Nufa

Česko

<< předchozí 1 2 3 4
    • 29.11.2014  22:56
    Interstellar (2014)

Jeden z topů letošního roku. Najít na tomto filmů vadu je téměř nesplnitelný úkol, protože tady nebylo nic, co by tam nepasovalo. Místy až dech beroucí závěry (doslova), do toho parádní vizuální efekty, hudba, příběh, kompozice, ale hlavně ta myšlenka. Tohle je zkrátka jiná kategorie.

• 29.11.2014  22:30

Jeden z těch filmů, od kterých moc nečekáte, ale nakonec příjemně překvapí. Vhodně zvolené prostředí působí velice mysticky a rovněž myšlenka filmu jako takového je celkem dobrá. Vadou na krásně je pouze občasná nelogičnost, ale především heroičnost hlavního hrdiny (proč musí být vždy tak nesmrtelní). Jsem zvědav, zda se pokračování dočká stejné kvality.

• 3.10.2014  22:45
    Hádej kdo? (2005)

Průměrné až podprůměrné. Komedie se povětšinou točí kolem rasového původu, což není zrovna můj vkus. Bavil jsem se tedy pouze místy, ale i tak dostatečně. Hlavní plus ale bezpochyby patří hereckému obsazení, které si ty dvě hvězdy alespoň za snahu zaslouží. Jinak dosti chabé, příběh primitivní a není zde nic, co by nutilo se na film dívat znovu.

• 29.9.2014  23:10

Je nutno uznat, že první díl byl kvalitou někde jinde. Hlášky už zní otřepaně a marně zde najdeme úseky, které by trochu nadlehčily vážnost tématu. Rovněž mě trochu mrzí, že zde chybí ona nepředvídatelnost, která charakterizovala právě první díl. Místo toho se děj stává dosti předvídatelný a člověka nemůže nic překvapit. Co se mi líbilo, byla práce s kamerou a hlavně působivá krajina. Ani akce nebyla k zahození, ikdyž někdy se to s ní až příliš přehánělo, až to nemělo logiku. Zas tak špatné to ale celkově nebylo...

• 29.9.2014  00:54
    Mariňák (2005)

Originální pojetí válečného tématu. Svým způsobem dost nepředvídatelný děj, neboť film přesně kopíruje myšlení mariňáka, zkrátka nikdy nevíte, kdy se co objeví nebo naopak neobjeví, ale člověk musí čekat všechno všude. Rovněž mě zaujala celá struktura filmu, lehce komediální úvod postupně mizí a snaží se spíš poukázat a vyobrazit válku jako takovou, ikdyž jen čistě okrajově. Rozhodně si nehraje na dokument, ale pohlíží na válku opět z trochu jiného pohledu. Zajímavý film, ve kterém se fanoušek tohoto tématu určitě najde.

• 27.9.2014  22:54

Stáří udělalo své a rozhodně už Sandler s Barrymore nepůsobí tak svěžím dojmem, jako například v 50x a stále poprvé. Stále jsou ale v kondici natolik, aby mi smíchy praskla oční cévka. Po stránce komedie opravdu pecka, po stránce romantiky nic nového pod Sluncem. Malé plus dávám za zvolení lokality, Afrika tomu filmu skutečně dodala tu pěknou polevu, kterou vylepšila jinak možná průměrný film.

• 24.9.2014  22:57

Trochu ujeté, ale o to více skvělé. Co se týče produkce, kvalita je trochu někde jinde, ale tohle je komedie a já se báječně bavil. Určitě bych uvítal v tomto případě větší množství akce, na druhou stranu ale musím dát plus za neokoukaný příběh, za výborný casting a v neposlední řadě za nevhodněji zvolenou lokalitu pro pořádnou finální přestřelku. Sice tento film neuhodil zrovna hřebíčkem na hlavičku, aby se dokázal zatlouct do mého prkénka oblíbených filmů, ale škoda rány to určitě nebyla.

