purekritik

Michal Málek

okres Praha

<< předchozí 1 2 3
    • 11.12.2018  15:39

Filmy Van Santa maj dost pomalý tempo, který dává prostor pro utváření atmosféry a profilaci postav. Nejvíc mě však baví ty nenápadný drobnosti, často cynickýho, potažmo humornýho rázu, kterejma jsou protkaný jeho snímky. Jako tady např. když Sean Connery sleduje tři různý televize a ve všech běží někdy jinej, jindy stejnej program. Tenhle film se dobře konzumuje, avšak nevyhnul některým klišé a je až moc uhlazenej. 65%

• 11.12.2018  15:22

'Slečna Morreto mi koupila spoustu hezkejch věcí... Víte, je to pěkný, protože mně nikdo nikdy nic nedal... teda kromě máminýho přítele Chestera, kterej mi dal ke dvánactinám flašku čehosi zvanýho "tělový olej Zahrada v Edenu"...že prej je to fajn pro kůži... a chtěl mi ukázat, jak se to používá... tak sem ho nechala.' __Trochu náročnější film, skvělá režie, skvělý herci, slabší scénář. 70%

• 4.12.2018  18:49
    The Last Kingdom (TV seriál) (2015)

Jednoduchá zábava a v podstatě stejnej námět jako u The Vikings. Tenhle serial je sice celkově o něco horší, ale má jednu nespornou výhodu a tou je spád děje. V každým díle se něco děje, bitva, rozuzlení nějaký zápletky etc. a funguje to. Seriál si nehraje na něco co není a čím být ani nemůže. U třetí serie, kterou si vzal pod křídla Netflix a kterou jsem shlédl v podstatě na posezení, šla úroveň hodně nahoru. 70%.

• 23.11.2018  13:13
    Patrick Melrose (TV seriál) (2018)

Tady se opět potvrdily dvě věci: 1) Benedict Cumberbatch je skvělej herec, 2) seriály drží současnou mainstreamovou kinematografii nad vodou. 4,5*

• 9.11.2018  21:20

Syndikát, apoštolové, plutonium, poslední sekunda na displeji při odpočtu výbuchu atomovky.., hééj pýčo je tam všechno! Povedená genderovo-rasově vyvážená sebranka zachraňuje svět. Domestikovanej černoch co hraje druhý housle a vypadá jak zahradní trpajzlík, nějakej zbytečnej rádoby wtipnej white trash, emancipovaná sexy žena a vyžilej Petr Pan těsně před důchodem, kterej pojídá dětský plody a strouhá si rohy nosorožce do polívky, aby nikdy nevyrostl. Že neumí moc hrát, není žádný tajemství, no ale už by mu to někdo mohl říct, ideálně právník, aby u soudu moc neutratil. Nu kolem a kolem je to ten film, kde v jednom momentu borec postřílí 6 týpků za milisekundu a u toho si zavazuje tkaničku a ve druhým momentu netrefí zlosyna z metru. Jinak je to poctivě odvedený filmový řemeslo, akční scény konečně nestojí pouze na GCI efektech. Fakt by mě zajímalo, jak ten kaskadér co zaskakuje za Cruise, natočil tu scénu, kdy s hořícím vrtulníkem napálil jinej vrtulník, pak se zřítil na skálu, ze který následně obě trosky vrtulníků spadly no a kaskadér furt chilloval uvnitř, pašák. U takovýho filmu prostě člověk nemůže bejt úzkoprsej hnidopich a musí povolit uzdu svý fantazii potažmo levý mozkový hemisféře. A tak sem film spokojeně dokoukal s lehkým arogantně-ironickým úsměvem. Protože je mi Toma Cruise svým způsobem líto, dávám mu aspoň ty 3*.

• 7.11.2018  14:36
    Sin Nombre (2009)

Cary Joji Fukunaga velkej talent. Zatím stihl zrežírovat tři filmy a všechny jsou pecka. Koukám, že dělá novýho Bonda, tak třeba mu zase vrátí lesk.

• 4.11.2018  21:51
    Taking Off (1971)

Sociokulturní sonda do 70. let, ve kterých se střetává těžce konformní generace s nastupující mladou generací, jež je zasažena hnutím hippie, pro které je naopak charakteristická naprostá volnost či spontánnost, a snaha naprosto se odlišit od konzervativní společnosti. Tyhle společenské antagonismy vedly samozřejmě k mnohým bizarním a komickým situacím, které se povedly Formanovi téměř geniálně zachytit. Některé scény jsou ale strašně zdlouhavé a hudba mi moc nesedla. 70%.

