Amarus

Žravá blátotlačka z Traalu

3 body

• 10.7.2017  21:39
    Netvor (2011)

Tady se válí tolik potenciálu, že si rvu vlasy, trhám žíly a cpu si do úst vlastní vnitřnosti kvůli tomu, jak strašlivě záporně tvůrci s oním potenciálem naložili. ZÁPORNĚ. Boha jeho, tolik hloupých, nelogických, příšerně napsaných scén! Chudáci maskéři, vyřádit se na takové zvrhlosti. Krucifix, a mohlo to být tak dobré!

• 9.5.2017  13:22
    Serenity (2005)

Tři a půl chvězdy. PROČ tak ošklivě hloupě? Jiná hudba, jiná Serenity, jiná kamera... Wash...

• 6.5.2017  15:00
    Firefly (TV seriál) (2002)

Napotřetí jsem se konečně dostala přes úvodní bitvu. Musím uznat, že jsem cílová skupina. ---- Kouzelné, boží, s nenapodobitelnou atmosférou, krásnou hudbou, parádním nápadem a epesním obsazením.

• 6.5.2017  14:48

Ty úvody od Primy jsou fakt jeden z nejdebilnějších nápadů, jaké ta televize má. Nejenže vyzrazují děj, ony i znějí stupidně. "River se cítí jiná." River je jiná. ---- Perfektní poslední díl useknutého seriálu. Teď se těším na Serenity.

• 26.1.2017  15:17
    Sherlock - Série 4 (série) (2017)

Hvězda fuč a poník sťat. Jednotlivé herecké výkony perfektní. Příběh fuj. Zvraty fuj. Hudba perfektní. Kamera perfektní. Ano, všecky ty volné konce byly svázány dohromady v zájmu... kdovíčeho. Charakterová konzistence nulová. To není vývoj. To je úpadek.

• 28.6.2016  23:49

Komentář plný pobožnosti! ---- Ježíši Kriste. Ježíši Kriste, už nikdy více. Jednoho Shatnera na odstřel, Kirka hned za ním, ó bože, tak trapné, tak ponižující, tak smutné, tak hloupé, že by jeden plakal. Za nejlepší a snad i nejsmysluplnější komediální výstupy si trumfnu označit Kostru v nemocnici a Čechovovo "zajetí". Šmarjá, celou prostřední většinu filmu mohli vynechat, aniž by komu způsobili újmu na duševním zdraví, nebo možná právě proto. ---- Hicksové nevěřím ani nos mezi očima, Nicholsová nedostala mnoho prostoru a více mne zaujal upgrade na Zoe Saldanu, pročež výkon, ač půvabné, Nichelle hodnotím coby ucházející. Kelley, Nimoy a konfrontace mezi jejich postavami jsou perfektní. Doohan coby typicky nadšený Scotty, Takei a Koenig - božínku, kdo by si stěžoval na takové herce? Paráda. Ovšem ten děj, prokristapána, ten děj! Leonarde, jak jsi to mohl dopustit? ---- Uniká mi smysl LSD okénka během první cesty časem. ---- Do očí bijící nesmysly způsobují fyzickou bolest. U sci-fi nečekám dodržování fyzikálních zákonů a ohled na fakty, jezuskote, ještě aby. Ale vyčíst, že je odčerpávána energie jaderného reaktoru, z pohledu na lodní radar... to je... to je prosím krásná příležitost k necivilizovaným skřekům. ---- "The doctor gave me a pill and I grew a new kidney!

• 24.6.2016  22:18
    Konfident (2012)

Působivé. Lepší kameru jsem u česk(o-slovensko-polsk)ého filmu jaktěživ neviděla. Nádhera. Hudba rovněž výborná, přebila většinu dějových nedokonalostí. Zdálo se mi, že některé motivy připomínají Hornerův hudební doprovod k Čisté duši. ---- Výčitky ohledně obsahu přenechám zkušenějším, minulý režim nanesmůlu minul dřív, než jsem se narodila. ---- Mádl mi vyhovoval, Vetchý mi neseděl. Krapet připomínal důstojníka z nějaké americké komedie. Slovenské herečky jsou skoro stejně krásné jako přelety letadel.

