie (2014)

Čo by z toho bolo, ak by sa tohto film chytili správni ľudia? Možno nie film roka, a ani by nepatril do topky, ale určite by bol na tom lepšie, ako je teraz. Už len ten príbeh je zaujímavý, aj prostredie celkom zachytili na začiatku. Možno si predsa len posedieť kus dlhšie nad scénarom, ale stálo by to za to. A nie takto slabo to natočiť... už ani nejde o tie herecké výkony, pretože tie boli celkom priemerne. Ale tie bitky.. vážne? Neviem, čo bolo horšie- či tie spomalené zábery, kde jasne ukazovali tie "chmaty", ktorým porazil toho druhého... alebo tá hudba v pozadí? A čo kameraman? Snaha zachytiť to drama, sa premenila na primitívne nakrúcanie začiatočníka. Nebola som si istá, či to mám hodnotiť ako všetky filmy, alebo predsa len brat ohľad na to, že režisér zase toho za sebou veľa nemá, scénariska je takisto nováčik a kameraman zjavne prvýkrát natočil film. Tak teda dve hodnotenia- celkovo ako film nevystačíš ani na 20% ... ale ako amatérsky film (keďže naň vyzeráš aj) to už stúpa k 40%.

• 10.2.2015  22:13

Dlho odkladaný film, ktorý som si nakoniec pozrela len z povinnosti. Prišlo mi to neskutočne natiahnuté, v istej chvíli som sa nudila. No ale ani príbeh ma nijako neočaril. 11. september je tak citlivá téma, ktorá už ma ani vo filme nebaví. Možno som očakávala viac miesta pre Toma Hanksa, no žiaľ... Nebol to pre mňa ani len priemerný film, keďže som už po polhodine očakávala koniec. 30%

• 16.1.2015  01:31
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Som rada, že som sa opäť rozhodla stráviť noci pri seriáloch. A ešte lepšie, že som sa vrátila k Priateľom. Vedela som, aký je to úžasný seriál, ale už som aj pozabudla naň. Samozrejme je to iné, ako keď som to videla prvýkrát. Teraz keď pozriem na Chandler a Monicu, tak len hľadam scénky, kde sú sami, prípadne kde sa ozývajú k sebe. Je to až prehnane smiešne, ako sledujem detajly. No o to viac som si to užila. Chandler tam úplne padne svojím humorom. A som rada, že sa prvá séria tak rýchlo nerozbehla. Síce už vieme čo-to o nich, ale nezbehlo tam tísic rokov (ako u niektorých) a nevsunuli vám minulosť hneď na tácke. Pomaly a pekne sa to vyvíja.

• 29.12.2014  22:22

Mám pocit, ako keby som videla dva rôzne filmy. Ďiabol nosí Pradu, ktorý mi prišiel ako celkom priemerný film so zaujímavým príbehom. The Devil Wears Prada je zase úplne niečo iné. Meryl Streep, ktorá odohrala skvelý výkon. A popri nej Anne Hathaway, ktorá síce nezažiarila ako Meryl, ale bola tesne za ňou. Prostredie klasika, hudba sa dopĺňa. Na vrchol to síce u mňa nevyšlo, ale obšmieta sa niekde pod ním. To je ale riadna zmena pozrieť si film s pôvodnými hlasmi hercov. Prekvapujúco to zdvihlo dojem na 75%. A ako by to povedala Miranda Priestly... "That´s all"

• 28.12.2014  21:35
    Sousedi (2014)

Komédia nie je práve žáner, ktorý si s chuťou pozriem. Preto som aj váhala. No konečne to nebol film, ktorý používa trápny humor. Seth Rogen a Rose Byrne k sebe perfektne idú, aj keď som sa zo začiatku bála. S chuťou som sa zasmiala, a dokonca ani Zac Efron to nezahral zle. Akurát koniec sa mi zdal nepremyslený a narýchlo "fláknutý". No aj tak som si prekvapivo film užila. 75%

• 28.12.2014  19:11

Už dávnejšie som si všimla, že Abigail Breslin je nadaná mladá herečka. Preto ma aj zaviedla k filmu. Spolu s Georgie Henley im rola padla, sestry zahrali celkom dobre. Čo viac môžem dodať, že nie je to síce najlepší film, ale určite nie je na zahodenie. Navyše je to podľa skutočnosti, čo vás predsa len trošku presvedčí si to pozrieť (ak sa zaujímate o príbehy druhých ľudí ako ja). Klasický priemer, 50%, aj to vďaka poslednej scénke, kde sa sestry lúčili. Snáď nie som jediná, ktorú to dostalo.

• 27.12.2014  17:08

Žiaden film zo Step up ma nikdy nechytil, maximálne som sa na neho pozrela, lebo som sa neskutočne nudila. Tento však bol o čosi lepšie ako tie predchádzajúce. Choreografia bola parádna, hudba čo to. Ale začiatok jednoznačne lepší, ako u ostatných. No stále je to len priemer.

• 27.12.2014  15:42

Woody Allen, prečo mám pocit, že sa sám strácaš vo vlastných filmoch? Prostredie príjemné a to už nehovorím ani o hudbe, ktorá ma stiahla do toho roku. Ani som si neuvedomila, že som v roku 2014. Začiatok filmu úžasný, zmiatol ma, o čom bude film. A ako sa to tam tiahlo, uvedomela som si, že Colin Firth nie je až taký priemerný herec, ako som si myslela. O Emme ani nehovorím, tá ma uchváti vždy. Prešla polovica filmu a ja som bola očarená. No po scénke, kde spolu navštívili Stanleyho tetu... nepáčil sa mi spád. Mala som pocit, ako keby to Woody nepremyslel poriadne a len napísal hneď prvé, čo ho napadlo. No naspäť sa to vrátilo ku koncu. Prekvapivý záver, vážne som rozmýšľala nad všetkými možnosťami ukončenia, no toto ma nenapadlo. Bola som priam ohromená, ako to Woody vymyslel. A najobľubenejšia scéna? Rozhovor Stanleyho a jeho tety, ktorá nie len jeho zmiatla, ale istým spôsobom aj mňa. Koniec nebol klasické romantické kliše, ale malo to dačo do seba. A Woody aj vedel, kde to ukončiť- bozkom. Až na stred filmu, bez výčitiek svedomia dávam 85%.