• 24.9.2014  22:43

Nejen hezké vstávání, ale i hezké sledování. Trochu mě překvapilo, že se v takovém žánru, jakým je romantická komedie, může oběvit Harrison Ford, ačkoliv nebyl úplně hlavní hvězdou, nicméně filmu to jedině přispělo. Role mu sedla opravdu dokonale, navíc mě celkem slušně pobavil, což jsem u něj vůbec nečekal. Hlavním tahounem je ale bezpochyby Rachel McAdams, která si určitě zaslouží větší role a kvalitnější žánry, než je tento. Opět ukázala, jak je úžasná a proč se řadí mezi mé oblíbené herečky. Jediným slabším bodem je scénář, který je však u tohoto typu žánru obvykle nedokonalý. I tak ale můžu pro milovníky romantických komedií tento film jedině doporučit.

• 24.9.2014  22:20

Vidět takový druh filmu jednou za 9 let je myslím si až až, neboť pokud nejste gurmán, není šance snést více. Okem průměrného diváka musím hodnotit jako podprůměrný film, kterou tvůrci okořenili zvláštním konstrastem, aby to dostalo šmrnc. Originální možná, kvalitní poskromnu, sledovatelné vůbec. Abych nebyl hnidopich, některé záběry byly výborné, ale celkový dojem i tak nic moc. Vrcholem všeho byly některé postavy, které měly horší chrapťák než chlap, který se ráno probudí po divoké kalbě na diskotéce.

• 13.9.2014  22:55

Ale ale, copak to tu máme. Dva lidi, kteří se nenávidí a pak se do sebe zamilují v miliontém podání. Bravo tvůrcům, že si dali práci za tak neoriginální námět, který by dnes zvládlo vymyslet i děcko. Jediné pozitivum vidím v humoru, který občas pobavil a ve volbě hlavních postav., které nakonec vylepšily finální dojem. Nicméně v tomto rybníku romantických komedií pluje spousta ryb a tahle je rozhodně podmírák.

• 13.9.2014  08:02
    Mucho mega (2014)

Myšlenka dobrá, ale to provedení...bez vtipu, žádný neočekávaný zvrat, jedním slovem nuda. V kratkometrážním světě podprůměrný film.

• 12.9.2014  22:27

Okoukané a ohrané téma, ale zatím zřejmě v nejlepším podání, jaké jsem mohl vidět. Velkou zásluhu na tom mají Cameron s Ashtonem, kteří mi vyloženě sedli, ale především pak bezvadný humor, který v extrémních případech dokáže vyhodit i čelist. Zkrátka jedna z mála kvalitních romantických amerických komedií, které se bohužel ztrácí v té kupě primitivních pubertálních ,,filmů".

• 10.9.2014  00:09
    Jedna dvě Michal jde (TV pořad) (2014)

Nápad určitě zajímavý, nicméně provedení už není nijak převratné. Rozhodně dobře, když se děti něčemu přiučí, ale určitě by to šlo provést o něco originálněji. Jediné, co by děti mohlo přitáhnout, jsou dveře, ale jinak se obávám, že je na menší obecenstvo pořad až příliš strohý a nudný. Obohacení o básničky či písničky by pořadu rozhodně prospělo.

• 8.9.2014  23:50
    Invaze světů (2005)

Varování, tento film vás může podráždit, zbavit zdravého rozumu a vyvolat poruchy nervového systému a střev. Jinými slovy si představte, že v teplém letním dnu jedete hodinu a půl za traktorem plným hnoje. Jedete schválně co nejblíž, protože chcete poznat, jak hrozný to je. Občas se usmějete, ale pak se jen modlíte za to, aby to bylo za vámi. Zkrátka není nic, co bych mohl ocenit, tohle se opravdu nepovedlo. Trochu s podivem, kde vzali finance a lidi, kteří by byli ochotni se podívat ještě na druhý díl.

• 14.8.2014  16:55

Sledovat tento film byla pastva pro moje oči, uši a nakonec i duši (řečeno metaforicky). Zkrátka Marvel opět dokázal navýšit svou laťku o něco výše. Ač se snažím vždy něco vytknout, zde není opravdu co vytýkat, po všech stránkách naprostý nářez. Vtipy naprosto dokonalé, akce, hudba, postavy, zkrátka eurofie sledovat něco takového. Rovněž potěší sledovat, jak se nám svět Avengers pomalu různými střípky skládá dohromady.