• 26.4.2016  11:42

Wohou, tohle už by klidně mohlo být finále. Během série jsem dokonce přestala litovat předvídatelného polidšťování; najednou tu máme zajímavější věci. Parádní, gradující zábava!

• 24.4.2016  21:46
    Sherlock (TV seriál) (2010)

**** a DVĚ půlky poníka (no jo, no jo, ultraemocionální dívče). ------ So far so good. Dívala jsem se podruhé s ještě jedním exemplářem rodu lidského; zvláště jsem ocenila humor (perfektní scéna), kameru a užívala si tentokrát skoro úplně navyklá hudbě (smyčce stále vedou). Pokud se budu dívat znovu (ach jo, pitomá závislačivost; patrně k tomu dojde), vypíši jména oněch úžasných tvůrců českých titulků, kteří nám zajistili humor i mimo seriál. ----- I kdyby to byla totální kravina... ta kamera je precizní, perfektní, prostě parádní! ----- Po zhlédnutí čtvrté série hvězda fuč a poník sťat.

• 24.4.2016  21:44

*** a nic! ------ Výkon Andrewa Scotta vynikající. Zážitek jednou zopakován, hodnocení po odstranění sentimentalních pocitů o hvězdu sníženo, leč dvakrát více oceněn humor a hudba. Strašidelné scény jsou fakticky strašidelné, nekecám. ------ Dodatek: To nechápu. Režisérem je Douglas Mackinnon, chlápek od Doctor Who: The Husbands of River Song? Kruci. Husbandi patří mezi nejzábavnější epizody, na jaké jsem v DW kdy narazila, nejsou-li přímo nej! Škoda že mišmašová verze Sherlocka mne tak nepoznamenala.

• 24.4.2016  21:43

**** a vypasená dýně. ------ Kdy že bude čtvrtá řada? Dva sedmnáct? Nu nazdar. Trezor Appledoru se jim fakt povedl. Na druhou stranu mi sem tam through the series trochu leze na nervy Sherlockova nesmírná předvídavost versus nesmírná naivita...

• 24.4.2016  21:39

Díkybohu. Už jsem se bála, že se mi vyhne i poslední zbytek soudnosti a zcela závisle na hormonech neohodnotím žádnou další epizodu jinak než pěti hvězdami. ------ Je fakt, že všichni ti obsluhovači kamer a další lidé, kteří mají na svědomí způsob, jímž se ten který záběr provede, odvádějí nádhernou práci. ------ Dokonce ani dějem nejsem zklamaná. Sherlock se sice choval mnohem normálněji, než jsem čekala; šlo o scénáristův záměr nebo se to dá integrovat do povahy? - ale naštěstí nejsem odborník, to mohl působit ještě nevěrohodněji. (Úsměv!) ------ A co že mi to vlastně vadilo? Bylo to pomalejší. Jak říká uživatel Anderton: "no proste svadba".

• 24.4.2016  21:37

Že jsem něčeho fanouškem, tedy přinejmenším filmového něčeho s aspoň špetkou humoru, poznám podle náhlých tiků, které mě nutívají dementně cenit zuby v různých podřadných emotivních scénách. Prokristapána, vážně jsem propadla Sherlockovi od BBC. Zatím se odmítám degradovat na běžnou ukvíkanou fanynku (Sherlock není Star Trek), ale obávám se rapidního zhoršení. ------ Freeman s knírem mi připomněl Juda Lawa, jehož Watson (v Downeyho Sherlockovi, kdo nezná, ať se seznámí - velká zábava) mi byl podobně sympatický, tudíž se nepřipojím k všeobecnému hanění vousatého bíbísí Watsona. Ze strany fanoušků mi to zní jako: "Sherlock říká, že to vypadá blbě, takže jo, vypadá to blbě." ------ BOŽÍ výkon Martina Freemana.

