Agatha Christie: Vraždy podle abecedy (2018) (seriál)

Ač tomu průměrně hodnocení neodpovídá, je to sice netradiční, ale velmi působivé zpracování klasické předlohy. A jako nekritická fanynka Davida Sucheta říkám: John Malkovich je prostě boží 👍

Oni a Silvio (2018)

Nejsmutnější "komedie", jakou jsem kdy viděla. Dekadence, prázdnota, zkáza - bravo Paolo! Relativně nízké hodnocení dávám, protože už se to nedalo vydržet ...

Beze stop (2018)

Zapomenete dýchat! O Thomasin urćité ve světě filmu uslyšíme 👍

Hezké chvilky bez záruky (2006)

Věra nastolila, jako vždy, zásadní otázky tragikomickým pohledem. Výborní herci, epizodní vyprávění, syrovost - ale něco brání 5 hvězdám...

Porodní bába (2015)

Výborné herecké výkony, kvalitní předloha, jedinečná syrová atmosféra a nečekaný happyend!

Ma Ma (2015)

Krásné! I přes triviální děj a "červenou knihovnu" působí film úplně přirozeně a Penelope je bez retuše prostě skvělá.

Flashdance (1983)

Flashdance nemá chybu: klasická nekomplikovaná zápletka, výborná hudba a úžasné taneční scény - špička v muzikálové kategorii. Po třech desetiletích a v porovnání s "konkurencí" se zdá ještě lepší.

Takovej barevnej vocas letící komety (2015)

Jaká škoda - tak nevyužitý potenciál. Pro znalce a milovníky Psích vojáku bez nových informací a souvislostí, pro ostatní absolutně nepřehledné. Ale Filip byl a je pořád boží - přesně, jak cituje Tydyt007 :-)

Paterčata (2014) (seriál)

Dokument na mne působí dojmem reality show hrubšího zrna, možná je to způsobeno "ostrým" střihem velkého množství natočeného materiálu v kombinaci s opakováním těch "nej". Málo se věnuje dětem samotným a vyzdvihuje nepodstatné okamžiky. Je velice zajímavé (a smutné), jak reaguje česká "většinová" populace z řad diváků. Možná by seriál mohl zapůsobit na politicko-občanské vody přiblížením podivného, nelogického a nestabilního sociálního systému v naší "demokratické a sociálně spravedlivé" společnosti.