• 28.6.2014  14:02

Po jedničce jednoznačně nejlepší díl. Z hodnocení ostatních mám pocit, že většina film viděla ve 2D s dabingem, který se u téhle série ohavným způsobem nepovedl. Zkrátka je to film, který, stejně jako třeba Gravitace, oceníte především ve 3D, kde se naplno ocitnete v akci nabušeném světě Transformers. Je pravda, že děj ani tentokrát nijak neoslní, ale alespoň má hlavu a patu. Na druhou stranu to není důvod, kvůli čemu se na tenhle film jdeme podívat, přeci jen u tohoto žánru jde děj vždy trochu stranou. Vyzdvihnout se musí především parádní akce, plno výbuchů, zkrátka všechny známky Michaela Baye. Rovněž potěšilo vidět nové tváře, které obrátily tuto sérii zase tím správným směrem. Opravdu bezvadná podívaná, na kterou bych se neváhal podívat znovu.

• 10.6.2014  17:10

Musím přiznat, že tento díl se mi líbil z celé série zatím nejvíc. Rozhodně o třídu lepší, než předchozí film plný omáčky a pomalu žádné akce alá Wolverine. Film kromě pár naprosto úžasných scén nabídne i překvapivě hodně humoru, ale hlavně parádní děj. Líbí se mi, kam tahle série X-men směřuje a rozhodně si nenechámujít další bez pochyby výborný díl.

• 10.6.2014  17:10
    Godzilla (2014)

Bomba. Bomba. Bomba. Bál jsem se, aby to nebyl další z těch filmů, který se pouze snaží vytěžit ze svého jména a na kvalitu se nehledí, například u Robocopa. Naštěstí to ale není onen případ. Po všech stránkách naprosto luxusní akčňák, výborné efekty a samozřejmě parádní souboj, kde jedna budova nezůstane celá.

• 5.4.2014  23:24

Pár hvězd jsem automaticky hodil už jen za ten skvělý soundtrack. Další jsem pak musel přidat za účast Chrise O'Dowda a Katherine Parkinson. Škoda jen, že se tu neobjevil i Richard Ayoade, aby tu byla celá IT parta, ale i tak jsem se výborně bavil. Opět se potvrdilo, že britský humor je o třídu jinde, navíc ani příběh samotný nebyl nikterak podprůměrný. Zkrátka takový pohodový filmeček o hippies, neboli sex drogy a rock n roll.

• 5.4.2014  23:12

Neříkám, že film nemá co nabidnout, ale zkrátka mi přijde takový nezajímavý. Romantických dramat dnes najdeme tucty a nemůžu říct, že by tento snímek nějak vyčníval. Potěšilo vidět známé tváře, na které byla radost se dívat, ale jinak mě film ničím nezaujal.

• 8.3.2014  01:07

Není nad to vidět starou dobrou klasiku. A tou klasikou myslím hlavní herce. Legendy už nám sice o pár let zestárly, což se projevuje i na ději, který se táhne jako smrad, ale jinak to od dědečků nebylo tak špatné. Celkem mě překvapilo, jak moc dobře jsem se bavil, do toho všeho ta nenápadná gradace děje, kdy člověk neví, co přesně přijde, ikdyž ví, že něco přijde, opravdu dobrý filmový zážitek. Nicméně 90 minut je na tenhle film dlouhá doba. Uvítal bych více akce a hlavně zkrátil to únavné tlachání. Pak by se film pohyboval minimálně o úroveň jinde.

• 8.3.2014  00:57

Musím říci, že verze, která byla ve filmu Most přes řeku Kwai se mi líbila daleko více. Na druhou stranu to člověka nepřekvapí, ve válce nemá lidský život hodnotu. Rozhodně stojí za zkouknutí.

• 8.3.2014  00:54

Člověk má chuť po tomhle filmu něco zakousnout. Co se týče děje, nemůžu říci, že bych se nudil, ale oživlé jídlo už mi přišlo trochu moc. Jistě, pohádka spíše pro děti, ale koukat se já na to v 8 letech, tak by do mě nikdo rok jahůdku nedostal. Film ovšem nabízí i klady, animace výborná a vtipu dostatek. Nakonec to tedy nebylo pro dospelého diváka tak špatné.