• 24.4.2016  21:36

O tomhle dílu se toho bez spoilerů mnoho říci nedá. Ačkoliv jedno prozradit mohu - perfektně to graduje a užila jsem si hudbu! See you next time.

• 24.4.2016  21:35

Mmmmm... tak jo. ***** - ale bez poníka a poměrně k dosud viděnému - a poměrně proto, že jsem nevěřila všemu. ------ Chytá mě za srdce vidět, do jakého žánru se to tvůrci skoro pustili. Vždyť tohle je mnohem víc vě-fa Sherlock než kdy dřív! Napůl jsem doufala, že se scénaristé zblázní a přijdou s mimozemšťanem, ale nakonec je dobře, že zůstali na Zemi. Cokoliv nevysvětlitelného by mne u Sherlocka zklamalo. ------ Našly se jedna nebo dvě chvíle, kdy jsem sebou zděšen trhl (dobré zvuky, přátelé), což naposledy dokázal/a/o... nic. Opravdu mistrovsky napjatou scénou pro mě do konce života bude těch pár tichých sekund ve sklepě Války světů, ale žádnou vyloženě lekací scénu, která by na mne byla zapůsobila - pokud kdy taková existovala -, si nevybavím. Vaše doporučení, padamě? (Zkoušeli jste najít kompromis v oslovení? Zahrnout pána, madam, dítě?) ------ Než se odeberu do říše chřipkou chcípajících, vypustím ještě několik grafomanických zvratků: Skvělá atmosféra. Dobrý nápad. Jedna teoreticky nevyřešená drobnost (odlitek). [Nedopatřením nedokončeno. Žádná škoda.]

• 24.4.2016  21:33

Patrně jsem čekala na epizodu tohoto rázu. Á! zařvala jsem. To odsud pocházejí všechny ty hlášky! Jsem upřímně zhrozena. ------ Radovat se z cizí krve je údajně hřích - budu tvrdit, že fingované krve se to netýká a vychutnám si násilí, které jsem tak dlouho postrádala (samozřejmě je od detektivky neočekávám, pouze v ně doufám). Začíná to ovšem být poněkud tristní (= trapné a skličující, leč skličující je výhodou, zatímco trapné, ano, trapné je mínus). Mé vnitřní hlasy se totiž neshodly v otázce (ne)chtění Sherlockovy smrtelnosti a lidské slabosti a místy si ta nejistota vybírala svou daň. ------ Napětí! Tenhle díl nenudil, přinejmenším ničím po desáté minutě. Deprimujícnost atmosféry kopla do vzpomínek na poslední řadu House M.D., kterýžto s Sherlockem zase tolik nesdílí... Jednou si diagnostikuji sklony k psychomasochismu. ------ Lara Pulver je dobrá, Irene Adler se však vyvinula směrem, který mne trochu zklamal; škrtám kecy o křehké dívce v poznámkách k minulé epizodě. ------ All hail Mrs. Hudson! Vztah mezi herkyní Stubbsovou a hercem Cumberbatchem tomu údajně napomohl, ale i kdyby šlo o matku a syna, hrát umí oba výborně. (Třebaže Khan ve mně takový dojem nezanechal.) ------ Marku Gatissovi věřím všechno. Je skvělý. ------ První epizoda, kde kašlu na hudbu! Hurá! Byla jsem asimilována!

• 24.4.2016  21:31

Nah, shingekinokyojinovská chyba, před pár týdny jsem epizodu uťala ve prospěch podstatně nechutnějších kratochvílí - a zrovna předtím, než to začalo být zajímavé. ------ Ne že by byl Andrew Scott dokonalý sliz (na to, že není, upozorňuje uživatel Anderton), ale je to takový příjemný nadšený klučina, jemuž střídání hravosti a maniakální vražednosti sedlo. To ten soft voice. Podle mě dobrý výběr. ------ Křehká, outlocitná dívka ve mně si pochvaluje frontální útok na Sherlockovu sociální neschopnost v závěru. Vlastně těsně před závěrem. Ále, to je fuk. ------ S politováním si oznamuji, že kromě postupného uvykání hudbě pánů Arnolda a Price nevyhrabu z paměti nic hodnotnějšího k publikování. Čau u druhé série. ------ P. S. Proč obsazovat do role paní Vaškové Angličanku mluvící francouzsky a italsky? Meh. Jako by v Británii nepobíhalo dost Čechů.

