Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Horor
  • Animovaný
  • Drama

Recenze (38)

plakát

Resident Evil: Zatracení (2012) 

O chlup lepší než Degeneration, a to především díky svižné akci a působivými souboji. Možná to zní pro Resident Evil, sérii, která si prapůvodně zakládala na temné atmosféře jako zklamání, což ovšem neznamená, že by Damnation vůbec ponurou atmosféru neobsahoval, nicméně děj tak pěkně odsypává a jest bez hluchých míst. Pro nezběhlíky je však na místě jeden bod ubrat, protože v příběhové části a postavách se budou ztrácet, a tak si alespoň užijí povedený vizuál s hromadou mutantů, který sice nedosahuje kvalit dnešního standardu, i tak je to, obzvlášť na Blu-Rayi, hezká podívaná.

plakát

Světlonoš (2005) (studentský film) 

Práce pana Švankmajera je obdivuhodná, protože za použití figurek a jednoduchých předmětů nastolil ponurou, hutnou atmosféru, nicméně problém je v tom, že zajímavá stylizace, aby ve výsledku mohl snímek dostat třeba maximální hodnocení, potřebuje i smysl, a ten tu není.

plakát

Plán útěku (2013) 

Pilířem je nepochybně setkání legendárních svalovců, což film od jisté části vůbec neskrývá. Sly - nevídaný specialista na úniky z vězení, Arnold - zdejší kápo, jsou zabaleni do zábavného, a místy i opravdu vtipného snímku, kde síla střídá intelektuál. Výtka směřuje především na konec, kde se strhne celkem tuctová přestřelka, kde hrdinové opět disponují neuvěřitelným štěstím.

plakát

Akira (1988) 

Na rok 1988 nádherná animace, se spoustou futuristického obsahu, fantastických schopností a epických momentů. Těm kteří ovšem neholdují japonskému stylu, kde se příběh pomaluje dobarvuje, s hromadou vedlejších informací, které stěžují vnímání souvislostí, není rozumné doporučit. Pro druhou stranu tábora se však stane legendou.

plakát

Zmizení (2013) 

Bez diskuze jeden z nejlepších thrillerů poslední doby. Jackman a Gylenhaal prezentují své role s takovou lehkostí, s jakou na nich poznáte, že se se s vžíváním náramně baví. Napínavé vyšetřování s kopcem zvratů a zajímavých odhalení tvoří dohromady pro sběhlé diváky s láskou ke kriminálkám, a vůbec kvalitním filmům, jednoznačnou povinnost.

plakát

Thor: Temný svět (2013) 

Přehodnocená, digitální nuda. Fakt, že příběh je prostý, samozřejmě neznamená, že není zajímavý, což ovšem není zdejší případ. Velmi slabé podání nejen režie, ale překvapivě i téměř všech herců, včetně Hemswortha. Čas od času se film snaží alespoň o vtipný moment, ten je ale vzápětí zavalen masou pitomých dialogů, které vám stěží budou dávat smysl. Dokonce ani mlácení kladivem si fanoušek epických rubaček moc neužije, a když už, zkrátka vás tolik jako v prvním díle neohromí. A škoda, že strážce Asgardu nemá zde větší pole působnosti, jedná se totiž o jednu z mála zajímavých postav. Bohužel ve srovnání s prvním dílem se jedná o třídu horší film.

plakát

Lovci hlav (2011) 

Norové se opravdu nezdají, alespoň tedy Mortel Tydum a spol., protože kdo by o nich čekal tak napínavou, surovou podívanou. Je tu znát kvalitní filmařina, především svěží kamera a režie, rovněž herci jsou překvapivě přesvědčiví, především Aksel Hennie dokazuje, že by se mohl stát výrazně známějším a žádanějším hercem. Milovníkům žánrům krimi, nebo filmům, kde se napětí stupňuje až do závratných výšin se strachem ze zástavy srdce, jednoznačně doporučeno.

plakát

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál) 

Zpočátku nevídaně chytlavá kriminálka, která ačkoliv balancuje nad absurdní geniálnosti chytrých studentů, dokáže svým promyšleným dějem vtáhnout a nepustit. Příběh o deníku a bozích smrti skloubený s (ne)lidskou společností je skutečně zajímavý, s postavičkami, s dostatečným charisma na to, aby jste se o ně rádi zajímali. Úroveň kresleného zpracování je standardní anime, neohromí, avšak ani rozhodně nezklame, navíc působivě špikuje drobnými efekty při dramatických momentech. Do 25.dílu se jedná navzdory pár slabším chvílích o perfektní jízdu, která zde zdánlivě skončí v cíli, avšak posléze bohužel nastupuje nastavovaná kaše, a rozjíždí se další kapitola s novými postavami, které už nejsou mimo jiné tak zajímavé a veškerá intelektualita přestává bavit. Je chválihodné, že tvůrci dokázali předložit Death Note tak, že z diváka, vzhledem k sympatiím ke Kirovi, dělají fanouška chladnokrevného vraha, aby mu za to v závěru dali pořádně do čumáku, nicméně způsob, jakým byl seriál zbytečně o dvanáct dílů delší, neumožňuje v celkovém hodnocení udělení maximální známky.

plakát

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012) 

Snímek je mířen primárně pro rodinu s malými dětmi na jeden pozitivní podvečer. Náročnějším divákům nebo HC fandům dobrodružných filmů učaruje na tváři spíš výsměch, než úsměv. Bohužel ani ti, kteří si libují nad Rockovým mlácením si zde neužijí, protože roli Hanka mohl vzít v podstatě kdokoliv, kdo umí alespoň chodit, usmát se a....balit holky hýbáním koz.

plakát

Resident Evil: Odveta (2012) 

Všichni tak nějak víme, že filmová série Resident Evil nebyla žádná pecka již od prvního dílu. První čtyři díly obsahovaly vždy jiné prostředí, měnily postavy a dokázaly i přes sporné kvality zabavit, obzvlášť milovníky zombie či post-apo tématiky, a nezáleží na tom, zda-li jste fanoušci herní předlohy, i tam se stejně jako u nehráčů obecenstvo dělí na dva tábory, kde jedni ji opěvují, druzí nekompromisně kritizují. Poslední díl je ale skutečně propad do univerza nesmyslu a absurdnosti. Zde si už může Anderson podat ruku s Uwe Bollem, bez nadsázky, absolutně vážně.

Ovládací panel
3 body

Reklama

Reklama