Mauritánec: Deník z Guantánama (2021)

Všichni nevinní, nikdo nic neudělal. Chudák. Kdybych neměl pocit, že je to celé pořád dokola, jedna scéna, týpek sedí ve vězení a zlí Američané mu vnucují své pravdy. Někde to zlo asi je a myslím, že ho tu bude čím dál víc. My jsme vždycky hodní na ty co přijdou, i na ty co nám přijdou ubližovat. Trošku mi to připomnělo stav v Německu těsně po válce, kdy Američané nemohli najít v celé zemi jediného nacistu.

Sherlock Holmes: Znamení čtyř (1987) (TV film)

Velmi zajímavý příběh, opravdu než se to všechno rozkrylo a bylo to zábavné sledovat. Jen ta stopáž je opravdu velmi dlouhé na takový příběh. Ten Tonga byla fakt nechutnej.

Bitva o Sevastopol (2015)

U nových válečných filmů není často problém technika nebo nějaké tanky z poválečných let, ale neskutečně stylizovaný heroismus hlavních postav a jejich sebejisté putování naservírovaným příběhem. My se tu potkáme se školačkou, která nastřílí 10/10 a to jí vlastně předurčí v dráze odstřelovačky až do konce. Cestou se párkrát sebejistě vypořádá s nějakým nápadníkem nebo protivníkem, ale všechny její pády jí zase vyzvednout výš, aby mohla zabíjet fašisty, kteří jí sami lezou pod mušku, tak tupě, že je mi z toho mdlo. Prolínání s Bílým domem my nepřišlo nijak obohacující ani zajímavé, holky si pokecaly a jen nám to vlastně mělo pobarvit utrpení holky, co zabila 400 lidí. Celé je to točené jako pohádka, přes den střílíte, zabíjíte Němce, pak si zalezete do stanu a válka není a jste se svojí láskou.

Pes baskervillský (1988) (TV film)

Na mě tam příliš prostředí a postavy nezapůsobily, bylo to svým způsobem tajemné, ale dohromady hodně zkrácené a tak byly ty zajímavé části přeskočeny. Lepší je si to přečíst nebo poslechnout jako mluvené slovo a nechat prostor vlastní fantazii.

Slovo (2022)

Pro mě velmi působivě a zajímavě zachycené události 68 v mikro světe jednoho obyčejného člověka a jeho rodiny. Události proložené fotkami ze scén mi také přišly povedené koncepčně i stylově. Jedině tedy z té manželky, to by mi hráblo za 10min, se diví, že se nesložil dřív z ní. Opravdu povedený snímek, o tom jak se někdo nechce vzdát, prostě ne, i když je proti tomu všemu sám. Malé město, velké duše, velký prevíti. Výborný Martin Finger.

Rozhlédni se, člověče (1998) (seriál)

Moc krásný seriál o rozhlednách, pan Munzar putuje po krásných stavbách po celé ČR. Vždycky mě přepadne nostalgie a začnu vzpomínat na všechny ty věže, kde jsem někdy byl. Je to opravu milý pořad a často si pouštím jen hudbu z něj a mám z toho vždy krásný pocit. Tolik míst, kde můžete vylézt na rozhlednu a podívat se do kraje. Tolik krásy v naší zemi.

Pasažéři (2016)

Docela jsem se bavil, i když zápletka byla v půlce úplně jasná, ale hezké efekty. A prostředí. Zábavný robot za barem a scéna s bazénem.

Rozhněvaný muž (2021)

Klasický akční film, ale opravdu jsem se bavil.

Král Šumavy: Fantom temného kraje - Nevěsta (2022) (epizoda) odpad!

Mám pocit, že Hasil dělá u SNB jen na DPP nebo na DPČ a chodí si tam jen když chce nebo zrovna nelítá nenápadně po lese. Politicky odbojného Zemana odveze STB ale na motorku, opouštění útvaru a záhadné mizení si posvítí jen agilní strážmistr. A Šumava opět jen jako malé kopečky skoro bez lesů, v přírodě jako je tady tahle by nepotřebovala převaděče ani slepá kráva. Scéna s STB a paní Hajnou, jasně paní je 35 ale uběhne 20m a je skoro bez dechu. A že by to zase nespoilovalo Kachyňu, ale jasně, že ano. Nové nápady, to bychom chtěli po dnešních filmařích moc. Lítání po lese ještě navíc se Skopčákama a ten konec tedy no horší to snad být ani nemohlo.

610 metrů nad zemí (2022)

Tak z některých pasáží mi bylo fyzicky špatně. Asi jsem neviděl podobný film, který by takto sevřel a vy měli po celou dobu strach z výšky. Sice je tam celá řada nereálných věcí a detailů, ale i přesto velmi zajímavé.