Ice123

Ice123

Jan Jindříšek

Česko

• 18.4.2011  23:34

Slušná akce s dějem, který překvapivě není přímočarý. Plus naskýtá určité momenty, které by jste nečeklaly (nebo alespoň já je nepředpokládal). A pokud si k této směsi přidáte i naprosto zabijácky kamenný výraz Stathama a Fostera vyjde vám poměrně slušná podívaná. 85%.

• 4.5.2012  00:26

Další pecka v podání Ethena Hunta. Nebyl jsem si jistý Simonem Peggem, zda z MI neudělá frašku. Naštěstí jsem se splet a režisér Brad Bird dokázal zakomponovat komické scény, hi-tech technologie a extrémní akce dohromady tak svkěle, že z toho vzniklo snad nejlepší Mission Impossible. Plynule přecházíte z výbuchů smíchu do akčních scén, aniž by jste postřehli tu rychlou změnu a ke konci samozřejmě nechybí ani melancholický konec ;) 95%.

• 28.10.2012  15:20

Tak to teda nic moc... Na to, že film má díky obsazení obrovský potenciál na skvělou komedii, tak naprostý zklamání. Děj je nic moc a naprosto nevyužité zkušenosti herců. Působí to na mě jak kdyby se ani nesnažili a šlo jim jen o to, aby to nějak odtočili... 40%

• 29.1.2012  00:01
    Moneyball (2011)

Sice jsem byl první polovinu docela dost mino, jak jsem nestíhal koho vyměňujou za koho a s kým ty hráče vymněňujou a vzhledem k tomu, že o baseballu toho vim opravdu velice málo, tak jsem se občas naprosto ztrácel. Nicméně i přes tyto nedostatky jsem měl na konci ten krásný mravenčivý pocit z krásného filmu. Je úžasný, že stále se najde někdo, kdo to nehraje pro peníze, ale pro pro pocit, že jste v tom co děláte dobří a ostatní vás za to uznávají. 85%.

• 10.9.2012  00:43

I přes osobní odpor ke Craigovi dávám za plnej počet, jelikož dějově i herecky je to skvěle zvládnuté... Jen bych možná čekal trochu více prozíravosti při odhalení vraha. Tedy pohrát si s tím trochu více a stanovit vrahem někoho jiného, ale když je to dle knižní předlohy, tak co se dá hold dělat... 95%

• 27.4.2012  23:10

Očekával jsem hodně a hodně jsem i dostal. Celý film přímo srší přirozeností a vtipem. Francois Cluzet i Omar Sy jsou přesně takoví, jací by měli být, naprosto jsem jim věřil všechny strasti a chování. Pro mě konečně film v roce 2012, který stojí na 100% se na něj podívat. Tohle moc nedávám, ale opravdu si to zaslouží, 100%!!

• 24.2.2012  23:00
    Neděle (2011)

Nevim proč nominace na oscara? Asi se už nenašlo nic horšího.... Prostě a zkrátka nudný Kanadský život z pohledu malého chlapce s odkazem na zabitá zvířata motorismem... Hvězda za vrány, které alespoň trošicku pobavily. 15%.

• 5.7.2012  11:31

Krásný film. Jádro scénáře je sice trochu omšelé, ale je to rozvedeno tak, že ve výsledku jste podobný film ještě neviděli ;) Jediné co kazí příjemný filmový zážitek jsou zdlouhavé scény, které by se mohli úplně vyhodit, nebo alespoň zkrátit. 75%

• 14.7.2011  22:17
    Neviditelná (2011)

U tohoto filmu bych nejprve upozornil slabší povahy ať se na to snad ani nekoukají, jelikož emocionální hloubka filmu dosahuje takových výšin, že lidé o promítání na MFFKV i omdleli. Již název dokonale vystihuje celou pointu filmu, kdy o hlavní hrdinku nejeví nikdo zájem až do chvíle kdy si jí vybere známý režisér do své divadelní hry. Herecky je to zahrané opravdu vydařeně a s hlavní hrdinkou soucítíte opravdu celé dvě hodiny... 100%.

• 21.6.2011  00:06
    Obřad (2011)

Není to špatný a ani pár lekacích scén tam nechybí. Co mi ale dost vadilo byla přímočarost příběhu. Stále se pořád zaobírá jednou posedlou holkou, pak je tam malinkatá vsuvka s klukem a rychle zpět k holce.... Chtělo by to trochu více vedlejšího děje, pak by to dostalo ten správný šmrnc. Jinak výkon Antonyho Hopkinse snad nemusím ani hodnotit, jelikož podal svůj obvyklý naprosto dokonalý herecký výkon a O'Donoghue svou debutující roli ve velkofilmu zvládl nad očekávání. Hold kdyby si na tom scénárista více vyhrál, byla by z toho 4-5ti hvězdičková záležitost, takhle ale "jen" 65%.