• 8.3.2014  00:45

Asi jedině britové by uprostřed studené války natočili takový film. Zkrátka a dobře důkaz přísloví, když se dva hádají, třetí se směje. Občas vtipné, ikdyž v té době by to člověk bral asi trochu jinak, navíc děj mě celkem upoutal a k tomu ten Dr. Divnoláska. Jen škoda toho zmatečného konce, kterým to trochu srazili na zem.

• 24.2.2014  21:52
    Fontána (2006)

Asi stojí za to říci, že film není pro každého. Z mé strany to bylo neskutečné utrpení film dokoukat už jen proto, že člověk vlastně celou dobu neví , o čem film vlastně je. Možná bych se více dozvěděl při druhé projekci a snad bych i film lépe pochopil, ale za to riziko dalšího hrozného zážitku to prostě nestojí.

• 24.2.2014  21:43

Na můj vkus až příliš velká divočina, která mi přišla bez logiky a zkrátka moc chaotická. Při sledování mi přišlo, že po první části filmu se museli snad vyměnit režiséři, jinak si nedokážu vysvětlil onen zub, kdy všechny myšlenky Waltera najednou zcela vymizely a film najednou nabral zcela jiný obrat. Proč stojí za to film vidět je ale především pro její atmosféru, ať si člověk vezme hudbu nebo prostředí, dlouho jsem se necítil tak plný energie. Na víc, než na tři to ovšem určitě nebylo.

• 17.2.2014  23:57
    Prázdniny (2006)

Film, který má takové množství hereckých hvězd, že by daly na tři večeráky. O to víc mě pak pobavila Lindsay a její mini rolička, ale v takové konkurenci asi může být ráda, že na ni zbylo alespoň toto. Co se týče kvality filmu, komedie i romantika výborná, ikdyž romantika přeci jen trochu převládá, ale to se dalo tušit. Trochu slabou stránkou je konec, který mi přijde krapet nedodělaný, ale jinak velice zdařilé.

• 16.2.2014  22:46
    Robocop (2014)

Vcelku zajímavý film, ikdyž trochu jiným způsobem, než jsem původně očekával. Ikdyž je to film o Robocopovi, v akci ho příliš neuvidíme, což nejednoho zamrzí, ale to málo akce rozhodně stojí za to. Upřímně musím říci, že mi přijde, že o Robocopa v tom filmu moc nejde, ikdyž je to hlavní postava. Nicméně, více než to, řeší film spíš otázku lidskosti a morálky. Osobně se mi moc líbily rozhovory doktora s ředitelem OmniCorp, možná právě proto je hrají herecké hvězdy. Postavy jsou totiž v konečném hledisku mnohem zajímavější než samotný Robocop. Určitě stojí za zkouknutí, ale připravte se na něco jiného, než je zobrazeno v trailerech.

• 16.2.2014  22:26

Vtipné, svižné, parádní, aspoň to bych mohl říci o první polovině, která byla bezpochyby bezvadná. Potom jako by ale došla šťáva a film se stává více a více nezáživným. To by se dalo ještě snést, jenže pak přijdou vyloženě trapné scény, kdy jsem jen dumal, jestli opravdu koukám na stejný film, který jsem si pustil na začátku. Když to tedy zprůměruji, myslím, že tři hvězdy jsou akorát, přičemž první část za *****, druhá za *.

• 16.2.2014  22:10
    Arn (2007)

Dobrý strhující a napínavý příběh. Sice bych raději uvítal, kdyby bitvy trvaly o něco déle, ale i tak více než slušné. Je zkrátka vidět, že k dobrému filmu není potřeba kdovíjaké hvězdné obsazení. Dokonce i ta trocha romantiky mi k tomu tentokrát sedla. Trochu mě mrzí, že jsem něměl přeložené dialogy v cizích jazycích, ale i tak musím spíše chválit. Je to škoda, že filmů o templářích je tak málo, už jen díky jejich bohaté historii, ale tak snad se v budoucnu dočkáme dalších počinů.

<< předchozí 1 2 3 4