• 24.4.2016  21:30

*** a půl poníka ------ Naděje v individuální ocenění zmařeny, přidávám se k hromadě sníženého hodnocení. Méně humoru (např. Sherlockovy sociální interakce s jedinci schopnými sarkasmu a respektu zároveň), méně závislostí, více nudy, nepovšimnutá hudba. Hezká kamera. Uvěřitelná přítelkyně. Chybějící Lestrade (Wrong!). Chybí mi atmosféra... jakákoliv. Schází napětí, schází očekávání. Je to Moffatem? U Doctora se cítím podobně, čím dál v sériích, tím silněji. A přitom - těch nápadů, krucifix! Hodlají vyházet všechna tajemství najednou? ------ Zpátky. Přemýšlím, zda k Sherlockovi není třeba průpravy. Mít rozsáhlejší zkušenosti ve čtení anebo sledování detektivek, možná bych jej ocenila spíš. A možná také ne. Neklid přijde, kdykoliv tempo děje zvolní; nikdy jsem nedokázala udržet pozornost u "starých dobrých klasik", s výjimkou Colomba (místy to byla fuška, ještě že Peter Falk nemá chybu). České detektivky leží bez ladu a skladu v paměti sedmiletého dítěte, neviděla jsem drtivou většinu Hitchcockovy práce ani Sherlocka v podání Jeremyho Bretta, Poirot mě - poměrně k jiným nabízeným drogám - k uzoufání nudí. Takže možná jo - možná mi chybí patřičný zápal. (NEBO HUDBA. Kéž by byla hudba lepší.) Downeyho Sherlock je nezastíraná akční komedie, srovnávat jej s tímhle nemá smysl. Co je opravdu zlé: nečetla jsem Doyla. To stoprocentně napravím. ------ Chci se bavit i bez průpravy. Moffata považuji přinejmenším za záruku legrace. Někde. Nějaké. Většinou. Tak kde vězí? Sherlock od BBC sice zatím nestačí k tomu, abych byla unešena, ale epizod je málo a The Great Game slibuje zajímavý děj. Jsem více než ochotna to risknout.

• 24.4.2016  21:28

Trochu nechápu ty vykřičníky a ohňostroje. Místy mi epizoda přišla nudná a hudbou nejsem tak zaujata, jak by hudbofeťákovi vyhovovalo. Realističnost u Moffata nečekám, na druhou stranu pro realističnost jeho Sherlock ani nevznikl. S lehkým absurdnem jsem se tedy smířila až příliš rychle. Dál mě žene zvědavost a fascinace fanatismem a závislostmi. Na dvojici tak vytříbených cvoků se zjevně musím dívat. --- Vyhovuje mi napádně i nenápadně podsouvaný humor. Těšila bych se na druhou epizodu, ale, u všech ďasů, všichni padli na čtyři hvězdy?! Má to vůbec smysl? --- Pff, Cu, přijedu.

• 5.4.2016  14:23
    Ladíme 2 (2015)

Fajnově natočené, ale nudila jsem se.

• 24.3.2016  16:56
    Vražedná práva (TV seriál) (2014)