• 28.10.2018  10:36
    Alfa (2018)

Třicet minut a dost. Film pro diváky ve věku tak 5-9 let. Svéprávný dospělý člověk si u toho musí připadat jako naprostý kretén.

• 20.10.2018  00:36
    Ave, Caesar! (2016)

Coenům šplouchá na maják.., nebo mně.

• 19.10.2018  20:35
    Mrakodrap (2018)

The Rock protentokrát v roli klaďase-hrdiny-sympaťáka. V tomhle díle jeho kreativní dovednosti dosáhly úrovně samotného MacGyvera. Ovšem teď se to stává ještě zajímavějším, protože Rock oproti němu trpí výrazným hendikepem. Nejen že mu chybí mullet, ale hlavně mu schází končetina, konkrétně má tedy jen tři nohy místo obvyklých čtyř.., přičemž skok daleký (a když píšu daleký, tak tím myslím minimálně nový paralympijský rekord) zde patří mezi jeho největší přednosti, a řekněme si to na rovinu, nemá jich málo...těch předností. Avšak tento skromný paradox řadím mezi ty méně závažné hendikepy, jimiž je tento jinak skvělý film obtěžkán...Zbytek už si lze domyslet. Dávám jednu pěknou hvězdu.

• 7.10.2018  16:39
    Jana Eyrová (2011)

felt this shit

• 3.10.2018  16:34

Heleď žádná mistrovská filmařina to neni, ale zábavný to je. Ještě trochu oškrábat toho kýčovitýho filcu a zbavit se našroubovaný vážnosti a byl by to bejval parádní oddychovej výtvor.

• 27.9.2018  11:48
    Smrtihlav (1998)

Velká paráda. Navzdory svým kvalitám poměrně neznámej snímek. No není skoro co vytknout. Velice originální dílko s nezaměnitelnou atmosférou.

• 17.9.2018  23:58

Po posledních SW jsem k Solovi přistoupil s nulovým očekáváním a celkem se vyplatilo. Zkušená ruka starýho harcovníka Rona Howarda byla hnědka poznat. Generičnost lehce ustoupila a přibylo několik decentních originálních vložek. Nicméně i Solo byl nejspíš šitej horkou jehlou. Jednotlivý sekvence by zasloužily líp propijit, JežtoO těch náhodiček bylo až moc. Povedenější úseky bohužel střídaly trapně prvoplánový, viz. ta gigantická chobotnice, to stejný platí pro dialogy. Výběr herců oká, hudba nadprůměr, no aspoň se to dalo v klidu dokoukat.

• 12.9.2018  20:14
    Střela (1996)

Mickey Rourkovo charisma mrazí na dálku...uff, mohl to bejt jeden z herců velikánů, škoda. Zajímavý je, že tady hraje ztroskotance, dealera a smažku v době, kdy ho trápily podobný problémy. Film má dobrou atmosféru - devadesátkovej New York, jazzovo-rapovej soundtrack a děj si běží vlastním tempem. Některý vedlejší postavy jsou super, Tupac mi sem ale moc neseděl a nedotaženost ci amaterský zpracování některejch scén hrozně kazí celkovej dojem. Avšak ztroskotanec Bullet se ti z hlavy jen tak nevykouří. 2,5*.

• 8.9.2018  16:10
    Pátek (1995)

Konečně sem se odhodlal si tenhle -pro mnohý- kultovní snímek pustit anglicky, pač český titulky nejsou, respektive žádný nesedí. Leč herecký výkony nejsou žádná hitparáda, tak film je neskutečně vychillenej. 3,5*.

• 7.9.2018  12:28

Slušnej bizárek, ale konečně poměrně zábavnej film s Jackem Blackem. Navíc je tenhle příběh o americkým králi polky podle skutečnosti. Na konci filmu jsou real záběry, který nám odhalí, jak moc se polka king shoduje s postavou Jacka Blacka( kterej ač se zdá, tak přehnanej není) a polka rap ke konci je boží.

• 5.8.2018  21:49
    La casa de papel (TV seriál) (2017)

O partigiano portami via, o bella ciao, bella ciao, bella ciao ciao ciao, o partigiano portami via, che mi sento di morir. Lahůdka

• 18.7.2018  12:41

heská povítka

• 12.7.2018  21:02

Hodně kvalitní nezávislej snímek ty vogy. Psychologie osobnosti hlavní postavy je skvěle propracovaná a zajímavá. Drama doplňuje suprovej peprnej humor, Buscemi jako vždy perektní a Scarlett Johanson v relativně nevýrazný roli hraje jak je potřeba. Liberec.

