Legenda o živých mrtvých (1971) (seriál)

Existencionální pokus o nacisticko-partyzánské minidílo, které se snaží zaujmout černobílým rozdílem mezi nacisty a jejich nepřáteli. Výsledek je ovšem spíš rozpačité drama o lidech a vojácích, kteří spolu soupeří o silnice v lesích, doplněné o dlouhé rozhovory nacistických pohlavárů na místním zámku. Celkově je to prostě hrozné a světlých momentů je v díle jen velmi málo. A ten konec....

Legenda o živých mrtvých - Zámecká past (1971) (epizoda)

Jak mohlo tvůrce napadnout, že by se jako dobrovolník přihlásil mladý hrabě? Vždyť musel předpokládat že by ho někdo s z místních poznal. To mi fakt hlava nebere. Jinak tento díl už byl kvalitou maličko lepší, ale stále nic moc.

Legenda o živých mrtvých - Štvanice (1971) (epizoda)

Chvilku se to tvářilo, že to snad bude lepší, ale existencionalismus prolnutý neskutečně naivními vojáky vs partyzáni.

Narušitel (2019)

Naprosto hrozný film od začátku až do konce. Divné dialogy, zápletka, žádná logika. Hlavní hrdinové vůbec nestárnou, pořád vypadají stejně i po 20 letech. Nestojí za puštění. Pavel Neškudla a jeho pedoknír celý film posouvají ještě o řád níž. A to tam fakt jako při útěku jeli 603? To si z nás tvůrci dělají srandu ne? A to nestárnutí je k poblinkání.

Bílá hora (2020) (TV film)

Poměrně zajímavé moderní zpracování notoricky známých událostí s větším důrazem na vojenskou a taktickou situaci na Bílé Hoře před bitvou i během ní. Příjemná je i hraná část dokumentu, ve které dominuje tajemný obraz a mnich Dominik.

M*A*S*H - Major Machr (1978) (epizoda)

Hawkey: Noooaa, Charles: Brilantní reakce Pierci :D :D (někdy u prostě nestačí).

Samuraj (1967)

Film, ve kterém se málo mluví, ale hodně zajímavého děje. Neo-noir v čele s Alanem Delonem. Taková správně potemnělá detektivka s výbornou hudbou. Neprávem málo známý film, který má všechno, co tyhle temné detektivky mají mít.

Burácení s Burácem (1981) (TV film)

To vymyslel někdo kdo se sjíždí povidlama od rána do večera.