Zhlédnuto v originále s titulky (díky, vám, co je děláte). --- První řada *** Nevím, proč je seriál tak oblíbený. Přišel mi kvalitou podobný The Vampire Diaries nebo Pretty Little Liars - ten typ seriálu, jenž nespadá do kolonky vě-fa, ale zdá se, že tu před dobrou kamerou tancují dobří herci, tak proč bych jej nezkusila. --- Oceňuji výběr hudby a zajímavé střihy, zvlášť márnice/postel. Zábavné. --- Poslední cca tři díly by si zasloužily čtyři hvězdy. V závěru se tvůrci zbavili jediné postavy, která mne zajímala, a tak nestižena smutkem končím. Pravděpodobně. --- Druhá řada v polovině **** Vypojila jsem mozkové obvody a pustila si pokračování (ach ty životní chyby). This show is messed up. Nevím, zda vinit tvůrce, nebo vlastní vkus, ale čím zvrácenější a dusivější epizody jsou, tím víc se bavím. Jo, to bude o vkusu. Každopádně úroveň se drží (dobří herci, uvěřitelná psychologie, postavy dost v háji na nové milé zápletky, výborná a zajímavá hudba), přidávám hvězdu za úchylné zvraty. Druhá řáda zhlédnuta **** a půl poníka Prokristapána! Taková magořina. Kromě té mrtvoly (spoiler, nedívejte se sem) už nikoho z nich nechci vidět. Chápu reakce diváků, pro něž druhá řada znamená pokles v kvalitě. A nevěřím, že někdo, kdo si How to Get Away with Murder oblíbil, není magor. Hell yeah, pojďme si pro season three.

• 28.9.2015  00:16
    Akame ga kill! (TV seriál) (2014)

Zhlédnuto s originálním zvukem a angl. titulky, bez znalosti mangy. ---- Ve srovnání s několika fakt nešťastně poskládanými hranými pačiny japonské kinematografie a nevelkým množstvím zhlédnutého anime, já, nesvětoborný student všeobecna, si Akame ga Kill! přebral nějak takhle: Japonci, coby absolutní mistři v kloubení protichůdných, případně totálně nesmiřitelných nápadů, scén a žánrů filmových i hudebních, mi poprvé naservírovali něco, z čeho se mi nechtělo trapností umřít. AgK! se kdovíjak daří balit velké myšlenky do jejich zjednodušených verzí a sem tam i moudře poučovat. Dále, a na to já dám, doprovází AgK! perfektní hudba. Vytřeštěné hrození se toho, který žánr vybafne v další scéně, rychle přerostlo v nadšené očekávání. Je mi záhadou, jak bylo možné přejít od metalové kytary k nástrojům tradičních čínských motivů a záhy ke skotským dudám a tvářit se u toho nenuceně (bizarní!); velká fascinovaná poklona pánovi jménem Taku Iwasaki. Totéž šílenství aplikují tvůrci na nálady scén - třeba když se z mrtvolně seriózního hovoru stane dětinské pošťuchování (OCD Susanoo), kdy nemá smysl nic jiného než praštit hlavou o stůl, a naopak. ---- Předloha AgK! je prý "shōnen manga" neboli, pokud to chápu, manga primárně určená pro chlapce mladší čtrnácti let. ... Narušené chlapce. Kulometný spád a přemíra masakrů je jedním z důvodů, proč jsem se u AgK! nenudila (nadchlo mě to!), ale nejsem si jistá, jaký dopad by to na mě mělo ve dvanácti. Fakt, že vím, kdo je teoretickou cílovou skupinou, mi na druhou stranu pomáhá pochopit, proč jsou jak hlavní, tak vedlejší postavy jasnou a ukecanou přehlídkou stovky zkázonosných lidských pohnutek a úchylek. Tvůrci donutily mne - přecitlivělého diváka - aby některým zrůdám věřil, aby je litoval a aby je (ne)chápal. (Aria, Stylish, Seryu!, Esdeath.) Ach, a nesnášel. Seryu je pro svou nevinnou fanatičnost příšerně otravná a Stylish... škoda mluvit. ---- Vyvražďování protagonistů. V každém druhém komentáři se objevuje přirovnání k Vrahu Martinovi a ani já se mu nevyhnu; zdejší specialitou je smrt postavy přesně ve chvíli, kdy si ji opravdu oblíbíte. ---- Střídání komických a vážných situací tu kupodivu funguje (takové štěstí má asi jeden výtvor z tisíce). Často jsem se slyšela smát. Hudba, animace, myšlenky, pohled z obou stran barikády, hektolitry krve, vývoj postav, děj a dokonce i závěr... nemám výhrad. ---- https://www.youtube.com/watch?v=ViCoQy5F6p8 & https://www.youtube.com/watch?v=d954E-ZQNr0 & https://www.youtube.com/watch?v=DJ0gIYReW2Q