• 27.12.2014  12:31

Anthony Hopkins, naháňal si mi strach, ale zároveň som ťa zbožňovala. Úžasné zahraté za taký krátky čas. Jodie Foster, síce som mala pocit, že by si to vedela zahrať niekde aj lepšie, no napriek tomu to bolo skvelé. Jediná vec, čo mi vadila... prečo som si tento film nepozrela skôr? Je to iný zážitok pozerať to v danom roku (prípadne pár rokov neskôr), ale ja som to až príliš ďaleko odložila. Takže tie "napívané scény" u mňa neboli až tak napínavé, lebo som vedela, ako to bude pokračovať. No na to, že je to rok 1991, až príliš dobrý film. 90%

• 21.12.2014  10:01

Asi som mala až priveľké očakávania na záver. Jednoznačne bitky boli lepšie v Pán Prsteňov, ale zaujímavo sa to odohralo aj tu. No bolo pár momentov, keď som rozmýšľala "Prečo to tu dali?". No vtipné scénky nesklamali, a herci, ktorí už pred tým hrali v Pán Prsteňov, nesklamali. Možno keby som nemala vysoké nároky, film si užijem celý. 90%

• 3.12.2014  23:19
    Croodsovi (2013)

Animované filmy ma vždy dostanú. Tento bol jednoduchý, a krásne zachytil myšlienku vzťahu medzi otcom a dcérou. Takisto aj prvá láska medzi Eep a Guyom, ktorý to tam nesmierne oživil. Konečne film, ktorý ma dostal svojím humorom. No a síce nakoniec, keď už si myslíte, že to skončí smutne, príde niečo krajšie. Ale pri tomto filme mi to nevadilo. Dúfala som, že to nie je koniec. A keď konečne prišiel, bolo mi ho ľúto. Nebojím sa povedať, že tento film má u mňa 95%, pretože verím, že si ho v budúcnosti ešte pár krát pustím.

• 3.12.2014  20:11
    Domácí mazlíček (2008)

Urgh... Vážne, už by som mala prestať pozerať také filmy. Shelley (Anna Faris) a jej otrasný detinský prízvuk, pri ktorom som mala neskutočnu chuť vypnuť tento film. Ale stále prišla scéna, kde som si pomyslela, že tomu dám ešte šancu. Ale posledné minúty som nezvládala. Možno to má byť komédia, ale mne to skôr prišlo ako trápny pokus o film. Už ani Emma Stone to nezachranila. Toľko filmov je už o blondínkach, ktoré majú všetko, potom to stratia. No na konci ako Happy End, budú ešte šťastnejšie a bohatšie ako na začiatku. A aby som nezabudla.... na to, že sa spravala ako decko, sem tam jej z úst vypadli krásne citáty o živote. V podstate ma celý film držala len márna nádej, že to bude lepšie ... krásna Emma Stone, ktorej film nemôžem odmietnuť... a nakoniec Tyler Ritter, jeden z mojich obľúbených spevákov (dosť ma prekvapilo, keď som ho tam uvidela). No ani oni to nakoniec nezachránili. Asi skrátka na také filmy nie som.

• 3.12.2014  16:24
    Rocker (2008)

Fish (Rainn Wilson), rocker, ktorý nechcel dospieť. Od začiatku mi bol nesympatický, bola som ním už otravená. Správal sa až príliš jak decko, ale zasmiala som sa nad ním. Nie kvôli nemu, ale z neho. Patrí medzi tie postavy v komédiach, ktoré sú pre mňa maximálne trápne a dokážem si film predstaviť aj bez nich. Ale hlavný dôvod, prečo som išla na tento film, bola Emma Stone. Zahrala to skvelo, tak isto aj s Christina Applegate. Hudba v podazí tú atmosféru vyzdvihla, ale koniec bol príliš nudný. Druhú kapelu vypískali a hneď oni boli žiadaní. Už som to niekde videla... asi v každej jednej komédii ? Obyčajný podpriemer pre mňa.

• 2.12.2014  00:33
    Maturiťák (2011)

Snaha ukázať, čo prežívajú maturanti pred stužkovou/plesom/ prom (ako len chcete). Z časti sa to aj podarilo. Láska, rozlúčenie, priateľstva, organizácia. Možno akurát to trebalo viac premyslieť a pridať tam niečo viac, ako tie "základné romantické" prvky.

• 1.12.2014  01:41

Úžasný film. Už dlho som nevidela taký "psycho" film. Priznávam, že od začiatku ma Cole desil. Hneď v prvej scéne, keď vychádzal z domu, som z neho cítila niečo chaotické. Aj keď som sa bála, že to Bruce Willis pokazí (nie žeby som mu neverila, ale poznám ho skôr ako akčného drsňáka), ale práve naopak. Zahral to skvelo. Možno * dole preto, že hneď po tom, čo Cole povedal to svoje tajomstvo Malcolmovi, som tušila ako to dopadne. Takže, koniec filmu pre mňa nebol taký šokujúci, ako pre niekoho. Škoda, pretože si viem predstaviť výraz iných divákov. Ale ak by som mala byť presná, film na 90% (aj napriek tým 4*).

<< předchozí 1 2