• 27.4.2011  20:40
    Outsider (studentský film) (2011)

Scénář a režie je zvládnuta skvěle na to, že rozpočet byl minimální a všichni pracovali jen z vlastního zapálení. Rozhodně musim vyzdvihnout hudbu od Jakuba Weinera, která dodává snímku opravdovou hloubku. A herecké výkony s ohlédnutím na to, že téměř nikdo z nich neměl s hraním žádné zkušenosti jsou podařené. Těchto jedenáct minut (délka stopáže snímku) vašeho života se rozhodně nedají počítat za promarněné. 80%.

• 18.6.2011  10:23
    Paul (2011)

Bohužel mě Paul docela zklamal. Na dvojici Pegg, Frost a ještě když k tomu psali i scénář to úplně postrádá jejich humor... 90% vtipných záběrů je bohužel obsažena už v traileru, takže si nejdříve řikáte, že to bude pecka, když se začnete dívat tak si myslíte, že se to teprve rozjíždí a ta pravá sranda přijde později. Ale ono se to nerozjede a těch pár momentů, které vás dokáží opravdu rozesmát to moc nezlepší.... 50%

• 11.2.2012  22:58

Ačkoliv je to v podstatě naprosto to samý jako první díl, jen se to odehrává v Bangkoku a hledaj někoho jiného, tak jsem se skvěle bavil. Opět hledání ztraceného člena zkrze odhalování neuvěřitelných věcí minulé noci, na které byste za střízliva ani nepomysleli (na některé ani v opilém stavu :D ), proložené hláškama a "demencí", kterým se rozhodně zasmějete. 80%.

• 16.6.2011  10:19

Je to dobrý jako všechny díly, ale zatím nejhorší z celé tetralogie. Začátek mě někdy až nudil a místy to bylo zase až moc hrubý. Ale co jsem ocenil byla obměna herců a zařazení Penélope Cruz, ta se do filmu naprosto hodila a hudba Hanse Zimmera samozřejmě nezklamala. Co mi tedy vadilo asi nejvíce, byla absence Verbinskiho jemnosti pro celý koncept pirátů, je vidět, že Marshall s tímto žánrem ještě moc zkušeností nemá... 75%.

• 14.7.2011  21:51

Pascal Rabaté se rozhodl pro opravdu tvrdý oříšek, když chtěl natočit film, kde se mimo pár vět vůbec nepromluví a vše bude vyjádřeno situací a posunky. Naštěstí do tohoto úkolu vložil všechno co tam má být. Prolínající se příběhy jednotlivých rodin je plynulé, krásné a často i neotřepale vtipné. Víděno na MFFKV 80%

• 19.12.2011  22:38

Skvělá odreagovačka u které se rozhodně zasmějete.... Něco ve stylu "slušné" Noci v Roxbury, ale budete se smát stále ;) Film kazí pár nechutných scén a přímočarost (což se dá očekávat u 95% filmů), ale hlavní je, že film splni co sliboval a to zábavu 90%.

• 19.10.2011  23:22

Ačkoliv rozhodování mezi snoubenkou a milenkou je naprosto klišé a vracení se do minulosti sice ne tak moc, ale rozhodně to neni nic průkopnického. Je to na druhou stranu ohromně "jemný" a má to hezky provázaný děj v minulosti s jeho aktuální prací, plus poznávání slavných lidí.... Prostě se na to koukněte ;) 90%

• 18.2.2012  23:41

Tohle mě opravdu zklamalo... Pořád jsem čekal kdy se to rozjede a od půlky jsem již jen trpěl a každou chvílí koukal za jak dlouho to konečně skončí. Dokonce i konec je blbej a kdyby se zfilmoval psaný projev na konci, tak by to bylo mnohem zajímavější. Dvě hvězdy za čtyři scény u kterých jsem se opravdu zasmál a za větu "My whitch doctor. She's hermafrodit." :D a za Giovanni Ribisiho, který ztvárnil totálně zfetovanou osobu tak věrohodně, že bych uvěřil i tomu, že po natáčení se šel léčit do odvikačky ;) 35%.

• 6.9.2011  01:19

Tohle nemůžu hodnotit jako nejlepší díl série, jelikož pátým dílem jsme se dostali do naprosto jiného žánru ;) Rozhodně je lepší než předešlí tři díly, ale jednička byla hlavně přehlídka natuněných a totálně naboostovaných aut, kdežto pětka je hlavně o akci, řežbě, zvuku (hudbě) aut, namakaných týpků a sexi bab. Velice vydařený, ale už ne původní Rychle a Zběsile, nýbrž jak již originální název zmiňuje Rychlá pětka ;) 98%.

• 14.7.2011  21:40
    Sedmá verze (2011)

Tenhle snímek je vydařený, jen díky dvoum naprosto nudným krátkometrážním filmům, které na MFFKV tomuto předcházeli se mi podařilo při tomto filmu usnout a 1/3 mi unikla, ale z toho co jsem viděl to má naprosto dokonalou myšlenku a děj se "vyměňuje" tak jemně a chvíli vám tak trvá než si všimnete jestli jde o hru nebo běžný život. 80%.