• 29.3.2015  21:49

Zhlédnuto s originálním zvukem. Upřímně, už bez knihy to nestálo za moc. Nic originálního (skládáme dohromady dřívější náměty), nic vysvětleného (ježišmarjá, ty trilogie začínají být nuda), a tedy ani nic dvakrát smysluplného. Pak Někdo hodí do děje neděje ošklivé agresivní děvče a velké what the hell finále tomu nasadí korunu. Závěrečný proslov dělá z lidí krávy. Žádný herec mi neuvízl v paměti (vrať se na Sever, Jojene), hudbu si nevybavím; celkem hezkej labyrint a nechutná břečka je na dobré hodnocení málo. Říkám si: U všech pekel, jen ať je předloha lepší. ... Je. Kniha mimochodem dokazuje, že filmaři jsou učinění de Bilové, jinak si nedovedu vysvětlit, proč se prakticky všechno, co u Dashnera zaujalo, absolutně minulo se scénářem výše zmíněných mistrů. Tudíž končím tím, že nedává-li vám film smysl před knihou, neberte ji do ruky. Po přečtení degraduje Ballův výcuc na zelenej maglajz.

• 10.2.2015  23:44

Zhlédnuto s originálním zvukem; ničemné Kino Oko. Jít se fakt jenom bavit a potěšit zrak, tj. přestat s filosofováním a automatickým hledáním prohřešků proti fyzikálním zákonům a faktům (což vzhledem k prostředí stejně nemá smysl) byl dobrej plán. Podobnost a vykrádání? Leda tak romulanského lodního dyzajnu z roku 2009. A ten děj přitom vůbec není až takový propadák, dokonce v rámci možností dává smysl. Šepot Eddieho Redmaynea se stává horkým adeptem na protagonistu nočních můr - ten chlápek je ukázkovej slizoun. Vizuální stránka celého snímku je nádherná a už kvůli ní odmítám Jupitera zařadit mezi průměr. Dobrá hudba; sympatický Channing (konečně si budu pamatovat, jak ten ženami opěvovaný týpek vypadá) a jeho bezva boty; legrační, trochu přiblblá Mila (roztomile fascinovaná u včel, na zabití u "I love dogs...") a - byť krátký - velice příjemný výstup Seana Beana. "Stinger" mě vážně pobavil. Některé bojové scény bych zkrátila aspoň na polovinu, ale s vypnutým mozkem se na to kouká dobře. Párkrát jsem se zasmála a klidně se podívám znovu.

• 10.2.2015  12:59
    9 (2005)

Malé dílo s velkým kouzlem. Nepotřebuje vysvětlování, nepotřebuje nic; a v tom, ač se to neříká snadno, poráží pozdějších osmdesát minut Čísla 9. Vizuálně krásné, hudba dokonale sedla. Ta atmosféra je skvělá. Příběh má smysl a zároveň dává prostor divákovi... za mě stoprocentní.

• 30.1.2015  09:33
    Cable Guy (1996)

