Netvor (2011)

Tady se válí tolik potenciálu, že si rvu vlasy, trhám žíly a cpu si do úst vlastní vnitřnosti kvůli tomu, jak strašlivě záporně tvůrci s oním potenciálem naložili. ZÁPORNĚ. Boha jeho, tolik hloupých, nelogických, příšerně napsaných scén! Chudáci maskéři, vyřádit se na takové zvrhlosti. Krucifix, a mohlo to být tak dobré!

Serenity (2005)

Tři a půl chvězdy. PROČ tak ošklivě hloupě? Jiná hudba, jiná Serenity, jiná kamera... Wash...

Firefly (2002) (seriál)

Napotřetí jsem se konečně dostala přes úvodní bitvu. Musím uznat, že jsem cílová skupina. ---- Kouzelné, boží, s nenapodobitelnou atmosférou, krásnou hudbou, parádním nápadem a epesním obsazením.

Firefly - Objekty ve vesmíru (2002) (epizoda)

Ty úvody od Primy jsou fakt jeden z nejdebilnějších nápadů, jaké ta televize má. Nejenže vyzrazují děj, ony i znějí stupidně. "River se cítí jiná." River je jiná. ---- Perfektní poslední díl useknutého seriálu. Teď se těším na Serenity.

Sherlock - Série 4 (2017) (série)

Hvězda fuč a poník sťat. Jednotlivé herecké výkony perfektní. Příběh fuj. Zvraty fuj. Hudba perfektní. Kamera perfektní. Ano, všecky ty volné konce byly svázány dohromady v zájmu... kdovíčeho. Charakterová konzistence nulová. To není vývoj. To je úpadek.

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

Komentář plný pobožnosti! ---- Ježíši Kriste. Ježíši Kriste, už nikdy více. Jednoho Shatnera na odstřel, Kirka hned za ním, ó bože, tak trapné, tak ponižující, tak smutné, tak hloupé, že by jeden plakal. Za nejlepší a snad i nejsmysluplnější komediální výstupy si trumfnu označit Kostru v nemocnici a Čechovovo "zajetí". Šmarjá, celou prostřední většinu filmu mohli vynechat, aniž by komu způsobili újmu na duševním zdraví, nebo možná právě proto. ---- Hicksové nevěřím ani nos mezi očima, Nicholsová nedostala mnoho prostoru a více mne zaujal upgrade na Zoe Saldanu, pročež výkon, ač půvabné, Nichelle hodnotím coby ucházející. Kelley, Nimoy a konfrontace mezi jejich postavami jsou perfektní. Doohan coby typicky nadšený Scotty, Takei a Koenig - božínku, kdo by si stěžoval na takové herce? Paráda. Ovšem ten děj, prokristapána, ten děj! Leonarde, jak jsi to mohl dopustit? ---- Uniká mi smysl LSD okénka během první cesty časem. ---- Do očí bijící nesmysly způsobují fyzickou bolest. U sci-fi nečekám dodržování fyzikálních zákonů a ohled na fakty, jezuskote, ještě aby. Ale vyčíst, že je odčerpávána energie jaderného reaktoru, z pohledu na lodní radar... to je... to je prosím krásná příležitost k necivilizovaným skřekům. ---- "The doctor gave me a pill and I grew a new kidney!

Konfident (2011)

Působivé. Lepší kameru jsem u česk(o-slovensko-polsk)ého filmu jaktěživ neviděla. Nádhera. Hudba rovněž výborná, přebila většinu dějových nedokonalostí. Zdálo se mi, že některé motivy připomínají Hornerův hudební doprovod k Čisté duši. ---- Výčitky ohledně obsahu přenechám zkušenějším, minulý režim nanesmůlu minul dřív, než jsem se narodila. ---- Mádl mi vyhovoval, Vetchý mi neseděl. Krapet připomínal důstojníka z nějaké americké komedie. Slovenské herečky jsou skoro stejně krásné jako přelety letadel.

Lucifer - #TeamLucifer (2016) (epizoda)

Wohou, tohle už by klidně mohlo být finále. Během série jsem dokonce přestala litovat předvídatelného polidšťování; najednou tu máme zajímavější věci. Parádní, gradující zábava!

Sherlock (2010) (seriál)

**** a DVĚ půlky poníka (no jo, no jo, ultraemocionální dívče). ------ So far so good. Dívala jsem se podruhé s ještě jedním exemplářem rodu lidského; zvláště jsem ocenila humor (perfektní scéna), kameru a užívala si tentokrát skoro úplně navyklá hudbě (smyčce stále vedou). Pokud se budu dívat znovu (ach jo, pitomá závislačivost; patrně k tomu dojde), vypíši jména oněch úžasných tvůrců českých titulků, kteří nám zajistili humor i mimo seriál. ----- I kdyby to byla totální kravina... ta kamera je precizní, perfektní, prostě parádní! ----- Po zhlédnutí čtvrté série hvězda fuč a poník sťat.

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

*** a nic! ------ Výkon Andrewa Scotta vynikající. Zážitek jednou zopakován, hodnocení po odstranění sentimentalních pocitů o hvězdu sníženo, leč dvakrát více oceněn humor a hudba. Strašidelné scény jsou fakticky strašidelné, nekecám. ------ Dodatek: To nechápu. Režisérem je Douglas Mackinnon, chlápek od Doctor Who: The Husbands of River Song? Kruci. Husbandi patří mezi nejzábavnější epizody, na jaké jsem v DW kdy narazila, nejsou-li přímo nej! Škoda že mišmašová verze Sherlocka mne tak nepoznamenala.