• 26.2.2011  22:59
    Spartakus: Bohové arény (TV seriál) (2011)

Bezvadný, stále se mi to líbí, sice Whitfielda je škoda, ale pořád se mi to hodně líbí.... Jen by mě zajímalo kde je ta hranice mezi historicko-akčním seriálem a historicko-erotickým seriálem.... Jelikož někdy mi to už příjde jako nějaký soft porno :D 90%

• 18.6.2011  22:41

Skvělý nápad s báječným provedením. Děj je sice takový přímočarý a klid s akcí se mění naprosto nárazově, ale celek filmu vychází příjemně. Za zmínku rozhodně stojí hudba a herecké výkony M. Damona, který běhací scény má nacvičené už z Bourna, takže ani sklamat nemohl a Emily Blunt je také výborná. 80%.

• 21.9.2011  00:24

Ne, ne, nééé... Naprosté zklamání. Očekával jsem hodně a nedostal vůbec nic. Film je zdlouhavý a NEUVĚŘITELNĚ NUDNÝ! Plus jsem asi nepochopil 3/4 filmu, jelikož dle mého názoru se jedná o naprosto zbytečné záběry, které s dějem nemají vůbec nic společného. Když film konečně skončil, měl jsem pocit, že musí mít alespoň 4 hodiny... Jsem rád, že na MFFKV jsem si místo tohodle vystál frontu na Kůži, kterou nosím. Jednu hvězdu za přírodní záběry (mám na mysli, ty co se doopravdy točili a nebyly vyrobeny počítačem jakožto nepohyblivé obrázky) a za Smetanovu Vltavu.... 20% zklamání a ztráta času :(

• 10.3.2011  23:05

No nebylo to až tak špatný.... Taková míchanice Districkt 9 s Black Hawk Down..... Každopádně je to něco co tu ještě nebylo (a to že mimozemšťanů tu bylo už více než dost) a kdyby kamera nevypadala jak kdyby za ní stál někdo totálně sťatej, tak bych šáhnul i po čtyřech hvězdách.... Takhle to hodnotím spíše jako průměr.... 60%

• 5.2.2012  00:28
    The Artist (2011)

Tak tohle byla opravdu nádhera. Dlouho jsem uvažoval zda se mám na to kouknout nebo ne. Černobílé filmy nemám moc rád a ještě když to měl být němý film. Nicméně celosvětové úspěchy se tomu odepřít nedají, tak jsem se do toho pustil. Výsledkem jsou neuvěřitelné herecké výkony (a to i výkony psa ;) ), kdy si užíváte každou vteřinu filmu a i beze slov naprosto přesně víte o co jde. Nevim ani přesně co bych ještě napsal, snad jen ať se na to kouknete a dáte tomu šanci, jelikož si jí to zaslouží ;) 98%.

• 24.2.2012  23:23

Krásně zpracovaný a příběh příjemný. Nejdříve trocha legrace s Katrinou a pak literární poznání a předání dalším generacím za příjemné melodie, která podtrhuje melancholikcou část. 95%

• 29.9.2011  00:35
    The Ledge (2011)

Skvělej film aspirující na nejlepší film roku 2011 poukazující na náboženský fanatismus.... Charlie Hunnam předvedl až Leadgerovský styl hraní a ačkoliv by se film mohl jednoduše zvrtnout do nudného vyprávění s mnohokrát omílaným tématem nestalo se tak a jsem naprosto spokojen.... 100%

• 19.9.2011  18:34
    The Tunnel (2011)

Horor dle skutečných událostí tvořený z autentických záběrů. To vlastně mluví absolutně za vše. Takže naleznete komentáře typu: Trapný footage, snímky častokrát až moc rozklepané a rozmazané, nebo v některých ojedinělých případech si uživatelé čsfd stěžují i na herecké obsazení (ten chlápek měl koňský úsměv, říkal jsem si:"Bože, hlavně ať ty zuby neukazuje během celého filmu. atd.) plus další kopa lidí tvrdí jak je to celý jen nahraný a trapný. Takže abych to uvedl na pravou míru. Vzhledem k autentickým záběrům bylo obsazení předem dané a jsem si naprosto jistý, že kdyby se "herci" mohli vrátit v čase, tak by byli určitě velice rádi přenechali svoje role komukoli jinému. Těm, kterým nesedí děj tak se zkuste zeptat sami sebe proč asi nenatočili víc snímků, když už byly tam dole a na závěr mi prosím ukažte jakékoliv filmové studio, které by se podepsalo pod snímek tvrdící, že je dle skutečných událostí a přitom si to ani neověřil. Je to děsivé více než-li dost, když si uvědomíte, že vše co vidíte je pravda...... 95%.

• 14.7.2011  21:42
    Tichá řeka (2011)

Na to, že to má být krátkometrářní je 30min. opravdu hodně a ještě více když je ten film naprosto nudný. Film nemá žádný pořádný spád, konec je předvídatelný, toto téma je už docela ohrané a hlavně je to NAPRSTÁ NUDA OD ZAČÁTKU DO KONCE. 5%

• 26.3.2011  15:52
    Tik ťak (studentský film) (2011)

Asi nejlepší krátkometrážní hraný film co jsem kdy viděl.... Je to tak strašně emocionální. Zahodit všechny zábrany a udělat jen to co ještě chceš stihnout a máte na to jen pár minut... prostě bomba ;)