Zhlédnuto s českým dabingem. Výsměch všem přicucnutým k televizi. "Cable Guy! ... CABLE GUUUY! ... CABLE GUUUUYYYY!" Nějak nechápu, proč je proklínaný, a ještě s takovým znechucením. V carreyovském šílenství se Cable Guye nebojím přirovnat k Masce, i když je základ úplně jiný. První polovina slabší (asi proto ji celou vyblili do oficiálního popisu, který mě před zhlédnutím filmu naštěstí minul), druhá skvělá. Jedna hvězdička za Carreyho, za jeho příšerné, nemožné ksichty a za ztělesnění otravnosti. Druhá hvězdička za nápad, který vůbec nebyl špatný, a mě osobně představa toho, že bych se setkala s podobným kamarádem, nutí cítit se krapet nepohodlně. Třetí hvězdička za mladého sympaťáka Jacka Blacka, za Stillera, neboť je stejným bláznem jako Carrey a podle toho to pak vypadá. Čtvrtá hvězdička za oscilaci mezi trapárnou, absurdnem a k(arrey)omedií, za dokonalé Somebody to Love v podání Jima Carreyho, za závěr, který má chvilky na pět hvězdiček a chvilky na hvězdičky tři. Je fakt, že jsem si užívala mnohem víc, když se Cable Guy přepnul do "I Hate You" módu a za každou scénou byl očekáván ohavný naschvál. Nutno dodat, že Broderick zůstává takřka po celou dobu filmu v černočerném stínu Jima Carreyho a nebýt hlavní postavou, ani bych si na něj nevzpomněla.

• 20.1.2015  22:26
    Upíří deníky (TV seriál) (2009)

Hodnocení po dvou sériích; zhlédnuto s originálním zvukem. Všecky mé oblíbené seriály trpí život ohrožujícím nedostatkem nových epizod a zvrácená zvědavost mne nutí se podívat, jak asi mohly být ony strašné knížečky převedeny do seriálové podoby. Když jsem se před lety prokousávala stupidním příběhem postav bez života, doslova i metaforicky, neměla jsem tušení, že do Česka se tenhle paskvil dostal v roce 2009 pouze díky seriálu, natočenému téhož roku. A s ním se to má následovně: 1. série - 75 % - Žasnu. Vážně mne to baví. Kamera je dobrá, herci jsou překvapivě schopní a Elena není ošklivá blondýna, nýbrž tmavovlasá kost (a kůže). Seriál požitkářsky řve: "Pápá, předloho!" a drží se mnohem zajímavější linie předložené novými tvůrci. Po druhém dílu přestávám nenávidět nejhlavnějšího z protagonistů - Wesleyho Necrushera, nevlastního bráchu Edvorda Pattinsona, na rozdíl od nějž Wesley projevuje jistou škálu emocí. Ublížený záporňák Somerhalder je právem oslavovaný a Dobrevina schizofrenická dvojrole nemá chybu. 2. série - 60 % - A je to tu. Koncentrace vět "Ne, můžu za to já.", "To je moje chyba.", "To bude oukej." a přezvratovaná druhá polovina série už přesahuje únosné maximum tak dalece, že mám sto chutí s TVD praštit. Nehledě na to, kolik sympatických postav se v seriálu podařilo, nejlépe hned zpočátku, smést z povrchu zemského. Příjemná překvapení však stále převažují, Joseph Morgan odpovídá mé představě psychopata, a tak jsem psychicky připravena na sezónu třetí. Co se záporů týče, platí pro celý seriál - objevují se nedostatky typu "i na veřejnosti jsou nám ječící oběti zlých upírů ukradené" a hudba převážně sestává z přeslazených (s)hitů mainstreamu, což je metalistův trn v oku.

• 20.1.2015  21:35

Zhlédnuto s originálním zvukem (švédština). K čertu s americkou verzí! Seveřané se vyznamenali. Atmosféra je dokonale napjatá, mrazivá a děj se takřka po celou dobu filmu zdárně drží knižní předlohy, která je pro svou komplexnost nemalým soustem. Grothova hudba pasuje na každou scénu, nečiní mi potíže uvěřit postavám prakticky cokoliv (na rozdíl od The Girl with the Dragon Tattoo) a Noomi Rapace si střihla mnohem lépe mnohem lepší roli než v Prometheovi, kde jsem ji viděla prve a kde byla k pláči. Jediné, oč nás film ochuzuje, je náhlédnutí do Lisbethiny hlavy během obzvláště silných aspergráckých záchvatů. Sice si nejsem jista, jaký úspěch by u mne příběh Kalleho Blomkvista a Sally měl, kdybych neznala Larssonovy romány (orientování se v Henrikově rodokmenu je čiré šílenství), ale takhle jsem dokonale spokojená.