• 8.7.2018  23:42
    Hodiny (2002)

S tímhle obsazením snad ani nelze čekat průměrnej film. Hereckej koncert tři protagonistek, jimž za mě vévodí téměř dokonalá Nicole Kidman v roli světoznámý spisovatelky Virginie Wolfové. Pozadu nezůstává jako vždy skvělá Maryl Streep, ani Juliane Moore, která se svou oldschool "Lana Del Ray" aurou dokonale pasuje do role ženy 50. let. Tři zdánlivě podobný příběhy tří žen ve střech různých dobách a všechny se odehrávají během jediného dne, jenž má zachytit podstatu jejich neštastnýho života. Všechny si žijou nad poměry a může se zdát, že zbytečně vyšilujou a přitom jim nic nechybí, avšak i to nic někdy může znamenat celej svět. Hodně citlivý psychologický drama, který se neobejde bez notný dávky divácký koncentrace a špetky empatie. Skličující atmosféru z velký části tvoří vynikající hudba a závěrečná gradace s deep monologem to suprově uzavře. 4,5*

• 5.7.2018  01:04
    Já, Tonya (2017)

Stojí za shlídnutí, Margot Robbie hraje ok, zajímavej skutečnej příběh, 3,4*.

• 26.6.2018  00:48

Poměrně málo klišovitá romantická komedie od Weira. Za hlavní herečku :-****

• 9.6.2018  01:28

Dlouhej parnej večer, nuda. Napadá mě vole, že si pustím ňákej biják a pak si řikám: "Proč né Kundo.., stejně nemáš alternativu, takže teda... (přemejšlim nahlas) Kundo, pokud to pujde stáhnout a budou nějaký lidský titulky, jinak na to mrdám vole a jdu spát." Nu a tak sem to teda stáhnul and here we are bitch. 45%

• 8.6.2018  22:08
    3 Idiots (2009)

Sentimentální, kýčovitá, ale celkem pohodová indická produkce. Film poukazuje a snaží se vypořádat s tou západoasijskou tradicionalistickou submisivní mentalitou, která zde kondenzuje v prostředí vysoké technické školy, jež je pro ni ideálním místem. Tamější neokoukanej kolorit je plusem, klasický asijský hudební vložky mínusem. A hlavní herec vypadá jako klon Eminema. 2,5*

• 16.5.2018  21:36

Po delší době fakt dobrej film. Je známo, že Spike Lee umí dokonale vystihnout atmosféru doby, tahle sranda není výjimkou. Se skvělým našlapaným soundtrackem, výbornejma hercema v čele s Brodym a samozřejmě s nezaměnitelným režijním rukopisem to dá dohromady kvalitní barvitej snímek a těch 140 minut uteče jak nic. Silný 4*.

• 5.5.2018  13:39

Tvl proč na to koukám..., jo už vim, chtěl sem u nějaký jednoduchý zábavný, ZÁBAVNÝ jednohubky vypnout mozek. Místo toho sem dostal studenej (polo)tovar, na kterej dali omylem místo soli cukr a místo pepře pedro, takže namísto hladkýho požití přišla strastiplná konzumace, po který mě tlačilo v břiše a v mozku mi odumřelo pár milionů neuronů. Lepší scénář by napsal i poloretardovanej šimpanz. 1,5*

• 24.4.2018  22:34
    Světáci (1969)

Vadily mi ty hudební vložky a někdy herci trochu přehrávali, zvlášť Bohdalka, jinak hodně nadprůměrnej československej film, kterej nabízí pár výbornejch scén, avšak mezi nejlepší filmy z dob bolševika bych ho rozhodně nezařadil. Lepší 3*.

• 16.4.2018  23:36

Poměrně nápaditej blockbuster, kterej nejvíce trpí totální absencí charakterních postav. Bylo mi celou dobu PUTNA, co se komu stane (ostatně stát se mohlo cokoli, ta umělá realita nevyjevila nějak definovanej rámec pravidel), nikomu jsem nefandil a tudíž mě filmík moc nevtáhl. Celkem nezáživnej děj občas vyplnily originální úseky, díky kterejm má film svoje kvality. 62,3%

• 16.4.2018  23:18

Trochu nekompaktní děj, jinak stylový anime, který zaujme explicitním násilím a místama zajimavejma fantasy prvkama, 3,5*

<< předchozí 1 2 3